Seljakott äraantavas pagasis

Küsimus siis backpack seljakotti pagasiks äraandmine lennujaamas. Varem olen kas ainult käsipagasiga reisinud või äraandmiseks standart pagasit kasutanud. Nüüd plaanis kasutada backpacki ja mitmeid ümberistumisi. Kuna aga backpackil on need puusatoed vm ja palju rippuvaid rihmasid siis küsiks, et kes on nii reisinud, kuidas kindlustate seljakotti, et kui seal lennujaama tagustel neid lennukisse laaditakse, et rihkad ja asjad kuskile kinni ei jääks etc.

Või kas peaks soetama miskit sarnast nagu vihmakeep mõeldud seljakottidele, et üleni ära katta või hoopis ära kiletama enne ära andmist?

Kiletamisest peaks piisama. Olen seda teinud, ka raami otsad sisse mässinud ja probleeme pole olnud.

Mina olen seljakottide rihmad üksteisest läbi põiminud ja siis kokku kinnitanud (s.t rinnal rihmad ja puusal rihmad kõik kokku), muud kinnituspaelad jms sõlmedega vastu kotti tõmmanud, lukud pesadesse ära peitnud. Siiani pole mingeid probleeme olnud, check inis on asi ka kenasti läbi läinud. Kui aga koti välimus on eriliselt oluline, siis oleks mugavam (kuigi ajakulukam) kiletada või kasutada suurt prügikotti.

Olen matkale minnes kiletanud, tulles suurde prügikotti pakkinud.

Kiletada võib ise ka. Viimane kord võttis üks nupukas härra lennujaama rulli kilet kaasa (toidukile moodi) ja käis kogu grupi kotid sellega 1-2-3 üle. Paarist ringist piisas, et rihmad ära peita.

Lahtiselt ma seljakotti ei saadaks. Mähi neid rihmu nii hästi kui tahad - ikka jäävad ripendama.

Just. Ma kodus katsetasin ja arvan et transportimise käigus võivad ikka lahti minna ja nutusem on, kui kuskile vahele jääb ja katki rebib midagi. Mtlesin ka, et võtta see toidukile ise ära teha.

Mäletan, et nt Londonis ja Amsterdamis on spetsiaalne teenus kus sai kiletada oma pagasit, kas ka Tallinna lennujaamas sarnast teenust pakutakse?

Minul oli juba ostes kotiga kaasas vihmakate. http://matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Ferrino-COVER!OpenDocument&vw=Class&f1=Seljakotid# Tõmban selle üle terve koti ja pole ühtegi rippuvat rihma enam. On ka parema välimusega, aga siis tõuseb ka hind.

Tallinna lennujaamas toimib kiletamisteenus juba aastaid.

Olen Tallinnast ainult paark korda lennanud-saabunud ja seda ka öötundidel, seega ei ole kursis kus see kiletamiskoht asub ja palju see maskab?

Aga see katekott on just mida mõtlesin. Kasumlikum kui kiletamine i guess. Saab mitmeid kordi ikka kasutada + tõesti kui vihma sajab.

Eks see sõltub natuke ka seljakotist. Ise pole seljakotiga kunagi midagi rohkem teinud, kui vööklambri kinni pannud. Sedasi juba üle kümne aasta ja igasugustes kohtades igasuguste ümberistumistega käidud.

Minul on praegusel seljakotil samuti selline kile (või kate või mis iganes ta on), nagu LittleChair viitas. Tõmban selle lihtsalt peale.

Vanasti kui oli teine seljakott, ei kasutanud midagi. Rihmad ilusti kinni ja pole probleemi. Isegi praeguse korraliku seljakoti unustanud mõned korrad kiiruga pakkimata ja ainult rihmad kinni tõmmanud - ja samuti ei mingit muret (va mõned räpatriibud). Kõik sõidud olnud rohkete ümberistumistega.

Isiklikult kiletamise peale küll raha ei kulutaks, minu mäletamist mööda maksab see reeglina üsna mitu eurot (irw, jah - Tallinna lennujaamas isegi minigrip-kotike maksab vist peaaegu euro juba - mujal antakse seda niisama).

Olen näinud inimesi pakkimas oma seljakotte ka spetsiaalsetesse seljakoti-kottidesse, näevad välja nagu suured prügikotid - aga korduvkasutatavad, riidest ja nööridega. See oleks igal juhul kasulikum kui kiletamine. Ja looduse mõttes pole ka hea ühekordseid kilesid kasutada. Ikka korduvkasutamine:)

Kiletan alati oma seljakotti, hoiab ka määrdumast. Enne kiletamisfänniks hakkamist kasutasin suurt musta prügikotti. Mõnikord sõidan selle kiletatud junniga sihtkohas veel edasi, näiteks panen bussi pagasisse (ka lennujaamatransfeeri-), viskan paati, jne. Paljudes kohtades pakutakse kiletamist koos koti kindlustusega. Seljakotil olemas ka "oma kile". Viimati Mehhikos käies juhtus esimest korda selline lugu, et kotti kätte saades avastasin, et kellegi nobedad näpud olid kilesse prao lõiganud ja koti sisuga oldi osaliselt tutvutud, aga midagi kadunud polnud (ega ka juurde lisatud).

Mina võtan seljakotis kaasa paar tugevamat prügikotti ja väiksema rulli teipi. Nii saan alati bussijaamas, lennujaamas või kus iganes seljakotti puhtamana hoida ja kulu ei mingit.

Milleks raisata raha kiletamise peale kui sama asja ajab ära suur prügikott?

Olemas on spets lennukatted kottidele, mingi valik näiteks siin: http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_1?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=flight+cover&x=0&y=0 Mul kasutusel mingi VAUDE oma, kaitseb koti ära küll.

Minul on eraldi hästi kerge transpordikott, mida saab vajadusel ka vihmakilena kasutada - http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/FjallravenFlightBag6575L!OpenDocument&vw=Class&f1=Seljakotid

Lisaks seljakoti kaitsmisele on plussiks veel see, et saab pisikese tabalukuga ka lukku panna ning eeliseks kiletamiste ja prügikottide ees see, et seal on esiteks sangad, millest paarikümnekilost seljakotti mugavam tõsta ja teiseks see, et transpordikoti saab kiirelt igal vajalikul juhul (busside pagasiruumid, vihm jne) peale tõmmata. Bussijaamades reisi jooksul korduvalt eriti kiletada ei tahaks :)

Mina kas kiletan (kui võimalik ja rohkem ümberistumisi/pikem lend) või tõmban vihmakatte peale (mul siiani kõigil kottidel see kaasas old) ning kahte-kolme kohta "mägiaivari teibiga" ringid peale, et kate oleks kindlalt ja kompaktselt seljakoti ümber.