Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

Kas ikka läbi Polzani linna? See linn on natuke kaugemal teest Praha. Eelmisel nädalal sõitsin Varssavi-Piotrkõw Trybunalski-Lodz-Wroclaw ja seal on kiirtee

0
0

20 juuli (esmasp.) hommikul kell 5 startisin ja õhtul 7 olin Częstochowas. Täiesti rahulikult sõites ja läbi Lomza. Midagi hullu polnud, autosid palju, liikluskoormus suur aga ei mingit seismist.

Tagasi 26 juuli (pühap.) vara-vara hommikul ja läbi Bialystocki. Samuti ei mingit mäsu. Tagasitulekuga sai veel hullu pandud ja Prahast ühe jutiga koju välja.... ~24h ja 1900km. Ei midagi rasket.

Iga kell läheks uuesti reisile, poola pole mingi probleem.

2
0

viilu70, kas sa sõitsid reeglite järgi? Minu arvates ei ole see võimalik kui sõita reeglite järgi

0
0

Prahast Moskvasse on 1900km Või siiski ka kuhugi Eesti punkti otseim tee 1900? Minu arvates ei ole ka alati võimalik reeglite järgi sõita ;)

0
0

Kui reeglite järgi sõita, siis peab "euro-reisi" jaoks küll min. 2-nädalat aega ja puuga raha olema. Reeglite järgi saab ainult matkaautoga sõita, mis pole muidugi üldse paha. Kuid siis on niikuinii reis suht "vabad käed" ja kiirustada pole vaja.

0
0

Villul täiesti normaalne sõiduautoga liikumise kiirus ju. Ise käinud viimastel aastatel ka läbi Poola ja reegliks kujunenud, et Google mapsi antud aeg ka suhtreaalne. Ehk siis soovituseks tulevastele automatkajatele, kui liigute mõistliku tempoga (sõiduautoga), siis saab rahulikult vaadata sõiduaega googlemapsist. Juurde arvesta muidugi peatuste aeg.

0
0

Kui sihiks Zagreb, kas siis mõistlik Lublin-Rzeszow ? Ajaliselt vist parim võimalus ?

0
0

Cocoboco, aga kas selleks, et maksta trahve ei ole vaja palju raha? Meie sõitsime reeglite järgi, seega Varssavi jõudsime umbes 19 tunniga. Ja üldse ma arvan, et see on vale, et reeglite järgi sõitmisega puhkuseks on vaja min 2 nädalat. Minu jaoks see kõlab kummaliselt

0
0

Jaanika, aga kuidas on ikkagi võimalik 19 tundi Varssavisse? Tavateedel sõidan kuni 110 km/h. Kiiretel ja kiirdeedel annan minna, nii nagu tuju on. Nendel teedel pole mõõtjaid. Igasugu takistuste kiuste olen W-s alla kümne tunni. Kui pidasite selle aja jooksul umbes 4x2 tundi pause, siis küll. Kahjuks on Cocobocol õigus. Teie sõiduajaga ei tasu Poolast kaugemale sõita, sest ei jätku puhkuseks aega (2nädalat). Oma kogemustest lähtudes soovitaks nii, niikiiresti kui võimalik sihtpunkti. Seal siis kolada, või sõita ringi. Kui mitmeid sihte siis oma äranägemise järgi. Tagasiteel Poolast alates jälle vaardiga koju. Seda muidugi juhul, kui Poola on ainult transiit tee.

0
0

rajukas,Poolas ei ole ju kõik teed kiirteed. Ja me oleme ausad inimesed ja sõidame reeglite järgi ning sellepärast ei ole vaja kirjutada selliseid kommentaare

1
0

Loen ja imestan, et käib minuarust mõttetu kemplemine. Sõitjad on erinevad ja soovid on erinevad. Kes tahab kiiresti kohale jõuda, kes ka loodust ja muud vaadata. Olen oma teekonna alati üle vaadanud Google Map-is ja lisanud arvatavad puhkepausid. Siiani on see info mind aidanud ja olen tavaliselt graafikus püsinud.

0
0

Vabanda, Jaanika,kuid sealkandis on teised reeglid, võrreldes meie omadega, meil siin püütakse juhte hoida pihtide vahel, seal mitte. Meie politsei lubab +20. Nendel sama. Linnas aga enam-vähem täpselt.Ära nüüd solvu, aga sina võid olla üks neist eesti juhtidest, kes hoiavad vasaku telgjoone äärde ja takistavad kohalike (ka näiteks minu) sõitmist. Vanasõna ütleb, et kui tahad huntide seas elada, tuleb hundi moodi ulguda. Nii-et ära hakka seal meie maneere peale suruma. Kui sõidad sinu sõnul reeglite järgi, siis paremas servas. See on soovitus minu poolt. Autoteed, kus lubatud 120, 130 sõidan +20,+30. Vahel ka rohkem. Vaatan, et sa võtad minu sõnu mingi norimisena. Ei, kaugel sellest. Näib, et oled algaja läänepool sõitja ja sellepärast on minu kommentaarid soovituslikud.

0
0

Rajukas, masendav on lugeda niivõrd vastutustundetuid ja küündimatuid soovitusi sinu poolt noortele reisijatele. Loodetavasti jätad need edaspidi enda teada.

1
0

Huvitav, huvitav. Sina, johhaidii, kauaaegne sõitja leiad, et minu soovitused on valed. Kunagi sa kritiseerisid mind ka, kuid nagu näed, olen elusalt ja tervelt alati tagasi jõudnud. Ka nõukogude liidu suurtelt avarustelt. Huvitav, kas sa ka Lux-is ja mujal sealkandis kehtestad eesti sõidumaneeri? Vaevalt. Ikka sõidad nii, nagu seal on kombeks.Ega ikka ei tasu oma seadustega teiste kloostrisse minna! Muideks, väga paljud inimesed, kes tulnud puhkusereisilt, on kirunud meie numbriga autosid liikluse takistamises. Mõnel teel, millest mainisin, sõnasin, et sõidan kiiremini, see ei olnud soovitus ega käsk. Lihtsalt mainisin, et selgitada miks ei lähe sellel teel sõitmine nii aeglaselt kui neil. Ka ei ole ma lugenud, et sa sõidaksid E-V-sse samakaua. Vaevalt kulub sul L-E-L lübimiseks cirka 80 tundi.

0
0

L-E-L sõidan kahe ööbimisega kolm päeva sõitu nautides rahulikus tempos. Seega tõepoolest peaaegu 80 tundi. Tee sellest omad järeldused. Aga ääremärkusena niipalju, et hundikarjas uluvad huntide moodi ja lambakarjas määgivad lammaste moodi vaid nõrgad. Tugevad jäävad igas olukorras iseendaks.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased