Hiljutine reisikogemus telefoniga, mille aku pole enam päris esimeses nooruses, pani mõtlema, et peaks ikkagi akupanga soetama. Vaatasin, et saadaval on igasugust kraami 20-25 USD hinnaklassis (Aasias). On neil üldse mingit olulist vahet või millele tähelepanu pöörata? Jagage kogemusi!
Mina kasutan aastaid Xiaomi akupanka. Mahutavuseks olen valinud 10000mAhi. Sellega saan oma Samsung Galaxy S seeria telefoni täis laetud 2-3 korda ja akupank ise on parajate mõõtmete ja kaaluga.Vahepeal mõtlesin ka 20000mAh-ile üleminekule, aga see oli liiga kolakas ja pole nagu otsest vajadust.Nüüd kui enam Hiinast neid siia tellida ei saa, olen selle ostnud Arvutitargast, kus nad on kohe kohapeal olemas. Olen nö. nännina saanud aeg-ajalt ka suvalisi no-name akupankasid (mis on väiksema mahutavusega), aga need ei ole kasutamisele võtmist väärinud - heal juhul laevad ühe korra telefoni täis.
Miks peaks omama 10000 mAh akupanka? Kolm päeva ilma elektrita asukohas!Tavainimese mure on, et enne õhtut saab mobiil tühjaks. Reisil olles vaja kasutada kaarti või vaadata ühistranspordi aegu. Selleks piisab umbes välgumihkli suurusest 2000-3000 akupangast. Öösel hotellis laed nii mobiili kui akupanga ju uuesti täis.
Tunduvalt otstarbekam on omada 2-3 laadimisvõimega akupanka, kui ühe sutsakajagu võimaldavat. Kasvõi hinna ja pakutava kvaliteedi/võime suhte poolest.10000mAh ongi jätnud seni kõige mõistlikuma mulje (väiksem ja ka suurem on ebapraktilised, aga pigem suurem, kui et väiksem). Ostan ka ise ilmselt lähiajal toosama Xiaomi oma, mille dante välja tõi.(Ratta)matkadel ja reisidel väga asjakohane vidin.
Hiina on tõesti see riik, kus transiidis on suured kastid ärakorjatud akupankadega, pmliselt igalt kolmandalt reisijalt võetakse ära mingi üle 10 000-ne või lihtsalt kuskilt Alist ostetud ilma mahutähistuseta akupank. Aga kuskil riigis nägin hiljuti sama pilti, mõtlesin veel, et "täpselt nagu Hiinas". Kahjuks ei mäleta enam, kus. Hoiatussildid on peaaegu kõikjal üleval, aga 99.9% ei kontrollita akupanku kuskil peale Hiina (ja veel mõne riigi).
"Lennukisse on lubatud kaasa võtta kuni 10 000mah. Kui on suurem ja satutakse kontrollima, siis võetakse turvakontrollis ära."Mia, kas sa viitaksid ka vastavale direktiivile/reeglile?Minu 40 000 akupank käib Tallinna lennujaamas eranditult iga kord täiendavast kontrollist läbi ja iga kord on sellega lennata lubatud. Üheski teises lennujaamas pole kunagi eraldi kontrollitud ega mingit probleemi olnud.Hiinas pole käinud.
Ostsin Bangkokist 10 000-se "hiinaka", kus ühtegi kirja polnud peal. Olen sellega käinud järjest Nepalis, Indias, Laoses, Kambodžas, Myanmaris, Hongkongis, Tais ja Hiinas. Tais ja Hiinas veel korduvalt. Vahel mõnes lennujaamas uuriti aga ütlesin kohe, et seal pole kirjas, kuid on 10 000. Alati lasti läbi. Lõpuks võeti see ära ühel Hiina siselennul umbes kuu aega tagasi. Vabandas veel, et tal ei jää muud üle, kuna reeglid on sellised. Ei olenud kahju ka, sest see hakkaski juba ära väsima ja mõtlesin uue osta.Mis aga kvaliteeti puutub, siis olen juba mitu aastat kasutanud neid odavaid 10 000-seid. Ikka Bangkokist ostnud Pantip plazast. Alati on jutt olnud, et sellega saab 4-5 korda telefoni täis laadida. Tegelikult sain korra. Samal ajal kasutasin veel ka aktiivselt interneti, seega puhkeolekus oleks ehk tõesti kaks korda saanud. Nüüd ostsin ka Xiomi ja saab tõesti vähemalt 3 korda laadida isegi telefoni kasutades. Videokõne ajal ilmselt mitte. Mis puutub kommentaari, et milleks nii suurt akupanka vaja on, siis mul on telefon töövahend, mille abil suhtlen periooditi väga tihedalt. Sõnumid, fotod, videod jne. Vahel vaja käigu pealt videokõnesid teha ja see võtab eriti palju akut. Hiinas võtab VPN veel kõvasti akut lisaks. Seetõttu on mul koguni kaks akupanka. tsheburaskaOlen näinud kuskil lennujaamades leti peal seda kirja, et max 36 000 võib olla.