Reisikindlustus / tervisekindlustustus mis kataks Covid19 riskid

Püüan aru saada, millised reisikindlustused kataksid reisikulud, kui reis jääb ära koroonasse nakatumise tõttu või siis reisi sihtpunktis pannakse karantiini ootamatult. Samuti oluline ju leida ka tervisekindlustus, mis vajadusel kataks ravikulud. Praegu Eesti kindlustuste tingimusi sirvides tundub, et kuni WHO poolt asi pandeemiaks kuulutatud, siis kindlustuskaitse puudub :/

Igasugused head soovitused on oodatud :)

1
234

Tere,

Tervisekindlustus, mis katab ka koroonasse haigestumise välismaal, on olemas vaid Seesamil.

Aga jah, reisitõrget, mis kataks koroona pärast ärajäänud reisikulud, ei paku ükski Eestis olev kindlustusselts pandeemia ajal.

0
0

Aga kuidas on juhul kui inimene on töötu ja puudub haigekassa kindlustus? Minu teada on hädabi EU liidus EU kodanikule tasuta. Tasuta ei ole lihtsamad protseduurid nagu luumurrud jne. Eestis ma ei ole töötuna pidanud kordagi ei eriarstil ega perarstil sentigi maksma.

Kuna ma pole Koroona sihtgrupp, siin rahaliselt mind ainult huvitaks reisitõrke kindlustus, kui see jääb tublisti alla 100 euro. Lennud juba käivad suht tihti, ei pea 1000 eur 100 eurose pileti eest maksma.

1
1

@ uuuuuuuu

EU-s on tasuta ainult hädaabi ehk esmane abi (verejooksu sulgemine, lahas vms), isegi Eesti haigekassa kindlustatuse korral. Töötuks olemisest pole mõtet rääkidagi.
 Igasugune edasine ravi, haiglapäevad, transport, ravimid jne jne tuleb endal maksta. Ma pigem valiks reisitõrke kindlustuse asemel hoopis tervisekindlustuse - reisitõrge läheb maksma halvimal juhul tuhat eurot aga ravi, näiteks raske autoavarii puhul, kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid. Veel parem muidugi, mõlemad kindlustused võtta. palju see tervisekindlustus enam maksab, paarkümmend eurot.

Eestit ja Hispaaniat (näiteks) ei tasu võrrelda. Hispaanias ei ole isegi ravikindlustuskaardi olemasolul korralikku ravi loota, erahaiglad on ikka oluliselt paremad, eriti välismaalastele mõeldud erahaiglad. Aga nendesse ilma kindlustuseta, töötul eestlasel asja ei ole. Ainuüksi visiiditasu võib olla suurusjärgus 200-300 eurot, ravist rääkimata.

2
1

Reisitõrge on tublisti kallim kui tervisekindlustus . 

https://www.haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopas-reisides/euroopa-ravikindlustuskaart

Pisemate jamade puhul see töötab ja töötab ilusti . Ainuke häda on et pead kasutama riigi haiglad, aga see on 100% rohkem aega nõutav tegevus kui era arstid/haiglad. 

kui tuleb tõsisem jama siis EU ravikaardiga jääd hätta kahjuks just nende ridade peal on see risk :

NB! Juhime tähelepanu sellele, et Euroopa ravikindlustuskaart ei kata kõiki kulutusi, mis vajamineva arstiabiga võivad kaasneda. Patsiendil tuleb maksta omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu, ravimite omaosalustasu, tõlkekulud jne) asukohamaa hindades. Kaart ei kata riikidevahelist transpordi kulu ega eraarsti juures tehtud kulutusi. Soovitame reisile minnes sõlmida erakindlustusfirmas ka meditsiiniabi kaitsega reisikindlustuslepingu, mis sõltuvalt kindlustustingimustest kompenseerib patsiendi enda tehtud kulutused. 

Seega tuleks mõlemad  kindlustused võtta EU ravikaart ja lisaks tervisekindlustus võtta .  

Lotti Hispaniaas erahaiglate ainuke pluss on kiirus - pisemate probleemide/protseduurite  puhul töötab väga hästi , suuremate jamade puhul saadetakse sind ikka suurde riigi haiglasse.

0
0

dim123

Millest sa järeldad, et suuremate jamade puhul saadetakse sind ikka suurde riigi haiglasse. Minu sõber oli eelmisel aastal 3 kuud Barcelona erahaiglas, enne kui tagasi lennule lubati.

Kõik maksis kinni (ka kojulennu) Ifis tehtud tervisekindlustus.

0
0

Päike12 

tean , olen seal elanud, nii ööelda kohalik spetsiifika (mis ei puuduta meid kuna kindlustus kattab mõlemaid  ) 

Seega su sõbral vedas ja tal polnud vajadust .

