Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

kolme tunni pärast liigun vastassuunas, st. Eesti poole. Värske info saate reedel.

0
0

http://mapa.targeo.pl/ suheliselt kaasaegse infoga lehekülg Poola teede ehitamisest,liikumiskiirustest(traffik)näitab ka uusi veel suletud lõike.nb!remondid tulevad nähtavale kui marsuut sisestada`. ja miks enamus rahvast liigub Lomza-OsMaz. kaudu?..ok, lühem 20km..aga Bialystoki kaudu on ju reaalselt kiirem-mugavam tänu uutele kiirtee juppidele-ümbersõitudele. viimati 2012 mais võttis GPS siis kui lõpuks arusai (ümberarvestamine..ümberarvestamine)millist teed mööda auto liigub saabumis aja 10 min varasemaks. Korra olen ise ka võidelnud "peedi-heinakoormatega" ja kohalikke sõite tegevate veokatega,mis üle 80 ei suuda liikuda Lomza kaudu sõites

2
0

Tasub teada, et kui Poolas juhtub teel õnnetus, siis võib olla tee kinni 6 tundi. Sattusin üleeile sellise õnnetuse otsa http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130425/REGION99/130429711 ja nagu uudisest lugeda, siis oli tee kinni 6 tundi. Mul õnnestus sellest kohast enne mööda sõita ja mitte jääda ootama. Olen kuulnud, et ka varem on autod selliselt kinni istunud. Kas keegi teab, et kui praegu tuleb tasuda A2 peal 4 korda, siis kas tulevikus tuleb üks punkt Varssavi alla juurde? Seal mingid postid on üleval justkui oleks selline plaan.

0
0

erk kahjuks on see nii.Eile seal ei tehtud midagi, vist ootavad putkasid või muud. koit47 mulle tundus Bialystoki kaudu kuidagi väga pikk aeg olema. Ei tea miks, ära küsi. Tulin eile lõuna ajal Warssavist välja võrdlemisi kiiresti, v.a. see viimane etapp kuni autoteeni. Vastu tuli küll palju rekkaid, siiapoole ka normaalselt, kuid kõige hullem polnud. Üldiselt tee normaalne ja sai kiirelt sõita. Muidugi see OM Lomza vaheline lõik. Märtsis oli tee pehme ja väga kehva. Ega ta nüüdki parem polnud, aga tee kuiv ja kõvem. Sõita sai. Mulle oli suureks üllatuseks hoopis see, et TT ei suunanud minnes, ega tulles Kaliningradi kaudu. Kirjutasin kunagi neile ,et me ei saa sõita sealtkaudu, kuna pole viisat. No kas nad just minu palve järgi seda tagid, kindlasti tuhandaid teisi vast ka kirjutas. Minejatele-tulijatele nael kummi.

0
0

Tere!

Head teelised ,tänan et olete asjalike kirjutistega täiendanud seda arutelu ja andnud palju väärt infot,rajukas kirjutab et liigub Lomsast O M peale ,see lõik on aga väga kehva ja parem tulemus oleks kui Lomsast Zambrowi kaudu minna. Samas on tekkinud olukord kus Bialystoki kaudu liikumine osutub kiiremaks ,kuna on valminud hulga kiirteed. Nii et jätkuvalt on tähelepanu all kaks peamist osa Poola läbimisel ,Augustovist Zambrovini ja Warsavist Katowice peale.Viimase puhul just linnast väljuv osa mis jäi varem renoveerimata.Kui aga see lõik tööse pannakse siis on lõuna suunas mõistlik väljuda A2 peale ja siis edasi A1 peale.Pj-Tr st peale saab otse Tsehi piirini.

0
0

Tere verso. Sul on selles suhtes õigus, et varsti muutub Bialystoki kaudu tulek kiiremaks, kuid mulle isiklikult ei meeldi lõik Bil-Aug. Minu arust on see hullem, kui Lomza kaudu.Kui see hull lõik korda tehakse, saab seal sõita täitsa normaalselt. L- OM teel on alustatud mitmes kohas uue tee ehitust, nii-et ka see paraneb tunduvalt. Olen sõitnud nii mõneskit kõtvalteed pidi sellel marssruudil,aga jään ikkagi esialgu endiselt oma marssruudile truuks. Aga ei ütle ka newer. Ära pahanda, ei tahtnud hurjutada, ega muud moodi solvata. Olen sõitnud üle Masuuria Toruni. Kõrvaline tee, kurviline aga samas ka väga maaliliselt ilus, suvel muidugi. Ja loodame, et poolakad saavad oma rohelistega lõpuks ühisele keelele ja piirist alates saab hea tee olema.

0
0

See tee Augustowist Toruni kaudu tasub vähemalt korra päevavalges sõitmist. On küll kurviline ja suht kitsas aga loodus ja järved on ilusad. Saad iga tüki aja tagant ennast vette kasta. Poolast ei pea alati põhjagaasiga läbi sõitma. Seal põhjapool kannatb ka nädala olla. Vaatamist jätkub.

2
0

Kui sihtkoht Nürmberg, siis miks saadab gmaps planner mind sinna Poznani, Berliini ja Leipzigi kaudu, kui Lodz- Wrozlaw-Praha tundub otsem?

0
0

Ega palju otsem ei ole, ligikaudu 50km on vahe. Juhatatakse esimeseks kõige kiiremat teed mööda. Samas jääb ära ka Tšehhi kiirteemaksu vajadus ~12€.

0
0

Lodz - Wroclaw - Praha on väga mõnus tee! Uni ei kipu peale, saari on tee täis, kiirustada ei maksa, sest tee peal on uskumatult palju asulaid ja Tšehhi piirilt alates kuni Liberecini läheb korralikult kurviline ja serpentiinirohke mägimaantee. Pärast Libereci tuleb küll kiirtee, aga piisavalt kurviline ja plaadiline. Aga looduslikult on tee ilus! Otsem on Görlitzi kaudu, kuigi sõiduaeg on tunni võrra pikem, aga maantee on maalilisem. Varssavist Lodzi peale sõites on terves pikkuses kiirtee kuni Nürnbergini.

0
0

Ostrava , Brno, Praha, Nürnberg on ka vahelduseks hea, kui ei soovi mõlemil suunal sama teed sõita ja on soov tsehhis õlut maitsta. Sel juhul oleks hea Varssavi läbida nädalavahetusel või 21.00- 5.00, sest Katowice teele on läbi linna veidi tülikam , kui Berliini peale.

0
0

Poola läbimiseks vast parim viis: Piirilt Bialystoki, sealt edasi Varssavi. Tuleb küll ca 30 - 40 km ringi, kui otsemat teed pidi, kuid ajaliselt võidab. Selle vahemiku sees ka 3 juppi 4 realist teed, need tasuta. Varssavist Berliini 100% kiirtee, saad 140+ sõita. 4 osa tasulised, kokku ca 15 EUR. Ehk siis sellel suunal on Poola läbimine täielik nali - kordades parem kui meil...

Varssavist lõuna poole minnes enam nii roosiline pole, kuid mitmeid - mitmeid uusi kiirteid on sealgi ehitatud ning ehitus käib. Wroclavi ümbergi sisuliselt ca 100 km uut neljarealist teed.

Seega pigem Poola küll täna enam see riik pole, mida teede poolest peljata :)

1
0

sst le

Warsavist lõuna poole on mõistlik Ostava peale minna. Wroclav jätke küll mängust väja.Warsavist lähed E67 peale Katowice suunale. Pjotrkov-Trybunalski juures ühineb uus A1 ja jookseb Tsehi piirini Ostravani.Nii et sadakond km enne Warsavit saad kiirteele ja kuni Tsehi piirini välja kõik uus kiirtee.

2
0

Kuidas on lood aastal 2013 Poolas (ja Slovakkias, Ungaris) automaatkaameratega? Ega veel ju ei ole ühtset süsteemi - eelmine aasta ähvardati, et Eesti numbrid saavad ka trahvid kätte?

0
0

Täna just uudistes räägiti, et see võib võtta kuni kaks aastat aega. Nii-et anna aga takka.

1
4
Lennupakkumised
Reisikaaslased