trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Bangkokis näeb samamoodi seda ööelu, mis walking streetil, Jomtiem rannas pole küll midagi vaadata ja takso sõit bangkok-pattaya võtab päevasel ajal aega 2,5 h. Endal oli esimene päev põhimõtteliselt suht uimane, seoses ajavahega.

Reis algas Tartust, siis Läti, Leedu, Poola, Tsehhi, Austria, Itaalia (käisime Veneetsias), Monaco, Prantsusmaa (Nice, Cannes, Saint-Tropez), Saksamaa kaudu tagasi ümber Sveitsi. Poola on väga suur ja tüütu sõita, eriti tagsitulles saksa piirist kuni Warsawini on 500 kilomeetrit sirge kiirtee. Politseiga puutusime kokku kolmel korral. Minnes tahtis lätlane väidetava kiiruseületamise eest saada 30 euri, sai 5 euri, euroopas politsei ei puutunud meid, tagasitulles lätlane kontrollis auto dokumente ja tartus tuli politsei vilkuritega järgi, arvatavasti nägi, et vaz, oli ebaviisakas, aga ära ei saanud millegagi teha, sest kõik oli korras. Muidu saime igalpool ikka tähelepanu osaliseks, autojuhid näitasid igalpool pöialt ja signaalitasid:) Saksa kiirteel sõitis üks auto kõrvale ja tahtis, et me parkla läheks, selgus, et oli eesti mees, kes saksas töötab ja ütles, et tema pole saksas veel vaz-i näinud. Naljakas juhtum oli ka Monacos, kuidagi õnnestus meil auto parkida viietärni hotelli parklasse, tahtsime hottelli randa minna, aga seal 120 euri nägu. Läksime kõrvalolevasse randa ja siis paari tunni möödudes tulime tagasi. Meie autojuures oli üks meesterahvas ja küsis kas me lahkume, ütlesime, et jah, siis küsis kas ikka koos autoga, saades teada, et koos autoga läheme ära, oli tal väga hea meel:) Ma pole elu sees niipalju luksus ja sportautosid, Ferrarid jne... näinud, kui Monacos. Monacos muidugi sa ka F-1 rada läbi sõidetud:) Vahemere loodus, autoteed oma tunnelitega ja mäed on muidugi seal väga midagi muud kui meie siin oleme harjunud nägema. Praegu nagu ei oskagi muud kirjutada, kui, et sigulli ei taha tükk aega istuda:::)))

Reisilt tagasi, 6500 km ja auto ei vajanud ültse rem. :)

See auto mis varastati, oligi meie jaoks dõonor auto, millelt juppe kaasa võtta. Õnneks auto leitud, ja jupid saame võtta, aga kere on tuksi keeratud (autost kahju). No politsei tase on kõva, vb oleks uus bemm olnud, liigutaks politsei ka ennasat, aga vaz pole auto :( Reisini veel 5 päeva :)

Tänud Navi, eks paneme sinu sõnu tähele. Eks me kulgeme vaikselt ja kellapeale minekut kuhugi ei ole. Eks näha saab võibolla ööbime vahepeal kuskil valge inimese moodi kah:) Üks mis kindel, peale starti 2 nädalapärast tööl vaja olla :)

Tänud õllede eest Looder, aga ise Tartukandist ja konti põhja ei keera :)

Valdek, ega sul 5 käigulist kasti ei ole? To Kaugsõiduautojuht, auto sai soetatud mõnipäev tagasi, autoks vaz 21063, 91.a. pill. Paneme uued rehvid alla ja uued klotsid jne. saame veel kolm nädalat remontida ja katsetada, meil doonor ka olemas, sealt võtame ka juppe kaasa:) Eks palavusega hakkame võitlema, aga otsustasime klaasid toonida, see peaks väheke asja leevendama. Meid autos neli, kellel kõigil juhiload, eks see sõit vahetustega käima hakkab:)

seal on kolm reeglit, autos turvavöö peab olema kinnitatud, juhiluba peab olema ja rollerijuhil kiiveer. See on ka kõik, sõida mis kiirusega tahad, joo roolis kui tahad jne... Kiivrita sõidu eest trahv 500 bahti, ehk 125 eeki. Igal juhul tasub rentida auto või roller, liiklusega harjub väga kiiresti ära.Kui endal liikumis vahendit pole jääb väga palju nägemata, kui muidugi selleks huvi on, jutt käib Phuketist.Politsei kontrollib liiklejaid väga vähe, ainult mõnel suuremal ringil või ristmikul.