Sinu reisiaasta 2012 - ja plaanid aastaks 2013

Aasta 2012 on peatselt lõppemas ja eks aasta viimased päevad ole kokkuvõtete tegemise aeg. Ja ka uute lubaduste aeg:)

Milline oli Sinu reisiaasta 2012? Kas said reisida, kus käisid?

Kas oled hakanud juba tegema (või oled võib-olla juba pileteidki ostnud?) järgmiseks aastaks?

Kuidas üldse tavaliselt oma reise planeerid - kas pikemalt ette või ootad pigem viimase hetke pakkumisi?

Minul oli reisimise osas rahulik aasta.
Tänu eelmine aasta sündinud uuele ülemusele mind Bekaa orgu ei lubata. Seega piirdusin Olsztyni ja Clermont-Ferrand linnadega.

Aga oma uut ülemust ühegi reisi vastu ei vahetaks :-).

Jaanuar- Peruu, Inca Trail muud kohad
Veebruar- USA tööreis,põllundus
Juuli - Norra, Nordkapp autoga
August - Venemaa Peterburg töö
Oktoober- Taani töö, põllundus

• Hiina, ratta- ja mägimatk
    November- Saksamaa Hannoveri mess

2013:
Märts- rattalaager Hispaanias
?????????????????????????????

2012 Rooma, Vatikan, Helsingi, Pariis, Kihnu, Neringa poolsaar Lõuna-Leedus, Kaplinn, Hea Lootuse neem ja korduvad Riias käigud. Olen rahul, töö ei võimaldaks rohkem eemal ollagi.

2013 sõltub pakkumistest - ideena on sihtideks Barcelona - Malaga, tagasi Pariisi, mandritest Põhja-Ameerika või Austraalia, kuna nendele "saartele" pole veel trehvanud.

Samas, kui juhtub mõni paarisaja eurone vigane hind Lõuna-Ameerikasse, läheks ikka ja jälle.

Soovin kõikidele tripikatele meeldejäävaid reisielamusi alanud Mao aastal!

2012 aasta tipphetked olid Bosnia-Montenegro aprillis ja Nizza-Monaco augustis. 2013 on juba planeeritud Singapur. Teine idee on seotud mõne vähem populaarse, aga see eest huvitava sihtkohaga - Armeenia näiteks.

Mao aasta algab tegelikult 10. veebruaril :)

:) võtan teadmiseks, pole suurem asi astroloogia ja tähtkujude kummardaja. Keegi siin mainis Armeeniat - seda maad väisaks isegi.

Tip: "Milline oli Sinu reisiaasta 2012?"

Naabrmees: "Tänan huvi tundmast. Minu möödunud reisiaasta oli minimalistlik."

Tip: "Kas said reisida?"

Naabrmees: "Jah, natukese sain."

Tip: "Kus käisid?"

Naabrmees: "Ma käisin põhiliselt naaberriikides - Rootsis, Lätis, Leedus ja Soomes. Noh Leedu on küll peaaegu naaberriik."

Tip: "Kas oled hakanud juba reisiplaane tegema selleks aastaks?"

Naabrmees: "Aasta just hakkas. Ma nii kiiresti ei jõua plaanida. Enne tuleb säästetud raha üle lugeda. Eks siis vaatab, kas jagub midagi plaanimiseks või mitte"

Tip: "Või oled võib-olla juba pileteidki ostnud?"

Naabrimees: "Oh, sa ei saa ikka aru. Ei ole ma midagi ostnud. Mul küll ühed piletid juba olemas, aga need ma võitsin. Nii, et need ei lähe arvesse."

Tip: "Kuidas sa üldse tavaliselt oma reise planeerid?"

Naabrimees: "Kui säästetud raha on üle loetud ja kui siis reisimiseks midagi jagub, siis tuhlan sooduspakkumistes ja sihtkoha valin nende seast."

Tip: "Kas ostad pikemalt ette või ootad pigem viimase hetke pakkumisi."

Naabrimees: "Oh, küll sa oled uudishimulik. Ikka pikemalt ette. Ma ei saaks siit hopsti ära karata. No minust siin ikka natukese midagi sõltub. Mille jaoks sa seda küsid?"

Naabrimees: "Auu, kuhu sa kadusid?"

Head uut aastat kõigile!
Kuna perele meeldib olla võimalikult palju vees siis aasta 2012:
veebruaris nädal Hurghadas;
juunis autoga Horvaatias, Sloveenias, Ungaris;
oktoobris nädal Kreetal.
Aasta sisse mahtusid ka Jurmala, Helsingi ümbrus ning Hiiu- ja Saaremaa.
Aastal 2013 on kirja pandud autoreis Šveitsi ja Itaaliasse -
tsiteerides Naabrimeest: “Kui säästetud raha on üle loetud ja kui siis reisimiseks midagi jagub" :)

Kaunist ja reiside rohket alanud uut aastat!
Et reisil käimise otsustab tõesti suures osas rahakoti paksus, siis olen otsustanud reisida eelkõige Euroopas ja kasutada selleks odavlennuliine.
Tänu Ryanairi pakkumistele sain olla 2012 aasta jaanuaris 10 päeva Fuerteventural ja Lanzarotel ning septembris 14 päeva surfata Kosi saarel.
Selleks aastaks liiguvad juba mõtted aprillis Menorcast ja sügisel taas kuskile surfama.
Riiga satun kord kuus ning seda ei nimeta enam reisil käimiseks!
Rääkides Eestis reisimisest, siis Ida- Viru ja Hiiumaad saab ikka pea 6 korda aastas külastatud.

Head uut aastat ja palju põnevaid reise!
Minu eelmine aasta oli päris huvitav. Veebruaris-märtsis käisime kolm nädalat Birmas. Oli väga huvitav reis. Mais käisime Estonian Airi sooduspiletitega Nizzas ja rändasime seal nädal aega ringi. Septembris olime Lõuna-Portugalis. Selle aasta esimene reis algab 08.02.2013 ja jälle kolmeks nädalaks Aasiasse. Alustame Põhja Taist ja jätkame teed mööda Mekongi Laosesse. Plaanime minna kuni 4000 saareni ja sealt Taisse tagasi ja väheke rannamõnusid ka enne koju naasmist.Augustis plaanime minna Gotlandile keskaja päevadele. Ilmselt tuleb ka mais mingi lühem reis Euroopasse.

2012.aasta esimene pool oli reiside poolest üsna kehvake, aga teine poolaasta juba tunduvalt parem. Juulis sai koos lastega käidud avastamas Lõuna-Saksamaa lõbustusparke---oli üks äraütlemata tore üritus.
Oktoobris -Hong Kong, Novembris sai ära proovitud kolm 5* lennufirmat ja oldud Sindapuris, Kuala Lumpuris, Yangonis. Väike trip ka Londonisse.

2013.aastaks plaanitud Aasia--ei suuda juba ära oodata millal saaks sooja.
Kõigile reisisõpradele soovin toredat ja tegude rohket reisiaastat.

Naabrimees, sa oled ainuke siin kellega istuks ühe laua taha ja jooks viina.
Teemaalgatajale soovitaks teha selle aasta esimene reis psühhiaatri juurde.
Ise sai kãidud Pärnus, Valgas ja Võrus ,külastatud Tartut . 13 plaanin minna Jõhvi, Kohtla Järvele ja Narva.
14 käsile võtta saared,eestimaised muidugi.

Toredad uut aastad.2012 jaanuar Peruu siis sai kuu aega Gambias ja Senagalis hulkuda.Jaanipäev sai põhja Norras vastu võetud +sügis nõks lääne mere ümbrus .2013 veebruar Vietnam Cambootsa ja juuni teine pool Saksa lõbustus parke uurima.Sügis oleks mõtte Kuubal ära käia.

Leorkan, aga kuhu jääb sinu märgade unelmate riik Põhja-Korea?

Taaskohtumine suvise fjordide Norraga ja sügisene tuur Itaalias Toscanas olid erakordselt kosutavad. Mõlemat piirkonda kavatsen ikka ja jälle ka järgmistel aastatel külastada.
Selle aasta tööreisidest ootan Moskvas käiku. Muidu reisidest on kavas põhjalikumalt ringi vaadata Põhja-Hispaanias, täpsemalt siis Astuuria, Kantaabria ja ehk ka La Rioja piirkond.
Jõudu, edu ja ilusaid elamusi kõigile!

Maltal sai käidud 3 korda.Kokku saigi seal oldud kuskil 4 kuud.Norras sai ka oldud nädal aega.Ja siis veel Itaalias vahe peatus.Soomes sai ka käidud.Järgmine reis on 2 nädalapärast Istanbul.Võibolla lähen sügisel Austraaliasse elama,või jään siia Maltale.

Loen ja kadestan! Ausalt!
Issand, oleks mul ka võimalik aastas mitu reisi teha ja sellistesse riikidesse nagu siinsed teevad.....
Kui üksikema olin, siis tütrega tegime ikka kaks-kolm soojamaa reisi, sellised tavalised puhkuse omad, nüüd abielus ja kaks last, no kurat, vaid ühe reisi mängib välja :(
Aga siiski on plaan Marokosse minna, märtsis, kui abikaasa tööd kõvasti rügab. Loodan, et rügab :D
Soovin kõigile teile huvitavaid reise ja olen tänulik, et vahel piltegi jagate (kellegi rebaseonu omad on alati huvitavad).

2012a reisin paljudes riikides.Cran Canaria veebruaris,Pariis märtsis,Ibiza mais,Euroopa tripp juunis,Hispaania ja Andorra oktoobris.
2013.9 jaanuaril sõidame Mehhiko,mai lõpu poole tahame minna Tenrifele.Rohkem pole plaane teind.

...aasta algas Gambias ja Senegalis, keskpaigas viibiti Varssavis ja Peterburis, sügis veedeti Kasahstanis, talve algust tervitati Ugandas. Lõpp hea, kõik hea.

N, M, +3x teismelist
veebruaris suusatamas
juunis Lõuna-Saksamaa tuur, sh vilksamisi ka Šveits, Prantsusmaa ja Luxemburg.

2013 loodan Itaaliasse perega jõuda.