Kas minna reisile Malaisiasse või Balile?

Soov minna mehega reisile, puhkusreis. Natuke ka vaataks ringi kultuuri, kuhu oleks parem minna, kas Malaisiasse või Balile ja miks?

Mõlemas kohas saab puhata ja on ka natuke kultuuri. Võiks mõlemad ette võtta.Kui ajalimiit või rahakott ei luba, heitke liisku ja jätke teine järgmiseks korraks. Elu on ju pikk!

Kuistkaudu? Enda kogemusest võiks soovitada Singapur--Yogyakarta--Bali---Singapur. 2 nädalat lähevad lagu niuhti. Yogyakartas kultuur ja päris Indoneesia, Balis sisi rannapuhkus.

Mulle endale meeldib Malaisia tunduvalt rohkem. Borneol loodus väga ilus ja mitmekesine, dzunglituurid ja mäed. Langkawi puhkuseks megailus. Bali puhul tegemist vulkaanilise saarega, rannad tumeda liivaga ja prügi täis. Kultuur on 95% sisse veetud. Leiab ka Balil tegemist ja kultuuri, Malaisia aga palju ilusam ja mitmekesisem. Tasub hästi ette valmistada, kohalikud lennud Airasiaga maksavad vähem kui bussipilet Tartusse.

Võta praegu Lufthansa pakkumisega Singapuri piletid ära, siis mõtle edasi, kust sealt edasi - kas Balile, Borneole, Langkawile jne. Kohapealsed lennud odavad, elu odav, sõltub siis sellest, palju aega on, muidu võid ka mõlemasse jõuda.

Väga hea soovitus Teadja poolt. 2-3päeva Singapore puhtust ja siis vastavalt maitsele. Ise ma pole Balil käinud, kuid Malaisia ja tema inimesed meeldisid mulle väga! Pole kuskil veel sellist sõprust ja abivalmidust nagu Kuala Lumpuris kohanud! 2 korda seisin "taevarongi" peatuses ja mõtlesin kuhu poole ma nüüd siiski sõitma pean (samas uurides kaarti). Mõlemad korrad tuli koheselt abivalmis kohalik minu juurde ja küsis kas ta võib mind aidata (ilma mingi isikliku kasuta - ta tahtis lihtsalt seda, et ma saaksin oma sihtpunkti muretult). Malaisia eelis on ka see, et kohalikud räägivad head inglise keelt. Malaisiasse minekul külasta kindlasti paar päeva ka Kuala Lumpurit. Ma pole eriline suurlinna fänn aga Kuala Lumpur on siiani üks mu lemmiklinnu.

Kui oled vodkaturist, siis Bali vast kõvasti odavam kui Malaisi (v.a. Lankawi tolised eripiirkonnad). Põhi Malaisias kärakas ikka suhtelist kallis.

Endal piletid Singapuri ostetatud ning mõtlen ka Aasias erinevat variantide peale, aga tasub meeles pidada, et meie talvel on nii mõnelgi pool Aasias vihmaperiood. Seega küsimuse vastus sõltub kindlasti ka ajast, millal reisida tahad.

Kindlasti tasub külastada mõlemat riiki aga selleks on ikka vaja 2 reisi teha!Ja see Aasia vihmaperiood on lihtsalt meie jaoks nõks sobilikum ilm,sajab väga kõvasti 0,5-3 tundi ja poole tunni pärast on jälle kõik kuiv. Balil olemas ka heleda liivaga puhtad rannad ja loodust on seinast-seina,enamuse prügist moodustab nende annetused jumalatele,mida tuul ja loomad laiali kannavad. Langkawi on just selline turistidele mõeldud hotellisaar,pigem soovitaks Penangi-kohalik elu,kultuur Eks soovid on erinevad ja ka Bali-Malaisia on nagu midagi sarnast aga samas täiesti erinevad. Peale Singapuri meeletut sagimist ja meeletul hulgal hiinlasi on Bali väga rahustav ja mõnus. Kui praegu võtta see hea hinnaga pilet Singapuri siis sealt edasi on minna juba nohu-Malaisia poolele tasub sõita bussiga(kindlasti ekspress,2korruseline,söögid-joogid,pooled istmed välja visatud)

Palju aega on? Ühinen eelpool soovitatud Singapuri lendamisega. Ja sealt edasi Malaisia-Borneole (Sabah' ja Sarawak' osariigid). Näete lisaks kultuurile ka imelist loodust oma endeemse floora ja faunaga.

Alustada võiks tõepoolest Singapuri piletite soetamisest ja siis edasi vaadata. Endale meeldis Malaisia palju rohkem. Bali oli ka muidugi huvitav, eriti arvestades, et tegemist oli mu esimese kaugreisiga. Aga sinna ma tagasi vähemalt lähiajal kindlasti ei läheks. Balil on kultuuri ja ilusaid templeid - aga need saavad paari päevaga läbi vaadatud. Rannad on ka - aga kui pole just eriline rannasõber, muutub rannas vedelemine tüütuks. Toit on hea! Meeles tasuks pidada, et tegemist suhteliselt väikese saarega, seega vaheldust seal eriti ei leia. Malaisia on suur riik ja vaheldust kui palju! KL-s saab nautida tõelist suurlinnamelu ja glamuurselt õhtust süüa. Penang on tõeline kultuuripärl - ja sealne toit viib tõesti keele alla. Langkawi on ilusate randadega mitte-midagi-tegemise koht - mõnepäevaseks rannapuhkuseks suurepärane, samas olemas ka kauneid looduspaiku. Borneo - uskumatu loodus! (pole ise sinna kahjuks veel jõudnud).

Seega mina soovitaksin mitmekessemat reisi ja valiks Malaisia. Aga sõltub muidugi soovidest, huvidest, ajakavast jne. Kui sooviks on põhiliselt rannapuhkus ja Malaisia all mõelda Langkawit, siis võtaksin iga kell Bali - seal on võrreldes Langkawiga ikkagi märkimisväärselt rohkem tegevust:)

Kuna lähen reisile lastega (märtsi 2 pool), siis huvitaks Borneo malaariarisk (Sabah põhiliselt). Ise võiks veel neid malaariatablette neelata, aga lastega pigem väldiks seda teemat. Näiteks see Orangutangide rehabiltatsioonikeskus on suht sisemaal, kus malaariaoht mingi kaardi järgi kõrge. Aga muidu sama teema, kuhu Singapurist edasi minna ja mida teha lapsed 7 ja 10. Tahaks näha teistmoodi loodust, vihmametsa, loomi, aga mitte loomaaias, snorkeldada võibolla mõni kajaki või paadiretk jõel ja pigem eelistaks odavamat kui kallimat varianti.

Sepilok nüüd nii sisemaal ei ole ja tegelikult ninaahvid, mis nii reklaamitud ei ole, olid palju ägedamad. Eelmine kevad sai Sabahis käidud, ei võtnud küll mingeid tablette ega näinud ka mingit ohtu. Loodust ja loomi seal näeb, isiklikult väga meeldis. Eks sõltub sellest, kui asjalikud või virisejad lapsed on. Endal lapsed samas vanuses, lastega käisime Singapuris, Kuala Lumpuris, Langkawil. Kuna nad vee-elukad, siis väga meeldis. Borneole nad väga kaasa ei kippunud, käisime naisega kahekesi, eks natuke väsitavam reis ka. Borneol ilusamad kohad on sellised looduskohad, linnad seal suht mõtetud tegevuse suhtes, seal väga aega ei tasu raisata. Piirkond tervikuna väga lahe, käisime 3 aastat jutti sealkandis ja eks läheb veel.

Tere

Kavas minna 2. oktoobrist Balile ööbimisega Nusa Duas. Sealt plaanime minna Komodole ja Rincale. Küsisin Wris tuurilt

Meie oleme kahevahel, kas soetada piletid detsembrist kuni jaanuarini keskpaigani või minna hoopis jaanuari alguses ja siis ka kuu aega umbes. Plaanis on minna kahe lapsega, kellest üks on aastane ja teine viiene. Edasi mõtlesime minna Malaisiasse, seal tundub olema parem lastega reisimiseks. Mis teie arvate?

Indoneesias ei ole see hea aeg reisimiseks, võib olla tormine ja vihmane, praamiliiklus häiritud ... Ei soovita Indoneesiat sel ajal.

Aitäh kõigile :) Reisile minek toimub 21.okt-9.nov. Hetkel oleme valinud sihtkohaks Bali läbi Singapuri. Eelkõige soovime ikka rannapuhkust ja siis näha ka natuke maad.

Singapuris ööbige näitek siin: http://www.marinabaysands.com/

See on üsna ainulaadse basseiniga hotell: