Trip.ee foorumi 2018. a. enimloetud teemad

Missugused reisiteemad 2018. aastal tripikatele kõige rohkem korda läksid ja arutelu tekitasid? Aasta lõpp on käes ja statistika möödunud aasta kohta olemas. Nagu taolise statistikaga ikka, tuleb arvestada, et aasta esimeses pooles postitatud teemadel on vaatamisi ja vastamisi aega rohkem koguda, kui detsembris foorumisse pandud küsimustel või muul infol. Sellegipoolest, kui teema läheb laiemalt korda, siis seda ka hoolega loetakse ja kommenteeritakse. Hea näide on siin aasta kokkuvõttes suhteliselt kõrgele jõudnud üsna värske arutelu, kas Taisse puhkama lendamiseks oleks parem valida Aeroflot või Qatar Airways.

Arusaadavalt loetakse rohkem teemasid, mis puudutavad populaarseid sihtkohti. Pole ohtu, et Kagu-Aasia, Euroopa ja selle Vahemere piirkond reisijate huvisfäärist kuhugi kaoks. Selle kõrval on hea meel, et aina rohkem jõuab foorumisse ka infot reisikogemustest Aafrikas või Okeaanias.

Nii mõnigi 2018. aastal loetust kogunud foorumiteema oli postitatud eelnevatel aastatel, kuid sai sel aastal värsket täiendust.

Foorumis aktuaalsete teemade kujundamisel on oma roll ka lennufirmade sooduspakkumistel. Kui soodsad piletid on saadaval, ollakse valmis reisima sinnagi, kuhu muidu ehk üldse plaanis polnud. Kes mäletab, siis tänaseks juba 20 aastane Trip.ee reisifoorum saigi kunagi tuule tiibadesse Lufthansa ülisoodsatest lennupakkumistest Lõuna-Ameerikasse, eriti Tšiilisse.

2018. aastal tegi oma soodsate pakkumistega ilma Turkish Airlines, pakkudes lende Tallinnast Singapuri 243€ ja Lõuna-Aafrika Vabariiki Johannesburgi 244€. Sellise hinnaga pileteid said vaid kiiremad, kuid nagu foorumist lugeda, neid õnnelikke meil jagus.

Teema, mis reisijaid jätkuvalt huvitab, puudutab infot ja soovitusi lennufirmadelt Euroopa Liidus ettenähtud kompensatsiooni saamiseks. Midagi see näitab, kui 2015. aastal algatatud infovahetus osutub ka 2018. aastal vägagi aktuaalseks.

Loomulik, et lennureisijatele läheb korda ka pagasit puudutav. 2018. a. käis käsipagasi ümber pea katkematu trall, odavlennufirmad eesotsas Ryanairiga jõudsid oma pagasipoliitikat ümber vaadata päris mitu korda. Seetõttu pole populaarses arutelus Ryanairi pagasipoliitika muutus palju infot tänaseks enam ajakohane.

Kuid rohkem, kui pagasireeglid ja EU 261 toimimine praktikas, läks reisijatele korda märtsis väljakuulutatud uus lennuliin Tallinnast. Trip.ee 2018. aasta loetuimaks foorumiteemaks osutus Qatar Airways alustab lende Tallinnast Dohasse!

Läbi aegade on Tripis olnud populaarsed Euroopas autoga reisimise arutelud. Ka see aasta polnud erand. Kõik järgmised neli teemaarendust leidsid palju lugejaid ja kaasamõtlejaid: Balkani autoreis, Horvaatia autoga juuli 2018, Läti - Leedu teed 2018 ja igihaljas Soovitusi Lõuna-Poola ja Põhja-Slovakkia kohta.

Loomulikult huvitab reisijaid Kagu-Aasia. Kõige rohkem küsiti-räägiti Taist, kuid sealne info jaguneb paljude, enamasti üsna konkreetsete teemade vahel ära. Nii osutuski selle kandi popimaks teemaks hoopis Hoiatus Filipiinidele reisijatele!, kus käsitleti ära lai valdkond bakteritest kuni MSG-ni toidu sees.

Elava mõttevahetuse Bali saare ja teiste puhkusekohtade kohta käivitas Bali saarest teise pilguga. Sri Lanka kohta jagati ohtralt infot teemas Sri Lanka reis.

Reisisellidele läheb korda ka kodule lähemal toimuv. Üsna aasta loetumate postituste tipust leiame Ettevaatust Tallinki reiside broneerimisel - tallink.ee ja tallinksilja.com erinevad hinnad, kus pealkiri ütleb sisu hästi ära.

Palju lugejaid on teemadel, kus juttu reisimisest Euroopas ja Euroopa lähedal asuvatesse soojema kliimaga kohtadesse ülemineku hooajal, olgu siis kevadel (märts, aprill) või sügisel (oktoober-november). Loetuimad olid Puhkus soojale maale märtsis/aprillis ja Puhkus oktoobri lõpp, kas Teneriife või Küpros, kus ilmaga kindla peale minek?

Huviga loetakse ka isiklikul kogemusel põhinevaid hoiatavaid postitusi. Sel aastal oli vaadatuim Tõsine hoiatus - üliprofessionaalne vargajõuk Sunny Beach - Nessebari liinil Bulgaarias!

Mis salata, seda kokkuvõtet tehes tabasin ennast mainitud postitusi taas päris huviga lugemast. Aitäh kõigile, kes sel aastal Trip.ee-s infot, kogemusi ja soovitusi jagasid. Oli huvitav aasta!

Tänud Veigo kokkuvõtte eest ja et viitsid ikka meie oma Eesti asjaga tegeleda! Kohati tundub nii mõnelegi, et võiks ju Tripadvisorist piisata, aga Eesti oma inimeste arvamused tunduvad ikkagi ehedamad kui täiesti teistest kultuuriruumidest pärit inimeste omad. 

Head vana- aast lõppu ühtlasi kõigile Tripikatele!