Itaalia kiirtee pileti tagantjärgi tasumine

Tere! Sõitsime Itaaliaas kiiretele , et Rooma minna. Mõnikümmend km enne Roomat oli, siis koht kus raha maksta. Sõitsime kogemata Telepassi väravasse aga meil Telepassi pole vaid tavaline pilet. Tõkkepuu muidugi üles ei tõusnud ja siis hakkas keegi seal läbi aparaadi itaalia keeles seletama aga aru ei saanud. Igatahes mingi hetk sai tal vist villand ja tõstis tõkkepuu üles. Jõudsime Rooma. Kuidas saaks pileti eest tasuda, et hiljem mingit trahvi ei saaks?  Sõitsime rendiautoga. 

küllalt nähtud autosid transporderite väravast tagasi tagurdamas, huvitav et meie inimene tahab ainult otse raiuda

Ilmselt trahvi ei saa küll aga saadetakse hiljem tasumiseks täpsed juhised, vähemalt meil nii oli. Meie oskasime kuidagi kiirteelt üldse tasumata maha sõita, vähemalt nii väideti ja hiljem pidin tasuma ca 10€ summa tagant järgi. Kuna käime Itaalias tihti siis otsustasime, et ei hakka jamama ja maksime ära.

USA's nt samuti rendiautoga sõites ja mõnel korral mitte ise sullis tasudes, lisati teemaksud hiljemal rendiarvele juurde.Tegelikult oli see isegi väga mugav variant ,kusjuures ei mäleta et mingi erilise "tamboviga" oleks need summad korrutatud.

Meil ei õnnestunud ka ükskord Itaalias öösel kiirtee tasu maksmine automaadis, lihtsalt masin ei võtnud peale 10 eurose sisestamist enam raha vastu. Lõpuks andis automaat meile kviitungi, mille peal pikad jutud, ja värav tehti lahti. Nimetatud kviiitungiga sai minna veebilehe http://www.autostrade.it/en/home kaudu elektroonilisse maksekeskkonda ja seal läbi Interneti tasuda, ehk maksime ära veel enne rendiauto tagastamist. Andmed ilmuvad maksekeskkonda mitte enne ööpäeva möödumist ja vaja on sisestada kviitungi number. Olgu öeldud, et seda 10 eurot, mis automaat meilt vastu võttis, ei näinud me enam kunagi.

Minul on kahjuks küll selline kogemus, et Milano sissesõidul jäi märkamata koht maksmiseks. Autorendi kaudu sain paar nädalat hiljem trahviarve, summat ei mäleta, aga oli kindlasti rohkem kui 10.

Viimati nimetatud olukord. Kui mul rendi ajal kasutatud krediitkaart on kinni pandud, siis rendifirmal mingit lootust raha minu käest saada pole? See küsimus võib laieneda üldse auto rentimisele ja hilisematest tasudest hoidumistest.

Suletud krediitkaardilt saab põhjendatud nõudega veel kuus kuud hiljemgi raha kätte, kaardi sulgemisega võimalikest trahvidest ei pääse.

Alati vist ei saa raha kätte krediitkaardilt.Ma sain rendifirmalt  1-2 kuud pärast USAs käimist Chicagost kirja postkasti, et kuna neil ei õnnestunud krediitkaardilt raha maha võtta, siis palun makske trahvisumma nende veebisaidil ära. Kaardi panin kohe pärast reisi kinni. Raha maksin muidugi ära (25$), kuna tahaks millalgi uuesti minna.Prantsusmaalt olen ka saanud trahvinõude koju kätte, kuigi rendifirmal oli krediitkaardi andmed olemas. Kiiruskaamera nähes 90 alas 92km/h sõidu eest 45€ trahvi. Küllalt kahtlane värk tegelikult. Ma ei vaidle ja tean, et krediitkaardilt saab tagantjärgi raha maha võtta, aga räägin lihtsalt, et minul pole võetud millegipärast.

Mul on juhtunud aastaid tagasi Itaalias tagantjärgi mõeldes veidi naljakas lugu. "Oskasin" kiirteele minna ilma väravateta. Terve 350km piinlesin, et mis küll juhtub?! Maha sõiduks läksin inimesega putka juurde ja ütlesin, et ei ole piletit. Küsis millise linna juurest peale tulin?  Klõbistas veidi aega klaviatuuri ja peagi olin leitud. Palusin mulle ka näidata, pööras monitori mu poole ja seal oligi minu peale sõidust väga ilus pilt. Maksin tariifi järgi selle sõidu ära ja asi oligi lahendatud. 

Vaja nõu, aasta tagasi, juulis, sai käitud Milaanos, ja nüüd tuli õnnekiri, et olen kiirust ülatant ja trahv 70,40 viie päeva jooksul maksmiseks, kui edasi venitan , 60 päeva, siis juba 94,70.., ja veel edasi tahavad juba 176,70. Kas pean maksma või lasen üle? Tagajärg? 

Pjotr1962, sõltub kuidas seal käisid. Itaalia seaduste kohaselt peab politsei informeerima kiiruseületajat 360 päeva ehk veidi vähem kui aasta jooksul kiiruseületamisest, rendiautode puhul aga rendifirmalt andmete saamisest: http://www.comune.bologna.it/poliziamunicipale/servizi/118:3416/42361/Kui sõitsid rendiautoga, siis uuri rendifirmalt millal nad Su andmed Itaalia politseile andsid, kui üleandmisest õnnekirjani oli üle 360 päeva, siis on nõue aegunud. Kui vähem, siis pigem ära maksta, muidu võtab rendifirma summa krediitkaardilt maha ja aja siis tuult väljal. Kui oma autoga, siis pigem ära maksa. See, et nad Su aadressi leidsid, tähendab et nad pidid selle saama Eesti liiklusregistri andmebaasist - vaata eesti.ee portaalis, kas ja millal on Maanteeamet või politsei Sinu andmeid seal eelmisel aastal vaadanud ning kui see aeg on rohkem kui 360 päeva kiiruseületamisest, siis saad rahulikult keelduda, põhjendades seda jällegi nõude aegumisega. 

Tänud Buldooza, ehk saadan sulle meilile pilti sellst kirjas, ise suurt ei jaga mis kirjas..:) oleks super kui saaks abi

Täiesti arusaamatu ,kus kohast suudate sõita tasulisele kiirteele peale ,nii et väravast läbi ei lähe?Noo liiklus on Itaalias ikka nii sätitud ,et kuidagi ilma ei saa.Peab ikka väga-väga valesti liiklema ,et nii juhtuks.

Itaalias suutsime meie ka kuidagi sõita nii ühele teele, et üleval silt näitas, et on tasuline kuid maksta polnud mitte kusagil. Jäigi arusaamatuks, kus, kui palju ja kuidas selle eest tasuda. Tagantjärgi arvet ka ei tulnud.Ka USAs suutsime Disneylandist tagasitulles sõita märkamatult telepass rajale ning sealt lahkumise võimalust polnud. Pärast rendifirma võttis krediitkaardilt mingi väikse summa selle jaoks ja oligi asi lahendatud.Rootsi ummikumaksu teatiseid alles ootan, need peaksid ka millalgi kohale jõudma. Sõitsime korra tunnelis valesti ja arvatavasti saame tänu sellele seda maksu kohe rohkem tasuda.Meie kogemus näitab, et on täitsa reaalne sattuda võõras kohas kogemata tasulistele teedele. 

On ka juhtunud, ei olnud kohtagi kuhu midagi tasuda aga ilmselt siiski oleks pidanud otsima sest nädal peale reisi saabus 25€ trahv ilusti koju kätte. Rendiautoga käisime Milano-Firenze.

Sel suvel Itaalias oli sihuke juhus, et kiirteel oli streik.Maksmise putkad kinni, sildid üleval. Sõida otse läbi!Pärast reisi leidsin nende kiirtee haldus-asutuse lehelt uudisnupu, mis kinnitas, et oli tõesti streik ja just sellel päeval.Päris lõbus!