Võtame 2021 reisiaasta kokku

2022 aasta on kohe-kohe käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket uut aastat!

Loodetavasti tõi mööduv aasta kõigile rohkem reisimisvõimalusi, kui eelmine. Traditsiooniliselt küsime aasta lõpetuseks, missuguseid sihtkohti tripikad sel aastal külastasid, samuti plaane ka tuleva aasta reiside kohta.

Jaga enda kogemusi:

* Kuhu viisid reisid 2021. aastal ning missugune oli kõige meeldejäävaim sihtkoht?

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

* Kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

Hoolimata erinevatest plaanidest, tegi COVID taas omad korrektuurid ning 2021 jätkas 2020 aasta reisivaba elu ning ainsaks käiguks jäi perega mõnepäevane Riia külastus augustis. 

2022 osas olin juba ostmas pileteid jaanuariks Omaani, vahepeatusega Dubais (et ikka EXPO-l ka ära käia), kuid sõna otseses mõttes samal päeval tuli esimene uudis omikronist. Viirust otseselt ei karda, kuna vaktsiinid tehtud ja tõhustusdoos nüüd ka, kuid vaadates selle tüve kiiret  ja jõulist (kuigi üsna leebete sümptomitega) levikut, siis kartus on selle ees, et riigid keeravad turismi peagi taas mõneks ajaks kinni ja siis passid seal nii, et kusagil käia või midagi teha ei saa. 

Ning arvestades kui lobedalt omikron vaktsiinikaitsest läbi näib vupsavat, on nullist kõrgema tõenäosusega ka olukord, kus saad reisil katku külge ja pead siis seal nädal-paar karantiinis istuma, enne kui koju lubatakse. See oleks vast veel kõige nürim variant - oma raha eest väljamaal vangis istuda. 

Aga ma pole alla andnud, eks paistab kuidas jaanuaris-veebruaris arengud on ja selle pealt siis otsustame. Märtsi lõpuni on Omaan (koos lapsega) reisimiseks veel klimaatiliselt talutav sihtkoht. 

Kui see plaan ei õnnestu, siis äkki aasta lõpus või ülejärgmise alguses Colombia (või Ecuador või Peruu). 

Kevadel ehk saab Pariisi ja/või Lissaboni ning vahemikku kevad-sügis võiks ära mahtuda ka Kreeka, kuhu pole varem veel sattunud, kuid mis on pikalt mõttes olnud. Järeltulevale põlvele on aastaid lubatud Astrid Lindgreni maa külastust Rootsis ja Muumimaa taaskülastust Soomes, seega ka need tripid on nimekirjas ootel.

Lennusoodukatest on käesoleval ajal suhteliselt ükskõik - minu suurim soov on see, et 2022 reisaastat kokku võtva teema minupoolne kommentaar ei algaks tõdemusega, et "Hoolimata erinevatest plaanidest, tegi COVID taas omad korrektuurid..."

0
0

1. Sai käidud Egiptus, Pariis, Bulgaaria, Itaalia (Milano ja Veneetsia), Taani, Tenerife. Kahjuks jäi ära Luksemburg ja Belgia :(

2. Veebruaris loodan minna avastama Californiat ja Hawaiid. Aprillis tahaks minna nädalavahetuseks Rooma ja mais Portugal läbi sõita. Aasta lõpuks ehk saab ka kuskile Aasiasse puhkama, kui koroona lubab.

3. Ootan pakkumisi Rooma, Portugali ja Aasia riikide lennupiletitele.

0
0

Päris kentsakas reisiaasta oli.
Paar reisi, nagu Phuket ja Khao Lak Tais või Tenerife organiseerisid ennast kuidagi ise. 

Gruusias oli oktoobri algul mitu nädalat nii pekkis ilm, et lihtsalt kogu aeg kallas. Ja seda terves riigis.

Järgmine aasta - pagan seda teab. Jordaania? Iraak? Iraan?Või  Aafrika? Kõik sellised kohad, kus pole üldse või kaua käinud.

0
0

Varem nägemata maadest said 2021 nimekirja Andorra, Monaco, Vatikan ja Kosovo. Nüüd on kõik Mandri-Euroopa riigid külastatud. Kuna nende korraga ettevõtmine oli päris kena roadtrip, siis loomulikult on kõigi külastatud riikide nimekiri oluliselt pikem.

Ahjaa, Malta oli ka uus.

Veebruari lõpuks on planeeritud weekend-trip Delhisse ja Amritsari, tänu Finnairi suurepärasele graafikule.

Soodsate lennupiletite osas ootaks võimalust, kus saaks osta open-jaw pileti Marokosse ja tagasi Senegalist!

0
0

@kyymartin, minul jäid mõned aastad tagasi nendeks viimaseseks neljaks Euroopa maaks Malta, Island, Androrra ja Moldaavia…

Aga 2021 aastast meenutused: 

Aprill: Lissabon + Cancun / Mehhiko

Juuli: Madriid + Madeira saar

August: Gruusia

Oktoober: tööreis Saksamaale +

Itaalia (Veneetsia- Bologna-Toskaana),

Lisaks olen korduvalt tööga seoses käinud Lätis /  Riias, aga tundub ka endale uskumatu, et koroona ajal tasuvad eraldi märkimist ka mõned Soome / Helsingi külastamised ;-)))

Pikalt ette ostetud polegi hetkel midagi, plaanis tööga seoses Hispaania jaanuaris ja veebruaris Itaalia suusareis perega.

Isegi rohkem,  kui soodukad ootan kevadeks ja suveks lihtsalt mõningate riikide piiride avamist ja testideta-karantiinideta reisimist (näiteks Maroko, Iisrael, Lõuna-Korea)

2
0

See aasta oli üsna üksluine, jaanuar-veebruar sai osaliselt Belgias/Brüsselis veedetud tänu kaugtöö võimalustele ja paar korda Berliinis käidud, sh ühe korra autoga, mis andis võimaluse peatuda ka Kaunases. 

2022 sooviks külastada midagi põnevat ja eksootilist :) Kuna plaanis on üks suurem reis, siis võiks tulla midagi okeaaniast.

1
0

2021. aastal käisin Islandil, Pakistanis ja Ecuadoris. Pakistan üllatas positiivselt.

Järgmiseks aastaks on mõtteid mitmeid, aga nagu kahel viimasel aastal on reisisihtkohti dikteerinud koroonaviirus, siis tuleb vaadata kuhu minna võimalik on ja jooksvalt otsustada.

1
0

Selle aasta esimene reis viis juulis Maltale. Võtsime piletid sinna kuhu põhimõtteliselt hea lennufirmaga ja mõistliku hinna eest sai. Tulemuseks mõnus chill n.ö linnapuhkus. Kindlasti lähme tulevikus sinna veel tagasi.

Oktoobris sai käidud Phuketil(Sandboxi raames).  Tekkis meeletu igatsus Tai järgi ja lisaks trots, et mis mõttes keeruline jne. Tegelikkus oli oluliselt lihtsam kui arvasime ja nautida turistivaba Phuketit tasus igati ära.

Detsembri alguses kiire Türgi/Alanya--üle 15 aasta Türgis oli meeldiv kogemus. 

Tulevikuplaane veel ei ole, aga loodame parimat ja usume helget reisitulevikku :)

1
0

2021 oli põnev. Ette planeerida küll pikalt ei saanud ja julgenud, aga lõppkokkuvõttes oligi äkki nii huvitavam (2 nädalat ette piletid ja minek). Sai teostatud kaks unistust- mais Mehhiko ja novembris Jamaica. 

Meeldejäävamateks kohtadeks Mehhikos Mexico City (eriti meeldejäävaks ostutus Garibaldi väljak- sealne mariachide konsentratsioon ja parim tänavatoit), Holbox (maapeale paradiis rannanautlejatele- suur türkiissinine "bassein" täiesti läbipaistva veega ja suht olematute lainetega, valge rannaliiv ja chill-out vibe liivast teedel liiklevate golfiautodega) ja Calakmul (maiade üks vanemaid ja suuremaid linnu Guatemala piiri lähistel dzunglis). Jamaical eelkõige Port Antonio  ja selle ümbrus (Blue Mountains, Rio Grande parvematk, fantastilised rannad-Frenchman´s Cove, Boston Beach ja Winnifred Beach).

Plaane uueks astaks on, aga lennupiletid taas ei taha pikalt ette osta. Aga kindlasti sooviks üle hulga aja taas Euroopasse reisida- Hispaania põhjarannik, Prantsusmaa veinipiirkonnad, ammune unistus Sevilla, mõned huvitavad vahemere saared.

Lendude soodukatest võiks ju tulla 400 EUR piletid Tallinnast ühe ümberistumisega Guatemalasse, Costa Ricale. Unistada ju ikka võib :)

Vahvat uut reisiaastat kõigile!

2
0

Minu 2021 reisiaasta oli muljetavaldav, käisin Soomes ja Lätis :D

Kui arvestada seda, et varasematel aastatel olen mitmel aastal järjest teinud vähemalt 3 kuud aastas kaugtööd kusagilt mujalt maailmanurgast ning lisaks pendeldanud töö tõttu Hong Kongi ja Shenzheni vahel, siis see aasta tähendab ilmselt seda, et olen totaalselt vanaks jäänud, kardan covidit ja selle tõttu kusagile lõksu jäämist ning üleüldse ei viitsi enam midagi planeerida ega organiseerida. Koduski hea.

Samas mu süda on kusagil Kariibi mere kandis, nii et kui tuleb väga lühikese etteteatamisega mega-soodushind sinnakanti, a la täna ostan pileti kolmesaja euro eest ja ülehomme sõidan, siis see paneks silma särama ja rahakotirauad avanema küll. Aga ma ilmselt ei tuiskaks seal oluliselt ringi, pigem naudiks kusagil rannal soojust ja päikest (näiteks Bahamal - Eleuthera oli võrratu) ja lihtsalt oleskleks. Nagu juba öeldud - väsinud ja energiapuuduses inimest ei tõmba ringi seiklemine, vaid lihtsalt puhkamine, nautlemine ja taevasinine vesi.

Nii et 2022 aastalt ootan, et reisisoov ja -rõõm tuleks tagasi.

Head vana aasta lõppu!

4
0

Täielik null see aasta. Mitte ühtegi reisi. Pole vaktsineeritud ja pole ka läbipõdenud, seega valikuid eriti ei olegi. Ja tegelikult, pole ka mingit meeleolu ega tuju reisida selles hullumeelses kaoses. Mäletan hästi lennureise enne koroonatki, kus lennukis istub sul seljataga inimene, kes pidevalt aevastab ja nina nuuskab..

Aga ma olen täiesti kindel, et kui 2024. või 2025. aastal see koroona ühel hetkel sõrmenipsust läbi saab ja taastub kooronaeelne elukorraldus, siis näeme me ajaloo suurimat reisibuumi ja on täiesti võimalik, et näiteks  lennukipileteid tuleb hakata kuus kuud ette broneerima. Või siis kerkivad lennukipiletite hinnad lihtsalt kõrgustesse.

Ma ise kuskile sinna 2024 või 2025 aastasse oma reise planeerin (ilma igasuguste maskide, vaktsiiinideta ja piiranguteta).

3
6

Töö-ja erareisid viisid Soome, puhkasin ja golfasin veel Seišellidel.

Sellele aastal on ees ootamas tööreisid Soome, Rootsi, Poola ja Kanadasse ning puhkusereisi planeerin seekord Islandile, kuhu polegi veel jõudnud (saart olen näinud lennukiaknast teel Gröönimaale).

1
0

Loen eelnevaid postitusi - uskumatu, kui palju on reisitud. Tore!. Võrreldes enda 15 viimast reisiaastat, siis justkui null. Nagu Väike Lotti ütles, ega erilist tuju ja soovi selles kaoses reisida ka ei olnud. Kuigi 3 süsti käes. Aga midagi ikka. Peipsi, Võru, Viljandi, Pärnu, Hiiumaa. Kõik erinevad ettevõtmised. Ostsime talvel haagissuvila, osa sõite sellega. Päris lahe see haagissuvila. Veebruaris Taisse - minu jaoks koht, kuhu kindla peale alati võib minna, mis sellest, et parasjagu kordi juba käidud. Loodame, et midagi ekstreemset juhtuma ei hakka. Ei tahaks sellest reisist loobuda. Soe merevesi on mulle nii meeldiv ja oluline. Tegelikult, mööduval aastal sain välismaale ka. Kergelt töökallakuga ärilised reisid Soome.

2
0

2021 sai reisitud küllaltki vähe, õnneks koroona tõttu ükski reis ära ei jäänud. 

Veebruaris sai oldud 2 nädalat Gran Canarial, nii mõnus turistide vaba paik oli siis. 

Märtsis sai käidud kaks nädalat Maldiividel, tore rannapuhkus arvestades, et Eestis oli see aeg väga depressiivne. 

Mais sai käidud 8-päevasel linnutuuril Rumeenias, see oli ka aasta kõige meeldejäävam reis - 8 päeva täis ainult linnuvaatlust ja mitte midagi muud (kõik teised reisid on olnud koos 3a lapsega, kes on suurepärane reisikaaslane, aga vahepeal on vaja lihtsalt üksinda linde ka vaadata :) ). 

Viimastel aastatel ei tahagi nagu suvel kuhugi minna - nii mõnus Eestis ka. Kuidagi juhtus näiteks, et lisaks Saaremaale ja Hiiumaale sai see aasta 3 korda ka Kihnu.  Paar päeva sai ikka Lätti ka põigatud. 

Septembris sai käidud nädala Korful (eelmise aasta airbalticu voucherid oli vaja ära kasutada). Novembris omakorda 3 nädalalt Gran Canarial. 

Järgmiseks aastaks pole midagi veel planeerinud, teen ilmselt pisikese pausi lennureisidesse (mitte koroona tõttu) ja suve olen Eestis. Kindlasti sügisel (noo nii novembris) tahan uuesti Eestist ära, eks peab vaatama, mis siis mõnus karantiinivaba ja ohutu sihtkoht on. Võib-olla läheks kohe pikemalt - vaatame :)

Pakkumiste osas ootaks mingit mõnusat mugavat lendu - ilmselt otselend on liiga palju unistada, aga 1 vahemaandumisega ju võiks. Kuskile kus on soe, turvaline ja mõnus (sügisel).

1
0

Külastasin aastal 2021: Prantsusmaa, Monaco, Itaalia, Andorra, Läti, Soome, Hispaania,  Lõpule sai viidud plaan külastada kõiki euroopa riike. Kõige meeldejäävamaks olid Granada, Torino ja Monaco.

2022a loodaks eelkõige , et kaovad igasugused covid piirangud, et saaks stressivabalt EU-st väljapoole reisida.

Plaan oleks külastada Iisrael, Jordaania, India, Jaapan, Keenia, Peruu.

Soodukaid ootaks seega L-Ameerikasse või huvitavaid stopovereid pikamaa lendudele(Shanghai, Addis Abeba, Hongkong, Toronto, vms)

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased