Pensionär üksi reisima

Hei!

Uurin, millised kogemused on Teil saata oma pensionärist vanem üksida reisima. Kuna tal soovi minna on, kuid olude sunnil üksi, siis on mõttes paketireisid, eelistatult grupiga, sest koos on huvitav ja turvaline. :)

Sihtkohtadest Hispaania / Portugal - kus oleks praegusel talvisel ajal päikest ja võimalus lõõgastuda. Tema eelistus on pigem rahulik, päikseline, all inclusive ning mida soodsam seda parem, ca nädalaks. Eksursioone ja ringi kappamist võib olla, aga seda siis mõõdukalt.

Mu küsimus on siit järgnev - milliseid teenusepakkujaid kaaluda/valida? Kes on varem ise reisinud niimoodi üksinda või saatnud oma vanemaid sugulasi/tuttavaid maailma avastama, igasugune tagasiside on oodatud.

Ette tänades :)

K.

1
23

Probleem on veidi segaselt püstitatud. Paketireisid pole ju üksinda reisimine, tahtmisel võib lisamaksu eest osta eraldi toa. Kohapealsed ekskusioonid on ka vabalt valitavad kas ühineda või eelistada omaette kõndimist. Kahtlen Hispaania reisi talvekuudel mõtekuses, sest sellel perioodi valitse ka seal ebamäärane jahe ilmastik.

Kuna olen samuti olude sunnil teinud ise orgunnides üksinda budget reise seljakotiga (mitte all inclusive), siis viimane oli selle aasta mais Andaluusias https://trip.ee/foorum/uldfoorum/mida-teha-malagas kaheksas kommentaar.

Vanus praegu 86, esimene üksi reis oli Hispaania palverännak 67 aastaselt. Vahepealsesse perioodi jäävad Vietnam 3 nädalat, 74.a., Birma 3 nädalat, 75.a., Nepaal 3 nädalat 76.a, järgneb veel Lõuna Poola, Kõrgõstan https://trip.ee/foorum/uldfoorum/korgozstan-ja-almato, Bulgaaria ja edasi seoses coroonaga sunnitud vaheaeg.

Põhieelduseks on hea tervis, uudishimu ja kuigivõrd kogemusi.

25
0

Tegelikult võib küll paketireisiga näiteks Tenerifele minna. Mandri-Hispaania ja Portugal praegu heitliku ilmaga ja seetõttu Kanaarid ja/või Madeira parem valik. Eriti nagu kirjutasin siis Tenerife mis peaks vähereisinud pensionärile pakettreisina hästi sobima. Soovi korral saab alati ju ekskursioone jne juurde osta.

2
0

Kunagi sattusin Laoses seljakotireisil kokku Soome prouadega, kes olid vist ka 70+. Neid muidugi reiskogemuse puudumises süüdistada ei saanud. Aga kui tahtmist on, pole reisimisega kunagi liiga hilja alustada. Saab tuttavaks uute inimestega, uusi kogemusi ja nii edasi. Vast soovitaks algatuseks mõnda väiksema seltskonnaga grupireisi. Neid ju ka Eestis täiesti tehakse.

5
0

76 aastane naisterahvas lendab üksi 5. jaanuaril Türki All Inclusive hotelli. Tallinnast otselend. Hotell on broneeritud otse hotelli kodulehelt. Tagasi tulles ümberistumisega lend. Reisikaaslast ega toakaaslast ei otsi, aga kui keegi vajab kaaslast või tuge reisimisel, siis saab ikka abiks olla, kui on sama tee. Ilmad võivad olla nii ja naa. Võivad olla nii päikeselised ilmad päikese võtmiseks, võivad olla ka tormised ja vihmased ilmad. Plaan on mitte ringi liikuda ja mitte ekskursioonidel käia. Hotellis on seal piisavalt tegevust ja õhtuti eeskavad ja saab ka tantsida, kui on tantsuhuviline.

Just vaatasin, et hind ühele toas on hetkel selles hotellis Türgis alates 5. jaanuarist 7 ööks kõik hinnas 347 EUR. 14 ööks 693 EUR. Hinnale lisanduvad lennupiletid, lennujaamast transfer hotelli ja tagasi lennujaama ja loomulikult reisikindlustus. Ehk leiab mingi pakettreisi odavamalt. Meil on hotell soodsama hinnaga juba varem pikemaks ajaks broneeritud.

Just huvi pärast vaatasin, et samasse hotelli Türgis on ka pakettreis kõik hinnas Tallinnast näiteks 22. detsembril nädalaks hinnaga 989EUR ühele.

2
0

Tenerife on hea valik. Eeliseks on see, et kultuuriliselt sobib eestlasele hästi. Samas on suhteliselt soe.

Türgi ja Egiptus on küllaltki "lärmakad".

3
0

60+, aga mitte veel pensionär. Mõned mõtted.

1. Esiteks pole selge, kui palju vanem inimene oskab keeli, aga see on üks tähtsamaid otsustamis kohti kas paketireis või grupireis. Paketireisiga lennutatakse Sind hotelli ja edasi seal tegutsed juba üksi v.a. korraldatavad ekskursioonid ja sedagi mitte alati emakeeles. Gruppireisid on juba midagi muud. Põhimõtteliselt Sa oled koguaeg grupijuhi kontrolli all ja ühtses seltskonnas. Kunagi sai Tensi reisidega käia Balatonil. Järgmine aastaks planeerisin Germalo reisidega Inglismaa -Šotimaa.

2. Rahakott. Võib ju mõelda Tenerife, aga samas pole ju mitte paha mõte Sansibar. On nii paketireisid, kui ka grupireisid.

3. Mobiili rakenduste kasutuse oskus. Seda eriti siis kui üksinda liigud.

3
0

kui gruppireis siis ehk Germalo, Tensireisid

1
0

Kuidas keeltega on? Tervis muidugi. Ma ka 62 ja kaasa 65. Meie käisime omal käel Malagas kevadel. Järgmine kevad uuesti plaan minna, piletid juba ostetud. Elementaarne inglise keel tuleks kasuks, natuke hispaania keelseid väljendid ka hea teada.

0
0

Olles tugevasti üle 70, olen reisinud nii grupireisil kui omapäi, nii sõpradega, abikaasaga kui üksinda. Ja ma ütlen, kõige paremad reisid on mulle olnud üksinda, omaostetud piletitega -teed mida tahad. Pakettreisiga on hoopis hooletu, kui ei esine mentaalseid segadusi ja hotelli nimi on meeles. Pakettreisil vaatan, et ei oleks Smartlynx lennuk, oht ööpäeva kuskil lennujaamas istuda on liiga suur. Jaanuaris lähen koos mehega paariks nädalaks Hispaaniasse. Temperatuur 15 ringis või rohkemgi. Kerge jope peale. Ei ole liigseid temperatuuriehmatusi. Mõnigi haigestub, tulles kuumast lõunast tagasi meie jahedusse. Ringsõiduga grupireisi on paljud pidanud väsitavaks täistopitud päevakava tõttu. Ise niisugustel ei ole käinud, ei vasta minu loomusele. Samas paljudele just meeldib ühises grupis päeva päeva järel vaatamisväärsuste vahet käia. Hispaanlased on muide äärmiselt abivalmid. Kui oskad öelda või paberile kirjutada oma sihtkoha, viivad kasvõi käekõrval kohale. Keeleoskus ei ole rolli mänginud, sest mina ei oska hispaania, prantsuse, itaalia keelt, nemad ei oska inglise, saksa, vene keelt, kui ehk ainult turismipiirkonnas või suuremates linnades. Hakkama saab alati.

9
0

@Pets,

"mitte paha mõte Sansibar"

Suur prügila väljaspool hotelli territooriumi.

2
1

Tere!

Mu kogemus, saatsin oma vanemad Itaaliasse, kuna isa unistus oli Capri saar. Oli Eestist grupireis just hea, kuna nad ei osanud inglise keelt. Näiteks oli vaja tellida õhtusöök menüü järgi ette (hind sisaldus paketis) ja siis keegi grupist aitas menüüd tõlkida. Ekskursioon Caprile ka oli võimalik tellida ja seega olid ka seal eestlaseid olemas. Nemad ikka närveerisid küll kuidas saavad hakkama kui keelt ei oska, aga Eestis grupiga minnes on ikka kindlam, tutvusid seal ka teiste reisivate pensionäridega! Tagantjärgi olime kõik väga rahul!

2
1

Kõige kindlam on ehk end ise kaasa sättida, reis omal käel ja ühiselt koos aega veeta. Usun, et kõigil osapooltel on rohkem meelekindlust ja ühiselt veedetud aeg jääb samuti meelde.

See võimaldab reisi täpselt soovidele vastavalt sättida. Grupireisil on ikkagi teatav rutiin, mida sa pead kaasa tegema. Ka reisikaaslastega on 50-60. Võid saada ägeda seltskonna, aga võid ka mitte...

1
0

Olen ise korra vanemad kaasa vedanud, kuigi teemaalgataja jutust jääb mulje, et talle vist nii ei sobiks.

Vanemad polnud uue Vabariigi ajal üle piiri saanud. Läti ei lähe arvesse. Said kuldpulmade puhul ennast tuulutada. Ise orgunnisin, maksin ja korraldasin. Nemad said lihtsalt asja nautida.

4
0

Eks see kahe otsaga asi. Minu omad iseseisvalt küll hakkama ei saa. Internetiga telefone pole, keeli ei oska, suur oht eksida ja siis koheselt paanika ning ei mäletata isegi hotelli nime.

Üks kord käisin nendega soojal maal, selline spordipäev oli mul terve see nädal, et ei iial enam.

Paljud vanurid näiteks grupireisi korral ei jõua liikuda teistega samas tempos, jäävad maha, reisisaatjaid vaid üks ju. Hea, kui märkab, aga siis ootab kogu grupp.

2
5

Käisin mõned aastad tagasi Sri Lankal grupireisiga, kus meie grupis oli abielupaar 80 + vanuses ja igati krapsakad ja siis veel üks proua 83 a , kes reisis üksinda. Kliima on seal kuum ja ei kordagi kuulnud tema suust millegi vastu nurinat, oli alati õigel ajal õiges kohas ja kõik asjad tegi kaasa. Tegi meile kõigile simad ette ja ütles, et tal juba järgmine reis ka broneeritud. Julgemini vanemad inimesed reisima!!!

4
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased