Viimased kommentaarid

Pole küll päris teemasse, aga küsin huvi pärast kogenumate reisihuntide arvamust seoses erinevates meediakanalites avaldatud eri maailma paigus seoses liikumispiirangutega lõksu või tagasipöördumisraskustesse jäänud kaasmaallaste kommentaaride kohta?

Nende hulka eksis ära ka valitsuse ja välisministeeriumi suunas positiivsema alatooniga sõnavõtte, aga enamus neist, mis silma jäid, tundusid küll väga negatiivsed ja kohati ründavad. Palju oli avaldusi stiilis "miks välisministeerium telefoninumbreid ja e-maili aadresse välja reklaamib, kui need nagunii mingit abi ei osuta", mis jätsid vähemalt mulle suuresti mulje sellest, et enamus neist pöördujatest sisuliselt ootasid, et VM-i helistamise järel saadetakse neile eralennuk kuhu iganes maailma otsa järele ja tuuakse koju.

Mõistan, et tulenevalt valitsevast olukorrast on inimesed välismaal tõenäoliselt arvestatavas teadmatuses ja ilmselt ka paanikas, aga kõigi jaoks on olukord uus ja ükskõik millises meediakanalis VM-i suunal hetkel sappi pritsida, tundub kohatu. Eriti arvestades, et vähemalt välja paistab selliselt, et VM Reinsaluga eesotsas on alates olukorra algusest ühed suurimad võimlejad olnud selleks, et eestlastel kogu asi nii hästi laheneks, kui vähegi praeguses olukorras võimalik on.

Igaks juhuks kinnitan, et ma ei ole ei VM-i ega ühegi riigiasutusega seotud ning kindlasti ei otsi teadlikult kellegi positiivset tagasisidet.

Lendasime Ryanairiga Tallinnast Bergamosse 22. veebruari õhtul ja plaanid olid nädalaks tehtud Põhja-Itaaliasse, eelkõige Milaano lähiümbrusesse. Järgmise päeva õhtuks oli selge, et olukord on hapu ja otsustasime Milaano plaanid tühistada ja sõita Rooma - st tühistasime majutused Milaanos ning ostsime rongipiletid Rooma, majutuse Roomas ja uued tagasilennupiletid Roomast.

23.02 õhtul sai igaks juhuks ühendust võetud ka IF kindlustusega, kellega oli tavapärane reisi- ja tervisekindlustuse leping antud reisi jaoks sõlmitud ning telefonile vastanud proua kinnitas, et evakueerumise punkti alusel saame oma lisakulutused reisitõrke summas tagasi.

Pärast koju tagasi jõudmist läks IF-ile avalduse tegemisest positiivse otsuse teada saamiseni ca 45 minutit. Kuna tegemist oli reedega, tuli raha kogu reisitõrke summas (3x300€) üle esmaspäeva jooksul. 

Kokkuvõttes väike miinus muidugi jäi, kuna uued kulud kokku olid kolme peale veidi suuremad kui 900€ ning kasutamata jäi ka juba broneeritud Bergamo-Tallinn lend, ent sellegipoolest oli vähemalt minu jaoks tegemist väga positiivse kogemusega ning kõik toimis ootamatult hästi.