Kohalikud kellel on raha teevad lisaks tavalisele nii ööelda haigekassale , erakindlustuse . 

Sest olid juhtumid kus ainult erakindlustuse puhul kriitilises olukorras inimesed surid sest tavahaiglase nad ei pääsenud õiel ajal .

 Eraoma läheb alati käiku kui on vaja kiiresti lapst ülevaadata , mingeid analüüse , tervisekontrolle teha , raseduse ajal . Tõsisemate juhtumite puhul minnakse ikka riiklikuse . 

Sama mis eestis tasulised naiste kliinikumid , probleemide puhul kohe riiklikuse .

0
0

@ uuuuuuuu

EL piires on Eesti Haigekassa kindlustatule tagatud täpselt samas mahus tasuta arstiabi nagu vastavas EL liikmesriigis enda vastavas haigekassasüsteemis kindlustatule.

Ehk siis koroonaravi küll üsna kindlasti.

https://haigekassa.ee/kontaktpunkt/arstiabi-euroopas-reisides/euroopa-ravikindlustuskaart

2
0

Lätis näiteks ostavad tööandjad töötajatele tervisekindlustuse eraldi, kuna riiklik ei kata sisuliselt midagi. Kummaline on see, et inimene ise seda osta ei saa. Odavamad paketid maksavad 20-30 EUR-i. kuus.

0
0

Vaata Salva kindlustust, neil on tekkinud just nüüd Covid19 osas võimalused kindlustusjuhtumiteks.

0
0

Igaks juhuks küsin, kas keegi on leidnud (võib olla ka juristide abiga) tee ja saanud hüvitist Swedbanki krediitkaardi kindlustusest tekkinud reisitõrke eest, juhul kui välistuse põhjusena tuuakse kindlustuse poolt  Covid-19?

0
0

Sugram, see  söltub sellest millal reisile läksite. Minule maksis Swedbanki krediitkaardi kindlustus tagasisõidupiletid kinni, kuna pidin reisi pooleli jätma ja tagasi tulema . LuftHansalt ei olnud mingeid tagasisõidupileteid võimalik saada. Ja LuftHansa ei ole ka tühistatud tagasisõidu pileteid hüvitanud. Kolm kuud on juba möödas nendele taotluse tegemisest.

Urvekas: Salva lisas koroona kindlustusele aga  hind on seetõttu ka väga kõrge.

0
0

Uuriks ka kindlustuse kohta (tervisekindlustus, mis katab ka koroonasse haigestumise + reisitõrge). Tervisekindlustuse osas probleemi pole, aga reisitõrke pool jääb Eesti pakkujatel viletsaks. Seetõttu uuriks, kas kellelgi on kogemusi mõne rahvusvahelise pakkuja kindlustusega?  Ma küll googeldasin, kuid ei jäänud nagu midagi silma.  Suvel tegin Salva kindlustuse, siis muud polnud ja reis tuli ka nii viimasel hetkel, et ei jõudnud otsida. Nad hüvitavad reisitõrke kuni 1500 euro ulatuses, kuid see summa on liiga väike.

0
0

Salva hüvitab ka suurema reistõrke kindlustuse kui  1500€, tuleb lihtsalt neile helistada või meilida ja küsida pakkumine nii suurele summale kui vaja!

0
0

1,5 kuud tagasi vastus Salvalt - Reisitõrge teenusepakkuja poolt teenuse tühistamise suhtes, lennufirma poolt lennu tühistamise suhtes või riigipiiride sulgemise suhtes üldise viirusleviku piiramiseks ei loeta kindlustusjuhtumiks. Ehk nn covidi reisitõrge ainult siis, kui ise koronasse jääd.

1
0

Pool aastat tagasi mainis angu hea sõnaga Seesami tervisekindlustust, aga tõe huvides tuleb märkida, et seal on paar konksu (nagu enamasti). Lugesin just oma Luminori krediitkaardiga kaasa tuleva reisikindlustuse tingimusi ja nägin, et Seesam katab kulud ainult esimese 14 päeva jooksul, edasi oled üksi. Teine moment, mis tekitab minus suure küsimärgi, on see, et välistusena on kirjas reisimine riiki, mille haigestumisnäitaja on 25 või rohkem 100 000 inimese kohta. Milleks üldse selline kindlustuskate, mis reaalses elus ei ole saavutatav? 

Ma ei tea, võibolla saab Seesami lehelt paremate tingimustega kindlustust osta, aga igatahes need, kes teavad, et neil on panga kaudu Seesami reisikindlustus, peaksid küll väga tähelepanelikud olema.

4
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased