Viimased kommentaarid

Mõtlen, et üks seik on imelik - miks gripi puhul, mis on ju ka väga nakkav, kiire levikuga ja surmav, ei jagata "tampoone" ja ei teostata massteste?

Viiruse kulgemist jälgides kaldun arvama, et kindlustunnet reisi toimumisest ei anna enam miski. Puhangud võivad tekkida üleöö ja teadmata kohas. Kuniks karantiini pole kehtestatud, pole ka olukord kontrolli alt väljas. Tavapärane käitumine viiruste perioodil - igaühe tervise kaitsmine on tema enda töö. Ise olin ka kergelt ärevil, sest seisab ees kuupikkune viibimine Itaalia keskosas. Korteri perenaisega vesteldes selgus, et neil on väga vaikne ja  rahulik. Sama ka Firenzes.  Eks igal riigil ole oma ravikindlustuse süsteem.  Karantiini väljakuulutamine paneb löögi alla kogu riigi majanduse, mitte ainult tervishoiusüsteemi. Suuremates linnades miskipärast puhanguid pole tekkinud. Itaalias viibimise ajal püüan olla palju värskes õhus, ei käi rahvakogunemistel (viimasel ajal ei meeldi need mulle niikuinii) ja krõbistan C-vitamiini :) Mäletan veel ka nõukaaega, mil lastaaedasid ja koole epideemiapuhangu puhul karantiini pandi. Tollal levisid gripi kõrval ka kollatõbi ja düsenteeria. Nojah, ja tuulerõugetega pidin koduses karantiinis istuma.

Kel sama plaan, siis võtke ühendust: helieugen@yahoo.com

Mul on lennupiletid juba olemas HoChiMinh suunal. Võib ka siselennuga Põhja-Vietnamisse matkata, et siis suunaga lõunasse tulla.