Horvaatia

Tere. Plaan sõita autoga Horvaatiasse. Küsimus kas keegi on seal viimasel ajal käinud. Põhi teema kus ööbida. Meid kokku 3 suurt  ja 4 last. Otsingumootoritest väga raske ööbimist leida normaalse hinnaga. Huvitav mis toimub? Iga nõuanne on teretulnud.

0
2
1
2

Tavaline teema, sest paljudel Kesk-Euroopa riikide inimestel on juulis-

augustis puhkused ning sellest tulenevalt majutus- ja söögikohad täis.

Kohalikud soovitavad tulla septembris-oktoobris, kuna siis turiste vähem ja võimalusi rohkem või kevadel varem.

Ise olen sama vea teinud, kuid enam ei soovi tipphooajal minna. Eriti hull oli endal Splitis, kus majutuskohti oli minimaalselt ja söögikohtade juures olid järjekorrad ning pidi ootama võimalust, et restorani saada. Vanalinnas õhtu jalutamine läks suhteliselt ebamugavaks, seoses suure rahvamassiga.

Bosnia/Albaania on head alternatiivid, kuna turistihorde vähem ja ka hinnad on väga head. Tundub selliselt, et Albaania on veel nö avastamata turistide poolt, kuid sealt leiab väga lahedaid elamusi.

3
0

Proovige croatiadirect lehte, vahest võib vedada ja keegi on just tühistanud. Lisaks vaadake, kas saate seltskonda poolitada, 7le majutuse leidmine ülimalt turistisest ülerahvastatud Horvaatias on väga keeruline.

Kuupäevadega tasub ka mängida, nt jagada 2-3 koha vahel, nii võib mõneks ööks majutuse lihtsamini leida kui nädalaks.

Kogu istria poolsaar oli nädal tagasi saksa ja hollandi turustidest üleujutatud, nüüd on ka lisandunud itaallased ja igasugu muid rahvusi. 

Rahvast on tõesti meeletult, sellist pilti nägin viimati aastaid tagasi veneetsias, kus keskväljak oli paksult turiste täis.

0
0

Tere, millal lähete? Me oleme alati enam-vähem samas kandis olnud, kuid seekord otsustasime võtta rohkem keskusesse (külla) Suhtlesin eelnevalt meie tavaliste majutuse pakkujatega ja võin panna siia nende kontaktid, mõlemal oli sel ajal elamist pakkuda. Copin siia alla. Koht on Makarska Rivieral, keskusest natuke eemal ja väga rahulik. Söögikohad on, paar poodi ka. Autoga paar km keskusesse.

Apartment/family house „Tiha“

- two rooms with separated kitchen, living room and big terrace in front

- daily price would be 60,00€ 

And how this accomodation looks like, you can see on our Web page: www.brela.com/jardula/7_a51_tiha.htm (number 7 A:5+1 „Tiha“)

If you have any other question, **don't hesitate to contact us. **

Best regards,

Žarko Kristić

[email protected]

ja teine majutuse pakkuja, Marko aadress:

[email protected]

1
1

14.august hakkame Eestist liikuma. Kas Bosnia või Montenegro piiriületamisega praegusel ajal probleeme ei ole?

0
0

Horv-Monte piiril pikad järjekorrad, Monte-Bosnia polnud väga hull. Roheline kaart paberil!

0
0

Oleme praegu Makarskas. Turiste palju ja hinnad üleval. Majutuse peremees rääkis, et neil oli ka hooaeg vaikselt alanud ja nüüd kui restosse järjekorrad ja turiste tõesti palju võetakse ka hindadest viimast. Ütles, et temal ja tuttavatel kõik korterid täis, ruumi pidi olema vaid suuremates hotellides (hinnad teised).

Ilm on ilus ja vesi soe

0
0

Aga te saite ikkagi majutuse Makarskas normaalse hinnaga?

0
0

Oleme juba 12 või rohkem aastat Horvaatias käinud ja iga kord Juuli-August perioodil aga selliseid hindasid majutuse eest ja sellist rahvamassi pole juba ammu näinud mis see aasta.

Aga kui kindel plaan minna siis hakka aga broneerima muidu jääd ka nendest ilma mis hetkel saadaval.Loota,et kohapeale jõudes midagi leiad...no kahtlane aga võib jopata.

Makarskas normaalse hinnaga ei olnud midagi kui meie läksime, aga see piirkond ka väga ülerahvastatud.

0
0

Kui nii pikk maa juba autoga sõita, siis vaid väike jupp edasi Montenegros võib ka midagi leida. Sutomorest võib otsida, see on teistest veidi soodsam linn. Kiire otsing suvalistel päevadel näitas omajagu soodsamaid hindu kui Horvaatias sama suurele seltskonnale.

Põhja-Albaania rannad ei pruugi majutuse osas nii suurt vahet isegi teha, sest kõik kosovlased, kellel võimalus on, on samuti augustis nendes randades. Kui siis mõnes väiksemas asulas, mis suurtest teedest ja linnadest eemal.

0
0

Kui Montenegros Korralikku majutust tahad saada, on kallim kui Horvaatias.

0
0

Me oleme ka vahelduva eduga viimased 15 aastat Horvaatias käinud. Eelmine aasta jäi Covidi pärast vahele. Ja nende heade majutuste otsimine on olnud päris piin. Kui hakata näiteks Bookingust otsima, siis peaaegu kõik on juba broneeritud, isegi kui alustada jaanuaris. Hotellid on Hovaatias ka suht kirve hinnaga.

Nüüd lõpuks oleme leidnud meile sobiva koha Braci saarel kuhu oleme pidama jäänud. Mõistlik hind, mereni 50 meetrit, restoranid baarid ka ligidal. Aga broneerima peab aasta ette. Just täna rääkisime peremehega järgmise suve teemasid. Hetkel lugesin Horvaatia uudseid kus kirjutas, et Dubrovniku kant on välja müüdud poole septembrini. Hetkel on tõesti nii, et rahakott peab väga palju välja kannatama, et normaalset elamist leida. Makarskasse ka ei maksa trügida, seal pole isegi rannas ruumi rätikut maha panna. Split samuti turistidest umbes. Kuidas põhja pool lood on, ma ei tea. Sellist turistide hordi pole ma varem Horvaatias näinud. 

Palve moderaatoritele, et kas  oleks võimalik see teema tõsta üle "Autoga Horvaatiasse "  kus on kõik selle teemaga seonduv juba kirjas ja edasi pole vaja erinevatest kohtadest otsida, ning tahaks ka südamele panna kõigile, et alati pole vaja uut teemat alustada.

4
0

Kas võib suure turistide hulga põhjuseks olla ka see, et Horvaatial on vist naabritega COVID reeglite osas lihtsustatud piiriületus ning eks nii Horvaatias kui ka tema naabritel on ikkagi üsna suur hulk (miljonites) neid, kes ei ole vaktsineeritud? Kui ei ole tahtmist vaktsineerida ega ka regulaarselt testida - siis rannapuhkuse jaoks ju peale Horvaatia randade ei ole neil eriti alternatiive? 

Vähemalt Vodices oli minu meelest iga nurga peal kas mõni Bosnia, Sloveenia, Serbia või Ungari numbriga auto. Lisaks veel muidugi ka Saksa, Poola ja Austria omasid.

0
0

Me stardime laupäeval üheksakesi. Oleme varem käinud mitu korda kuni kolmeteistkümnekesi ja sellise grupi puhul on majutuse leidmise nipiks see, et tuleb hakata mitu kuud enne juba otsima. Aga eks see selline tagantjärgi targutus hetkel pigem.

Majutuse nipp on ka veel selles, et olles leidnud Bookingus või Airbnbs sobiva majutuse, otsi välja omaniku kontakt ja suhtle otse. Nt meie saime praegu nädalaks pool maja keskuses, 150m2, Skandinaavia stiilis täiesti renoveeritud, 4 magamistuba, 2 vannituba, rõdud merevaatega, bassein ja randa jalutada u 7min ning omanikuga otse ühendust võttes tuli hind nädala peale u 400.- eurot soodsam kui oli hind Bookingus. 200.- soovis ettemaksuks ülekandega ja kõik, Bookingus oli kogu broneering tagastamisvõimaluseta. Zadari külje all.

Kontaktid leiad Google´ist, sest enamik majutusi on ennast nende mapsile pannud ja tel. nr ning e-mailid saadaval. Airbnb puhul tuleb tel nr üksteisele saata kas mitme sõnumina, nt 3 numbri kaupa või kirjutad mõnes mitte Airbnb keeles, milleks näiteks viimati, kui proovisin ka eesti keel oli, kirjutadki pluss kolm seitse kaks jne

Horvaatia ja Monte piiri soovitan ületada mere ääres väiksemast piiripunktist, võrreldes peamis piiripunktiga saab seal ikka väga kiiresti üle, meil minnes L õhtul kell 18 ajal polnud järtsis ühtegi autot, tagasitulles oli u 5 autot enne meid. Ja sinna piiripunkti ka looduse mõttes kordi ilusam tee.

0
0

Lõunapool pole kursis, kuid Istria poolsaarel peaks majutuse broneerima augustiks ca märts-aprill. Igaljuhul soovitan kasutada sellist lehte https://www.direct-croatia.com/. Meil polnud mingit majutust veel mõni päev enne Horvaatiasse jõudmist, kuid teades piirkonda, kuhu tahtsime minna, siis kammisime erinevaid lehti ja leidsimegi sobiva variandi. Olime muidugi kuupäevade osas paindlikud.

0
0

Üsna spetsiifiline küsimus reisisellidele Horvaatia kohta:

Vodice vs Sibenik?

Hetkel mul broneeritud ööbimine Sibenikusse, aga nüüd jäi silma hoopis Vodice. 

Tean seda, et Sibenik oluliselt suurem ja rohkem tegevust, aga ehk oskavad kogenumad rääkida, kus oleks nende arvates vahvam 2 ööd veeta? 

Külastan tõenoliselt ka Krka rahvusparki, aga eks näis kuidas viitsib, kuna eelnevalt ka käik Plitvices.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased