Tallinna Lennujaam reisilt saabudes

Reisilt saabujad peavad arvestama üsnagi suure ajakuluga pärast maandumist, kuna kõikide reisijate andmed toksitakse passikontrollis arvutisse ja see võtab ikka omajagu aega. Kas ei suuda töötaja käekirjast õiget aadressi lugeda või ei ole välismaalasest riiki siseneja aru saanud, et küsitakse aadressi, kus ta Eestis peatub. Kõik see võtab aega. Minul läks kokku 45 minutit, millest 10 kulus testimisele. 

Kahjuks ei teadnud seda ette (augusti lõpus sellist protseduuri veel ei olnud). Õnneks ei palunud kedagi mind lennujaama ootama. Aga plaane segas siiski veidi.

Kas passikontrolli peavad läbima kõikidest riikidest saabujad või ainult need, kes tulevad väljastpoolt Schengeni ala nagu varasemalt?

Mina tulin Londonist, seega eeldan, et kõik, aga ma tulin ka RyanAiriga, st odavlend. Samas, mis mõtet oleks registreerida ainult odavlennu reisijad Covid-19 võtmes...

Muide, sama reisiga tuli väga vähe inimesi, nii et see 35-45 min oli muljetavaldavalt pikk aeg minu jaoks.

Kuna mul endal lahendust, kuidas seda tööd paremini teha, ei ole, siis ma ei kritiseeri, vaid pigem hoiatan teisi, et oskaksid võimaliku ajakuluga arvestada.

Ma tulin 4.10 Küproselt. Kuna siis testi või eneseisolatsiooni ei olnud vaja, siis läks küll kõik väga kiiresti

Ilsen, kuna UK ei ole Schengenis, siis sealt tulijaid on alati pidanud passikontrolli läbima.

Kõik kes tulevad riikidest kus kordaja suurem , mis kohustab garantiini jäämist, läbivad passikontrolli ja paberi täitmise, et sa oled teadlik karantiini kohustusest ja sanktsioonidest. Ei mängi rolli kas tuled EU riigist või väljast.

Veider. Mina alles tulin, polnud mingit ajakulu.

Kõik saabujad, ka LOT, Lufthansa, Finnair jne suunatakse trepist üles mitte-Schengeni passikontrollialasse.

Seal saad oma paberi (mille ju teoorias võiks juba lennukis saada ja ära täita), istud laua taha ja täidad selle ära (võtab kuni ühe minuti - nimi, aadress, telefon, e-mail).

Siis ronid selle paberiga passikontrolli. Vähemasti Eesti kodanike puhul küll seal midagi sisse ei toksita. 5-10 sekundit kulus passi vaatamisele ja veendumiseks, et kõik neli rida on paberil täidetud, siis viibati edasi.

Võibolla välismaalastega läheb kauem? Ei tea, neid seal oli küll, aga ei märganud, kas nad hoidsid mingit järjekorda kinni, sest sain sekunditega läbi.

Testimisel järjekorda polnud, aga 10 minutit võib seal küll minna.

Eks erinevad on olukorrad. Eile tulnud kaasmaalane sai lennujaamast välja kolm tundi peale maandumist.

Mina saabusin laupäeval ja olukord oli nagu improved kirjeldas, kõik paberid vormistatud, kontroll läbitud, pagas käes, test tehtud ja lennujaamast väljas 20 minutiga alates lennukist väljumisest. 

Aga eks sõltub olukorrast. Samal reisil olid neli jorssi, kes piiri peal hakkasid kohe politseiga õiendama et nemad on kaugsõiduautojuhid ja seetõttu mingeid pabereid täitma ja teste tegema ei pea. Mingeid pabereid neil sealjuures selle kohta ette näidata ei olnud ja minust nad sinna politseiga vaidlema ka jäid.

Kui mina tulin EU väljast otselennuga, ajal kui see veel lubatud oli,  siis mina olin lennuki eesotsas ja läbisin passikontrolli minutiga, käigupealt täitsin nõutud vormi ja ka testile saime esimestena aga tuttavad, kes olid istunud lennuki taga otsas, pajatasid, et passikontrollile tund ja ka testi ootasid tund, nii et kõik on õnneasi.

Õnneasi jah, nagu eelmine postitaja mainis. Ise tulin eile Poolast päeval kella 13 ajal. Ankeedi täitmine võttis minuti, passikontroll paar minutit koos järjekorras seismisega. Ametnik ei uurinud ankeeti üldse, vaid pani selle virna teiste juurde. Andmete sisestamine toimub siis hiljem järelikult. Kevadel näiteks uuriti seda kohe passikontrollis, trükiti andmeid ümber ja esitati küsimusi. Koroonatesti järjekorras ei olnud päeval poole kahe paiku kedagi. Reisikaaslane tegi testi ja ütles, et pulgaga võeti proov mõlemast ninasõõrmest. Oli veidi ebamugav olnud. Peale teda väljus testimisalast üks välismaa härra väga-väga hapu näoga. Ma ise ei hakka niisama seda testi tegema, olen kodus eneseisolatsioonis parem.

Tulin 11.10 õhtul Kopenhaagenist, paberi täitmine läks kiiresti, aga all testimisjärksis oli täielik bardakk. Kuigi kella järgi maandus eelmine lend kaks tundi tagasi, olid selle reisi inimesed alles ootamas - minu järjekorranumber oli 147, kui selle võtsin, vilkus ekraanil 31. Eemaldusin targu kaugemale istuma ja oma aega ootama, paljud seisid aga ikka kuulekalt järjekorras (mõni trügis muidugi ka vahele), maski kandmata, vahesid hoidmata. Jälgisin aega - lõpuks läks mul numbri võtmise hetkest testi tegemiseni aega tund ja 54 minutit.

Aga päev hiljem Riiast õhtuse lennuga saabunud sõber oli saanud kohe testi tegema ja korras. 
Ehk jah, vahel joppab, vahel mitte.

Lendan järgmisel nädalal Finnair’iga Oslost Tallinnasse, ümberistumisega Helsingis.

Kuna reisijad, kes saabuvad Soomest, peaksid täitma eneseisolatsiooni kohustust või end testima (või olema teinud Soomes testi). Samas olen teadlik, et Helsingit transiidina läbides ei tohiks probleemi olla. Küsimus johtuvalt sellest, et kuidas ja kas pean tõestama Tallinna lennujaama saabudes passikontrollis, et saabusin tegelikult Oslost, mitte Helsingist?

Samuti teine küsimus, et enne passikontrolli, kus inimesed täidavad pabereid, siis kas mina ei pea midagi täitma ja võin suunduda otse passikontrolli?

Aitäh ette vastajatele.

Oslost tulekut on lihtne tõestada- Sul on pardakaart Oslo-Helsingi lennult. Näitad seda ja peaks korras olema. Iseasi, kui mõni ametnik tõlgendab lennujaamas ümberistumist riigis viibimisena- seda on siin varem väidetud, et on juhuseid olnud. 

Seal paberite täitmise juures on mitu ametnikku, osad jagavad ankeete, mida samas laudade taga istudes täidetakse, teised korjavad kokku ja suunavad reisijad passikontrolli järjekorra poole. Neile peadki kohe alguses ütlema, et sorry, tulen tegelikult Oslost ja minul ei ole vaja ankeeti täita, karantiinis olla ega teste teha. Seda paberit allkirjastades Sa annad nõusoleku jääda karantiini või tegema kaks testi.

Oskab keegi öelda, mis loogika alusel pani Eesti piiriks suhtarvu 47.8/100k?

See on Eesti näitaja (43,5) + 10%, vastavalt valitsuse korraldusele, mis lähtus EL soovitustest.

Saabusime äsja Tln-Frankfurt-Tenerife-Frankfurt-Tln. Ja pean tõdema, et kõige ohtlikum viiruse mõttes ja tülikam oli saabumine Tallinna lennujaama kahjuks :(

Tallinna lennujaamaga on tõesti see lugu, et paberi täimisel on suur hulk inimesi koos ja ka testi tegemisel ootab hunnik inimesi väiksel alal koos. Tark on täita saabumise ankeet enne (https://www.politsei.ee/files/2020-10/liikumispiirangu-kinnitusleht-15.10.20-ee-16.10-mn-ee.docx?cfaeba3626), siis ei pea seal täitma ja järjekorras ootama. Testimas oli ikka kogu lennuki täis, aga testijad olid nobedad ja see käis kähku. Kui saabumise ankeet on enne täidetud, siis test oli tehtud ja lennujaamast väljas ca 30 mintsaga. Esimese testi tulemus tuli 8 tunni pärast SMS-ga.

Saabusin eelmise reede öösel vastu laupäeva FRA-TLN öise lennuga, mis oli rahvast täis. Paberite täitmine käis kiirelt, kuid testima sain ca tunni pärast ning peale mind oli veel palju rahvast ootamas.  Testimise ruumis oli paberite täitjaid kaks ja testijaid samuti kaks. Testimist oodates tundus, et inimese peale läks ca 2-3 minutit. Vastus tuli smsiga laupäeval 12.20.

Kas keegi on teise testi ka juba teinud? Ise lähen teen kuskil, kus endale sobib?

Kas keegi oskab öelda, kas Tallinna lennujaamas saab testi teha ka siis, kui saabud mitte lennu, vaid autoga. Nimelt oleme Eestisse tulemas, autoga. Nagu kord ja kohus, plaanis teha testi (kuigi teoorias ega keegi ei teakski, et me saabusime üldse). Siit ka küsimus, kas ma saan kohe Eestisse tulles lennujaamast läbi käia ja see test ära teha? Kuidas see seal toimib? 

Tänud!