Priority Pass - kasutuskogemused

Tere,


Loeksin hea meelega trip.ee kasutajate kogemusi Priority Pass'iga.
Huvi pakub:
1. Mis paketi omanik oled?
2. Kas oled teenusega rahul? 
3. Mis meeldib, mis mitte?
4. Eesti pankade poolt krediitkaartidega kaasa antavad Priority Pass liikmelisuse kogemused?
5. Swedbank ärikliendi kuldkaardiga kaasas olev PP kaart? Kas on ennast õigustanud?
6. Mida soovitad kaaluda enne liitumist?
7. Mida veel peaks teadma?

PS! Otsing tulemusi ei andnud.
PS2! Läbin aastas lennujaamu ca 8-12 korda. Enamasti kas kahekesi või kolmekesi koos lapsega.

Suured tänud kogemuste jagamise eest.
Marko

Sain kunagi PP oma (mitte Eestis väljastatud) krediitkaardiga kaasa, ent ei sattunud kasutama. Üldiselt aga aitab siin lihtne matemaatika:

- kui võtta näiteks Swedpanga Visa Platinum kaart, siis selle aastatasu koos piiranguteta loungekülastustega 1 inimesele on 315€;

- Euroopa lennujaamades saab tavaliselt ukselt ostes loungepileti ca 30-35€ eest (nt Tallinnas 30€, Riias 32€, Frankfurdis 32€ jne);

- järeldus: selleks et PP end nulli tasuks, peaks aastas min 10 korda lounge'i külastama. Ise lendan enamasti lühikeste, 1.5-2h ümberistumistega, mille puhul lounges istumiseks aega pole. Kui see vajadus ka paaril korral aastas peaks tekkima, siis ostan ukselt või netist (nt www.loungebuddy.com) ühe korra pileti.

Eeltoodu ei tähenda et PP kasutu oleks, iganädalastel ärireisijatel see kindlasti vajalik. Lihtsalt enda profiili juures (ca 8-10 lennureisi aastas 1-4 pereliikmega) ei pea seda otstarbekaks.

Tegelikult on piiramatu kasutusega PP osa Visa Platinum (kasutan ise seda paketti) juures ca pool aastatasust - kuskil 160EUR kandis. Üldiselt tasub mõne ümberistumisega reisiga ära, kui aega/tahtmist salonge kasutada.


Teenusega olen valdavalt rahule jäänud, kuigi esineb salonge, kus suurt midagi ei pakuta.

Tihedamal reisimisel perega võiks juba mõlemal vanemal kaart olla, kui soov lounge kasutada. Laste osas on salongide tingimused tasuta sisse saamisele erinevad. 

Meeldimise mõttes on erinevaid momente, vahel tahaks süüa, vahel suuremast mäsust kõrvale ja tööd teha, olen pikematel reisidel ka pesemes käinud jne.

Mina tegin netis selle, pettusin, lounged olid tihtipeale EUst väljalendamise alades, kuhu suurtes lennujaamades niisama ei satu. Tühistasin ka küsisin raha tagasi, sest nö "kodulennujaamas" Frankfurdis ma sinna EU lendudel ei pääsendki.

Suuremate lennujaamade lounged kipuvad olema ülerahvastatud, eriti need kuhu pääseb Priority Passiga. Seega isiklikult katsun vältida selliseid lounge. Minu arust on ka Priority Passi väärtus oluliselt langenud, seda jagatakse kui laiatarbekaupa ning  paljudesse lounge-desse saab lihtsalt sisse osta.  

Lounge-ide väärtus on lennujaamiti väga erinev, seega suuremates tuleb eelnevalt kodutöö ära teha, et kohe sobivasse minna. Näiteks, et kus pakutakse sushit või paremat viskit või kus lihtsalt privaatne olla pikutades.  Aga ka tuleb jälgida, et WC-de arv oleks piisav. Üks wc koht lounge-i peale on ilmselgelt ebapiisav. Näiteks Istanbulis on tipptundidel wc järjekorrad lounge-is, ehk uue lennujaamaga see muutub.

Mina olen kasutanud Tallinnas, Helsingis, Istanbulis, Amsterdamis, NY, Jamaical, need eredamad. Olen alati rahule jäänud. Vajadusel olen saanud rahulikult magada. Ei pea muretsema pagasi pärast, saab süüa-juua. Kuna kardan lennusõitu, saab alati enne lendu "surina" sisse ja lennuhirmu maha võtta.

Mina olen rahul sellega, mis kaasas VISA Platinumiga ja annab piiramatu sissepääsu lounge'i. Tavaliselt võid seal viibida kolm tundi. Pead kümmekond korda aastas lendama ja tasub ära. Eriti mõnus on hommikul Tallinnast lennukile minna ja hommikusöök lounge's võtta. Kui oled alkoholisõber, siis see on samuti hinnas. Kaaslastele saad lisaks osta pileti, kui reisid perega. Ka lapsele on pilet vajalik. Lähemalt (ja konkreetsete lennujaamade lounge'de kohta) prioritypass.com Ahjaa, lisan veel, et minu jaoks omaette väärtus on peale pikka lendu ümberistumiste vahel lounge'is dushi all käia.

Kui niisama antakse, võib ta olemas-olla, ent saad sisuliselt kõige low-classimad lounge’id, mida turul pakutakse.

Muidugi võib flightpattern olla selline, et flagship’i lounge ei olegi tee peal, ent siis ei ole neist teisejärgulistest ka midagi oodata.
8-12 lendu aastas võiks anda juba pigem staatuse alliansis.

Eriti Aasias, aga ka Araabias, on ka Priority Passi lounge'ide tase piisavalt hea. Tuleb küll lennujaamades guugeldada lennujaama nimi + best priority pass lounge, et parim leida, mõnel pool on tõesti vahe tohutu.
Ka kõige halvemates lounge'ides (ehk siis Euroopa) kipub olema alkoholi lademes, seega ennekõike sobib alkoholisõbrale.
Teiseks ilmselt siis, kui kasutada väga teadlikult - nagu eelpool mainitud Tallinna lounge'is hommikusöögi söömine ja miks mitte ka lühikesel Euroopa vahemaandumisel sealt läbiastumine, et mingi võileib või veepudel/muu jook sealt kaasa võtta. Ja üldse arvestades, et sööd lounge'is, selle asemel, et varaste lendude puhul hotellis hommikusöögile ponnistada või hilisemate lindude puhul toituda enne lennujaama sõitmist linnas.
Kolmandaks palju Aasias reisides ja kasutades lounge'i ka AirAsia või teiste odavlennufirmadega lennates. Tihti väiksemad lennujaamad on seal hullumajad, kus ei mahu istuma ega astuma, ja lounge on see tühi rahu oaas, kus saad oma lendu oodata ja midagi näksida. 

Tasub ära ennekõike üksi reisides ja piiramatu juurdepääsuga Priority Pass, kui iga kord hakata 1-2 inimesele sissepääsu ostma, läheb kalliks. 27 USD vist inimese kohta? Seega 54 USD lisaks sinu tasuta sissepääsule, kui naise-lapse kaasa võtad.

Ütleksin, et pigem ärireisija teema, mitte perega reisides. Ärireisijale (eriti iseendale tööandjal) on lounge mugav koht, kus teistega võitlemata mobiili ja sülearvutit laadida ja e-mailidele vastata või pisut tööd teha. Võimaldab osta ka põhilennufirmadega (Finnair, Lufthansa, Turkish) vajadusel pikema ümberistumisega odavama pileti, mitte tingimata pushida 1-2 tunnist ümberistumist, sest tead, et võid 4-5 tunnise ümberistumise aja lounge'is veeta ja seal tööd teha (selmet kiiresti koju/kohale lennata ja siis hakata tööd tegema).
Lendan iga kuu mõnedki lennud ning olen Visa Platinum kaardile juurde ostetud Priority Passiga üldjoontes rahul. Vahel üksi lennates jääb ka see PP kaardi edu kasutamata - näiteks kui on  tööandja poolt Estravelist ostetud pilet, kus Estraveli Platinum kaart annab juba Tallinnas äriklassi ootesaali sissepääsu, või kui olemas mõne lennufirma parema tasemega kaart, mis samuti sissepääsud annab.  
Perega puhkusereisidel tasub + 3 pereliikme lisatasu ära pigem siis, kui ümberistumine üle 2-3 tunni. Muidugi sõltub konkreetsest riigist, mõne lennujaama veepudeli hinnaga saab ju teises osta korraliku söögi.

To Ste:  Jah, näiteks  Frankfurdi 1 terminali ainuke Priority Passi ootesaal ehk Luxx Lounge on eriti ebamugavas kohas (kui just ei siirdu näiteks Lufthansa lennunumbriga piletiga DB rongi peale). Enne lendu on check-in saalist vaja minna üles teisele korrusele, seega ootesaal on enne turvakontrolli. Selle asemel, et rahulikult sööki-jooki nautida, pead vaatama tihti kella ja ennustama, kui pikaks võib kujuneda turvakontrolli läbimine. Samuti jätkulendude puhul tuleb kõigepealt transiitalast välja tulla ning peale Lounge`i  külastust turvakontroll järjekordadesse kiirustada.

Mul on Swedbanki platium kaardi piiramatu kasutusega priority pass. Juba septembris olen kasutanud 8 korda, kuid lounge'ide kvaliteet on väga erinev. Mina vaidleks vastu - soovitan just lastega reisimisel kasutada. Minu laps on aastane ( veel ei käi) ning hindamatu on hea vaikne ala, kus on veidi puhtam ringi käputada. Igal pool on alla kahe aastased lapsed tasuta, mõnedes lounge'ides ka alla kolmesed. Superlennujaamades on eraldi laste mängutuba (Riia) või mängunurk (Tallinn). On ka kohutavaid lounge (nt Catania), aga üldiselt ikka parem kui olla tava ootekohas.


Kalliks teeb asja, kui kaaslase kaasa võtad, sest siis see igakordne 27 dollarit ära ei tasu.

Kellelgi on kogemust, millal see kaaslase summa maha võetakse kaardilt? Mul näiteks septembri eest pole midagi praeguse seisuga võetud.

No aga kui palju on neid, kes reisivad üksi lastega? Pigem siis jääb ju kas kaaslane ukse taha või maksis 8x27=216 dollarit septembris.
Raha võib maha minna ka kuni 3-4 kuud hiljem. Igatahes pika vinnaga.

Teema algatajal puudub igasugune mõte Priority Pass osta. Nagu eelpool juba mainitud Loungebuddy on see mida ka ise kasutan vajadusel, kuna reisin enamasti perega. Paljudes kohtades on PP kasutajatele tehtud igasugused piirangud nii ajaliselt kui rahaliselt (alko tasuline, samuti osad tsoonid). Selle kaardi paremad päevad jäävad sinna aega, millal ukselt sissepääsu osta ei saanud. Sellise arvuga lendudega tasub kaaluda ka Dragon passi mis annab $219 hinna juures 8 tasuta sissepääsu koos kaaslasega. Analoogne PP pakett annab küll 10 tasuta sissepääsu $270 eest, aga kaaslane maksab ikka ja alati $32.

Vaidlen sulle Isaac vastu ja seda puhtalt oma kogemuste põhjal. Oman samuti Swedi Platinum kaardiga kaasaskäivat PP, kuid selle erinevusega, et maksan nende kordade eest, mil olen lounge külastanud st. ilma aastamaksuta. Kasutan PP siis, kui lendude vahe on pikk. Lihtsalt võta seda nii, kui oled lennujaamas nt. 3-4h ja löö kokku kulutused söögile ning joogile ja vaata, mis summa sa saad ning palju sa selle kulutatud summa eest midagi ka said. PP 27USD eest saad enamasti korralikult söönuks ning lisaks ka napsi, kui huvi on.  Ma pole juhtunud ühtegi lounge, kus oleks alko eest lisatasu küsitud! Jah ajaline piirang on, aga tavaliselt on see 3-4h. Olen paar korda istunud kauemgi, kui ette on nähtud ning välja pole mind sealt visatud. Lisaks on lounge-des kordades vähem rahvast ja trügimist, kui avalikes ootesaalides ja toidukohtades. Mina olen PP teenusega siiani rahul ja arvan, et 27USD inimese eest maksta on olnud mõistlik. Tavaliselt reisin koos elukaaslasega ja hea ning rahulik on istuda lounges, süüa, juua paar õlut või veini ning ajada juttu või teha tööd. Kui ma ei eksi siis Swedi Platinum PP saad lisaks kaasa võtta 4 inimest. Pole päris kindel aga vist oli nii.

To hääletaja: raha läheb jah mõned kuud hiljem maha. Näiteks juuni lõpus ja juuli alguses tehtud lounge külastuste eest läks raha arvelt maha septembri alguses ehk 2+ kuud hiljem. 

iMarek, olen sattunud loungesse kus näiteks isegi ka  internet oli piiratud 45 minutiga PP kasutajale. Ja lounge külastus PP kaardiga maksab hetkel $32 mitte $27.

Loungebuddy hind on põhimõtteliselt samas suurusjärgus kui PP-ga makstav tasu - siiski kallim, kuid samas aastamaksuta.

32 dollarit maksab siis, kui ise Priority Pass osta nende kodulehelt. Pangad on reeglina pakkunud nii odavamat aastamaksu kui 27-dollarilist külastuse hinda (Swedbank). Kas on kindel info, et see on 32 juurde kerkinud?

Loungide valiku osas ei oska Loungebuddyt ja PP-d võrrelda.
PP-l on neid piisavalt, aga kui ka 6-8 loungega lennujaamas guugeldada "best priority pass lounge in XX airport", siis reeglina jääb arvustuste põhjal ülekaalukalt valik ainult ühele konkreetsele.
Ma olen üldiselt saanud mingi kupongi hüvitiseks, kui lounge täis. Näiteks Heathrow on koguaeg täis olnud siiani, kui mina sinna sattunud ja siis oli mingi 15-25 naela kupong vms... Aga samas mul piiramatu külastusega kaart, mis tuli Amex platinumiga kaasa

Siiani LAX lounge on meeldinud kõige rohkem, hea asukoha, toitude ja jookidega.

Mul tuli kiri suve lõpul, et hind muutub 1. oktoobrist. Aga kuna mul pole Eesti kaart, siis rohkem kommenteerida ei oska.

Isaac, sinu info on veidi eksitav, 32USD on hind American Express kaardiga kaasaskäiva PP ttps://www.prioritypass.com/en/amexvisitfeeincrease Külastasin eelmisel nädalal Istanbuli ja seal oli fee 27USD. Igaks juhuks, helistasin täna ka Swedi ja uurisin, kas Swedi Platinum kaardiga PP hindu on muudetud ja sain vastuseks, et "ei" ,Swedi Platinum PP omanikele on entry fee 27USD.


Kuna sain ka piiramatu kasutusega kaardi, siis 10-20 korda aastas olen kasutanud ja üpris rahul. Samas arvan, et reeglina ma ei tarbi seal tooteid $27USD väärtuses (tavaliselt paar jooki ja veidi snäkki) ja seni pole reisikaaslased sinna soovinud tulla. Kui kuskil tõesti pikem üle 3-4 tunnine ooteaeg on, siis ilmselt isegi tasuks.