Soome poliitiline streik 1-2 veebruar. Lennujaamad kinni.

Pärastlöunased soome uudised ja Finnair teatavad, et lennujaamad lähevad kinni ja ilmselt 60 tuhat inimest ei saa lennata, paljud juba 31.1-3.2. Reisijate jaoks väga vilets uudis, aga erinevalt Eestist on seal ka poliitilised streigid seadusega lubatud.

Dubai reis sai önneks umber töstetud Turkishile, kuigi esimesel hetkel tundus, et peab vist juba hakkama motlema uhe teise, kolm korda odavama aga probleemse lennufirma peale kui mingit muud varianti pole...

Nähtavasti jöuab osa neist soome reisijaist, kellel flexibility´t rohkem, ka Tallinna lennujaama ja eesti laevale.

Tere

Kui väljalend 08.02 kas ka see periood võib selle uudise taustal ohustatud nüüd olla?

0
0

Ka 31.1 ja 3.veebruar paistab olevat ohus. Finnairi saidil ei saa neid päevi praegu broneerida, eriti kauglende. Ka bussid ei käi reedel, ja laevadest Viking streigib, kas sadamad lähevad päris kinni pole selge.

0
0

Finnair ei müü pileteid 31.01-03.02 lendudele. Just vaatasin 31.01 ja Finnairi otsingumootori valikus pole. Läksin kodulehele ja tõepoolest, Finnairi kodulehelt ei saa osta pileteid 31.01-03.02 - näitab, et nendel päevadel lende ei ole.

0
0

Mul oli lend 2. veebruariks, proovisin paarkümmend korda chatis löögile saada ja lõpuks öösel 1 paiku õnnestuski. Sai lisatasuta tõsta nii mineku kui tuleku 2 päeva hilisemaks.

0
0

Tohoh, tegelevad ka öösel?

0
0

https://yle.fi/a/74-20070935 "Finnairin matkustajat ovat voineet vaihtaa lentonsa toiselle päivälle ja mahdollisuutta on käytetty runsaasti. " ehk tasuta vahetamine peaks kehtima kõigile ja tasub kiirelt liigutada, ilmselt lähipäevade muud lennud on ka juba täis.

0
0

Meil on tagasilend Dubaist Finnairiga 3. veebruaril kesköö kandis ja Finnairi klienditeenindus arvas vähemalt hetkel, et vajadusel saadetakse tühi lennuk 2/2 inimesi Dubaist peale võtma. Ju siis peab uskuma...

1
0

Mis see poliitiline streik on?

1
1

kas Finnair ei peaks EC261 järgi panema teiste lennufirmade lendudele, kui lend Tallinnast?

0
0

Minul oli lend 02.02 helsingist singapuri ja kuigi ei näita kodulehel lende 31.01 siis live chattis kinnitati ja asendati just sellele lennule piletid. Loodame, et 31.01 ikkagi kõik sujub!

0
0

Päev varem ja hiljem võeti müügist maha just selleks, et kõik tühistatud lendude reisijad võimalusel nendele lendudele panna.

4
0

Meil oli ka 02.02 Tallinn-Singapur Küsisime 24.01 kui tõsta nt 31.01 kas siis kindel öeldi et ei ole kindlat midagi 31.01-03.02 kõik mõjutatud ja oht et jääb ära.Küsisime ümbersuunamist öeldi et pole kuskile suunata sellisel suunal.Kuna me kuupäevadega väga mängida ei saa hotellid kõil makstud võtsime full refundi eks näis 3 nädalat pidi u minema.Aga kui ära jääb siis saab küll raha tagasi aga reisist ikka ilma.Soovitan ka ostke uued piletid aga peab kiirustama ega me ainsad pole kes nii teevad.Saime veel hea hinnaga Lufthansaga isegi odavamalt kui Finnairiga oleks läinud aga nüüd juba hinnad kosmoses.

0
0

Poliitiline streik on valitsuse mingi poliitika vastu, mitte konkreetse palgatõusu pärast. Eestis seadusega keelatud...Soomes ja Lätis mitte.

1
0

Selle streigi taga on ikkagi vaid raha.

Suur streik on läbi ja lõhki poliitiline: Soome valitsuskoalitsioon otsustas eelmisel suvel eelarvekõnelustel otsida kärpekohti niigi pingul riigi rahakotist. Ametiühingud lubasid juba toona, et kui parempoolne valitsus peaks töötajate huvisid kahjustavaid otsuseid vastu võtma, reageeritakse sellele jõuliselt. Valitsusel on kavas riigi võlakoormuse leevendamiseks muuta töötutoetusi, et inimestel oleks kasulikum töötada kui toetuste najal elada. Sealhulgas lähtutakse uute töökohtade loomise propageerimiseks põhimõttest, mida kauem oled tööta, seda väiksemaks toetus muutub. Soome parlament kiitis mullu detsembris toimetulekutoetuse ja eluasemetoetuse kärpimiseks mõeldud muudatused heaks.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased