Jaga oma järgmise aasta reisiplaane!

Kohe-kohe on 2014. aasta läbi.

Oleme Trip.ee-s sel aastal jaganud infot mitmest tõeliselt soodsast lennupakkumisest (pole ju paha lennata näiteks 175€ eest Swissiga Helsingist edasi-tagasi Indiasse või siis Saksamaalt Tšiilisse 250€ eest?). Hoiame soodsatel lennupakkumiste silma peal edaspidigi.

Loomulikult saab Trip.ee-st ka uuel aastal lugeda reisiuudiseid. Pressiteadete kopeerimise asemel pöörame endiselt tähelepanu reisiuudiste sisulisele poolele. Kindlasti saab jätkuvalt lugeda huvitavatest, kuid vähetuntud kohtadest kõikjal maailmas.

Trip.ee lendude sooduspakkumise rubriik poleks kindlasti nii rikkalik ilma Mihklita (mihkels999). Reisifanaatikuna jagab ta oma leide kõigi Trip.ee külastajatega.

Oleme sel aastal saanud juurde palju reisihuvilisi nii Trip.ee Facebooki lehel kui meie foorumis. Aitäh kõigile, kes on oma reisikogemusi teistega jaganud!

Aasta lõpetuseks võiksid jagada oma muljeid selle aasta parimast reisikogemusest ja kirjuta, kuhu on plaan 2015. aastal reisida!

Häid pühi ja reisiderohket uut aastat!
Trip.ee

meil sai see aasta käidud Singapuris ja Malaisias, kokku 2,5 nädalat. Väike kokkuvõte siin:

 • Londonis sai käidud...
  2015 ootavad meid Kambodza ja Vietnam! :-P Ja lennupiletid saime tänu Tripi jagatud vihjele! :)
  Häid jõule kõigile tripikatele!

Meie olime aasta alguses mõned päevad Filipiinidel ja seal edasi lendasime Bali saarele, kah kokku 2,5 nädalat. 2015 jaanuari teises pooles lendame kaheks nädalaks Mehhikosse :). Kauneid jõule ja meeledejäävaid reise kõigile!

Vanuatu oma saarte, põliselanike ja fantastilise loodusega. Super!

Keenia (kus ajutiselt elangi) ja Etioopia kõrval, siis Somaalimaa on väga huvitav sihtkoht. Aastas satub sinna alla 1000 välismaalase. Kohalikud väidavad muidugi, et pole sellist turismibuumi varem näinudki. Kõik on siiski natuke suhteline - ma olin novembri lõpus seal riigis turist number 583. Ja sellise suuursjärgu number pidavat olema selge märk turismibuumist.

2014 oli minu jaoks senistest reisiderohkeim aasta - Tuneesia, Sitsiilia, Türgi ja Vahemerekruiis suurima kruiisilaevaga Oasis of The Seas.
Sitsiilia erutas neist enim.
2015 on täitsa lahtine veel. Vast midagi ikka tuleb :)

2014 jäi järjekordne märk maha Taisse ning toimus meeldiv esmatutvus Malaisia ja Indiaga. 2015 toob kindlalt mingi suusakeskuse Alpides ja suvepikenduse Türgis ning väga väga tahaks kevadel ära teha Socotra saare Jeemenis, kui viimane järgmisel aastal ei õnnestu teeme ülejärgmisel juba kindlalt ära.

2014 aasta tõi tavapärased Austria talve täienduseks, Hispaania ja Türgi puhkekohana et üks väike maailmakodanik ka maailma avastaks, pinutäie Euroopa maid töö asjus.2015 algab 13 jaanuaril puhke,avastusretkega Mehhikos siis veebruari teine pool Austria ja eks pärast paistab.

2014 algas India lääneosaga, mis oli koos esmakordse seljakotireisijaga lõbus kogemus ning lõppes Rhodosel suure perega suures majas, mis oli omamoodi üritus. 2015 aasta algab Kambodžas.
Mihklile sooduspakkumiste rubriigi töös hoidmise eest suured tänud - vaevalt möödub päeva, kui seda rubriiki ei vaata.
Eriline tänu läheb kõigile neile, kes viitsivad üles panna oma detailseid reisiraporteid - endiselt on tänu teile võimalik oma lihtsamad reisid planeerida ilma uusi teemasid või postitusi tegemata. Kõik, kes on kirjutanud pikema postituse, teavad, kui pikalt need mõned paragrahvid aega võtavad...

2014.sse jäi 2-nädalane reis kombineerides Singapuri ja Krabit, väike suusapuhkus Himosel, French Openi külastamine kevadel, suvepuhkus Kesk-Itaalias ning sukeldumissafari Punasel merel. Klassikutest on uuel aastal ees ootamas Himos, Egiptus ja sedapuhku Itaalia lõunaosa, kuid aasta algab Miami ja Kariibi mere kruiisiga.
Reisiderohket uut aastat kõigile ja tänud trip.ee-le suurepäraste lennupakkumiste jagamise eest!

Hispaania on plaanis jällegi

2014 oli kolmenädalane seljakotireis Vietnami, lisaks tänu tööle nädalake Hiinas ja kolm nädalat Indias, lisaks veel juurde natuke Türgit ja midagi veel mis praegu meeldegi ei tule. 2015 - mine tea veel mis toob, praegu tundub et seljakott sikutab nagu Birma ja Laose poole...

Blogipostitused reisidest http://maailmas.blogspot.com/.

Võrreldes siinsete muude soovitustega ehk kahvatu pakkumine, aga soovitan Ida- Poolat. Ehk siis kui vähegi aega on, siis läbige Poola hoopis idapiiri läheduses. Saime tõeliselt meeldiva üllatuse osaliseks, kui kaugemalt tulles hoopis selle tee kasuks otsustasime. Poola kohta hõre asustus ja liiklus, metsad, leiab ujumiskohti, ka päris huvitavad vaatamisväärsused linnades/külades. Kui veel rohkem aega on, siis saab teekonda koju jätkata ka Ida-Leedu ja Ida-Läti kaudu. Osade maailmarändurite jaoks võivad need avastama pärlid olla.
Uuel aastal on plaanis Lõuna-Saksamaa (no viimane aasta ju, kui Saksamaal tasuta uhada saab). Olen enamiku Euroopa riike (+ Venemaa ja Tenerife) läbi reisinud metsikult telkides - see on tõepoolest võimalik! Mitte et mulle mugavused ei meeldiks, aga piiratud eelarve tõttu saan nii palju rohkem näha. Eks ta ole põnev ka - panen alati vaid piirkonna varem paika, täpse teekonna otsustan iga päev jooksvalt. Peale GPS-i on selleks vaja ka kohalikke kaarte ja "head nina".

2014 aasta sai vastu võetud Filipiinidel, Boracay surfiparadiisis. Edasi viis tee Malaisiasse, Kambodźasse, Bruneisse, Singapuri, Taivani, Jaapanisse, Lõuna Koreasse ja lõpetuseks imelisse Nepaali. Kokku sai käesoleval aastal rännatud natuke rohkem kui 4 kuud.

2015 aasta viib taaskord Balile.

Suurepäraseid reisikogemusi kõigile :)

2014 algus Singapur, Tiomani saar Malaisias, Filipiinid (Siquijor. Negros, Bohol), koku kuu aega. Suvel väike autotripp Soomes sõpradega. Sügisel Berliinis paar päeva, eesmärgiks oli kontsert.
2015 minek Hongkong - Filipiinid (alustame Manilast seekord ja liigume Boholile), mida aasta edasi toob, ei tea veel, samuti kuuajane reis. :)

2014 aasta käisime Tansaanias ja Keenias. Reisi tipphetked olid Kilimanjaro tippu jõudmine ning Serengeti rahvuspark.
2015 aasta viib meid kuuajalisele reisile Vietnami.

Seiklusrikast uut aastat kõigile ränduritele! :)

Meie külastasime sel aastal Kesk-Ameerikat ja USA. Siinkohal julgen väga soovitada Kesk-Ameerikat, sest sealne muretus ja lihtne elu on lihtsalt niivõrd kaasahaarav ja tekitab tõeliselt hea tunde. Kui kellelgi on suveks lahtised plaanid, ärge laske end kõigutada sõnast "vihmaperiood", mis seal kandis väidetavalt sel ajal valitseb, sest meie nägime vihmaseid päevi vaid paar üksikut korda.

Blogi: http://ourlifeasajourney.blogspot.com/2014/

Järgmisel aastal võtame ilmselt sammud India ja Sri Lanka poole. :)

Kuni kevadeni Filipiinidel :) Vahepeal tõenäoliselt korra Malaisiasse ja Singapuri ning märtsis HongKongi.

Eelmisel aastal veebruaris-märtsis Filipiinid (Bohol, Siquijor, Negros) ja Tai (Krabi, Koh Phi Phi, Koh Lanta), Malaisia, Singapur. Suvel ja sügisel pikemalt Saksamaa. Detsembrist Tai (Chiang Mai, Bangkok) ja Filipiinid (Cebu ja ümbrus).

2015 augusti teine pool kuni septembri lõpp plaanis perega Itaalias seigelda.
Suurem osa sellest ajast Sitsiilias.
kokku siis ajaliselt ca poolteist kuud.
Loodetavasti veebruaris sündiv pisibeebi naudib Itaaliat samapalju, kui meie ise:)
Häid Pühi kõigile!

2014
Les 3 Vallees - igati mõnus suusapuhkus Euroopa suurimal suusaalal.
Sigulda - nädalavahetus seikluspargis ja Gauja jõeorus matkates.
Riia - hea muusika ja linnaosa festivalid, mis ei jää kuidagi alla meie Uue Maailma omale.
Türgi - Kerge seljakotireis Antalyast Fethiyesse, matkates mööda Lüükia teed, häälega, paadiga, bussiga.

2015
Ischgil, Austria suusareis.
Island - hea muusika ja ilus loodus.
Eestis käiks ehk Ruhnul ära.

2014
Kambodža, Tai, Singapur, Holland, Itaalia (Sardiinia), Leedu, USA, Kanada, Türgi

Mõned meeldejäävaimad hetked on olnud võrkkiigega džunglis ööbimine, kajakiga Vahemerel sõitmine ja Niagara Fallsi nägemine.

2015
Uueks aastaks on juba võetud 12 lennupiletit, plaanis on Prantsusmaa, Maroko (proovime kindlasti Sahara kõrbes ära käia!), India (sinna läheme nende samade 175 EUR Raipuri piletitega) ja Šveits :)

Kõigist neist trippidest oleme kirjutanud oma reisiblogis, mida saate lugeda siit: http://www.hetked.ee/hetked Muidugi lisame sinna ka tulevaste reiside kohta üht-teist juurde!

Sel aastal sai käidud Bali'l ja hakkas meeldima.
2015 on samuti plaanis sinna minna. 2014 olime 2 nädalat , nüüd plaaniks olla 3.
Kui kellegil samuti plaan(Augustis) siis võib julgelt ühendust võtta .
Ja kui veel rääkida eelmisest Bali reisist, siis tänu sellele foorumile tundsin kohati nagu oleksin seal olnud. Siit saab tõsiselt palju abi, kui on aega ja viitsimist otsida ja lugeda. Aitäh !

Sel aastal ankurdusin Hispaanias.
Märtsis sai nädalake külastatud Eestit.
Augustis kuuajaline trip mööda Hispaania lõunarannikut kuni Portoni ja loomulikult ka mööda rannikut.
Järgmisel aastal vast ka Eestisse )))
Töised toimetused aga viivad aasta teisel poolel Algeriasse neljaks kuuks. Pisitasa käibki juba ettevalmistus, et võtta selles ajast maksimum. Minek Annaba nimelisse linna ning olen tänulik, kui keegi poetab vihjeid.

Aasta 2014 algas Põhja-Itaaliaga, jätkus Tenerifega siis uuesi Itaaliasse see kord Kesk- Itaalia ja löpetuseks USA Florid ja Bahama. Ning sekka ka möned tripid Rootsi ja Soome.
Aasta 2015 alga kindlasti kohe Kanaari saartega ja broneeritud on ka maiks Kreeta ja aasta lõpupoole plaan kas Tai vöi uuestu Usa siis juba Kalifornia. Nii ja vöibolla mõned pisikesed tripid veel:) Nii et oli põnev reisi aasta ja loodan et uus aasta tuleb veel reisirohkem:)

2014 oktoobris 3 nädalat Lõuna Aafrika Vabariigis.

2015 pole veel sihtmärki valind.

2014.a algas Tais Ayutthayas, sealt kulgesime Laosesse. Kevadel sai taaskord Indias käidud, sedapuhku idarannikul, Andamanidel ning lõpuks ka Varanasis ja Khajurahos. Augustis veetsin nädalakese Bulgaarias, kus eriliselt meeldis välisturistile peaaegu tundmatu Sinemorets. pikemalt sai Eestis oldud ning Setumaal käidud. Super! Oktoobris õnnestus lõpuks teoks teha ammuse soovi ja Jordaanias ringi vaadata. Lõpetame aasta nüüd Guatemalas. Sekka aasta jooksul mitmeid tööreise, mida sai reeglina nädalavahetuse võrra ka pikendada. Paraku esmakordselt jätsin kaks mini-reisi ka ära - erinevatel põhjustel ei saanud märtsis Istanbuli ja septembris Makedooniasse. Kurb, et piletid raisku läksid -aga eks elu ongi täis ootamatusi:)
2015 tõotab tulla tõeliselt reiserohke. Jaanuari keskpaigani oleme Guatemalas, Hondurases ja El Salvadoris. Kevadel taas Indiasse, Rajastani ja Andamanidele. Augustis Madagaskar ja seejärel 2 puhkusenädalat ootavad veel augustis sisustamist. Aasta jooksul tahaks lõpuks jõuda city break'ile Istanbuli ning kavas ka püramiidid ära vaadata:) Talvel veel üks eriline seiklus ees, aga sellest hiljem. Ja ehk toovad Tripi soodukad midagi muudki, näiteks sügisesse. Aasta lõpetame samuti kuskil soojas, aga sihtkoht pole veel muidugi paigas.

Lõppeval aastal oli kõige mõtlemapanevam lätlaste pööripäevapidu 21. juunil Turaidas Koiva kaldal Sigulda piiril. Oma elu ainsa kultuurišoki sain nende ligo´l üle 10 a tagasi. Au rahvale, kes niivõrd hoiab oma rahvust ja kultuuri - ürgsed tavad, tule süütamine noolest, ringmängud, lõkked, musitseerijad, koidupunas pärgade heitmine jõkke. Politseil ega joogiputkadel sinna asja ei ole.

Algava aasta esimene reis Milanosse La Scala teatrisse.

2014 aastal sai käidud tööga seoses Indoneesias, Kreekas, Hollandis, Gruusias, Madeiral, Horvaatias ja Brüsselis (siin seal sai ka veidi ringi vaadatud lisaks tööle :)). Lihtsalt puhkamas sai käidud Filipiinidel ja tehtud väike eurotripp häälega: Eesti-Läti-Leedu-Poola-Saksamaa-Taani-Saksamaa-Holland-Belgia-Prantsusmaa-Itaalia-Horvaatia-Austria-Slovakkia-Poola-Leedu-Läti-Eesti. Järgmine aasta tahaks rohkem :)
Alustuseks seoses tööga jälle Indoneesiasse, siis Wales'i, Küprosele, ja kas Keeniasse või Kameruni. Puhkuse mõttes on mais plaanis India (Raipur 175 € Helsingist), suvel tahaks ka jõuda esimest korda Venemaale (Kuriilid). Edasi pole veel planeerinud :)

2014 üle kuu Itaalias, seal autoga 3500km, rongiga 350, bussiga ja jalgsi 150 kilomeetrit läbitud.

2015 võiks olla Norra autoreis. Kas keskele või päris põhja - veel ei tea. Igatahes uurin juba reisijutte ja vaatan kaarte!

2014 sai tehtud väike trip Portugalis Lissabonist Lagoseni, aga reisi keskseks sündmuseks oli kindlasti CL finaal Lissabonis. Sügisel kultuuritäis pikk nädalalõpp Milanos koos La Scala ooperiteatri külastusega.
2015 märts ootab ees seiklemine Myanmaris :)

Tuleval aastal jätan oma reisiks säästetud kuldnad Ukrainasse. Nagu viimasel ajal kombeks, tsikliga. Nii lähedal ja siiski nii hea.

 1. USA, Venemaa, Tšehhi, Austria. Läti-Leedu-Soome-Poola ka, aga need ei olnud reisid reisimise pärast, vaid hobist tulenevad paaripäevased kiirtripid :)

 2. esimese poolaasta sees kindlalt paigas Milano, Oslo ning pikem reis Peking - Põhja-Korea - Hiina - Lõuna-Korea. Aerofloti lennupiletid olid lihtsalt nii kutsuvalt odavad, et ei suutnud vastu panna. Muidu oli plaanis pikema reisina Hawaii, aga see tuleb nüüd määramata kaugusesse edasi lükata.

2013 detsember-2014 jaanuar- kaks kuud Mehhikos- Mexico City, Merida, Chichen Itza, Cancun, Cozumel, Akumal, Tulum ja veel mõned väiksemad kohad.
2014 veebruar- kuu aega Belize's Kesk-Ameerikas, keset Kariibi merd asuval väiksel korallisaarel Caye Caulker.
Kuna tegelikult sai 8 kuud järjest rännatud, siis hetkel reisipuhkus ja kodumaised talvenaudingud. Aga kevadel kindlasti paariks nädalaks armastuse saarele Ibizale matkama ja loodusega ühinema!
Septembris tahaks väikse ringreisi Kreeka saartel teha. Pikemas perspektiivis ahvatleb Sri Lanka ja kindlasti Indoneesia...

2014 sai näiteks Lätis käidud :)
Veidi kaugema kandina aga sai taaskord külastatud Prantsusmaad, seekord läks põhiline tähelepanu Burgundiale, kuigi pea nädala olime ka Pariisis ja väikese kõrvalpõike tegime ka rannikule, St Malosse.

2015 kevad peaks tooma ühe pikema ringreisi Costa Ricas. Kuna mu suureks hobiks on lisaks reisimisele veel loodusfotograafia, siis olen juba täna kindel, et sellest tuleb üks väga vinge reis. Mälukaarte tuleb muidugi veel kamaluga juurde soetada, sest juba mullune LAV-i tripp näitas, et neid ei saa olla kunagi liiga palju :)
Aasta teise poolde peaks ka midagi mahtuma. Kui TAP tuli Eestisse, siis tundusid järsku nii Assoorid kui Cape Verde väga mugavalt lähedal, kuid tänaseks on TAP jälle lahkunud seega ei teagi... Eks näis, aga selles olen kindel, et ka järgmisel aastal ei jää Läti külastamata :)

Juba mõned head aastad plaanin ma minna Kambodžasse.Küsin siin nõu ja muidugi saan ka.Aitäh!Ma ei tea, mis asi see küll on, et viimasel hetkel sõidan ikkagi kuhugi mujale...Nii on juhtunud, et plaanin Kambodža reisi ja hoopis 2 aastat järjest sai käidud Gruusias.Tänavu novembris Iisraelis Tel Aviv, Jeruusalemm ja Eilat.Eilatis merel olles nägin Jordaania võimsaid mägesid ja Aqabat.Lisaks lugesin veel Tipi postitust Jordaaniareisist ja mõte idaneb, sest tuleva aasta puhkus on jälle novembris.Siis tahaks ju kuhugi soojale maale!
Aga ega Kambodža ka maha maetud pole!

 1. jaanuaris leidsin end Zimbabwest. Sealt sai kontrollretk Botswanasse (mitte küll Okavango deltasse) tehtud. On jah viisavaba! Tagasi läbi Victoria Fallsi muidugi Sambiasse, kuna tegemist on naaberriigiga. Sambiast sai rongiga Dar es Salaami Tansaanias sõidetud. Septembris avastasin ennast Usbekistanist. Järgnes Kõrgõstan (loogiline ju) ja Kasahstan. Head enese mujalt avastamist kõigile!

2014 sai tsikliga läbitud 18000 km. Huvitavad ja uued avastused olid Moldaavia, Armeenia, Mägi-Karabahhia, Kosovo, Makedoonia, Maroko...
2015 Mongoolia, ikka tsikliga :)

Hei,hei kõikidele reisisellidele. Võin öelda, et minu 2014 aasta läks suht hästi.Eelmine aastavahetus Kuubal, peale seda sai natukene Türgis jalutada,suvealguses tööreis Inglismaal, siis sai mootorattastega vennas vabariike külastada.Siis sai teha Šotimaa mägimatk,sai ka tehtud sügisel ringi kolamine Usbekistanis,Kõrgõstanis ja Kasahstanis ja kuu aega tagasi sai tuldud tagasi Madagaskarilt. 2015-da mõtted ja plaanid aasta alguses mingi sooja maa trip, suvel valgevene ja muud tsikli tripid ja sügis lõppus tahaks minna Uus-Meremaale.Soovin kõikidele selle aasta häid reise.

Eelmine aasta oli mu kõige reisiderohkem aasta siiani:

 • Märts 1 nädal Austrias Mayrhofenis lumelauatamas
 • Juuni 1 nädal tööasjus Londonis
 • Juuni 2,5 nädalat traditisiooniks saanud autoreis euroopasse (Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Slovakkia, Austria, Saksamaa, Pratsusmaa, Luksemburg, Taani, Rootsi, Soome.
 • Juuli 1 nädal tööasjus Londonis
 • August 1 nädal tööasjus Londonis
 • September 1 nädal tööasjus Londonis
 • Oktoober 4 nädalat Madagaskaril
 • November 1 nädal tööasjus Londonis
 • Detsember 1,5 nädalat Austraalias, 2 päevase peatusega Istanbulis

Kokku:
riike: 17
lennusegmente: 31
kodust eemal: 14 nädalat
kilomeetreid autoga reisides: 6,5k

Uuel aastal:

 • paari päeva pärast 2,5 nädalaks USAsse Floridasse
 • igakuiselt jälle tööasjus Londonisse
 • ehk õnnestub mingi lauareis kusagil märtsi organiseerida
 • juulis Austraalia, seekord elama

Tere
2015 reisiplaan 30 päeva Taimaal

Start 20 jaanuaril Tallinn Helsingi Bangkok Finnairiga
Hua Hin 4p
Ko Tao 3p
Ko Pha Ngan 5p
Samui 4p
Khao Lak 4p
Ko Kho Khao 2p
Phuket 4p
Bangkok 3p

Ja nii ta läbi saabki
Tervitades
Ivo

2014.a ühed eredamad paigad olid Kirde-India maakonnad Nagaland ja Sikkim. Lahedaid seiklused juhtusid seljakotiga läbi Jaapani Okinawalt Hokkaidoni reisides ning aastale pani punkti Bhutan. Avalikult blogi ei jaga aga olen ikka rõõmuga kõigile küsijatele infot saatnud kes küsinud.
2015 on kohe Taiwani minek ja siis veel mõned tuurid Indias.
Soovin kõigile trip.ee kasutajatele uusi ja mõnusaid reise!

2014 - tuuritamised: India; Tai; Lõuna-Aafrika; Itaalia
linnatripid: Viin; Vilnius; London; Pariis

Kaks reisi pere ja lastega: Istanbul ja Lissabon.
Paar tööreisi (London, Seattle).
Üks korralik mägi: Lenin Kirgiisias. Isiklik kõrgusrekord (6800), Lenini tipust (7100) jäi küll puudu.
https://sites.google.com/site/kurinurm/lenin-2014
Üks imeilus suusamatk, Kungsledeni rajal Põhja-Rootsis:
https://sites.google.com/site/kurinurm/home/kungsleden-2014

Sel aastal tahaks esimest korda elus Lõuna-Ameerikasse jõuda.
Aconcagua ei huvita, aga seal on muid mägesid kah.

2014 alguses tegin kolmekuuse seljakotitripi mille käigus sai esmakordselt külastatud Indiat, Sri Lankat ja Laost. Samuti käisin selle tripi vältel Filipiinidel ja Tais. Eredaimalt jäi meelde rollerivargus Laoses ning väike kultuurišokk Indias.
Septembri keskpaigast alates olen Aasias tagasi ning enamjaolt Indoneesias ringi liikunud. Eredaimalt tulevad meelde vast Togeani paradiisisaared Sulawesi keskosas ning Tana Toraja oma matustetraditsioonidega.

2015 toob märtsis-aprillis Andamani saared ning Vietnami. Samuti tahaks jalgrattaga tiiru teha Hiiumaale kuna pole sinna kordagi veel sattunud.

Edukat reisiaastat kõigile!

2014 a. reisiplaane polnud majanduslikel põhjustel võimalik teha.
Juhus andis võimaluse käia lühikesel tööreisil Soome ja näha ida piirkondi. Ning teine juhus viis autoreisile Luksemburgini.

2015 a. reisiplaane pole majanduslikel põhjustel võimalik teha. Loodan juhustele.

Sooviks sel aastal minna perega, oma peaga kokku pandud plaanidega, augustikuu teisel poolel Sitsiiliat avastama. Loodan, et trip.ee ja kõik siinsed foorumikaaslased on mulle abiks:)

2014 varakevadel oli meil sõbrannaga kahenädalane lahe seljakotitripp marsruudil Ungari-Rumeenia-Moldova. Kuna poliitiline olukord oli selleks ajaks juba pingeline, polnud me reisi lõppsihtkoha suhtes eriti kindlad, kartus oli, et peame naasma mujalt läänest kui Chichinau. Õnneks saime viimast siiski nautida- ja nostalgialaks oli niivõrd tugev, et planeerime järgmist reisi just sinna, põhirõhuga just Moldovasse. Seekord siis juba koos küljeluudega, automatkana. Aastal 2016, tõsi, alles, sest puhkuste limiit NIII planeeeritud!

Aasta alul oli rahulik perereis Egiptusse. Oma seikleja natuuri pärast (ja kuna olen Hurghadaga juba hea tuttav) see nüüd päris NII rahulik ka polnud - minu jaoks rikkalikuim snorgeldamiskogemus iial (Sharm El Naga Rahvuspark omal käel), aga mu hoolitsevale kaasale paras muretsemine ning kahe tunni jooksul kallast mööda snorklitorule järgnemine... Rääkimata hullumeelsest taksojuhist sinnasõidul...

Aasta lõpuks planeeritud Türgi kultuurireis asendus Tenerife-tripiga. Seal õetütar ees, ja kuna mõne aasta pärast ise sinna kolida kavatseme, siis oli tegu turvalise ja rahuliku puhkusenädalaga. Ups, peaaegu tühja paagiga rendiautoga sõitmine Anaga mägismaal, kus lõpuks bensiini müüdi ilma otsas asuvais restoranides) oli küll minu jaoks jälle lahe adrenaliinilaks, mida aga ei saa öelda mu korraliku kaasa kohta :D

2015 jaanuar/veebruar: viimase hetke reis Soomest. Loodan väga, et Vietnam. Kui rahakott ei kannata, siis Tai või Mehhiko. Viimases olen küll käinud, Tai paras turistilõks, aga eks saatuse sõrm otsustab.
Suvel taas nädalaks Tenerifele (uhh, sellist palavust ma ei tahaks, aga juubelile minek, kogu famiil läheb :)), novembriks taas 2 nädalat kusagil.. kus iganes soojas ja päikese käes. Sel ajal masendavalt pime ja Soomest viimase hetke reisid sõbraliku hinnaga.

Mõnusat reisiaastat kõigile!

yxmonika kui Sitsiiliat avastada tahad ,soovitan ühendust võtta Mae Meruskiga "Minu Sitsiilia" autoriga www.sitsiilia.eu
2014 algas vendade grusiinide juures Gudauris suusamägedes.
Mais alguses pakkus Finnair head hinda Malagasse ja siis ise sealt edasi Tarifale.
Septembris Kirde-Indias sai aidatud sõbrantsil ZIRO Music Festivali korraldada.
2015 reisid tulevad kõik koos perega ja ,et odavalt läbi ajada siis kasutades azairi bronnisüsteemi tegi konkurentsitumalt soodsaimad pakkumised RYANAIR.
Jaanuari lõpp Livigno suusakas. Tahaks väiksele pojale ka suusapisikut nakatada.
Märtsi koolivaheaeg Maroko. Taas mõistlikud hinnad (sedakorda küll Riiast) RYANAIRILt kuigi bronnisin alles paar nädalat tagasi. Minek Riia-London-Marrakesh kus oleme paar päeva ja siis edasi Sidi Ifnisse. Tagasi Agadir-Brüssel-Riia. Praegu pole veel täpsemat plaani kuidas ja kus liikuda. Võib olla kellegil midagi toredat soovitada.
Septembris minek külla vendadele grusiinidele. Parima lennudiili Tbilisisse tegi AIR BALTIC. Plaan minna sõpradega Svaneetia mägedesse kalli kaasa juubelit tähistama.
Praegu kui kütuse hinnad on läinud alla on pakkumises väga palju odavaid lennu pileteid. Kasutage need võimalused ära. Aga ärge ajage senti pikuti pooleks. Muidu saab jälle lugeda ,et keegi jälle rahast ilma.

Olge head, Veix