Kompensatsioon lennufirmalt katkestuse/hilinemise puhul 250 EUR miinimum!

Antud teema loon seetõttu, et mu teada enamik inimesi löövad käega, kui lend hilineb või canceldatakse ja on lihtsalt rõõmsad kui lõpuks kohale jõutakse. Aga lennufirmad peaksid rahaliselt vastutama vastavalt seadustele, mitte kõrvale hiilima oma kohustustest.

Siia võiksime koondada kogemused/info lennufirmadega, kuidas on lood neilt kompensatsiooni saamisega kui lennud ära jäävad, hilinevad või ei lasta pardale ülebukkimise tõttu.

Lühiinfo summade kohta - vähemalt 250 EUR, kui lennuk hilineb üle 3 tunni. http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Kui lennufirma ei vasta, siis võib esitada kaebuse Tarbijakaitseametile:

Rahukohtu 2 EE - 10130 TALLINN Tel. : +372 6201700 Fax : +372 6201701 [email protected] www.tka.riik.ee

Hiljutine kohtuasi, mis näitas, et lihtne tehniline viga pole erakordne juhtum ja lennufirma peab ikkagi maksma.

http://recent-ecl.blogspot.com.ee/2015/09/compensation-due-by-most-technical.html

Ka Eestis on edukalt lõppenud kohtuasi Ryanairi vastu sel teemal, kohtuasja nr oli 2-11-40908/9 aga millegipärast Riigi Teatajast seda ei leia, kui keegi oskab paremini seal süsteemis otsida, siis võiks copyda siia

Lisaks on ka rida firmasid kes pakuvad online teenust kompensatsiooni küsimiseks, http://www.euclaim.co.uk/ on ehk tuntuim, nad võtavad küll umbes kolmandiku rahast endale, aga kes ei viitsi ise asju ajada, siis nende jaoks on see mugav.

Eelmisele kommenteerijale s6ber kurk vastuseks:Kompensatsiooni peab maksma see lennuettevõte, kelle viivtuse tõttu tekkis viivitus marsruudil. Ehk siis Sinu juhul tõepoolest UA kui lennu tühistaja.Pileti väljastaja ei oma siin tähtsust.Samas, nende lend oli USA-USA, seega ei kehti nende jaoks mitte mingi EU regulatsioon ja mina kipun arvama, et Sa ei saa neilt sentigi. Kahjuks.Eesti Tarbijakisteameti saadab UA 100% kindlusega "puu taha". Ja vaevalt, et meie tarbijakaitse sellega tegelema hakkakski.Lufthansa ei ole samuti süüdi, kui Sa mitte ei jäänud jätkulennult sissetuleva LH lennu tõttu maha, vaid järgmine vedaja lihtsalt tühistas oma lennu.

0
0

Eks saata see pilet mõnele paljudest firmadest, mis 25% eest tegelevad nende juhtumitega. Raha nad ju ei võta, kui kompi ei saa.Kui nemad oskavad selle välja kaubelda, on 75% hüvitisest parem kui ei midagi.

2
0

Ma rumala peaga lootsin, et Lufthansa ise küsib seda UA käest, sest kogu lend oli nende piletitel. Kuna lend sai alguse EUst, siis võiks minu juhtum ka selle sätte alla minna. Eelpool on räägitud, et säte kehtib EUst algavate või EUs registreeritud lennufirmade lendude kohta. Kuna tegu on ühe broneeringuga, siis võiksin tõlgendada seda USA-USA otsa EUst alanud lennu osana. Selles vaates võiks ju Eesti Tarbijakaitse midagi kaasa rääkida. Antud teemat nähes tekkis huvi proovida. UA on nii kaval, et nad ei taha oma e-posti aadressi avaldada, vaid refundi küsimine käib läbi spetsiaalse vormi.  Otsest rahanälga ei ole, aga natukene löödi meie reisiplaanid uppi. UA andis majutuse küll, aga seda alles viisaka küsimise peale. Samas selline kohustus oleks neil nii ja naa. Mingeid põhjusi lennu ära jäämise kohta ei avaldatud. UA teenindusele mingeid etteheiteid tegelikult ei ole, väga soe suhtumine. 

1
0

Minul on 2 kogemust LOT-iga. Ühel korral oli ülebroneering, meil oli vaja Šveitsi lennata ja teisel korral jäeti lend New Yorgist ära. Ülebroneeringuga oli väga lihtne, kuna asenduslend oli tunni aja pärast, siis meile see sobis ja olime vabatahtlikud ning hiljem taotlesime kompensatsiooni ja saime kahepeale 400 eurot "ebamugavuste" eest.New Yorgis öeldi meile, et nad pakuvad vouchereid (hotelli ja toidu jaoks) ja asenduslend on järgmisel päeval, aga me mõtlesime, et naudime pigem ühe lisapäeva jagu New Yorki ja LOT-i lauda, kust vouchereid oleks saanud, lennujaama otsima ei läinud. Eestisse jõudes mõtlesime, et prooviks kompensatsiooni taotleda ja umbes kuu aja jooksul saime kahepeale kokku päris korraliku kompensatsiooni. Meie kogemus ütleb, et kui vähetegi inglise keelt oskad ja tegeleda viitsid, siis kirjuta ise kompensatsiooni saamiseks kiri ja jäta firma mängust välja.

0
0

Ryanairil on kodulehele peidetud leht, kus tuleb lihtsalt lüngad täita, maksavad pikema jututa. Konks selles et ega nad ise seda muidugi ei reklaami. SAS maksab ka, kuigi aega võtab. Vahefirma poole soovitan pöörduda siis, kui otse lennufirmaga on probleem. Kompensatsiooni on võimalik muideks küsida väga kaua.

1
0

Mis vahendusfirma kaasamisse puutub siis tõepoolest, kui vähegi võimalik, võiks eelistada otse taotlemist. See aga töötab vaid siis, kui lennufirma ise oma vastutust tunnistab. Kui ta seda aga ei tee, siis tuleb pöörduda kohtusse ja selleks on juba mugavam vahendusfirmat kasutada. Minul oli kogemus Belgia charterfirmaga, kes minu taotlusele algselt eitavalt vastas, misjärel oli mul valik kas loobuda 25% summast vahendajale või hakata oma kulu ja kirjadega Belgia kohtus käima. Valik langeski siis vahendajale ja see oli seda väärt.

0
0

Hiljutise Paphose lennu ärajätmise ja järgmisele päevale lükkamise eest sai Ryanairi käest väga lihtsalt 3x400 EUR. Vähem kui 10 päevaga oli raha arvel.https://eu261expenseclaim.ryanair.com

1
0

Snoop´ile: Kas saan õigesti aru, et kui hilinemine on üle 3 tunni (mida Paphose lennuga mõlemal otsal juhtus), siis tuleks asuda täitma seda vormi:https://contactform.ryanair.com/?cr=eu261&lg=en&id=78  Seal vormis vihjab manustele. Mida ma peaksin varuma ja lisama- kas hilinenud lennu piletid jms. On see vorm pikk või käib lihtsalt? Tänades

0
0

Mul ei avane teie link miskipärast, seal lingis, mis ma panin, vist ei nõudnus manuseid, kui ma õigesti panin? Kasuta seda.

0
0

Meie Paphose lend hilines neli tundi ja saime ka väga lihtsalt 2x400 euri kompensatsiooni.  Kui õigesti mäletan, siis oli vaja lennu numbrit ja Booking ref.nr., mingeid manuseid ei lisanud. Kui mingid andmed on puudu, siis nad küsivad üle. Kõik käis väga lihtsalt.ACCOUNT NAME:BANK NAME/ADDRESS:SORT CODE:SWIFT CODE:IBAN NUMBER

0
0

Ei haaku küll kõige paremini teemaga (pole EU sisene lend), kuid ehk kellelgi on häid kogemusi/soovitusi/nõuandeid.Nimelt ostsin märtsis piletid Mehhiko lennufirmast " Interjet" marsruudil Palenque-Mexico City kuupäevaks 04.07.18. Eile rutiinselt reisikava üle kontrollides avastasin juhuslikult ülalmainitud lennufirma kodulehelt, et minu lendu pole enam olemaski ning see on tõstetud ümber kuupäevale 07.07.18 (seega 3 päeva hilisemaks!).  Kuna mind sellest lennufirma teavitanud polnud (ostsin pileti kodulehelt ning neil on olemas nii minu e-mail kui ka telefon), siis helistasin ise klienditeenindusse. Teenindaja teispool toru uuris pikalt olukorda ning avastas, et tõepoolest seda lendu enam pole ning ütles, et mul on kolm varianti: kas raha tagasi, lennata ümbertõstetud kuupäeval või lennata sama lennufirmaga kõrvalasuvast Villahermosa lennujaamast, kuid sellisel juhul tuleb tublisti juurde maksta (ning lisas veel, et kui te oleks tühistamise avastanud alles väljalennu päeval, oleksite pidanud maksma mitmeid kordi suurema summa).  Valisin viimase variandi, kuna vältimatult on 04.07.18 vaja olla Mexico Citys (ettemakstud hotellid, uued jätkulennud jne.). Seega minu küsimus oleks: kas väljaspool EU-d puuduvad igasugused seadused, kui lennufirma tühistab lennu ja sellest isegi ei teavita ning kas minu käitumine oli õige või oleks mul olnud õigusi rohkemateks alternatiivideks (oleksin olnud nõus VSA-MEX lennuga, ilma, et pidanuks juurde maksma)?

0
0

Snoop ja k.h- kas saite ryanairi ankeeti täites ka kohe mingi teavituse, et teie ankeet on vastu võetud või siis pärast otsuse tegemist, et otsus on see ja see? või laekus ilma igasuguse teavituseta see komp.? mul pole kippu ega kõppu ja 2 ndl. hakkab täis saama.

0
0

Kas lennufirma kompesatsiooni pealt peab ka tulumaksu maksma?

0
1

Tervitus kõigile. Kas ja kuidas lennufirma annab kliendile teada, mis põhjusel lend ära jäeti. Istusime tagasilennul Eestisse Weezes 3 tundi lennukis ja korralik vihm käis üle. Lõpuks tühistati samast kohast kokku ca 4 lendu (k.a meie lend). Lennukis istudes väga palju infot ei jagatud. Paar korda kapten ütles kõlaritesse, et natukene peame ootama ja varsti lendame. Pidid olema ilmastiku probleemid - vähemalt nii sain mina aru oma kehva inglise keelega ja lennuki olematu kõlarisüsteemiga. Samas Rayanairi tühistamise kirjas, mis e-mailile saadeti ei ole mingit märki selle kohta, miks lend tühistati. Ametlikku infot mul ei ole. Küsimus ongi - mida ma pean tegema, et kompensatsiooni saada? Ja kas mul üldse on õigus seda saada? Oskab keegi teadjam nõu anda? Oma tagasilennu piletite raha kandis Rayanair nädalakesega arvele.

0
0

Ehk oskab keegi nõu anda:Paar päeva tagasi hilines meie lennu start 2.5h, mis meile kuidagi ei sobinud. Leiti meile teine viis kohale saamiseks Turkish Airlinesiga. Küll aga jõudsime sihkohta planeeritust 7h hiljem...Tegu oli siis LOT lennufirmaga, kuigi seda esimest lendu Varssavisse teenindab Nordica, aga piletid olid kõim ühes LOTi kodulehel.Kas on mul ka põhjust taotlust esitada ja kas peaksin sed tegema siis LOTi kaudu ikka pigem?Või esitan hoopis siia: https://www.nordica.ee/et/ettevottest/kontaktid/kaebuse-esitamise-vorm/

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased