Poola teed 2016

Kui keegi on värskelt Poolat läbinud ja oleks nõus infot jagama siis millises seisus on hetkel olukord Poola maanteedel. Huvi pakub marzuut:Bialystok-Lublin-Rzeszow Augustow-Warszaw-Katowice-Ostava. Oluline on teada kus on hetkel suuremad tee remondid ja kas Katowice Ostrava kiirtee on valmis. Palun ärge seda Poola kaardi linki siia pange ,sellest on sama palju kasu kui 73 aasta Edasist. Olen kuulnud et tee remont toimub Augustovi - Bialystoki nind Warszawi-Katowice vahel.Sooviks teada milline on hetke olukord. Suured tänud ette.

To homeuser selle 1067 km sõidab vabalt päevaga.Muidugi kui teha palju peatusi ja kiirus alla 90ne. Nii,et ega kadimar ei eksinud midagi.

To kopsy Ära mine Warssavisse, vaid Lublini peale ja sealt Butapesti kaudu.See on muidugi üks variantidest. Kiirteed on vähem muidugi. Olen seda teed mõned aastad tagasi sõitnud ja tee olukorda ei tea. Küll aga möödunud aastal tulin CROst üle Budapesti Grenoblesse. Tee oli täitsa sõidetav. Kui võimalik, siis Poola läbige ikka õhtul-öösel.

0
0

to Rajukas

See ka täitsa huvitav variant, mida pakud. võimalik, et läheks ühtepidi ja tuleks teistpidi tagasi.

Kas sel juhul minnes tasuks minna üle Zagrebi? s.t vältida täielikult Sloveeniasse sisenemist?

0
0

Võib täiesti. Kui äkki lähete seda teed, siis saate Balatoni järvest ka läbi hüpata. Pärast on ülimalt mõnus aadria merre minna. Teistpidi ei soovita.

1
0

to kopsy. Sõidame vahest ka Ungari kaudu, et oleks vaheldust, või kui sinna asja on. Vahemaa on sama ja pühapäeva ja öö reegel Poolas kehtib samuti, sellisel juhul alates Bialystokist oleks soovitav olla 22.30 ja edasi. Vastasel korral saate 50 aastate traktoreid ja heinakoormatega hobuveokeid lisaks rekkameestele. Teekond oleks sel juhul Lublin, Presov, Kosice, Miskolc, Budapest, Balaton, Zagreb, Rijeka, Pula, Koper, Ljublana, Maribor, Viin jne

0
0

Meie startisime Egeri külje alt laupäeval 07.07 kell 5,30. Käisime läbi Aushwich kooduslaagrist, seal kulus ca 2 tundi, edasi otse Pärnu suunas. Pärnusse saabusime kell 6,30 08.07 pühapäeva hommikul. Tatrate ületamine võttis ka aega, lisaks muidugi sirutuspausid.

0
0

Kes on hiljuti olnud Poolas, kuidas on ilmaga? Uudistest lugesin, et Poolas, eriti lääne osas on tugevad vihmad juba nädal aega. Veel ka rahe.

0
0

Krakowis oli laup.-pühap 37 kraadi,eile Warssawis,Bialystokis 32

0
0

Nüüd Dubrovnik. Vahepeal olime 2 päeva Budapestis ja nüüd 2 päeva juba Dubrovnikus ning edasi saartele.Ilm jätkuvalt +33 +35 ning vesi meres +28*C. Tulime Budapestist,mööda kiirteed. Balatonis sai vaid varbaid kastetud. Väljusime Budapestist 8.30 ning kohal Dubrovnikus olime 18.00 Keskmine kiirus Tallinn-Lublin oli 93km/h. Budapest- Dubrovnik nats üle 100km/h. Nüüd naudime puhkust kuni 22 juulini

1
0

Oh kuidas ma teid kadestan.

0
0

Tallinn – Lublin üle tuhande kilomeetriga on 93km/h keskmist päris aukartev tulemus. Eestis Pärnu ümbruse maantee fotoaparaate päris ignoreerida poleks mõtekas, Läti – Leedu omadesse võib pildistamisel kenasti naeratada. Selle tuhande km jooksul peab vähemalt korra ka kütet võtma ja piiripunktides oleks ka mõtekas veidi kiirust vähendada. Lätis on paar ringteed ja valgusfoore, lisaks on teekonnal mõned ristmikud ja hulga rekkaid, millest vaja mööda sõita. Kui 70 km/h aladest tagasihoidliku 110-ga läbi põletada, siis tundub, et enamiku ülejäänud teest peaks nii vähemalt 150-ga uhama. Alati varitseb ka oht, et keegi tahab su väärtuslikku aega raisata politseile sponsorlepingu vormistamiseks.

Minu meelest 73 km/h keskmist üritada on lootust andvam, 93-s ma küll kahtlen.

3
0

Vajaksin ka veidi nõu Poola asjus, sõidan augustis Tšehhi Hradec Kralove kanti muusikafestivalile. Huvitab just, et mida peale Varssavit teha? (Varssavist läbisõitu ma ei karda, seda juba mitu korda tehtud ja ajaliselt jääb see hiliõhtusse ka). Google maps soovitab Pjotrkow Trybunalski ja Opole kaudu sõita. Festivali enda koduleht soovitab Poola-Tšehhi piiriületuseks pigem Katowice ja Ostrava peale hoida. Siis vist oleks mõistlik Radomi peale hoida peale Varsavit? Mis kõige optimaalsemad teed oleks teie arvates? Gps on meil ka kaasas aga ega neid ju ka 100% usaldada ei saa.

0
0

93 km/h kiirust ka ise ei usu. Sai Laupäeva hommikul Kreekast Komotinist sõitma hakatud ning Pühapäeva õhtul kell 18.00 olin siis kodus Tallinnas. Suur osa teest oli kiirtee, siis tuli ikkagi keskmiseks kiiruseks 70 km/h. Ja arvestades mu seekordset sõidukiirust, siis 93 km/h oleks tulnud, kui kiirteedel oleks kiirus 250 ja rohkem olnud...

Aga jah, enne Varssavit on ca 130 km teeremonti, kus kiirus piiratud 70 km/h peale ning möödasõidu võimalus kogu selle aja jooksul puudub. Päeval oleks seda olnud mõeldamatu sõita. Ise õnneks seal viie paiku hommikul olin ja siis liiklus puudus. Peale Varssavit ei soovita Biatistoki (?) peale ei soovita hoida, kuna seal ka päris palju teeremonte.

0
0

Mind huvitaks Suwalkist Gdanski maanteed, et kas keegi lähiajal läbinud? Üleüldse plaanis Tallinnast Gdanski välja jõuda ühe päevaga(autos kaks 6-a kogemusega juhti ning üks roheleht, kes sõidaks Eestis), et kas see tehtav kui pause minimaalselt(ainult tankimine ja jalasirutus/metsapaus)? Google maps annab 15 ja pool tundi sõitu, aga kas see on üldse realistlik? Tänud vastajatele/teadjamatele

0
0

Meil on ka kahe nädala pärast sõit Gdanski poole. Kuidas seal on teed? Meil on plaanis esimese päeva lõpus jõuda Augustowi

0
0

93 km/h keskmine kiirus on suht võimalik. Ise stardin Tallinnast laupäeva hommikul kl 5 ja õhtust söön kl 20 kusagil Rzeszowi lähedal ja seda ilma kiirteeta.Kui aga teekonnale jääb ka piisavalt kiirteed siis pole keskmine 93 km/h mingi müstika.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased