Pikk lend ja istekohad

Tere!

Üks väga võhiklik küsimus - kas pikal lennul (Lufthansa) peaks kindlasti istekoha juurde ostma, kui tahame koos istuda? Meil 4-liikmeline pere. Pole varem pikka lendu kunagi lennanud :) Hinna sees istekohti ei ole ja praegu vaatan kodukalt, et ega seal väga suurt valikut ka justkui pole..

Aitäh ette!

Kõik sõltub kui täis lennukid on ja kui paljud teised omale istekohti ette broneerivad. Kunagi aastaid tagasi ei broneerinud ma kunagi istekohti ette ja alati õnnestus check-ini tehes tasuta kohad ühesteise kõrvale valida. Või siis oli lennuk nii tühi, et sai lihtsalt istuda ümber vabadele ridadele. 

Viimased aastad aga olen täheldanud, et kas inimesed broneerivad kohti rohkem ette või siis süsteem juba juhuslikkuse alusel paneb inimesed kindlatesse kohtadesse ära, aga check-ini tehes on aina keerulisem ise istekohta valida ja tuleb võtta see mida vaikimisi pakutakse, mis paraku võib kaaslasest täiesti eraldi olla. Seetõttu nüüd olen hakanud ka ise alati kohti ette broneerima. Osad sõbrad on siiski jäänud juhusele lootma, et raha säästa ja on pidanud 10-12 tunniseid lende eri lennuki otsadest tegema.

Lufthansaga ei pea, kui kõik 4 on SAMA BRONEERINGU peal ja konkreetsete istekohtade eelistus puudub, võimalusel istutatakse ikka kokku. Soovitus on siiski check-in võimalikult vara ära teha.

Hetkel on enamik pikamaa lende üsna tühjad ja ei tohiks kohtadega probleemi tekkida. Neli samas broneeringus olevat inimest paigutatakse juba mingi eelbroneeringuga kuhugi kõrvuti ära ja hiljem check-ini tehes on need koha ikka enamasti kusagil kõrvuti.

Kui mõtled Eurroa lende (ka Kanaarid), siis need pikamaa alla ei lähe ja reisijaid on kinlasti EL-i lendudel rohkem kui pikamaa omadel.

Aitäh vastajatele! Lend Mehhikosse ja alles novembris. Kogu pere ühe pileti peal ja üks meist ka alles 11-aastane. Vast ei panda eraldi..Pikal lennul üsna kallid ka istekohad - ca 30 euri/in.

Lapsi pikkadel lendudel reeglina eraldi istuma ei panda, kuna sel juhul oleks nende järelevalve vastutus lennufirmadel. Mul ükskord pandi mingi eksituse tõttu kaks last minust eraldi istuma. Ise olin väga rahul, ainult stjuuardessid käisid küsimas et ega ma nende juurde istuda ei taha. Ei tahtnud, kõrval oli vaba koht ka, laiutasin mõnuga ja vaatasin filme. Viimases hädas korraldasid stjuuardessid istumise ümber ja siis tuli ikkagi lapsi lõbustama minna :)

Lufthansaga, Finnairiga, SAS ga ja muude kallimate firmadega ilmselt probleeme pole aga odavlennukad nagu easyjet, Ryanair, Vueling ja ka airbaltic pillutavad tihti terve perekonna lennuki peale laiali kui kohta ei osta. Küll on mitmel neist kohustuslik osta vähemalt 1 koht kui reisid alla 12a lapsega (vist oli see vanusepiir), lapse koht on siis nö tasuta ja vanema koht maksab. Ja tihti on check-ini tegemise ajaks ette ära ostetud need suurema jalaruumiga ja akna alused kohad.

Lennud olid märtsis Frankfurt -Cancun -Frankfurt  kõik täis, polnud vabu kohti. Cheki-in tehes sai kohti valida  vahetada, sest automaatselt oli ta meile juba kohad määranud küll kõrvuti aga lennuki sabas.

 Veebruaris Sharmist tagasi  lennates Smartlynksiga pandi mu 8a poja minust eraldi istuma. Poiss oli muidugi mures, kuid saime ikka naabritega ümber orgunnida kokku kohad. Väga ebameeldiv kogemus ikkagi... 

 Saan aru tõesti, et ehk 12a üksi panna. Kuid just 8a ?

Lufthansa teid eraldi küll istuma ei pane!

Meie oleme lennanud LuftHansaga mitmeid pikki lende ja rohkem kui neljakesi. Teeme internetis check in kohe kui lehekülg avatakse  (tavaliselt 24 tundi ette ) ja alati oleme saanud oma kohti nii sättida, et oleme pundis koos. Kunagi ei ole kohti ettebroneerinud.

to Emand 

Kuidas teil õnnestus selline olukord , pidite ikka kõige viimastena tegema checkini muud moodi nad ei paneks teid kuidagi eraldi ?

Lendasime Lufthansaga Buenos Airesesse ja kogu meie 5ne reisiseltskond pandi eraldi istuma. Samuti on kogemus Aeroflotiga, et 8 aastane laps istus eraldi. Kui soovite kõrvuti istuda, siis on mõistlik ikka lisatasu eest ise kohad valida.

Mul on korduvalt ka 2-aastane eraldi pandud (nt automaatsed kohad kui teed online checkini, kõrvuti vahetada ei anna... viimati oli just Qatariga nii). Tavaliselt saab check-inis siiski kokku vahetada. Ükskord ei saanud aga siis istusime ikka kõrvuti ja selgitasin, et ilmselt terve lennuk ei soovi kuulata seda, kui kahe aastane eraldi istub, reisikaaslased ja lennukipersonal nõustus :)

Võibolla mõned lapsed tahavad eraldi istuda? Kui ma oleks näiteks 5 aastane ja minu kõrval istuks selline mõnus naine, kes on end oma sugar daddy jaoks üleslöönud. Vanemad, mis vanemad :D