Nürnbergi ja Müncheni kant - andke soovitusi

Tere!

Novembri lõpus läheme 4 ööks Nürnbergi ja plaan on võtta lennujaamast auto ning veidi sealkandis ringi vaadata. Kaasas ka lapsed 5a ja 10k.

Endal oli plaan külastada ühte jõuluturgu (Nürnberg või München), põigata muinasjutulinna Rothenburg ob der Tauberisse, külastada ühte auto(masina) muuseumi ja/või ühte suuremat spa-keskust. Eks vaatame, kui palju jõuame.

Siit ka küsimused:

1. Milline on sealkandis parim jõuluturg?

2. Kas Müncheni BMW muuseum on väärt külastamist või on Stuttgarti automuuseumid huvitavamad? Võiks ka 5-aastasele masinahuvilisele põnev olla.

3. Ägedamaid spa-keskusi sealkandis? Tean Therme Erdingut, aga seal palju asju väljas - Kas nov on välialad suletud? Mingit toredat Therme Erdingu sarnast on veel läheduses?

4. Igasugu soovitused on teretulnud :)

Soovitan rentida auto ja sõita Alpidesse, olen teinud kaks korda ja läheks iga kell tagasi. Alpe di Siusi on siiani kõige ilusam koht, mida olen näinud, ja olen üpris palju reisinud. Kõige parem on Alpidesse minna enne suusahooaja algust, sest sel ajal on kõik väiksed külad seal praktselt surnud ja puhkamiseks loodud, korralikke hotellide hinnad ka väga mõistlikud.

Ja kui tee peale jääb, siis Innsbruck ka igati väärt paaritunnist külastamist.

München ja Nürnberg mõlemad suured linnad, ise neid väldiks, Alpides saab just rahus ilma kära ja mürata puhata.

2
1

BMW on lahe koht, püüa bronnida ka tehasetuur, aga ehk sinna nii väiksega ei lasta.

2
0

Vastus küsimusele 2.

Kui oled autohuviline, siis on iga automuuseum külastamist väärt:) BMW ja Mercedes on mõlemad toredad automargid ning mõlemad muuseumid on külastamist väärt. Ma ütleksin, et need muuseumid on oma tasemelt võrdsed. Seega vali ise, kumba tahad külastada. Ma ise valiksin Nürnbergis olles ilmselt BMW muuseumi, see on pisut lähemal. Linnana meeldis mulle München rohkem kui Stuttgart.

1
1

Käi näiteks autoga ära ka Austrias v Liechensteinis. Kena maastikku jagub seal kandis ikka. Saad korraga mitu linnukest kirja kui viitsite lapsega.

1
1

Sõltub mis kuupäeval lähete, et jõuluturg avatud on. Endal minek 23.11 ja minu õnneks avatakse Nürnbergi jõuluturg 25.11, seega saab ära käia. Samas arvesta, et ega mõne päevaga palju ei jõua ja lisada siis veel Austria ja Licht.tundub küll ülepingutamine. Spa ja veekeskus ise võtab juba sisuliselt ühe päeva ära.

Ostsin LP peatüki Baierimaa ja Munichi raamatust. Seal soovitatakse spast https://www.watzmann-therme.de/

2
0

Selles piirkonnas on teha ja vaadata palju, tegemist minu hinnangul Saksamaa huvitaivama ja ka kenaima (ning jõukaima) piirkonnaga. Põhiline on nagu juba ka eespool mainitud Alpid. Need algavad Münchenist veidi lõunas ja seal palju kenasid külasid (näiteks Garmischi lähikonnas), imelisi loodusvaateid, aga ka arvukalt spa'sid. Viimases peab selles vanuses lastega riietusetiketti vaatama, aga sageli selles mõttes seal spade sees eri tsoone. Tõstukiga mõne mäe tippu sõit võib 5 aastasele paras elamus olla, vaated aga täiskasvanutelegi elamuseks. Häid vaateid pakuvad sageli ka mäetippudel olevad restoranid, mõnel neist ka väga hea köök, aga siin peab kindlasti eelnevat uurimistööd tegema.

Mitte väga kaugel, Austria piiril, on ka näiteks Neuschwansteini loss. Ja piirkonnas teisigi Ludwigi losse.

Linnadest on München loomulikult vaatamisväärsusi täis (Münchenit vahel nimetatud ka Saksamaa tegelikuks pealinnaks), aga ma ei ole kindel paljud neist 5 aastasele huvi pakuvad. Deutsches Museum siin vahest erandiks, see võib olla veidi huvitavamgi kui BMW aga see muidugi maitseküsimus.

Kokkuvõtvalt - Müncheni ja Alpide piirkonnas palju näha ja teha, eriti kui pole varem käinud. Väikeste lastega võib kohati pisut keeruline olla, kui tahta näiteks mägedes veidi matkata, aga sealgi teid eri raskusastmes (mõne mägijärve äärde näiteks).

2
0

Väga suur ja lahe muuseum.Soovitan kindlasti külastada.

https://sinsheim.technik-museum.de/

1
0

Ma ei ole kaubandusest tavaliselt huvitatud, aga meelde on jäänud, et kunagi oli mu Google kaardil märgitud Nürbergi lähedal suur kaubanduskeskus (linnak). Nüüd enam ei leidnud seda märget! Järgmine suvi plaan Nürbergit läbida ja soov oleks külastada. Kas keegi teab seda kohta?

1
0

BMW muuseum on ikka Münchenis. Stuttgart on Porsche ja Mersu kodu.

4
0

BMW ongi Bayerische Motorenwerke ehk siis tõlgituna Baieri mootoritehas.

Mingi 20 aastat tagasi sai Porsche muuseumit külastatud. Toona oli küll kesine. Kokku umbes 30 autot, millest enamus spetsiifilised ringrajaautod.

Piltide järgi otsustades on nüüd tegu hoopis uue hoonega ja autode arv 700 tundub väga korralik. Vägisi jääb mulje, et toona saadeti meid mingisse keldrisse ja tõeline muuseum oli mujal. Lihtsalt nii meeletu hüpe tundub olevat.

Samas oli toona tootmine eraldi hoonetes ja tavaline pilt oli ühest tsehhist teise sõitvad autod. Näiteks valuvelgedel olid mingid papist kaitsed peal.

2
1

Soovitan kaa BMW muuseumit külastada, väga äge kogemus.

Alpidesse kindlasti sõita ja Neuschwansteini lossi külastada. Kui autoga ei taha sinna sõita, siis Münchenist rongiga Füssenisse mis on hästi armas Baieri linnake.

Münchenist mõnikümmend km väljas veel Dachau koonduslaager aga väikeste lastega sinna vist pigem ei läheks.

1
0

Therme Erding väliliumäed on jah talvel suletud. Paar nädalat tagasi üllataval kombel mõni töötas. Liumägesid armastavate lastega on TEs parem muidugi suvel kui kasutada on 3 kilomeetrit liumägesid, aga suurem osa liumägesid on siiski sees. Ka maailma pikim (365 m) toru. Lainebasseinid ja muu ka. Vaata youtube's üle. Suvel muidugi saab ka lihtsalt randa minna. Nii, et külmal ja koledal ajal TEs palmide all mõnulemine on kindlasti elamus.

Lastega on parim ööbida samas kompleksis olevas Victrory hotellis. Seda eriti juhul, kui on plaan kaks päeva veemõnusid natida. Victory hotell on samas majas. Ei ole vaja riidesse panna kui väsimus peale tuleb. Rätikuid ja hommikumantleid vahetatakse ka kogu aeg kui märjaks saavad. Hotell on suht kallis, aga seal sisalduvad hinnas veepargi piletid ja söögid. See teebki kaks päeva olemise odavamaks kui odavas hotellis ööbimine. Ühe päev tarbeks on mõistlik võtta Victory hostel (paarkümmend sammu TE sissepääsust) või mõni odavam hotell Erdingis.

TE on parem kasutada nädala sees ja/või kui ei ole kohalikke pühi ja koolivaheaegu. Muidu on seal tuhandeid lapsi ja paras hullumaja. Oluliselt rahulikum on üldiselt sauna poolel (saunu on ka "laste" osas), aga just seetõttu, et lapsi sinna ei lasta. Saunakeskuse ja "laste" osa vahel on täiskasvanute osa kus peab olema ujukates. Saunakeskuses on ujukad keelatud (nagu Saksamaal ja kesk-Euroopas enamasti). Nädalavahetustel, pühade ajal ja kehva ilmaga (kui mägedes ja mujal pole midagi teha) on ka saunakeskus nagu laulupidu - tuhandeid inimesi. Leilitseremooniatele pääsemisega on probleeme.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased