Parkimise (absurdi)hind Tallinna lennujaamas

Tahtsin autot parkida Tallinna lennujaama 11 päevaks ja hakkasin hindasid vaatama, pidin pikali kukkuma - tavaparkla 125 ja pikaajalises 112 ehk siis 10€ päev. Huvitav miks peaks keegi sellise hinna eest seal autot üldse parkima? Boldiga tuleb mul edasi tagasi sõit ca 60€ ja boonuseks saan enne minekut kodus lõuna kõrvale õlut manustada ja tagasitulles lennukis väikese veini teha. Kus nagu see hindade loogika on? Paras Mõigusse autoparkla teha ja panna lennuvälja vahet buss/takso liikuma.

Kas tõesti on Tallinna lennujaama parkla otsast otsani autosid täis, et peab osad hinnaga eemale peletama?

T1 saad palju odavamalt parkida kui seal roostes lennujaama omas. Ma lõunaeestlasena ei saa Boldi hüvesid kasutada, seetõttu lendan enamasti kas Riiast või Helsingist, kokkuvõttes tuleb ikka odavam.

10
0

Seni, kuni on kliente, kes selle eest maksavad, on ju kõik korras :) Ma olen juba kümme aastat imestanud, et miks Tallinnas keegi ei paku sarnast teenust nagu mujal. Pargid oma auto kuhugi veidi kaugemale, viiakse tasuta minibussiga otse ukse taha ja pärast tuuakse sealt tagasi parklasse. Hind on sellistel parklatel oluliselt väiksem ja minu jaoks teenus mugavam, sest ei pea kohvritega mööda parklaid ringi kärutama. Riia on ju hea näide, kus on mitu sellist parklat. Samas olen ka siin kommentaarides tähele pannud, et paljud eelistavad ka Riias ikkagi lennujaama ametlikku parklasse sõita ja vältida mingeid kahtlaseid firmasid, mida vaesed kasutavad ;)

Kiire otsing näitab muidugi seda, et ilma transfeerita on kohti juba liikvel. https://www.airgatetallinn.ee/asukoht/parkimine-lennujaamas/, Mercure'i kõrval https://www.parkvia.com/et-EE/parkimine-lennujaamas/tallinn, lisaks T1-s ka, aga sealt päris jala ei viitsiks nagu ja tramme ei käi ammu enam https://goparking.fi/ee/parkimisalad/ .

Mingid aastad tagasi oli perega Tartust pikale reisile minnes reaalne arvutus, et kas see aasta on odavam parkla + kütus või buss. Bussiga on nagu mugavam, aga samas peab kindlal kellaajal bussile minema, mis vahel eeldab tunnist ootamist. Viimased aastad pole enam kahtlust olnud. Buss on märgatavalt odavam ja üleliigse aja ja osa säästetud rahast võib lennujaamas tarbimisele kulutada.

7
1

Mul oli eelmise aasta septembris vaja lennule üks pakk toimetada ja uskuge või ei - terves lennujama (intended) parklas polnud keset päeva mitte ühte vaba kohta. Mitte ühtegi. Järelikult maksjõulist nõudlust on seal väga piisavalt.

6
2

https://goparking.fi/ee/

Ma olen ka see imelik, kes Riias kasutab ametliku lennujaama parklat. Eks mugavus maksabki. Ok proovitud nii ühtepidi kui teistpidi ning enamasti sooviks ikka peale reisi võimalikult kiirelt ja mugavalt koju jõuda ning siis olen valmis ka veidi rohkem maksma.

2
0

Jah, see parkla on täis. Ju siis firma kaardilt ja kuluhüvitiste eest ei ole kallis :) Ja viletsaid autosid seal näha ei olnud, üks uhkem kui teine. Ja kuna oli vaja vastu minna külmal ajal ja lennuk ka hilines, siis parkides seal ca tunnikene, tuli tasuda parkimise eest 14 eur. Kohti parkimismajas oli aga vähe.

3
0

Ega parkimisteenus siis ei saa maha jääda meie üldisest hinnarallist. Vaatasin just Helsingi Lentoparkki. Kaks nädalat 86 eurot. Mingi viis aastat tagasi oli 45 eurot veel. Et on hinnatõusu sealgi olnud. Eesti tahab lihtsalt hoida seda "viie kallima" seas mainet edasi.

Aga mismõttes ei saa Boldi hüvesid kasutada, Neandertaal? Äpp töötab ühtemoodi Tallinnas, ole sa Saaremaalt või Setumaalt?

1
3

Seda, et pikaajalisse parklasse autot jättes on raskusi koha leidmisega ja ainsad vabad kohad parklas kaugel lennujaamahoonest edasi on juhtunud minulgi. Libeda ja lumega polnud pimedas eriti mõnus kohvritega seigelda, aga muud varianti ka polnud kuna lähemal oli lootusetu ruumi leida.

Eks parkla sai ilmselt siis liiga väike projekteeritud. Kui isegi olemasolevate hindadega ruumi napib.

PS! Lihtsalt torkas silma, et Tallinna Lennujaama teemad on kuidagi üles kerkinud - turvakontroll, nüüd ka parkimine. Kui varem oli lennujaamaga seoses peaasjalikult üleval (kehvad) ühendused , siis nüüd üha enam ka muud asjad.

0
0

Mnjah, kuivõrd Tallinna linna tasulises parkimisalas (avalikus ruumis, tänavatel) maksab juba üks tund samalähedaselt Lennujaama pikema-ajalise päeva parkimise tasuga - siis mille üle me räägime?

Minul peatselt 5 päevane reis lennujaamast ees. Elukohast Lennukasse ja tagasi Bolt maksab u 40 raha. Oma auto parkimine 5'ks päevaks 53 raha.

Rahulikult otsustamise koht.

4
1

Olen kasutanud Riias kaugemal asuvat parklat. Just seetõttu, et hinnavahe oli tuntav. Päev-kaks on vahe väike aga pikema ajaga juba täiesti arvestatav.

Tallinnasse suuremat ei kannatanud vist teha. Aga kui vabu kohti pole siis nii ongi. Nõudmise pakkumise suhe. Küll need teised parklad ka tulevad. Juba ainuüksi seepärast, lennujaama kõik ei mahu. Maksa palju tahad.

T1 pidigi täitsa ametlikult lennujaamast poole odavamat parkimist pakkuma.

0
0

Täiendan infot. Ööpäev 6.-, nädal 32.- ja kuu aega 71.- EUR. Kui kohvreid palju, tellid Boldi sinna välja ukse ette. Parkla on avatud 7.00-23.00

3
0

Parklaid on praegultki mitmel pool ja terve Tallinn pole sugugi tasulise parkimise ala. Odavama variandina võib auto kuskil Majaka rajoonis suvalise maja ette panna (ega tänaval kohad nimelised pole) ja viimase miili Boltiga sõita. Või natuke viisakamalt - osta Europarki käest teenust. Huvi pärast vaatasin: parkla Peterburi tee 2 oli 25 EUR kuu. Südalinn ja sadam on alati kallimad kuid äärelinnas pole viga.

Bolti ja muude taksode sisseistumistasu ja kilomeetrihinda peast ei teagi. Helsinki lennujaamas on muteada nende jaoks kes jala käia ei viitsi selline teenus et sõidetakse oma autoga treppi, antakse võtmed letti ja viigu see auto kuhu tahes. Kokkulepitud ajal tuuakse tagasi.

2
2

Riia eelmine aasta läks kah vastikult kõrgeks , see lennujaama kõrval olev p3 või mis ta oli .

Tallinn on jah oma pakrlaga :) ja vahet pole ka paned taeva alla või parkimis maja - hind erineb ala 10 euri nädala kohta.

T1 on norm lahendus - 800m jalutuskäik , st. +10 minutit

Tartus kahjuks Riiga minna on 3.5 tundi - väsitav, eriti kui tuled tagasi öösel või vara hommikul .

Peavad olema ikka väga head piletid et sinna Riiga ronida

3
0

Mina olen Riia kaudu käinud korduvalt ja kui tagasitulek jääb ööseks siis saad ju võtta veel hotelli, magad seal hommikuni sööd kõhu täis ja siis tuled rahulikult koju.

0
1

to Jaanus_P

olen nii kah teinud kui pole teist valikud aga see 3.5-4 tundi versis 2 tundi tallinna on suur vahe :)

Paketikad Join , Coral maanduvad hommikul 5-7 paiku - nu ausalt ei viitsi veel hotelli ronida :) tehaks kiirelt koju .

Minekuga lihtsam kuid samuti ei ole mugav. Kui hind tõesti soodne , miks mitte . Muidu ega kell eelistan Tallinna

2
0

Turkish on läinud viimastel aastatel Riiast oluliselt odavamaks. Balkani ja Kaukaasia lendudel tuleb varakult ostes neljasele seltskonnale kokku julgelt 400-600 eurot soodsam kui Tallinnast. Tundub, et ka Lähis-Idas annab korraliku hinnavõidu, tõenäoliselt siis ka kaugemale. Seega üle mitme aasta on selle aasta perereisid kolitud jälle Riiga. Kui hinnavahe oleks kokku 100-200 eurot, siis mõtleks veidi ja arvutaks, aga nii suure vahega pole üldse kahtlust, sest 1-1,5 lennupiletit saab Riiast lennates Tallinnaga võrreldes tasuta ;)

Varahommikuse lahkumise ja öise saabumisega eelistan ka Tallinnas enamasti hotelli. Varahommikuse saabumisega hakkaks ikka kohe sõitma. Aga valik Tallinna ja Riia vahel sõltuks eelkõige piletite hinnavahest.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased