Sinu reisiaasta 2023 ja plaanid aastaks 2024

2023 aasta lõpp on käes ning on õige aeg tegemaks kokkuvõtteid läinud aasta reisimistest.

Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:

1. Kuhu viisid sinu 2023 aasta reisid?

2. Missugused näevad välja tuleva aasta reisiplaanid?

3. Kas kasutasid Tripi lendude soodukate rubriigi vihjeid ning kuhu ootad pakkumisi tuleval aastal?

Trip.ee toimetus soovib kõikidele tripikatele reisiderohket uut aastat!

2023

Jaanuar: Vanuatu ja Uus-Kaledoonia

Veebruar: Tööreis Londonisse

Märts: Tööreis Tallinnasse

Aprill: Tööreis Londonisse

Mai/Juuni: Tööreis Londonisse ja Tallinnasse

Juuli: Samoa

August: Kolisin Austraaliast Eestisse

September: Kosovo, Albaania

Oktoober: Iirimaa, Prantsusmaa, Malta, Saaremaa

November: Tai

Detsember: Küpros, Austraalia

Külastasin seitset uut riiki - isiklik rekord

Lendasin 68 lennusegmenti - isiklik rekord

2024

Jaanuar: Austraalia, Vanuatu

Veebruar: Roheneemesaared, võibolla kusagile suusatama

Märts: Prantsusmaa suusareis, Austraalia

Aprill: Paapua Uus-Guinea

November: Etioopia

Kindlasti tuleb veel reisimist. Märtsis peaks uus matkamootorratas (K1600, kui kedagi huvitab) kohale jõudma. Tagumiku lubades on plaan sõita testiks Prantsusmaale ja seejärel Balkanit ja Kreekat avastama. Samuti on kindel soov minna Islandile, Fääri saartele ja Taiwanile

Olles uuesti eestlane, pean hakkama Tripi pakumiste rubriigil rohkem silma peal hoidma.

3
0

2023

Märtsi keskpaigast kuni maini olin 6 nädalat kanaaridel „talvitumas“. Elamine oli Tenerifel, kuid käidud sai ka La Gomeral ja Gran Canarial. Enne koju tulekut olin mõned päevad Madridis.

Juuni - Dubrovnik

Juuli - Brüssel-Brugge-Gent

August - pidi olema Kopenhaagen, aga kahjuks ei saanud minna

September – Gruusia

2024

Järgmiseks aastaks on hetkel ostetud Como järv, Ibiza, Lõuna-Hispaania ja pikk nv Prahas.

Tripi soodukate rubriigi tõttu sai ostetud Praha lend (AB kampaania, 55 eurot nv juuli kuus). Sooduspakkumiste sihtkohtade osas mul suurt vahet, sest suurem osa maailmast on veel nägemata.

1
0

1. 2023 Tööreis Poola, suvel Horvaatia autotrip, kevadel Istanbul, kevadel Indoneesia (Bali, Komodo rahvuspark), Singapur.

2. 2024 Tööreis Poola, kevadel Indoneesi (Bali, Borneo), suve algul London, sügisel võibolla Türgi, Tuneesia. Väga tahaks minna Costa Ricasse aga see pigem 2025 plaanides.

3. Ikka jälgin Tripi vihjeid ja ootan vihjeid lennupakkumistele Aasia ja kesk-Ameerika suunal.

0
0

2023 on möödunud "kodukandis" Tasmaanias suuresti. Tilluke see saar mandri-Austraaliaga võrreldes on, aga teha-näha on tohutult. Erinevad rahvuspargid, pikad matkarajad, telkimised, automatkad ja kõik seesugune on minu vaba aja täitnud see aasta. Võrratu.

2024 võtan end töölt lahti neljaks kuuks ja veedan mai-september avastades Kesk-Aasiat ning lisaks väike kuuajane kõrvalepõige Euroopasse.

Türkmenistan - Usbekistan - Tadžikistan - Kõrgõzstan - Türgi - ..... ..... (EU osa alles planeerimisjärgus).

Tuleb vägev aasta!

5
0

1) Aasta tipphetk oli kuuajane reis Ecuadori ja Galápagose saartele, sellega täitus ka üks suurtest reisiunistustest. Veel sai käidud Rootsis ning ka sealt ei puudunud mandrist eemal asuva saare külastamine - Ölandi ja Saaremaa vahel on lisaks nimedele ka palju muud sarnast.

2) 2024 aastast võiks ühe kevadkuu pühendada Jaapanile, sõltub kuidas uue tööandjaga kokkuleppele saan. Kuna sügisest läheb laps kooli, tuleb plaanide tegemisse täiesti uus dimensioon, mida varem pole olnud - kooliaasta ja vaheajad. Näis, kuidas nendega läheb, ehk pigistab sinna sügisesse ka mingi nädalase sutsaka. Tõenäoliselt kuhugi Euroopasse.

3) Tripi soodukaid olen jälginud ja vihjeid saanud, milliseid lennufirmasid tasub vaadata, kuid ühtegi nendest pakkumistest kasutanud pole. Reisiotsused sõltuvad suuresti enda ajagraafikust ning siiani pole ükski soodukas sellega klappinud.

1
0

2023. aasta alguses sai tehtud bucket list reis Antarktikasse. Täiesti uskumatu kogemus ja mitte ükski teine reis või koht kus käinud olen ei ole sellega võrreldav. Selle reisi raames sain kuskil nädala Argentiinat ka avastada ja ühe päeva Brasiilias veeta.

Ülejäänud aasta jooksul käisin kuningapäeva ajal Hollandis, paar korda Rootsis, Maltal sukeldumas, Kopenhaagenis ja nüüd eelmisel nädalal Tenerifel sukeldumas.

Uueks aastaks on hetkel kindlalt plaanis ainult üks reis - Singapur ja Bali.

Lääne-Euroopa sõbrad tahavad väga kuskile virmalisi vaatama minna, nii et võib-olla jõuan jälle kuskile külmemasse kohta ka.

Tripist leidsin hea diili Singapuri.

1
0

2023a esimene reis oli Barbados ja Trinidad ja Tobago - ikka koos lastega (antud reis siis 10 k ja teine 5a) nagu kõik reisid see aasta. Head piletid trip.ee'st.
Aprilli alguses sai veedetud aega Malaga kandis, mais Türgis (ilmselt esimene ja viimane kord pakettreisile minna). Sügisel käidud Horvaatias (AB soodsad piletid) ja novembrikuu sai veedetud Tenerifel ja La Gomeral.
2024 esimene reis on Aasiasse veebruaris, esialgu Kuala Lumpur (Turkish kampaania), sealt kohe edasi Phuketile, kuhu sealt, veel ei tea :) Märtsis ootab Kreeta (Aegean kampaania) ja ülejäänud reisid said ostetud AB krahmamise ajal. Krahmatud sai palju, sest oli ikka ülemõistuse odav. Ehk siis aprilli lõpus Amsterdam, mais Billund ja juunis Praha. Juulis seekord väike Islandi ringreis. Ja septembris ootab Dubrovnik.
Edasi nüüd ongi keeruline, sest suurem laps läheb kooli, ja enne kui ma teada saan kuhu ja mis kooli ta läheb ja kuidas seal asjad on, siis vist ei saagi pikemat reisi enne planeerida. Kuigi eks ma ilmselt ikka planeerin :)
Soodukaid ootaks Kariibidele, võibolla ka Aasiasse või LAVi.

1
0

1. 2023 kevadel sai seigeldud paar nädalat Horvaatias, suvel autoreis Poolas, sügisel Mallorcal ja jõulukuul Tenerifel.

2. 2024 on planeeritud Mauritiuse reis jaan- veebr ja Kreeka Halkidiki reis oktoobris. Aprilliks ja detsembriks veel otsin.

3. Jah, Mauritiuse lennupiletid sai soetatud tänu Trip.ee vihjele. Aitäh!
Ootan Vietnami, Filipiinide ja/või Kariibimeresaarte lennupakkumisi.

0
0

2023
aprill Jaapan
august Saksamaa Schwarzwald- Šveits, autoreis
oktoober Santorini
november USA Chicago-New Oeleans
2024
veebruar Brasiilia
Kõik lennud leitud tänu Tripi sooduspakkumistele, aitäh!
Ootan august-oktoober Assoore ja Madeirat

1
0

Juuli- Saarema

Detsember -Kunda

Järgmine aasta tahtsin minna Tartusse aga kuna km ikkagi tõuseb siis ehk veab Paide või Põltsamaani välja.

6
0

2023

Veebruaris sai tehtud üks bucket-list sihtkoht ja käidud Borneo saarel (Malaisia osas). Samal reisil sai käidud ka Kuala Lumpuris (küll mitte esimest korda, aga meile meeldib selle linna vaib) ja Penangi saarel.

Märtsi lõpus pikk nädalalõpp Itaalias Piemontes Langhe regioonis.

Juulis Eesti ja Helsinki linnatrip.

Augustis Lõuna-Itaalia (Napoli kant)

Oktoobris Ansaluusia + Gibralatar + Lissaboni linnatripp.

2024

Jaanuari alguses Londoni linnatrip.

Veebruari lõpp/märtsi algus Kuala Lumpur (jälle, sest meile meeldib see linn) + Tai

Aprillis arvatavasti Itaalia

Suvel mingi aeg Eesti ja Itaalia

Oktoobris plaanime Lõuna - Aafrikasse minna

Trip soodukaid kahjuks ei saa kasutada, kuna ei ela Eestis

0
0

08.2023 Island.

04.2024 Island.

06.2024 või 10.2024 Island.

Tegelt tahaks Šotimaale ka.

Jah. Ootan sooduspakkumisi Islandile ja Šotimaale.

0
0

1. Soome (päevane rattatripp, nädalane töötripp); Rootsi töötripp; Taani nädalavahetus (sh CPH poolmaraton); Prantsusmaa, Korsika koos perega; Hispaania (sh Bilbao poolmaraton); Eesti spordi-minitripid (Hiiumaa, Narva, Tartu, Võsu, Otepää, Pärnu, Haapsalu, Narva-Jõesuu).

2. Itaalia (Marcialonga); Portugal, Porto; Soome (half maraton); Hispaania jalgsimatk; kindlasti kuhugi veel.

3. Leidsin Tallinn-Porto-Tallinn 129 eur; otsin Fuerteventurale ning ükskõik kuhu ja soodsalt.

0
0

1) Jaanuar- perega Sharmis

Juuni- mägimatk/ekspeditsioon Kõrgõzstanis, Yuhini mäetipp 5130m

Detsember- perega Tenerifel

2) Plaan teha üks lennureis kuhugi sooja ja suvel 2-3 nädalane autoreis Euroopas, mis sisaldab kindlasti Alpe(mäed, midagi mulle), rannapuhkust( midagi mu naisperele) ja uusi huvitavaid kohti meie kõigi jaoks.

3) Pakkumisi olen jälginud, kuid kasutanud veel pole.

0
0

1) Malaga, London, Nice, Milaano, mandri Kreeka ja Ateena

2) London, Marbella, Shetlandi saared ja Šotimaa

3) Air Baltic 1.novembri soodukas, soovin Veneetsiasse.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased