Gambia viisa

Tervist.
Oskab täpselt keegi teada, kuidas saab enne reisi Gambia viisa taotelda. Suht keeruline on netis kirjas. Ja kaua sellega viisaga aega v6ib minna.
Tänud.

Gambia peaks Eesti passiga olema viisavaba ainult tšarterlennuga. Liinilennuga minnes on vaja eelnevalt viisat. Kuna ELi riikidest on see nõue vist ainult Eestil ja Slovakkias, siis võib juhtuda, et mõnes Euroopa suuremas lennujaamas liinilennule minnes pääseb ilma viisata ikkagi lennukile ja saab isegi lennujaamast viisa osta. Samas sellele loota ei maksaks, ametlikult on neil õigus keelduda nii lennukile laskmisest, kui ka viisa müümisest lennujaamas.

vatsel peaks õigus olema, IATA lingilt VM lehel saab selle info kätte kui seal sihtkot jne ära täita. Visa Exemptions Passengers traveling as tourists on a charter flight.
Isiklikult arvan, et just selle viisa pärast on mõistlik kasutada charterit ka Amsterdamist või Suurbritaniast, neid on sealt hulgi, sai ise siin jõuluajaks pakkumisi vaadatud ja isegi sel ajal oli saada 369 lend+hotell.

Saabusin Gambiast paar päeva tagasi, Tjäreborgist ostetud reisiga. Viisat enne reisi ei taotlenud ja seda keegi ka ei küsinud piiril. Kui on soov ka Senegali minna, siis seal piiril nõutakse Gambia viisat.

Käisime aasta tagasi Gambias: 1) soovitan soojalt seda kohta, tegemist küll arengumaaga, aga see külalislahkus, loodus, söögid, ma ei tea, kõik oli super! + väga odav kohapeal.
Kindlasti soovitan Senegalis ära käia Safaril, väga lahe elamus oli.
Viisat me ei teinud, lennukis anti miskit viisa taoline asi, mida täita aga kedagi piiri peal see ei huvitanud!

Teistele reisisellidele teadmiseks: Gambia on Eesti passiga viisavaba juhul kui kasutad tšarterreisi. Tegime päevase matka ka Senegali Fathala LK-alale ja tagasiteel Gambiasse tekkis väike probleem - seaduse järgi oleks pidanud nüüd teistkordsel sisenemisel ostma Gambia viisa, mis maksis vist 25€/in.  Meie kohalik giid rääkis piirivalve ära, ja nii läks see meile kahe peale maksma vaid 300 dalasit, mis võrdus umbes 5 euroga.