Kompensatsioon lennufirmalt katkestuse/hilinemise puhul 250 EUR miinimum!

Antud teema loon seetõttu, et mu teada enamik inimesi löövad käega, kui lend hilineb või canceldatakse ja on lihtsalt rõõmsad kui lõpuks kohale jõutakse. Aga lennufirmad peaksid rahaliselt vastutama vastavalt seadustele, mitte kõrvale hiilima oma kohustustest.

Siia võiksime koondada kogemused/info lennufirmadega, kuidas on lood neilt kompensatsiooni saamisega kui lennud ära jäävad, hilinevad või ei lasta pardale ülebukkimise tõttu.

Lühiinfo summade kohta - vähemalt 250 EUR, kui lennuk hilineb üle 3 tunni. http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Kui lennufirma ei vasta, siis võib esitada kaebuse Tarbijakaitseametile:

Rahukohtu 2 EE - 10130 TALLINN Tel. : +372 6201700 Fax : +372 6201701 [email protected] www.tka.riik.ee

Hiljutine kohtuasi, mis näitas, et lihtne tehniline viga pole erakordne juhtum ja lennufirma peab ikkagi maksma.

http://recent-ecl.blogspot.com.ee/2015/09/compensation-due-by-most-technical.html

Ka Eestis on edukalt lõppenud kohtuasi Ryanairi vastu sel teemal, kohtuasja nr oli 2-11-40908/9 aga millegipärast Riigi Teatajast seda ei leia, kui keegi oskab paremini seal süsteemis otsida, siis võiks copyda siia

Lisaks on ka rida firmasid kes pakuvad online teenust kompensatsiooni küsimiseks, http://www.euclaim.co.uk/ on ehk tuntuim, nad võtavad küll umbes kolmandiku rahast endale, aga kes ei viitsi ise asju ajada, siis nende jaoks on see mugav.

Minul kogemus lennuga Krabi(Tai)-Helsinki, mis lükati mitu korda edasi ja lõpuks peale 23 tunni möödumist siiski toimus. Pöördusin lennufirma poole ja asjaajamine (kirjavahetus) on veel pooleli. Õnnelikud on need, kes omad kompensatsioonid kiirelt kätte on saanud. Mina algatasin asja 27 jaanuaril ja senini veel case lõpetamata. Ootan ja loodan veel:)

0
0

Kas kellelgi on kogemuse Ukraine Airlines'ga? Minu lend oli Kiiev - Colombo (Sri Lanka) ning hilines 11 tundi, kuna üks nende lennukitest oli katki. Kuna pidime nii kaua ootama, läks esimese öö booking hotellis kaotsi ning lisaks ajaline kulu ka. Saatsin küll kompensatsiooni taotluse, kuid siiani pole midagi vastatud sealt. Kas on lootust kompensatsioonile sealt või siis pigem mitte, kuna EL reeglistik tõenäoliselt ei kehti?

0
0

Milline oli teie terve lennumarsruut Ukraine´iga? Kas esimene pilet oli EL-ist või Kiievist?

3
0

Esimene pilet oli Riiast. Ostsime küll Ukraine Airlines lehelt selle pileti, aga tuli välja, et firma kes meid Kiievisse lennutas, oli hoopis airBaltic.

0
0

Ehk siis Ukraine Airlines kodulehelt ostsime piletid Riia-Colombo (vahepeatus oli Kiiev, kus toimus ka 11h hilinemine). Riia-Kiiev vedaja oli nende "sõberfirma" vms airBaltic, Kiiev-Colombo oli Ukraine Airlines lennuk, mis oli siis katki ja hilines seetõttu 11h. Loodan, et sai kogu info :)

0
0

Tere, kas kellegil on kogemust nõuda otse lennufirmalt hilinenud lennu eest kompensatsiooni kui pilet on ostetud läbi momondo vahendajate, nt mytrip vms lehe kaudu? Enda BA lend hilines üle kolme tunni aga BA lehe on kirjas, et kui läbi vahendaja pilet ostetud siis peaksin vahendaja poole pöörduma. Lugedes tripadvisory arvustusi siis tundub et mytrip’i käest pole mõttet midagi loota:(

0
0

Tulebki nõuda lennufirmalt. Vahendajad ja reisikorraldajad ei puutu asjasse. Vastutab ikkagi lennufirma.

1
0

Tänud Heiki, tegelen alustuseks ise lennufirmaga siis.

0
0

Ehk ei ole päris teemasse, aga mõned on eelnevalt kiitnud SASi, tahaks sama teha. Meil olid nende kaudu ostetud piletid Tallinn - Kopenhaagen - San Fransisco - Havaii - New York - Kopenhaagen - Tallinn. Tallinna ja Kopenhaageni vahel oli vedajaks Estonian Air. Siis tuli teade Meie Õhu pankrotist, piisavalt lahe ehmatus. Helistasin SASi, seal rahustati, et just saime selle uudise, aga tegeleme. Vist juba 2 päeva hiljem olid meilis uue vedajaga lennupiletid. Täpselt ei mäleta, aga mingeid lisa ootetunde juurde ei tulnud, kahjuks ei mäleta ka seda, kes uus vedaja oli.

0
0

Kas keegi oskab öelda, et kas mul võimalus teha kuhugi avaldus ka siis, kui ma lendasin Air Canadaga Cancun-Toronto-Copenhagen ja Cancun-Toronto lend hilines ning lükkas ka teise lennu edasi?

0
0

Kui mitte Euroopa Liidu lennufirmaga reisitakse Euroopa Liitu allub see samamoodi EUroopa Liidu eeskirjale ehk Air Canada Cancun-Copenhagen puhul peab kompenseerima vastavalt ELu eeskirjadele.

0
1

Aitäh vastamast, aga kas tead, mis lehel võiksin avalduse teha. See refund.me ei tegele sellega.

0
0

Mul poja lend Helsinki-Bankok 25.12 2017 hilines 8 tundi.Paar päeva tagasi tuli arvele 1200 euri.Tegemist Finnairiga ja 2 piletiga.Osteti momondost.

0
0

Bangkok - Phuket läks korstnasse .Olid hiljem ostetud.Sain aru et vist oli tehtud airhelp kindlustus mis oli all 10 euri.

0
0

Ma olen sama teemaga natukene lõhkise küna ees. Nimelt oli Lufthansa ja United Airlinesiga kahasse lend ARN-MUC-SFO-LAX. SFO-LAX pidi toimuma 12.03 õhtul ca kell 22.00. Kui läksime lennule, siis öeldi, et seda lendu ei toimu, ilma pikema tseremooniata prinditi välja järgmise päeva hommikuks uued piletid. Hilinemine ca 8 tundi. Seda SFO-LAX osa opereeris UA, aga kogu lend oli ühe broneeringuga Euroopas. Selle eeludse alusel üritasin teha UA lehel hüvitise taotlust, aga mingil põhjusel ei meeldinud nende Refund lehe vormidele minu lennupileti numbrid. Ilma numbreid täitmata ei olnud võimalik taotlust ära saata.Saatsin siis sarnase taotluse Lufthansale, sealt tuli täna oodatud vastus, et see pöördumine tuleks edastada UAle.Kas keegi on United Airlinesilt hüvitist küsinud, kuidas läks? Või tuleks kohe Tarbijakaitse või mõne vahendaja kaudu hilinemise hüvitist küsima hakata?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased