trip-krainetrip-ukraine-dark
Bali või Filipiinid.

Plaanin puhkusereisi jaanuariks,sõelale on jäänud kaks kohta.Kumba sihtkohta eelistada ja miks?Tänud vastajatele.Mainin veel,et rand on reisil üsna olulisel kohal,ainult matkaja ei ole.

Ranna koha pealt soovitan Filipiine, sel ajal rohkem päikest ja vähem vihma. Balil on vihmahooaeg jaanuaris.

Lisaks on randade koha pealt Filipiinidel palju rohkem pakkuda..

Pole küll Filipiinidel käinud, kuid Balil olen ja sealsed rannad küll midagi imetlusväärset pole. Bali on sobivam pigem looduse avastamiseks ja seiklemiseks, rannapuhkuseks minu arvates ei sobi. Kuna jaanuaris on ka vihmahooaeg, siis on rannad paksult prügi täis. Rannaribad iseenesest on laiad ja liivaga, aga meenutavad prügimäge.

Bali ja Sanur - väga ilus puhas rand. Päevatripid igale poole mõistliku hinnaga, väga palju söögikohti 10min. jalutuskäigu piires - üks meie paremaid rannapuhkuseid

Filipiinidel oli tõesti jaanuaris palju päikest, kuid sellist päris valget kariibimere stiilis randa meie seal ei leidnud, käisime lisaks Sagadale ja Banauele Palawanil ning Boholil. Kuna ei tahtnud sellist täielikku turistikat, siis Boracay jätsime vahele. Kuna meil elukaaslasega mõlemal toidud väga olulised, siis Filipiinidel sellega ikka väga halvasti. Toidud olid väga kehvad. Filipiinide köök pidi olema maailmas nr. 2, tagantpoolt siis, ühe Aafrika riigi, äkki Etioopia järel. Oleneb muidugi kes otsustab aga Filipiinide osas nõustun, saime head toitu vaid Manilas. Balil oli selle aasta jaanuaris ilmaga ikka väga pahasti. Ma olen ka väga päikese armastaja ning mõtlesin, et riskin kuna tahtsin tohutult Balile minna. Paljud kes olid jaanuaris kaks-kolm nädalat Balil varasematel aastatel olnud julgustasid ka minema, et neil vaid mõnel päeval sadas ning kui sadas siis tunnike päevas. Meie olime Balil 25 päeva, reaalsus oli see, et kogu ajast nägime päikest vaid 9 päeva ning 4-jal päeval kauem kui 1.5h hommikul. Oli ikka päris kurb vahepeal kui Changgus 5 päeva istusime ja mitte ühtegi päeva päikest ei olnud ning vahetpidamata tuli vihma nagu oavarrest. Kuid see aasta paistab olevat üldse väga sajune sealpool ekvaatori kandis, käisime Malaisias Tiomanil aprillis, kus sel ajal kuiv hooaeg ja kohalikud ütlesid, et vihma aprillis ikka ei tule, kuid saime ka seal korduvalt vihma. Minu arust on see Bali randade ja prügi teema ikka tohutult üle paisutatud, siin foorumiski keegi jagab pidevalt Gili Trawangani randade pilte mis on prügised. Ilmselt on mõnes saare osas ka sellist prügist vaatepilti aga paksult kindlasti rannad prügi täis ei ole. Leiab nii ühte kui teist. Meie nägime paksult prügi täis randa vaid Jimbaranil. Rannapuhkuseks ütlesin, et rannad olid minu jaoks Gili Trawanganil ilusamad kui Filipiinidel, just Gilil oli helesinine ookean ja valge liiv. Filipiinidel oli Boholil enamvähem sama pilt. Isiklikult mina Filipiinidele uuesti ei läheks, Balile aga küll, kuid kindlasti ei läheks enam vihmahooajal :)

Rannad Filipiinidel tunduvalt ilusamad kui Balil. Sinna läheks tagasi aga Balile mitte. Gilide rannad olid küll ilusad, aga vesi vaevu põlvini ja põhi koralle täis.

Helenad... Eeldan , et kariibi valge ranna all mõtlete valget liiva ja no sellist leidus Filipiinidel küll ja veel..igaks juhuks kiikasin ka Dumaluan ranna fotosid Palawanil ja võttis ka nüüd silmad valusaks:). Randade mõistes tasub Filipiine kindlasti külastada...toidu pool on küll kerge pettumus seal jah.

Mõlemas korduvalt käinud ja rannapuhkuseks kindlasti Filipiinid. Seal oli ainult paar üksikut randa (Alona Beach näiteks), mis polnud minu jaoks piisavalt valge liiva ja helesinise veega. Kindlasti julgen soovitada Bantayani (Cebu külje all), Siquijori ja Port Bartoni (Palawanil). Söök on jama.

Gili Trawanganil pole käinud, aga Gili Airi randadest on Filipiinide rannad iga kell etemad.

Nooh, ma lähen vaatan Jaanipäeval Cebu-Boholi rannad üle, eks siis näis :)

Ilmselt see Trawangani piltide jagaja olen mina ja panen käe südamele, siis nii si..asid randasid ei ole mina kuskil mujal kohanud. See kas nad on prügised või mitte, on omaette teema aga et seal pole võimalik normaalselt ujuda, on ikka BS kuubis. Põhimõtteliselt on terve meri koralle täis, kuni rifini. Kui kalosse kaasas pole, siis vette saada on paras vägitükk. Liivast rannariba, kui sellist, seal praktiliselt pole. Ja olen teistega sama meelt, et Filipiinide rannad on paremad, kuid enamusjaolt puudub seal rannaservice.

Söögiga läheb ka Filipiinidel õnneks,kui kasutada tripadvisorit :D Nt Boholil oli söögikoht,mis pakkus aasia kööki, tai, vietnam jne. Kõik oli maitsev ja terrrrravvvvvvv Ja on ka seal saarel , täpsemalt pealinnas Tagbilarannis kohalike nö rikkuritele mõeldud resto, ka väggga hea elamus :)

Kroks, minu lemmikud Siquijoril olid näiteks Salagdoong ja Sandugan. Sanduganis oli küll siin-seal natuke vetikaid, aga Salagdoong oli täiesti türkiissinine vesi ja valge liiv. Sanduganis mitu korda üle nädala peatunud ja lisaks muule on see rand ka täiesti inimtühi :)

Filipiinid. Bohol, loodust piisavalt, Panglao rannad ilusad, kasutatavad, Anda, omamoodi armas. Palawan, siit sealt, El Nido muidugi.

Ilmselt see söögi teema on paljuski maitse küsimus, meie kasutame reisidel eranditult ainult Tripadvisorit. El Nidos ei saanud ka sellega head toitu, olime seal 8 päeva ja ausalt käisime vist kõik soovitatud kohad läbi, Boholil sama, seal oli valik ka väiksem. Manilas, nagu juba mainisin, saime. Kuid elukaaslasega mõlemad oleme üsna valivad, seega võib minu arvamus kellegi teise omast totaalselt erineda ;)

Kui rand on reisil üsna oluline ja tahaks veidi ka ringi vaadata, siis ei valiks ei üht ega teist, vaid läheks Taisse, kus on heade randade valik suurem, loodust ja kultuuri piisavalt ja ka kohalikud toidud maitsvamad ning mitmekesisemad.

Käinud Filipiinidel jaanuaris ja igati rahul . Oli kauneid randu , huvitavat loodust ja söök ka söödav. Tasub külastamist .

Tais on käidud,tahaks midagi uut avastada,kaalusin ka Maldiive aga kardan,et 3 nädalat hakkab Maldiividel igav.

Tänud vastajatele,tuleb siis Filipiinide piletite pakkumistel silm peal hoida.

Tere!

Ütlen kohe ära, et võrdlus muudega kohtadega puudub kuid räägin Filipiinide kohapealt nii nagu minujaoks tundus. Kohapeal olime 2 nädalat Palawan, Bohol, Boracay. Üks sihtkoht võinuks vahelt ära olla liiga tihe graafik 2 nädala peale kui tahaks puhata ka ja mitte ainult ringi trippida.

  1. Palawan/ El Nido- keskused räpased ja vaesed, oleks justkui väga palju ajast tagasi läinud. El Nidos keskuses suurt midagi teha pole. Võtsime paaditripi see oli ilus helesinised läbipaistva veega laguunid, üksikud rannakesed kuskil saartekestel. Keskuses normaalset randa kui sellist pole, selleks peab ringi liikuma. Keskuses rannariba üsna sodine jne. Loodus iseenesest selline metsik ja ilus. Soovitan kui mugavusi ei otsi meeldib ringi rännata kuskil looduses jne. Kohapeal keskuses teha pole midagi. Söök külastatud saartest kõige kehvem. Valikut väga pole ja toidud kohutavad, maitsetud. Kas nende vaadete pärast 5-6 tundi sinna loksuda ja hiljem tagasi, igaühe enda otsustada.

  2. Bohol- külastatud saartest minu lemmik ja terve meie seltskonna. Normaalsem rannariba ka keskuses. Pakkus väga palju erinevaid tegevusi, võiks seal vabalt nädala olla ja asjad ei kordu. Hinnad soodsamad nt. saare tuur koos privaatjuhiga, korraliku autoga 40 eur/ päev kõik hinnas. Majutus sama raha eest või soodsamalt palju kvaliteetsem kui Palawanil. Kindel lemmik sobib nii rahulikuks puhkuseks samas mitmeid erinevaid ajaveetmis võimalusi. Söögid oluliselt paremad kui Palawanil.

  3. Boracay- Hinnad kõik vähemalt 1/3 kallimad kui mujal. Väga palju erinevaid tegevusi seal pole. 2-3 päeva kohapeal olla sellest küll. Koju shopingtuur tasub sealt teha, kõige rohkem igast pudi- padi. Majutus meie hinnaklass mis määranud olime kõige nigelam. Rand oli muda täis pidi 4-5 m. jalutama läbi muda, et veeni jõuda. Käisime märtsi keskel. Vesi oli miskipärast palju külmem kui mujal.

Kui keegi on Tais käinud siis võrlduseks võib tuua - Filipiinid on nagu Tai 10-15a tagasi. Sildid tänavatel on ainult inglise keeles ja söök tunduvalt halvem. Rannad on ilusad, mõnevõrra puhtamad - olime peale Manila veel Boholil ja Coronil. Igal pool kohalikud koristasid ja riisusid igal hommikul rannaribad puhtaks. Vähem turiste, vähem paate, mõnusam olemine. Toidu probleemi igas asukohas lahendasime Tripadvisoriga või siis palusime suhkrut mitte lisada. Bohol pakkus rohkem tegevusvõimalusi ja ka söögikohti. Tiir peale teha suurele saarele on lausa kohustus. Coron pakkus snorgeldamist ja sukeldumist.

Lihtne marsruut paariks komeks nädalaks Filipiinidel on Manilast kohe peale maandumist lennukiga Busuanga Coron puhkust 3 päeva snorgeldada ja saari külastada jne sealt paadiga El Nido Palawan a 8 tundi paadisõitu aga hea ilmaga pole viga ca 4 päeva trippimst El Nidos ja saartel (Rolleriga sõites liivarandu piisavalt Las Cabanase rand ligidal tukiga minnes) ise ööbin alati Corong corong Beachil ja sealt Cabanase rand jala minna mööda merd. Edasi hommikuse bussiga Puerto Princessasse ja edasi lennukiga 16,00 Cebule ja kohe jõuab praamiga Boholile puhkama .Peale seda juba Cebult saab koju lennata. Söökidega pole hullu midagi kui valida kus süüa . Mereannid olid Squidos Hilltop is täiesti tasemel El Nidos ja Altrove Trattoria Itaalia Pasta ja Pizza eriti OK kui juhtumisi peaks jääma õhtuks Puerto Princessa sse siis KaLui Restaurant on tase 5+