Kõige hullem naps reisil

Kuna kuulutasin avalikult, et Reisiks OÜ on Trip.ee poolt ära teeninud nende teeninduse tasemele vastava veini, siis palun Trip.ee foorumis lahkelt jagada oma kõige ebameeldivamaid (või siis ka meeldivaid) kogemusi kohaliku napsiga (ei pea kaugeltki vein olema!) reisil olles.

No tõsine elamus oli Venemaal puhta piirituse joomine, millele viina peale võeti. Tempel mällu kogu eluks :-) .

Riia balsam on nii kõva maamärgi maha pannud, et midagi jälgimat on raske ette kujutada.

Kui meeldivatest asjadest rääkida, siis on positiivselt üllatanud Türgis Migrose kaupluseketis müüdavad odavad (3,5 - 4 euri) kohalikud veinid. Neid saaks tegelikult hoopis teises hinnaklassis müüa.

Katmandus mingis Tiibeti söögi urkas tarbitud alkohoolne läga. Nimetust ei tea. See EI OLNUD chang - sest changi jõime me peale, et päris-jooki alla loputada. Sees ujusid mingid tükid ja natuke nagu magus oli ka ja meenutas mingitpidi Lõuna-Euroopa samagonne (grappa ja mis need seal ongi).

Halvim kogemus Vietnamis Sapas, kus kohalik reklaamitud ploomivein osutus tegelikult samakaks. Meeldivaim kogemus pärit Toskaanast kus kuuma ilmaga pakutav tavaline Frizante pitsa kõrvale on tõeliselt karastav:)

Ma "reisisin" eile ühest Statoilist läbi ja vasak kulm kerkis iseenesest.

Auto tuuleklaasivedelike kohal on suur silt "Jää nägijaks" ja allpool väiksemalt, et vedelik sisaldab etanooli, mis, erinevalt metanoolist, on organismile ohutu.

Ma ei pea seda proovima, et teada, et tegemist oleks rakiat ja mastikat vastikusskaalal edestava dringiga.

Kuna nominatsiooni kriteerium on just mitte väga tavapärane, siis joogiks soovitan http://www.kravond.ee/index/id/459/lng/est/777+valge.html , ainult see mure, et toote etikett ei tohiks samas vastata toote sisule:)

Nepaalis sai joodud mingit riisist pruulitud suitsumaitselist jooki. Päris halb oli see.
Ja Ungari Borsodi õlu - jube. Millest see tuleb, et naabrid ei õpi, näiteks Poola. Naabrid Tšehhis ja Saksamaal teevad maailma parimat õlut, aga poolakad ei oska. Ungari kõrval on Austria ja Slovakkia, aga ungarlased pruulivad oma Borsodit. Ärge proovigegi, tellige kohe veini.

Aiven, kumõss jt kääritatud hobusepiimast valmistatud alkoholid. Mongoolia

Poolas on väga head õlut, nime ei mäleta aga valge punasega purgis

Namiibia pealinna Windhoeki getos pakuti kohalikul turul mingit kodutehtud kangestatud õlle-laadset löga. Samas sai peale hammustada kohapeal grillitud rupskeid - nii toorainekausi kui grilli enda kohal keerlesid kärbseparved...

Marokkolaste poolt valmistatud datlipiiritus. Kergelt datline , maitselt , petlik kanguselt, põleb ereda ja puhta leegiga. Olen seda jooki pakkunud prooviks paljudele eurooplastele, kes kohe õhku ahmima ja kätega vehkima hakand.... mulle aga maitses )))

Brewdogi Watt Dickie 35% "õlu", mille 6cl pudelit, ei suutnud 3 meest ära juua. Ja ka üks Eestis tehtud tsilli õlu oli väga huvitav. Parimatest kogemustes vast Madeiral ühe härra pakutud kodutehtud kohviliköör.

Küprosel (kehtib ka Kreeka kohta siis) zivania. öääääääääkk

India, Bengali lahe äärne küla. Külalislahke peremees pakkus tükilist piima ja samakalaadset ollust, mis tuli põhjani juua. Mitmeid kordi :S

1000v peab ilmselt Zywieci silmas.
http://www.swed.pl/Zywiec_0,5l-pi201.html

Bulgaaria mägikülas sai kunagi toidu kõrvale mingit läbipaistmatut ollust, mille alkoholisisaldus tundus üle 50 kraadi olevat ning maitselt ei meenutanud mitte ühtegi tuttavat alkohoolset jooki.
See oli kohe nii jube, et oli suur oht kogu maitsev söögikraam sinna samasse põrandale jätta.