trip-krainetrip-ukraine-dark
Nyc!

Tervitus,

Märtsis on kavas külastada maailmanaba Manhattanit (on keegi minemas/olemas sel hetkel?). Senini on majutus olnud kõige vastolulisem. Kas külaliskorter Harlemis (116 St) on ekstreemsus? Või üldse, kuivõrd mõeldav on jalgsi liikumine (pimedal ajal) central parkist põhja poole? Metroo "olevat ka" hilisel kellaajal ebatervislik?! Või siis on kõige otstarbekam punnitada hotellitoad Soho kanti?

Millisel avenüül see 116. tänava korter on? Kui Manhattani lääneküljel, siis ei peaks probleemi olema. Soovitan siiski panna otsingusse majutus New Yorgis, siin on sellest palju juttu olnud, ehk leiad midagi soodsamas asukohas.

Kui on soov New Yorgis peatuda rohkem kui paar - kolm päeva, siis soovitan uurida lisaks hotellidele-hostelitele majutust craigslist.org kaudu. Sealt saab üürida nn külaliskortereid kui ka tavakasutajate kuulutuste kaudu üürile antavaid kortereid. Ise üürisime umbes kaks aastat tagasi üle 250 m2 korteri, kus kolm inimest pidi saama eraldi tubades magada ja maksma läks $100 öö asukohaga Sohos. Vaata craigslist.org new york ja edasi näiteks vacation rentals, otselink http://newyork.craigslist.org/vac/

Tänud! Harlemi apartment oli 116 St ida osas, seetõttu sai ka loobutud. Craigslist on tõepoolest asjalik leht! Üllatus oli seda suurem, kui avastasin külaliskorterid mõistliku hinnaga, sest olin enne "kogu neti" läbivaadanud (kõikvõimalikud hotellide/hostelite buukimis saidid).

Aga küsiks siis veel apelsinilt, kuidas eraisikult nö tehniliselt korteri reserveerimine välja näeb?

Helistad (kasvõi Skype-ga) ja lepid kokku.

Olen käinud seal, mitmed sõbrad on käinud seal. Harlem ei ole väga külalislahke valgete vastu - see on väga black area. Ei soovi ära hirmutada aga lihtsalt - ettevaatust! Mäletan, et üks politseinik ütles, et ole hea, sinu enda huvides tule autosse ja ma viin su siit eemale - sul pole siin turvaline...

Kõik kes te olete craigslisti kaudu kortereid broneerinud, kuidas teil rahaga arveldamine käis? Meie korteri puhul tahetakse saada 100%+deposiit ja raha peaks saatma Western union money transferiga. Kas see on usaldusväärne või võib juhtuda, et oleme keset New Yorki ilma rahast ja ka korterist? Võibolla oskab keegi soovitada usaldusväärset korterit 8 inimesele? Igatahes aitäh abistajatele!

Bronnisime just ööbimise West End Studiosse. Tundub enam-vähem koht, asub Central Parki lääne küljel, metroo kohe kõrval. Kaheinimese tuba 5 ööd kokku 258 USD.

West end studios on väga odav koht küll, aga loe tripadvisorist selle kohta, et mis sind seal tegelikult ees võib oodata... http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g60763-d217613-Reviews-West_End_Studios-New_York_City_New_York.html

Ka meie lähme märtsis. Meil tiba kallim hotell, kuid usun, et ka korralik. Ööbime Hotel 17. 520$ 4 inimest 3 ööd.

Ette ei tohiks kindlasti maksta, tavaliselt piisab telefonitsi kokkuleppest. Kui tahetakse Western Unioniga raha, siis 100% on tegu pettusega. Craigslistis on ju isegi kirjas, et ei tohiks nii asju ajada.

Me ka märtsi keskpaigas seal. Me maksime 10% ette.

Meie oleme maksud 50% ette nii Chicagos, Puerto Ricos kui ka Nyccis. Igal juhul PayPaliga. Western Union Money Transferiga meenub kaks aastat tagasi, et Itaalias sooviti selle läbi ettemaksu, aga see oli üks öö ja summa oli a la 50 euri. ja kõik oli OK.

Ise peatusin hotell Novotelis, asukoht kohe Times Square´l, väga ilus ja korralik hotell, orbitzi kaudu õnnestus saada hind 50$ öö, nende oma lehel on hind kuskil paarisaja kanti. Meil osutus põhiliseks hotelli valikul just see, et kuna peatusime ainult paar päeva, siis tahtsime võimalikult head asukohta, et kõik oleks teha-näha käe-jala juures. Ja ei pidanud pettuma, kasvõi keset ööd võid hotellist välja astuda ja oledki kohe kõige keskel, ei pidanud aega ega raha metroo jm transpordi peale raiskama.

Novotel Times Square 50$/ öö ??? Kõlab kummaliselt hästi, räägid äkki lähemalt, kuidas ja tänu mis koodidele selle hinna said, eriti Orbitzi kaudu, mis üldiselt väga soodushindadega ei hiilga. EDIT: Hetkel ei leia Orbitz üldse Novoteli hotelli oma TimesSquare hotellide listist, äkki kirjutad, kuidas said selle hotelli hinna, Kris?

Räägin enda Orbitzi-kogemusest kah. Mõne päeva eest bronnisin ära ühe 42. tänava (2. ja 3. avenüü vahel) 4-tärni hotelli (New York Helmsley nimeks). Võetud sai kahe suure voodiga tuba ja toa hind oli koos maksudega 180 dollarit, mis teeb ühe inimese kohta siis $45 öö. Ajaks märtsi algus. Võrdluseks - kui novembris NY-s käisin, siis pühendusime hostelitele (eeldades, et säästame ikka väga palju võrreldes hotellidega). Ööbisime hostelis 145. tänaval (sügaval Harlemis :P) ning seal oli öö ühe inimese kohta umbes 5 dollari jagu odavam... Nii et kes otsib, see ka leiab :) Samas eks ole muidugi alles märtsis näha, mis tingimused ja olud tegelikult ees ootavad... Aga vähemalt saja kvartali võrra kesklinnale lähemal :)

Suureks abiks pakkumise leidmisel oli betterbidding.com foorum.

Me oleme ka Märtsis New Yorkis nädalakese, 16-24. märts. Kuna meid on kokku 5,5 inimest (5 täiskasvanut + 3-aastane laps), siis on ööbimise leidmine veidi keerulisem. 2 Hotellituba läheks päris kopsaka summa maksma ning lisaks ei oleks köögivõimalust, et vähemalt söögi pealt kokku hoida. Seega oleme ka otsinud erinevaid kortereid, põhiliselt Craigslistist ning VRBO-st. http://www.vrbo.com/vacation-rentals/usa/new-york/new-york-city/manhattan http://newyork.craigslist.org/mnh/vac/ Ning siin ka häid linke ja nõuandeid: http://gonyc.about.com/od/hotels/a/apartment_rent.htm Craigslistis on pakkumisi päris ohtralt ning 2-3 inimese ööbimise leidmiseks võimalusi väga erinevates hinnaklassides. Samas tasub jääda ka skeptiliseks, sest kui ikka pakutakse hirmodavat ja klantspiltidega 5 tärni hotelli sarnast ööbimist, siis tõenäoliselt on tegemist petturlusega, millega üritatakse käsiraha välja petta ja siis vastupükse anda. Asukohtadena oleme ise jäänud Upper west/east side ja Midtown East/West juurde, kus kõik käe-jala juures, hetkel meil veel kindlat peatumispaika ei ole, aga ühe korteriomanikuga parasjagu räägime läbi ning tundub, et on reaalne pakkumine ja mõistlik hind (2 tillukest magamistuba, 180dol öö)

Ise sai ööbitud Milford Plazas, mis asub 1 kvartal Times Square-ist (http://www.milfordplaza.com). Asukoht super ning hotell ise täitsa norm (ainult, et vaheseinad on tubadel suht õhukesed ning naabreid on hästi kosta :). Hind on võimalik saada 100$ kanti 2 inimese eest, mis on vägagi soodne.

Proovisin siin foorumis räägitud priceline.com kaudu, pakkusin Manhattanile hotelli saada 90 USD i eest, kuigi weebileht hoiatas, et keskmine hind ca 200 USD, sain peale paari nädalase vahega pakkumist 3,5 tärniga hotelli 15. märtsist edasi.

Anna alati teada, mis hotelli said.

Tere,

Mina olen minemas New York´i 27.02. Sain hotelli läbi priceline´i - 3 tärni hotell Holiday Inn Downtown New York City - hinnaks 238.24$ (3ööd 28.02 - 03.03). Väga hea asukoht ja ülihea hind. Broneeringu tegin 15.02. Kui oleksin hiljem teinud, siis võibolla oleks õnestunud veel soodsamalt saada. Eks siis laupäevl ole näha, mis meid seal ees ootab. 27.02. ööbimist ei ole veel broneerinud, sest lennuk jõuab ca 23.00 kohale ja võibolla võtame siis ühe öö lennujaama hotellis. Ei tahaks öösel seiklema hakata läbi suure linna.