Mis programmiga soojale maale?

Tere! Liitusin alles selle foorumiga ja pole suurem asi arvuti inimene(kasutan veel nuppuega tel ja mul pole FB)...mul ei ole neid asju vaja ja ma ei tunne ennast kuidagi kehvemini selle pärast. Aga, Valgamaa perena, kes pole väga reisinud varem(mõned korrad soomes-rootsis-lätis)...siis tahaksime ka meie korragi külastada "märtsis" mõnda soojemat maad, kus saaks vette(sukelduma+muu aktiivne tegevus)ja seda 3-kesi st ema-isa ja 11a poisslaps.Oleme kuulnud, et nö omal käel minna või broneerida tuleb reis palju soodsam...seega ootaks selgitusi-õpetusi,et kuidas teha endile soodne ja mõnus puhkus...nii,et kohal olles ei maksaks endid igasugustest nn "lisatasudest" lõhki, sest ei teadnud ette või ei osanud nende kuludega arvestada. Või oleks mõistlik ikkagi "algajatena" kasutada mõnda reisifirma teenust ja võtta nö kõik hinnas pakett?

Sul on õigus, tuleb soodsam. Üldjuhul on eelduseks on olenevalt kuhu minna siis minimaalne inglise (või muu kohaliku) keele oskus ja krediitkaardi olemasolu. Aga ise reisi planeerimine eeldab ka kohanemist ootamatustega, sest sul pole kedagi kes kätt hoiaks kui miskit hapuks peaks minema.

Vali algatuseks mõni lihtne riik, kus saab ise organiseerimisega väga hästi hakkama. Kagu-Aasias on Tai kindlasti üks kõige lihtsamaid riike, kuhu iseseisvalt oma reis organiseerida. Sukeldumiseks on Tais Koh Tao üks popimaid Tai saari. Lisaks on hetkel sooduspakkumistena üleval ka Cancun, kus saab samuti iseseisvalt reisimisega kenasti hakkama.

Minu soovitus:

  1. Võta lahti Tripi lendude sooduspakkumised
  2. Vali mõni pakkumine, mis sobib su kirjeldusele. Hetkel on seal nii mõnigi Tai pakkumine ning sukeldumise huvi korral soovitaksin ka Mehhikot (Cancuni). Seal lähedal asub Cozumeli saar, kus pidavat head sukeldumiskohad olema.
  3. Öömaja otsimiseks tee lahti Booking.com või HotelsCombined.

Kohaliku transpordi kohta leiad lisainfot siitsamast tripi foorumist ning kui ei leia siis küsi julgelt.

Edu esimese iseseisva reisi planeerimisel!

Mis teie eelarve? Ja kui pikaks planeerite reisi? - nädalaga kaugele ei ole mõtet sõita. Märtsis saab ujuma nö lähiriikidest Egiptuses ja Kanaaridel.

Miks just märtsis? Kui soovite planeerida reisida koolivaheajal, siis on lennukipiletid oluliselt kallimad kui muul ajal

Algajatele (kes ise rendiautot internetis ei broneeri, võõral maal rendiautoga sõita väga ei tihka, ise hotelle internetis kunagi broneerinud pole) soovitaks esimese hooga veel paketireisi. Reisides kogunevad kogemused ja siis edaspidi võiks juba proovida omal käel reisida, alustuseks kasvõi uuesti samasse riiki :)

See hinnavahe paketireisiga tuleb siis kui sattuda peale ülisoodsatele lennupiletitele, reisimise kuupäevad ei ole rauast, ollakse valmis lennujaamades nö seiklema (ümberistumised), ise autot rentima, ise hotelle broneerima, ise vastutama võimalike ootamatuste puhul jne. Ja loomulikult tuleb vaadata lennupiletist kaugemale, sa võid ju odavalt nt Islandile kohale saada, on ööbimine ja söök seal ulme kallis, nii et ainult odav lennupilet ei ole ka määraja.

PRM, enam ei ole koolivaheaeg märtsis, kui sa veel ei tea. Kindlasti tuleb ise planeerida odavam kui pere suurem kui 3 inimest ja saab osta ka suht kindlatele kuupäevadele, ise ostsin näiteks siin SAS piletid ilma mingi suure kampaaniata aprilli vaheajaks Malagasse 148 euriga Tallinnast. Samas kuna tegu ei ole koolivaheajaga, siis võtke mingi soodukas kõik hinnas (AI)paketireis Egiptusesse või Kanaaridele, kui keegi teine peres FB kasutab, lisage meeldivaks näiteks tuusik.ee ja pakkumisi peaks jaguma.

Minu soovitused:

  1. Kui lennupiletid ise ostad, jälgi hoolega et vahemaandumistega jätkulendude vahe oleks piisavalt pikk rahulikult järgmisele lennule jõudmiseks. See on oluline ka reisikindlustuse hüvitise väljamaksmise tingimusena kui lennud peaksid hilinema või tühistatama. Erinevatel kindlustusfirmadel on erinevad tingimused lendude vahele jääva miinimumaja suhtes. Pileteid ostes jälgi igal sammul, et ootamatuid makse ei lisanduks. Soovitatav on teha kogu broneerimise käigust ka screenshotte või video (võimaliku hilisema vaidluse juures kõvasti abiks). Istekohad määrake endale alles check-in tehes. Enne seda on see teenus reeglina tasuline (odavlennufirmadel tasuline kogu aeg). Jälgige hoolega, et piletite ostmisel eesnime ja perekonnanime õigesti (täpselt nagu reisidokumendis kirjas) ja õigetesse lahtritesse kirjutaksite. On palju juhuseid, kus inimene on ees- ja perekonnanime lahtrid kogemata piletite ostmisel segi ajanud ning pärast ei ole olnud muud võimalust kui kopsaka lisatasu eest piletite infot muuta.

  2. Kindlasti tehke reisikindlustus kohe peale piletite ostmist mitte ära jäta seda viimasele minutile. Reisikindlustuse tingimused tuleb hoolega enne lepingu sõlmimist läbi lugeda sest need on kindlustusseltside kaupa erinevad (nt. Swedbank kindlustab streigi tõttu lennu ära jäämise automaatselt aga teistel firmadel on see kas tellitav ainult lisakaitsena või siis üldse võimatu). Vali see variant, mis sinu vajadustele kõige paremini sobib.

  3. Hoolitse selle eest et reisil viibides oleks sul võimalik vajadusel oma panka sisse logida (võta kaasa autentimiseks vajalikud vahendid - ID kaardi lugeja, PIN kalkulaator, tee omale enne reisi Smart ID vms). Mobiil-ID ei ole minu hinnangul (kui eksin, siis parandage mind- ma ise ei ole selle kasutaja) väljaspool Euroopat reisides mõttekas, sest eeldab Eesti telefonikaardi telefonis hoidmist (ise kasutan kaugreiside ajal alati sealset kohalikku SIM kaarti). Soovitav on omada igaks juhuks kaasas kahte erinevat võimalust, juhuks kui ühega peaks midagi juhtuma. Ise kasutan reisides Smart ID lahendust kuid igaks juhuks (kui telefoniga peaks midagi juhtuma või ära kaduma) on alati kaasas ka ID kaardilugeja.

  4. Kui soovite kasutada mõnda odavlennufirmat, siis võimalusel reisige ainult käsipagasiga. Kolme inimese peale hoiab sellega korraliku raha kokku. Või siis ostke äraantav pagas ainult ühele inimesele (mida saab teha ka ainult tagasilennuks). Odavlennufirmade lennukites maksab iga liigutus ja teenus. Seetõttu tasub hoolega enne mõelda, mida teil ikka tegelikult ka vaja on.

  5. 11 aastasel on kindlasti ka nutitelefon olemas. On hulgaliselt reisimist lihtsustavaid äppe, mida oleks vajadusel hea kasutada. Kasvõi näiteks Google Maps või mõni muu GPS süsteem (Here WeGo, Maps.me jne) mis aitab välja kui võõras kohas ära eksite. Kui eurotsoonist välja reisite, siis kindlasti on abiks mõni valuutakalkulaatori äpp, mis näitab kui palju mingi asi või teenus eurodes maksab. Kasulik on ka mõni marsuudi näitamise äpp (nt. Rome2Rio), mille abil näete kuidas mingist punktist teise punkti saab, milliseid sõiduvahendeid kasutada ja mis see maksta võiks. Kasulikke äppe on tegelikult palju-palju rohkem aga kõiki siin üles lugeda pole mõtet.

Soovitusi tuleb ehk hiljem veel kui on juba selge kuhu suuna võtate ja kui kauaks.

P.S. Tais on alates märtsist juba üsna vihmane. See ei tähenda, et kogu aeg sajaks. Vihmaperioodi ajal sajab tavaliselt 1-2 korda lühiajaliselt ning pärast seda on ilm jälle ilus.

Aurinko pakub praegu päris soodsaid pakette Tenerifele, Los Gigantesesse. Väga kena kohake, hinnaks 449 euri inimene üheks nädalaks. See oleks siis märtsi kuus. Julgen soovitada! Ise organiseerimisega on sedasi, et nädala aja juures erilist võitu ei saa, pealegi lähete esimest korda. Kui aga tahate minna pikemaks, nii 2 nädalaks, on mõistlikum ise reis klapitada. Siis võib juba päris palju võita. Kui soov autot rentida, võtke PlusCarist. Info mõttes: www.tenerifesiesta.com

Tänusõnad kõigile,kes kirjutasid! Pean vist tsipa selgitama oma plaani.Siin kõlas väide, et märtsis koolivaheaega pole?Ma ei tea kus või kuidas mujal aga meil Valgamaal on, seega meie perele õige aeg. Reisi kestust plaanime max 1-nädal ja eelarve peaks jääma 1500€ kanti...mis teha, rohkem kulutada lihtsalt ei saa.Me pole varem ka lennanud, seega ümberistumisega lendu me vist ei poolda, seega otselend Tallinnast või Riiast oleks mõistlik. Kas nüüd kisub reis soojale maale juba ulmeks või siiski Egiptus kõlaks lootustandvat?

Ise reise planeerides tuleb olla ka hea suhtleja ja planeerija. Kui esimene lennuk jääb hiljaks tuleb kohe ise asuda tehutsema ja vaatama, kuidas edasi. Keegi sul kätt ei hoia ja sulle ise ei helista, et nüüd pakume selle asemel seda või seda. Hea inglise keel on vajalik sest seda siiski enamus kohtades räägitakse, kuigi kindel ei saa kunagi olla. Julgust suhelda võhivõõrastega ja paluda vajadusel abi peab samuti olema. Nagu keegi siin mainis siis jätkulendude vahet peab jälgima, Londonis on suured lennujaamad ühest terminalist teise sõitmine võib võtta juba 45min. Ja omal käel reisides peab alati lisaks reisieelarvele olema vähemalt niipalju raha varuks, et vajadusel uued tagasisõidupilet osta kogu perele vbla mitte nii soodushinnaga (mille hiljem reisikindlustus kompenseerib enamasti avalduse alusel). Seega reis võib tulla soodsam, kuid koos "ootamatuste" fondiga tuleks koguda siiski sama palju. Keegi soovitas siin Taid, sinna pole nädalaks kindlasti mõtet minna sest 3 päeva kulub umbes juba sõidule ehk siis planeerida tuleks 10-14p ja minimaalselt 800 euri inimene (lend-majutus-kohalik transport-söök) lisaks meelelahutus.

Pritsimees, oled ikka kindel? https://www.riigiteataja.ee/akt/124082016004 Tõepoolest, veebruari vaheaeg löpeb 4 märtsil, seega võib tõesti õelda, et vaheaeg on ka märtsis, aga mitte sel ajal kui eelmistel aastatel. Nagu eespool kirjutasin, siis koolivaheaega märtsis ei ole ja paketid peaksid odavalt saada olema, seega Egiptus kõik hinnas selle raha eest on vabalt võimalik, peaks isegi väga hea hotelli saama. Ahjaa, kuna elate Valgamaal, siis võite vabalt reisi alustada Tallinna asemel hoopis Riiast. PS kui soovid inimestelt konkreetseid soovitusi, siis oleks ilmselt abiks kuupäevade vahemik millal plaan reisida.

Mina valiks pigem Kanaari saared. Minu jaoks olid need egiptlased liiga pealetükkivad, lausa ebameeldivad/hirmutavad ja muidu ka igav liiv ja tühi väli. Ainult kui 5*hotell siis... Kui snorgeldamise või sukeldumisega tegelda, siis kindlasti teine asi. Los Gigantes ka pole vist parim valik, väike koht , suured kaljud. Rohkem tegevusi lastele ( veepargid, loomapargid) Tenerifel vast Playa de Americas, Costa Adeje, Los Cristianos või hoopis mõni muu Kanaari saar.

Kõik koolid ei järgi riigi poolt määratud vaheaegasid. Mis on reisimise suhtes ok ;)

Tere kuna postitusest tuli välja, et elate Valgamaal, siis oleks kindlasti mõistlik vaadata pakkumisi mis väljuvad Riiast. Kindlasti on valik suurem ja soodsam. Äkki oleks mõistlik kasutada mõnda Läti reisibürood, eriti kui esimene selline minek. Meie siin kilulinnas peame kiduma hääde lennupakkumistega :-). Head reisi.

Mina kaldun ka selle poole, et vaadake mingi pakett. Muidu saab esimese korra tegevusi liiga palju. Kui isegi lendamisega kogemust pole, siis seda enam. Pluss kõik muu takkaotsa. Inimesed on erinevad. Esimene kogemus peaks meeldiv olema. Kui ise orgunnida ja miskit korralikult metsa läheb, siis pikaks ajaks tuju läinud.

Kindlasti vaadake ka Riia poole. Kanaaride ja Egiptuse puhul valiks ma esimese reisi kindlasti Kanaaridele. Oluliselt valgem ja euroopalikum.

Tulin just Eemine nädal Kanaari saarelt Fuerteventuralt. Niisiis Jaanuari lõpus kõlbas täiesti suures lombis ujuda. Vesi oli selline nagu meil suvel Eestis meres .Lisaks on osadel hotellidel ka soojendusega basseinid. Ilm oli pea iga päev 20-23 kraadi ,öösel 18-19 kraadi ,aga päike paistis iga päev. Tuul oli paar päeva nii kõva ,et mere ääres promenaad oli suletud lintidega!!!! Siis sõitsime autoga teisele poole saart ja ilm hoopis ilusam. Broneerisime ka kõik piletid ,auto ja majutuse ise. Piletite maksumuseks saime edasi-tagasi 157 eur ümberistumisega Londonis .Muidugi ei tasu algajal ronida suurde lennujaama ümberistumist tegema ,kui vähe aega varuks .Meil oli lendude vaheks 2 tundi ja see kulus peaaegu kõik ära ,nii et sai vaid poest vett osta. Nimelt Londonis(stansted) on dokumentide kontroll ja tuleb uuesti läbida turvakontroll. Just sinna konrtolli kuluski rohkem kui pool tundi .Mega palju inimesi oli. Terminal on suur ja ühest otsast ringiga teise kohta kulub arvestatav aeg minuteid ,lisaks jäi lend ka saabumisega hiljaks. Auto broneerisime nädalaks 71 eur eest ,millele lisandus aga kohapeal kindlustus kõikide riskide vastu 95 eur .Just kindlustus ongi oluline ,kuna linnades on vähe parkimiskohti ja keegi lihtsalt rihib su masina ära. Liiklus on muidugi rahulik ja maanteeed väga siledad. Bensiini hind 0,93 senti ja diisel 1,02 eur (eelmine nädal) Majutuse kohad võtsime pidevalt erinevad.Hinnad algavad 50 eur ,kuid selle rahaga saab vaid mingi bungalo merest kaugemal .kulutades 100 euri öö ,saab ka mere äärde.Osadel majutusasutustel on lisaks hinnale ka koristamistasu ,kui ikka jätad sigala maha ,võetakse sinu krediitkaardilt raha juurde pärast(ilma krediitkaardita ei saagi paljusid kohtasid üldse bron.) Vaatamisväärsused.... On kõike. Hinnad vastavad. Oasis park 39 eur in. Allveelaeva sõit 20 eur,Lobose saare praam 15 eur. igalpool küsitakse raha..... Söögi hinnad on samad mis Tallinnas ,tahad korralikku lõunat ,võib ka 20 minna.Toidupoodides rannas on hinnad kallid ,odav on Lidl Porto del Rosario s. Kui tahad säästureisi 3 le inimesele siis 1500 eelarve on napp,aga reaalne . Aga Fuerteventura on parim ,mis olen käinud üldse. Egiptus on kärarikas ja jube tüütavad tänavakaubitsejad. Fuerteventural on palju Saksamaa turiste ja enamus kohtades menüüd ja info Hispaania ,inglise ja Saksa keeles. Kui valdad nendest ühtegi keelt vähegi ,saad hakkama. See saar pidi ainuke olema kanaaridel ,kus liivarannad!!

Õigem on pakett valida.Kas mitte Küpros ka juba selleks ajaks soe.No nädalaga jõuab ka Tais ära käia,et esmase maitse suhu saaks:Kuidas võõrkeelega on?Esmane muidugi inglise keel.Kohati saab ka vene keelega hakkama.Teiseks dokumendid.Väljaspool EU vajalik kindlasti pass(kehtivusaeg vähemalt pool aastat veel).Lapsele ka vist vajalik.Raha.Parasjagu sula kaasa ja lisaks veel kaart(krediit-piisava limiidiga).Kaardid nii endal kui abikaasal.Reisikindlustus haiguse,õnnetusjuhtumi korral.Edu.Riia kaudu tasuks kindlasti uurida.

Ah jah ,Lendasime ka Riiast ,ise elame Tallinnas . Auto jätsime Riia lennujaama juurde valvega parklasse 21 eur nädal.Parklast viib ja toob väikebuss tasuta Lennujaama ukse ette.

Ma olen kasutanud nii pakettreise kui ka omal käel reisinud. Kui on soov minna sukelduma, siis ma soovitaks ehk Egiptust. Veemaailm on seal tõeliselt ilus- võib sukelduda või snorgeldada! Egiptuse puhul kasutaksin pakettreisi. Nagu ka eelpool mainitud, siis soovitan jälgida trip.ee lennupakkumisi ( https://trip.ee/odavad-lennupiletid) ja ka näiteks www.tui.fi viimase hetke pakkumisi. Väga soodsalt on võimalik leida lende Mehikosse, Taisse või miks ka mitte Sri Lankale, kuid enamasti eeldab, et oled valmis paari päeva jooksul lendama. Kaugreiside puhul on lennud suhteliselt pikad, siis ei näe mõtet sinna minna kui reisi pikkus pole vähemalt 2 nädalat (minu kogemuste põhjal). Kuna Te olete pärit Valgast, siis miks mitte vaadata ka lende Riiast. Mulle meeldib lende otsida www.momondo.com ja www.skyscanner.net kaudu . Head reisi planeerimist! :)

Kui soovid pakettreisi ja eelarve pere peale on 1500 eurot (ehk 500 eurot nägu, 11-aastase lapse eest päris 100% ei võeta, aga ikkagi palju), siis mina võtaks Egiptuse pakettreisi. Jah, Kanaari saared on euroopalikumad ja ei teki kultuurišokki jne, kuid 500 eurot nägu ei saa pakettreisiga Kanaaridele. 500 eurot nägu aga saad Egiptuses normaalse hotelli ja toitlustus kõik hinnas ning lisaraha kulub vaid siis, kui merereise võtad või taksoga linna peale nänni ostma lähed. Kanaaridele ei ole pakkumisi 500 eurot kõik hinnas, saad 3* öömaja heal juhul koos hommikusöögiga, aga lõuna- ja õhtusöögid tuleb siis kohe juurde arvestada. Minu soovitus - vali Egiptus, 4-5 tärni hotell, lapsele mõeldes veepargi ja liutorudega hotell, otse rannas, mitmed basseinid ja märtsis soe kah.

"polesos "

Ma ei arva, et 7 päevase reisi jaoks Tai oleks õige valik. Esiteks on lennupiletid ikka kallid (võttes aluseks puhkusepäevade ja lennuhinna suhtarvu). Teiseks tuleb arvestada, et vähemalt 2 päeva 7-st kulub lendamise ja lennujaamades tolknemise peale. Järele jääb ainult 5 päeva puhkust, millest esimene päev võib minna väljapuhkamisele pikast lennust ja ajavahega harjumisele (kui just lennukis korralikult magada ei saa). Minul endal neid probleeme tavaliselt ei ole kuid tuleb arvestada, et mitte kõik ei ole nii hea vastupidavusega. Kolmandaks - esimest kohta võõras (Aasia) riigis viibides ei pruugi omapead reisijatel alati kõik ludinal minna. Alati peab varuma vaba aega juhuks kui midagi ei lähe päris nii nagu peaks. Uue valuutaga harjumine võtab ka oma aja. Tais läheb ka üsna vara pimedaks. Reaalselt umbes kell 6 õhtul on juba pime. Samas nt. Tenerifel on tuttav raha, ei ole mingit erilist ajavahe depressiooni, lendamisele kuluv aeg on mitu korda lühem, päevad on pikemad (märtsis on valge vähemalt kl. 19-ni õhtul), vihma tõenäosus on väiksem (Tais on sel ajal juba vihmaperioodi algus). Kanaarid VS Tai kohapeal raha kulu võrdluses jäävad Kanaarid loomulikult alla kuna kõik hinnad on ikka oluliselt kõrgemad (s.h. majutus). Kanaaride majutuse kõrge hind võtab olulise osa reisirahadest. Kokkuvõttes - kui minul oleks võimalik kuhugi reisida vaid 1-ks nädalaks, valiksin pigem Kanaarid, Baleaari saared vms. (Egiptus mulle ei sobi). Nii pikka lendu vaid 5-ks kohalolemise päevaks Taisse ma ei hakkaks ette võtma (kuigi kui lõpuni aus olla, siis olen seal käinud ka ainult 5-päevase edasi-tagasi lendude vahega kusjuuures piletid ostetud tavahinnaga 1 päev enne lendu, kuid see oli juba isiklikel põhjustel ning mitte puhkusereisi eesmärgil).

To: peepmeez

Ma ei mõista, miks teatud osa inimesi soovivad oma reisidega seotud fakte ilustada. See ei ole ju tõsi, et Fuerteventural eelmisel nädalal ilm peaaegu iga päev + 20-23 oli. Ilmainfo arhiiv on siin

https://www.wunderground.com/history/airport/GCFV/2018/1/27/WeeklyHistory.html?req_city=Fuerteventura&req_state=GC&req_statename=Spain&reqdb.zip=00000&reqdb.magic=1&reqdb.wmo=60035

Tegelikult olevat olnud vägagi vilu ilm, keskmine umbes + 18. Tuttavad, kes ka just sealt tulid, küll väga vaimustuses ilmast polnud. Lähemaks ajaks on samuti prognoos nigel. Maksimumtemperatuurid jääad vahemikku + 16-18. Talvel on Kanaaride ilm paras loterii.