Kas on reisitõrkel mõtet,kui tänaseks on selgunud et lennule minna ei saa.

Minu mure mõne jaoks lollus aga küsida võib ikka. Ostetud omal käel lennupiletid Taisse u. 1,5 kuud tagasi paraku kohe reisitõrget ei teinud kuna arvasin et aega küll. Ostetud lennupiletid kuuluvad kampaania piletite kategooriasse( selle olen juba selgeks teinud ja neid muuta, edasi lükata, maha müüa) EI SAA  Tänase päeva seisuga haiglas, op tehtud ja varsti koju minek, aga lennule mis toimub 26 aprill ma minna ei või;((( Siit siis minu küsimus, kas mul on veel mõtet teha reisikindlustus mis sisaldab reisitõrget ja kogu muu kompotti või mitte? Kas kindlustus tagastab ehk mingigi osa piletite maksumusest või mitte?

Ei mingit mõtet. Ükski kindlustusfirma ei maksa sulle sentigi.

lennujaamamaksud saad tagasi küsida

Noh, tegelikult võid ju teha ja kui sa enne lendu jääd näiteks ülemiste hingamisteede  viiruslikku nakkusesse, siis reisitõrge täitsa toimiks...  

Eelneva olukorra jätaksin ma enda teada.

kissa1978. Peale sellise ausa ülestunnistuse, pole mõtet kindlustuse poole, reisitõrke küsimuses  pöörduda. Võimalusi selleks, oleks olnud varem  mitmeid.  Eestis on haigekassal (haiglad) ja kindlustusel nii hea koostöö. Kui Eestis tehti haiglas op, siis ära parem proovigi.

Tervisekindlustus selleks ongi, et kui midagi juhtub saad odavamalt päästetud.
Lohuta ennast sellega,  hästi läks, et seal ei juhtunud. Taisse lendad järgmine kord, palju tervemana.
Päikest.
Lisatud: Lennujaamamaksud(norsu), kui on broneeritud ja ettemakstud majutus küsi ikka tagasi. 


kissa1978. 

Väga vabandan, kuid vaadates sinu eelnevaid Tripi, kirjutusi, on päris huvitav! Kas läksid juba 2011. Taisse ilma igasuguse kindlustuseta?

See oleks lihtsalt kindlustuspettusekatse, kui seda teha prooviksid. Nii et ära üritagi!


Kindlustada tuleb alati ENNE vôimalust kahju tekkimiseks.

Ja môistlik inimene ei lähe ka Soome ega Lätti ilma kindlustuseta. Mina soovitan selleks aastaseid reisikindlustusi. Ise kasutan Swedbanki oma juba üle 10 aasta ja igati abiks olnud.

Ka EL-s liikudes on reisikindlustusel môtet!

EI ole asi nii lootusetu minu meelest. Kus on kirjas, et sinu operatsiooni tagajärjel on keelatud reisile minna? Kas on olemas arsti keelav arvamus? Vähemalt ei tule teemaalgatusest välja, kui radikaalne opp oli. 

Ja enne reisi võib tekkida teisi olukordi, mis välistavad reisile mineku. 
Ilmselgelt on tegemist riskiga, kui sa ei tunne ennast piisavalt enesekindlalt, et asju ajada või ei ole vahendeid, siis ära loomulikult riski kindlustuse tegemisega. Võid jääda vaidluses kaotajaks ja lisakulusid kaela saada. 
Üldiselt ei mõista ma inimesi, kes EI tee endale reisikindlustust. Aastased kindlustused või krediitkaarditega kaasnevad reisikindlustused ei ole ju eriti kallid võrreldes reisi enda hinnaga. Isegi EU piirides võib seda kindlustust vaja minna. Haigekassa ei kata paljusid kulusid, mis võivad mõnes riigis kaasneda arsti vajadusega (nt visiiditasu, kiirabi kulu, ravimid, analüüsid vmt). Endal ei ole õnneks tervisekindlustust  veel vaja läinud, kuid reisitõrget, autorendikahju ja pagasikulu on ette tulnud. Kõik on kenasti kindlustuse poolt kaetud vastavalt kindlustuse tingimkustele. 
Head paranemist ja taastumist! Küll peagi tuleb uus reisivõimalus. 

Ehk risustan foorumit, aga kusagilt meelest, et kui ikka arsti tõendi saad, siis saab piletid tagastada küll, olenemata pileti kategooriast. Ryanairil näiteks isegi see võimalik.

Ryani käest sa küll sentigi ei saa mingi arstitõendiga :) Mõelge ikka nüüd loogiliselt...ja kindlustuspettust ei soovita jah korraldama hakata, enne oleks sellele pidanud mõtlema...

Kindlustusjuhtum on ootamatu ja ettenägematu sündmus. Kui sa sõlmid lepingu teades, et reisile minna ei saa ja nõuad siis kindlustushüvitist, on tegu kindlustuskelmusega (mis on kuritegu, vt KarS § 212). Kusjuures kindlustusvõtja peab lepingu sõlmimisel teatama kindlustusandjale kõigist talle teada olevatest olulistest asjaoludest, millel on nende olemusest tulenevalt mõju kindlustusandja otsusele lepingu sõlmida või teha seda kokkulepitud tingimustel (vt VÕS § 440 lg 1). 

Kindlustuspettust ei saa küsija ju enne kindlustuslepingu sõlmimist tehtud operatsioonist tulenevalt kuidagi korraldada. Nii lihtsalt ei saa kindlustusfirmasid petta. Saab ju kindlustada ainult peale lepingu sõlmimist juhtuvate tõrgete vastu. See on juba siis rohkem juriidika ja eetika küsimus, kuidas mingit uut juhtumit tõlgendada kui oli ikka ette teada, et reisile minna ei saa.

Kas endal või pereliikmel pole krediitkaarti, mille kindlustus kehtiks?

Kui pole ja teades, et 100% ei lubata reisile minna juba toimunud op-i või selle võimalike tüsistuste tõttu, siis kindlustuse tegemine nüüd enam ei aita.

Minul on kindlustus korra katnud lennupiletite kulu haigestumise tõttu. Kuigi mul olid kõiksugu paberid korras, siis keegi neid näha ei küsinud (tegemist polnud Eesti kindlustusega). Nii palju kui olen kuulnud, siis haigestumise korral Eesti seltsid teevad tihtipeale igasugu täiendavaid päringuid, selgitamaks, ega tegemist polnud mõne kroonilise haigusega või varem toimunud meditsiinilise juhtumiga otseses seoses oleva asjaoluga.

Reisitõrkkekindlustus hakkab kehtima 3 päeva peale kindlustuse sõlmimist.  Praegu ei aita see midagi.

eelmisele: ei hakka kehtima üldse, kui juba lepingu sõlmimise ajal on teda, et seoses juba tehtud opiga reisile kindlasti minna ei saa. See ju tuleb välja...Jah kindlustus sinuga ilmselt sõlmitakse, aga kui hakkad neile juhtumit saatma, et näe ei saa minna ja viid haigla või arsti tõendi,mis pärineb a la kuu aega tagasi, siis ega need kindlustusinimesed lollid ei ole...siis oles lisaks oma lollusele veel selle mõtte tõrkekindlustuse ka niisama maksnud...

Kindlustuspettusega on üldjuhul nii, et peale seda pole eriti võimalik kindlustada ka. Kindlustusseltsid jagavad infot üksteisega