Gambia viisa

Tervist. Oskab täpselt keegi teada, kuidas saab enne reisi Gambia viisa taotelda. Suht keeruline on netis kirjas. Ja kaua sellega viisaga aega v6ib minna. Tänud.

1
23

viisa peaks ju saama lennujaamast. http://www.vm.ee/et/riigid/gambia

0
0

Gambia peaks Eesti passiga olema viisavaba ainult tšarterlennuga. Liinilennuga minnes on vaja eelnevalt viisat. Kuna ELi riikidest on see nõue vist ainult Eestil ja Slovakkias, siis võib juhtuda, et mõnes Euroopa suuremas lennujaamas liinilennule minnes pääseb ilma viisata ikkagi lennukile ja saab isegi lennujaamast viisa osta. Samas sellele loota ei maksaks, ametlikult on neil õigus keelduda nii lennukile laskmisest, kui ka viisa müümisest lennujaamas.

0
0

vatsel peaks õigus olema, IATA lingilt VM lehel saab selle info kätte kui seal sihtkot jne ära täita. Visa Exemptions Passengers traveling as tourists on a charter flight. Isiklikult arvan, et just selle viisa pärast on mõistlik kasutada charterit ka Amsterdamist või Suurbritaniast, neid on sealt hulgi, sai ise siin jõuluajaks pakkumisi vaadatud ja isegi sel ajal oli saada 369 lend+hotell.

0
0

Saabusin Gambiast paar päeva tagasi, Tjäreborgist ostetud reisiga. Viisat enne reisi ei taotlenud ja seda keegi ka ei küsinud piiril. Kui on soov ka Senegali minna, siis seal piiril nõutakse Gambia viisat.

0
0

Käisime aasta tagasi Gambias: 1) soovitan soojalt seda kohta, tegemist küll arengumaaga, aga see külalislahkus, loodus, söögid, ma ei tea, kõik oli super! + väga odav kohapeal. Kindlasti soovitan Senegalis ära käia Safaril, väga lahe elamus oli. Viisat me ei teinud, lennukis anti miskit viisa taoline asi, mida täita aga kedagi piiri peal see ei huvitanud!

0
0

Teistele reisisellidele teadmiseks: Gambia on Eesti passiga viisavaba juhul kui kasutad tšarterreisi. Tegime päevase matka ka Senegali Fathala LK-alale ja tagasiteel Gambiasse tekkis väike probleem - seaduse järgi oleks pidanud nüüd teistkordsel sisenemisel ostma Gambia viisa, mis maksis vist 25€/in.  Meie kohalik giid rääkis piirivalve ära, ja nii läks see meile kahe peale maksma vaid 300 dalasit, mis võrdus umbes 5 euroga.    

0
0

Minu nädalatagune kogemus.Käisin Gambias Tjäreborgi paketikaga ja siis on Gambia niiöelda viisavaba. Õigemini minu turististaatus oli kusagil süsteemis olemas.Käisin ka Fathalas safaril. Senegali poolel käisin ise piiripunktis. Võeti näpujäljed ja tehti kaameraga silmaiirise pilt. Nii minnes kui ka Gambiasse tagasitulles käis giid minu passiga Gambiapoolses piiripunktis. Sellel päeval löödi passi 4 templit. Mingit viisajuttu polnud.2 päeva hiljem käisin uuesti Senegalis külaelu uudistamas. Piiri ületasin kusagil külas. Senegali piiripunktiks neljakandiline majake, kuhu mahtus laud ja tool ja veel nipet-näpet. IT lahenduseks oli paks võidunud kaustik. Tagasitulles võeti meid Gambia poolel rajalt maha. Seal oli arvuti olemas. Poisid, teil on turistiviisa, peate uue ostma. Uuriti, et kuna tulime, kuna läheme jne. Esimene pakkumine oli, et kui muidu maksab viisa 3000 kohalikku (60.- EUR), siis teile vastu tulles saaksite 1500 (30.- EUR) nägu. Kuna meie giidid visati kiirelt välja siis tundus, et tulebki viisa osta. Õnneks raha eriti ei olnud. 5 minutit hiljem olid meie giidi juba telefoniga juhendeid saanud ja trampisid julmalt ametiruumi sisse. Algas korralik kisa, mis tahtis kõrvakuulmisele liiga teha. Üle viie minuti teater ei kestnud. Autojuht astus laua juurde, võttis sealt meie passid koos rahaga ja nii me sealt välja marssisime. Ei ole lihtne see ametniku elu, kui telefoniõigus ruulib. Nagu aru sain tegid need piirikad isetegevust ja jama saabub neile hiljem.

0
0

Kui charteriga ei lenda siis Gambia viisa saab ka Poolas asuvalt konsuli käest paari päevaga, pass DHL-ga sinna ja kehtib 3 kuud ja mitmekordne sisenemine.

0
0

Kuidas selle Gambia viisaga siis nüüd ikkagi on?Olen püüdnud saada infot Stockholmist saatkonnast, Välisministeeriumist, reisifirmalt. Keegi ei oska/julge konkreetset informatsiooni anda. Stockholmi saatkonnast öeldi, et peaksin uurima reisikorraldajalt (Tjareborg, lend Helsinkist), reisikorraldaja ütles, et peaksin uurima reisikorraldajalt. Välisministeerium suunas Londonisse saatkonda, kus telefoninumbrid pole üldsegi mitte kehtivad. Kust kohast seda adekvaatset kehtivat viisainfot saab?Lend on Helsinkist Tjareborg firma kaudu. Kas on võimalik, et saan viisa piiril teha? Kes julgeks seda mulle 100% kinnitada?

0
0

Süsteem mida lennufirmad kasutavad ütleb nii:VISA DESTINATION GAMBIA (GM)...... NORMAL PASSPORTS ONLY ......PASSPORT REQUIRED.- PASSPORTS AND OTHER DOCUMENTS ACCEPTED FOR ENTRY MUST BE  VALID FOR THE PERIOD OF INTENDED STAY. VISA REQUIRED, EXCEPT FOR NATIONALS OF ESTONIA FOR A MAXIMUM STAY OF 90 DAYS.WARNING:- VISITORS NOT HOLDING RETURN/ONWARD TICKETS COULD BE REFUSED  ENTRY. Kas riiki sisenedes ka nii arvatakse on ise asi kuid selle info järgi ei teki probleemi lennukisse pääsemisel.

0
0

Kui on tegu pakettreisiga, siis pole viisat vaja. Tegu on ju tšarter lennuga.

0
0

Ansua, ära muretse, midagi pole vaja teha. Käisin aasta tagasi seal Tjärega ja detsembris lähen uuesti. Eelmine kord sai isegi kohalikega korra väljas Senegalis käidud ja probleemi pole.

0
0

Märtsis kasutasin Tjäreborgi ja piiril viisat ei nõuta. Minu kogemus ka paar postitust eespool ja täpselt nii see oligi. Minu arvates hiilivad paljud sealsed reiside korraldajad sellest nõudest kõrvale mingite eelnevate kokkulepete alusel, mis ei pruugi isegi legaalsed olla. Ise piiri ületades ilmselt ostad sa viisa nagu niuhti.

0
0

Meelisel täitsa õigus. Olen korra tšarteriga Gambiasse läinud ja viisat ei tahtnud keegi. Eelmine aasta tulin Guinea-Bissaust läbi Senegali Gambiasse. Siis piirputka onu näitas kahetseva ilmega  kortsus dokustaati , kus oli Eesti ja eestlased ühed vähesed valged ahvid , kellelt viisat nõuti. Kleepsu sain passi pisikese tingimise peale vist 30€ eest.

0
0

Isegi käidud. Tegelikult ongi see sama väike riigike, mispärast Eesti pass on nõrgem kui Läti ja Leedu oma. VM võiks oma p....t veidi liigutada, et eestlased ei peaks ennast väikse valge ahvina tundma. Iseenesest väikese rannapuhkuse sihtkohana täiesti arvestatav koht.

2
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased