Millist akupanka valida?

Hiljutine reisikogemus telefoniga, mille aku pole enam päris esimeses nooruses, pani mõtlema, et peaks ikkagi akupanga soetama. Vaatasin, et saadaval on igasugust kraami 20-25 USD  hinnaklassis (Aasias). On neil üldse mingit olulist vahet või millele tähelepanu pöörata? Jagage kogemusi!

Akupanga puhul kaks asja - mahutavus ja suurus/kaal. Mõne jaoks on vbl oluline päikesepatarei olemasolu.

Investeerida võib ka uude telefoni, millel uus ja suurem aku.

Mina kasutan aastaid Xiaomi akupanka. Mahutavuseks olen valinud 10000mAhi. Sellega saan oma Samsung Galaxy S seeria telefoni täis laetud 2-3 korda ja akupank ise on parajate mõõtmete ja kaaluga.

Vahepeal mõtlesin ka 20000mAh-ile üleminekule, aga see oli liiga kolakas ja pole nagu otsest vajadust.
Nüüd kui enam Hiinast neid siia tellida ei saa, olen selle ostnud Arvutitargast, kus nad on kohe kohapeal olemas. 

Olen nö. nännina saanud aeg-ajalt ka suvalisi no-name akupankasid (mis on väiksema mahutavusega), aga need ei ole kasutamisele võtmist väärinud - heal juhul laevad ühe korra telefoni täis.

Ise kasutan ka Xiaomi 1000 mAh akupanka.
Igati hea ja töökindel asi.
https://vuhin.ee/toode/akupank/

Miks peaks omama 10000 mAh akupanka? Kolm päeva ilma elektrita asukohas!

Tavainimese mure on, et enne õhtut saab mobiil tühjaks. Reisil olles vaja kasutada kaarti või vaadata ühistranspordi aegu. Selleks piisab umbes välgumihkli suurusest 2000-3000 akupangast. Öösel hotellis laed nii mobiili kui akupanga ju uuesti täis.

Tunduvalt otstarbekam on omada 2-3 laadimisvõimega akupanka, kui ühe sutsakajagu võimaldavat. Kasvõi hinna ja pakutava kvaliteedi/võime suhte poolest.


10000mAh ongi jätnud seni kõige mõistlikuma mulje (väiksem ja ka suurem on ebapraktilised, aga pigem suurem, kui et väiksem). 

Ostan ka ise ilmselt lähiajal toosama Xiaomi oma, mille dante välja tõi.
(Ratta)matkadel ja reisidel väga asjakohane vidin.

Selle Xiaomi hea omadus on väga kiire laadimine.
https://www.mi.com/sg/battery2/

Xiaomi tõesti. Olenevalt telefonist kas usb type-c või siis tavaline. 


Muidugi on ka telefonid odavamaks läinud ja võiks mõelda ka uuele telefonile ; )

Minu kogemus Hiinas oli, et võeti piiril ära (tegemist oli kuskilt saadud kingitusega ja polnud peal mahutavust). Võis olla vist kuni 20 000mAh. Kuna ei suutnud tõestada siis kuri kummikinnastagea tädi pistis omale sahtlisse :)

ise kasutan seda ja seni väga rahule jäänd https://www.euronics.ee/t/83248/tahvelarvutid-ja-arvutid/akupank-samsung-(5100-mah)/eb-pg950cnegww


meeldib lapik disain (hea taskusse panna) ja kiirlaadimine. 

Lennukisse on lubatud kaasa  võtta kuni 10 000mah. Kui on suurem ja satutakse kontrollima, siis võetakse turvakontrollis ära.

Endal pole kunagi akupanka uuritud turvakontrollis ja ei teadnudki üldse nende limiitide kohta. Niiet hea info tulevikuks. Õnneks nii võimast panka, millega pardale ei saaks, ei ole kunagi omanud ega ilmselt oma ka tulevikus.

Hiina on tõesti see riik, kus transiidis on suured kastid ärakorjatud akupankadega, pmliselt igalt kolmandalt reisijalt võetakse ära mingi üle 10 000-ne või lihtsalt kuskilt Alist ostetud ilma mahutähistuseta akupank. Aga kuskil riigis nägin hiljuti sama pilti, mõtlesin veel, et "täpselt nagu Hiinas". Kahjuks ei mäleta enam, kus. Hoiatussildid on peaaegu kõikjal üleval, aga 99.9% ei kontrollita akupanku kuskil peale Hiina (ja veel mõne riigi).

"Lennukisse on lubatud kaasa  võtta kuni 10 000mah. Kui on suurem ja satutakse kontrollima, siis võetakse turvakontrollis ära."
Mia, kas sa viitaksid ka vastavale direktiivile/reeglile?

Minu 40 000 akupank käib Tallinna lennujaamas eranditult iga kord täiendavast kontrollist läbi ja iga kord on sellega lennata lubatud. Üheski teises lennujaamas pole kunagi eraldi kontrollitud ega mingit probleemi olnud.

Hiinas pole käinud.

Ostsin Bangkokist 10 000-se "hiinaka", kus ühtegi kirja polnud peal. Olen sellega käinud järjest Nepalis, Indias, Laoses, Kambodžas, Myanmaris, Hongkongis, Tais ja Hiinas. Tais ja Hiinas veel korduvalt. Vahel mõnes lennujaamas uuriti aga ütlesin kohe, et seal pole kirjas, kuid on 10 000. Alati lasti läbi. Lõpuks võeti see ära ühel Hiina siselennul umbes kuu aega tagasi. Vabandas veel, et tal ei jää muud üle, kuna reeglid on sellised. Ei olenud kahju ka, sest see hakkaski juba ära väsima ja mõtlesin uue osta.


Mis aga kvaliteeti puutub, siis olen juba mitu aastat kasutanud neid odavaid 10 000-seid. Ikka Bangkokist ostnud Pantip plazast. Alati on jutt olnud, et sellega saab 4-5 korda telefoni täis laadida. Tegelikult sain korra. Samal ajal kasutasin veel ka aktiivselt interneti, seega puhkeolekus oleks ehk tõesti kaks korda saanud. 

Nüüd ostsin ka Xiomi ja saab tõesti vähemalt 3 korda laadida isegi telefoni kasutades. Videokõne ajal ilmselt mitte. 

Mis puutub kommentaari, et milleks nii suurt akupanka vaja on, siis mul on telefon töövahend, mille abil suhtlen periooditi väga tihedalt. Sõnumid, fotod, videod jne. Vahel vaja käigu pealt videokõnesid teha ja see võtab eriti palju akut. Hiinas võtab VPN veel kõvasti akut lisaks. Seetõttu on mul koguni kaks akupanka.  

tsheburaska
Olen näinud kuskil lennujaamades leti peal seda kirja, et max 36 000 võib olla. 


Mul tavaliselt akupanka kaasas pole aga meelde on jäänud, et see peab sul alati käsipagasis olema. 

Tähtis on ka see et akupank toetab kiiret laadimist, poole tunniga 50% akut näiteks. Sellest on teinekord rohkem kasu kui mahust, mida kaasas kanda. 

Endal on Veho Pebble, töötab hästi ja kaua juba 

Olen omanud kahte. 6000 sai enne tühjaks, kui 3000 telefon täis sai.

Xiaomi 10000 Arvutitargast suudab laadida vähemalt kaks korda ja heal juhul rohkemgi. Kiirlaadimise võimalus on Xiaomiga väga vinge, saad alla tunni telefoni peaaegu täis. Näib, et odavama omamine on suht mõttetu.

Mul on olnud mitmeid erinevate tootjanimedega pankasid, mis lubavad kuni 10'000, aga enamasti ei saa telefoni ka 1x täis laetud.

Parim ost on Pening, kelle 10 tuh pank annab reaalselt välja ca 6 tuh.
Kui mõni küsib, et milleks mitu panka, siis mina olen aeg-ajalt matkal vooluvõrgust eemal 3-4 päeva, aga samas kulub teekonna salvestamisele ja õige raja uurimisele + pildistamine ühe päevaga 80-90% akust.

Power banks cannot be check-in and must be carried in hand luggage. The battery limit is 100Wh, so it depends on the voltage of the power bank as well.