Võtame 2021 reisiaasta kokku

2022 aasta on kohe-kohe käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket uut aastat!

Loodetavasti tõi mööduv aasta kõigile rohkem reisimisvõimalusi, kui eelmine. Traditsiooniliselt küsime aasta lõpetuseks, missuguseid sihtkohti tripikad sel aastal külastasid, samuti plaane ka tuleva aasta reiside kohta.

Jaga enda kogemusi:

* Kuhu viisid reisid 2021. aastal ning missugune oli kõige meeldejäävaim sihtkoht?

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

* Kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

12
3

Sel aastal (möödunud 2021) piirdusime Eestiga (Sõrve ja Lõuna-Eesti) ja tõenäoliselt ka tuleval aastal (nt suuremad järved - Võrtsjärv ja Peipsi) , kuna minu sissetulekud on kahanenud kosmiliselt ja lihtsalt pole võimalust leida võimalust. Ka prognoosida pole isegi võimalik, sest kõik sõltub käsundajatest Toompeal. Eks kunagisele "mängukaaslasele" saab neid "ilusaid" aegu millalgi meeldetuletatud...
Et kuigi "kõik on vaba" , siis tegelikkuses see nii pole ning meelelahutajana võtan uue elukutse - meelejahutaja ning orienteerun ümber pidudelt matustele. Samas ei ole miskipärast näha "ületellimusi" (õnneks) selles valdkonnas. Kas kuskil on kala ? ... Mida püüda ... ?

0
0

Tere

Suvel sai käidud 2020 edasi lükatud autotripp Nordkappi. Sealt Tromsøsse ning lennukiga Svalbardi.

Detsembris sai käidud Panama (s või l lõpp), mis alguses ei olnud üldse plaanis aga kuna kõik "odavamad" lennud läksid sealt läbi, siis mõtlesin, et peatuks seal ka 3 ööd ja väga hea otsus oli.

Edasi Kolumbia (Bogota, San Andres, Cartagena, Santa Marta, Bogota). Ühesõnaga turisti laks :D. Aga jäin väga rahule

2022 suvel tahaks teha kaks reisi ühe lühema Fääri saartele ja teine Gruusiasse või Kõrgõstani.

Talvise kaugreisi soodukaid ootaks riikidesse, kus vinti pole üle keeratud ehk NO hotellis istumine või PCR test, näitan oma vaktsineeŕimis tõendit ja welcome. Tundub, et selleks on hetkel mõni üksik Aafrika riik ja Lad. Am. 

Ideaalis käiks ära Lääne -Aafrikas aga aega on ja üle 2-3 kuu ei julge midagi ette osta.

1
0

Suhteliselt tagasihoidlik aasta oli. Suvel Santorini ja Garda järv, septembris Türgi ja detsembris pikk nädalavahetus Pariisis. Suvel sai käidud üle väga pika aja Saaremaal, see oli ka tore.

Järgmiseks aastaks on plaanid osaliselt juba tehtud. Juuniks on ostetud reis Šveitsi (Bernese Oberland ja Ticino), septembris on reis Toskaanasse.

Soodukate osas suuri eelistusi pole, olen tänu soodsatele piletitele sattunud nii mõndagi piirkonda, mille külastamisele varem mõelnudki polnud. Aga nn long weekend tüüpi linnareisid pakuvad alati huvi.

1
0

1. Korfu (suvine puhkusereis); Sitsiilia (sügisene kodukontor); Eesti spordi- ja minitripid. 

2. Soome (suusa- ja jooksumaraton); Hispaania (palveränd Gijon-Santiago de Compostela 350 km), Fuerteventura (jooksumaraton); mingid lahedad kohad veel.

3. Olen trip.ee pakutavaga (üliodavad Euroopa ja põnevad maailma sihtkohad) rahul ja tänulik!

2
0

2021 oli suhteliselt nullnivool. Kõige rohkem mõjutas koroonast tingitud segadus. Samas loen siinsamas eespool kirjapandut ja tõden, et kuramuse visad olete. Kõik on pekki keeratud aga käidud kohtade nimekiri on muljetavaldav. On ikka tahtmist ja viitsimist! Natuke kadedakski teeb.

 Kõige rohkem segaski see pidev vajadus planeerida ja kogu aeg reeglitel silma peal hoida jne, jne. Vanasti oli hea lihtne. Ostsid pileti, vaatasid voodikoha ja oligi tehtud. Nüüd pead olema arst, jurist, reisikorraldaja ja kaardimoor kokku, et asi ikka tehtud saaks. Lisaks veel see vaktsineerimise poolt ja vastuseis, mis inimesi lausa tülli ajab. Kuhu kadus mõistus??

 Suvine pikem reis sai siis sujuvalt kodumaale ümber kanditud. Tõdesin, et Ruhnus polegi käinud ja paar päeva peaks täitsa piisav olema. Käisime siis kahe bussiga ja mõnuga. Vanajumal sai ka aru minu ohverduse suurusest ja saatis Eestisse paariks nädalaks tõelise suve. +26-30 pole sugugi palav. Täitsa jumalik suvi, mida olen pigem Euroopast otsimas käinud. Ja nüüd toodi see mulle koju kätte. Seejärel sai päris mitu päeva Saaremaal Karujärve sooja vett nauditud. Teise päeva hommikul tõdesime, et milleks edasi liikuda? See ongi parim osa matkabussiga puhkusest, kui saad ise oma plaane vastavalt olukorrale sujuvalt muuta. Siis veel nädalake Lõuna-Eestit ja Rõuge matkabusside kokkutulek. 

Sügiseseks koolivaheajaks sai lastele lubatud sooja vett ja päikest. Planeerid ja ostad ning kõik justkui sobib. Ja siis kaks päeva enne lennukile minekut saad positiivse koroonatesti vastuse. Ja kuhugile sa ei sõida. 

Ise loodangi kõige rohkem, et see koroonahüsteeria saab lõpuks läbi. Ükski jama ei saa kesta igavesti. Iseasi, kui kunstlikult ei venitata. Eks me siis tagantjärgi saame konstanteerida, kes meist loll oli ja kes mitte.

Aga viimaste aastate tekitatud kaos mängib veel mitu aastat rolli, enne kui turismisektoris mingigi stabiilsus taastub.

5
0

2021 oli veidi parem reisiaasta, kui 2020 minu jaoks. Peamiselt sai käidud suvel-varasügisel, kui piirangud lõdvemad. Juhtus nii, et sai autoga peaaegu, et terve Euroopa läbi sõidetud :)

Juulis keskpaigas käisin koos tuttavatega Balkani ringreisile, suht ekspromnt kutse oli ning hüppasin neile auto peale. Külastasime selliseid riike nagu Poola, Serbia,Kosovo, Horvaatia, Montenegro jne.  Kui huvi, siis blogist saab lähemalt lugeda: https://evelinsjourney.wordpress.com/category/balkani-ringreis-4-naist-8-riiki-18-paeva-ja-6950-km/

Sain mõned nädalad  Eestis olla ja siis panime enda autole hääled sisse ja käisime veel kiirelt Septemberis 3 nädalasel Põhja-Itaalia, Sloveenia ja Põhja-Horvaatia reisil. Keskendusime peamiselt loodusele ja matkamisele aga lisasime marsuuti ka sellised linnad nagu Verona, Veneetsia, Rovinj ja suur üllataja oli Sloveenia linn Piran.  Blogi veel ei ole jõudnud kirjutada aga matkavideo on siin: https://www.youtube.com/watch?v=f5B8IzXSyP8

2022 aastal on plaanis külastada märtsis Nepaali, edasi kindlaid plaane ei ole aga tahaksin kevadel minna matkama Madeirale ning septembri lõpp-oktoobris teha ühe kaugema reisi.

3
0

Aasta oli reisimiste osas üle ootuste edukas ja vaheldusterohke.

Kuigi muidu olen harjunud lennukiga õhku tõusma 100+ korral aastas, jäi 2021 number küll väiksemaks (esmapilgul tundub et sinna 50 kanti).

Samas, käidud sai:

Mehhikos, Brasiilias, LAV-s, Itaalias, Šveitsis, Ungaris, Ukrainas, Poolas, Saksamaal, Leedus, Lätis- Mitmes sihtkohas korduvalt.

Uueks aastaks on nii värsked piletid kaugematest kohtadest Argentiinasse, Brasiiliasse, USA-sse ja just äsja sai juba 2019 ostetud Hongkongi pilet uue tähtaja lendamiseks: aprill/2023.

Mis reisimist ja sihtkohte mõjutas ja mõjutab minu jaoks?

Riikide ogarus koroonapiirangute rakendamisel.

Täiesti legaalselt olen mina kõik reisid saanud reisida 0 päeva kohustusliku isolatsioonita ega kavatse ka edaspidi kippuda kohtadesse, kus riik arvab endal olevat mõistliku  saabujaid igaks juhuks isolatsiooni pressida.

Reisimsega seotud testide fänn ma ka ei ole, kuid neid siiski mingil määral peab tegema — eelmisel aastal sai neid tehtud kõikide (ehk siis nii “sinna" kui “tagasi” lennusegmentide kohta) tervelt 5 (neist välismaal 2).

Koju naasmise lennu pardale saamise eelduseks PCR-testi tegemise nõudel lükkan võimalusel reisi edasi, kuigi olen nii läbi põdenud kui ka tänaseks 3x vaktsineeritud.

Samas, reisidel olen isikliku tundmusliku ohuhinnangu alusel kasutanud nii BioBlocki kui ka ise puhtalt enda jaoks teinud mõnikümmend antigeeni testi. Riikide nakatumisnumrbite tõttu ei ole ühtegi reisi ei ära jätnud ega ka hilisemaks lükanud.

Üldiselt olen endal ka reisimise eeldustingimustesse riikide kaootiliste koroonapaanikate tõttu lisanud nõude, et nii piletid kui hotell peavad olema muudetava kuupäevaga.

3
2

• 2021. aastal viisid reisid Hispaaniasse (Malaga, Marbella, Granada ja Ronda), kahel korral Stockholmi ja Itaaliasse (Rooma, Cinque Terre, Firenze, Siena). Kõige meeldejäävam sihtkoht oli Siena.

• 2022. aastaks reisiplaane veel ei ole, kuid eks nad ilmselt tekivad. Sooviksin eelkõige reisida Aasia-Okeaania piirkonda. Kõik oleneb muidugi sellest, kuidas riigid oma piiranguid vähendavad või lisavad. Hetkel sooviksin reisida eelkõige Lõuna-Koreasse ja võib-olla jälle ka Taisse.

• Igasugune sooduspakkumine on teretulnud reiside kohapealt.

0
0

Reisime perega matkaautoga ja eelmise aasta eesmärk oli matkaautoga trippida vähemalt 1x kuus. See eesmärk sai peaagu täidetud, aasta esimeses pooles tegime mõnes kuus isegi 2-3 reisi. Kahjuks aastalõpp läks veidi vett vedama ja nov-dets jäid päris nulli ….

Kõige erilisema elamusena jäi meelde sügisene Soome reis. 

Kokku veetsime 2021. a matkaautos 45 ööd. 

Kõigi meie reiside kohta saad täpsemalt lugeda reisiblogisthttps://www.moover.ee/reisiblogi/

2022. aastal plaan jätkata nädalavahetusereise Eestimaal. Pikemate puhkuste ajal tahaks reisida välisriikidesse, aga eks näis kuidas olukord lubab. Kirsikstordil oleksid paar _long weekend-_linnareisi Euroopasse 

0
0

Reisiaasta on olnud heitlik. Esimene kord, kui Eestist välja sai/lubati, oli juunis, ning siis sai sõprade ja elukaaslasega külastatud Itaaliat, kuna seal toimus jalgpalli EM (piletid ootasid ligemale aasta, mängudeks ITA vs SUI ja ITA vs WAL). Lisaks Roomale õnnestus külastada ka Firenzet.

Augustis sai käidud Amsterdamis, oktoobris Kölnis. Mõlemad olid muhedad paaripäevased linnareisid. Vahepeal õnnestus käia ka Sloveenias, kuhu jõudsin elus esimest korda. Kõnealune riik suutis endast väga meeldiva mulje jätta, sest loodus oli kaunis ja toit hea.

Kaugem reis toimuski aasta lõpus Sansibari, mis oli äärmiselt meeldejääv ning ainus kahetsus on see, et sai liiga vähe oldud.

Egas midagi, uuel aastal uue hooga.

0
0

2021 kogunes kõigest hoolimata 52 reisipäeva, millest Ruhnu 3, Island 6, Itaalia 27 ja Peruu 16. Enim meeldib oma autoga ja tempoga seigelda, seekord Itaalias ja seni veel avastamata lõuna poolses osas. Lahe oli ka Peruus Amazonase harujõel linde pildistada.

2022 plaanis nädal kuni kaks alpides suusatada ja kui Venemaa ja Mongoolia autoreis piirangute tõttu jälle ei õnnestu, siis suvalisse sobivase sihtkohta nagu selgi aastal.

Soodukad suvalisse kohta panevad mõtte tööle ja kunagi ei tea …

1
0
12
3
Lennupakkumised
Reisikaaslased