AirBalticu piletid lähevad raisku

Ega vist midagi teha ei olegi, aga igaks juhuks siiski mõtisklen korraks siin avalikult. Ostsin juba sügisel AirBalticu kampaania ajal kogu perele lennupiletid suveks Lõuna-Euroopasse, aga nüüd selgub, et ma ei saa töö tõttu kuidagi sel ajal minna.

Kuna tegemist on kõige soodsamat tüüpi piletitega, siis ega vist midagi teha ei annagi. Kuupäeva muutmine läheks liiga kalliks, nimevahetus samuti 200 eurot pileti kohta.

Ja tööalased põhjused ei lähe ka reisitõrke alla.

Ei ole ju mingit viisi neid kellelegi müüa või tagastada või?

1
2

Viimasel ajal pole tallinna lennujaama väravas uldiselt dokumendi vastu huvi tuntud aga vöib ka sihtkohast söltuda...

0
8

Kui peres on teine täiskasvanu, saavad nemad ikka reisile minna, kui Sina töö tõttu ei saa.

Muid lahendusi üldiselt ei ole. Võib proovida AirBaltic'uga suhelda ja äkki nad mingi ime läbi annavad näiteks voucheri vms.

Samuti tasub meeles pidada, et isegi tühistamatute piletite puhul saab tagasi suurema osa makse (lennujaamamaksud jne). Vt mh siit: https://www.airbaltic.com/en-EE/cancel-your-flight

Odavate piletite puhul moodustavad maksud sageli suurema osa piletihinnast.

7
0

Siis on prioriteedid nii paigas. Tööd peetakse kõige tähtsamaks...

Mis asi see töö siis nii väga on, et ei saa minna ??? Inimesed on ennast tööga nii ära aheldanud,.. Ei ole asendamatuid ja puhkama peab.

9
20

Neil maksudel ja maksudel on suur vahe. Igasugu kütuselisatasud jms on alati välistatud. Need jäävad kõik firmale. Tagasi saab näiteks isikupõhised lennujaamaga seotud maksud. Nagu turvatasu jms asjad. Kui on mingi üldine maks, siis seda ka ei anta. AirBalticul pole kahjuks piletil neid makse ridadena välja toodud ja seega on alati raske hinnata, mis sealt tagasi võiks tulla. Reaalselt on nende Skandinaavia jms lähilendudel suunalt tagastatav summa olnud umbes 10-25 eurot. Vilniuse lennul isegi alla 10 euro, Brüsseli suunalt üle 30 euro. Ühe Zürichi tühistatud pileti leidsin ka ja seal sai tõesti üle 70 euro tagasi, mis on peaaegu pool pileti hinnast ilma kütuselisatasuta.

Kui on lõpuks kindel, et reisi ei toimu, siis tasub nende lehelt see tühistamine ikka ära teha ja saab veidi raha tagasi. Või siis mõne sihtkoha puhul üsna omajagu.

4
0

Kogu pere jätab mulje, et on abikaasa ja lapsed. Nemad võiksid ju minna, lapsed kindlasti ootavad. Või kui kõik peale sinu ongi lapsed, kas lähisugulast ei ole, siis võiks 200 eurot maksta nimevahetuse eest vanaema või onu või kellegi kasuks. Algsed piletid olid nagunii soodsad, nii oleks sisuline kaotus ikkagi väiksem kui kogu perel reisist ilma jäämine.

11
0

Võid proovida klienditoega veel suhelda ja kuigi Teil on kampaaniapilet, siis muuta sihtkohta ja alternatiivset kuupäeva ehk mahub kuidagi hinnatsooni. Mul õnnestus selliselt toimida.

2
0

Tahtsin just tühistada pileteid. Green kampaaniapiletid, ca 100€ tk ja lennujaamatasusid saaks tagasi 28€. Kuna polnud kindel, kuidas asi laheneb, läksin alles lennujaamas letti ja tahtsin pileteid tühistada. Tehti mulle selgeks, et turvakaalutlustel nad ei saa minu ostetud pileteid tühistada. Äkki ma olen mingi solvunud sugardaddy vms ja pileti kasutajad rõõmsalt juba turvakontrolli järjekorras.

Iroonia tuli sellest, et nad soovitasid neil inimestel seda ise teha - selleks on neil vaja minult PNR ja broneeringu andmeid. Põhimõtteliselt oleks ma saanud tema nähes telefonis selle sama tagastuse teha.
Aga Riias dokumenti ei vaadatud, niiet see nimevahetus...

0
0

Siin on nüüd midagi ikka väga valesti, kui töö hakkab eraelu segama tuleb tööandjat vahetada.Jutt mis kunagi oli, et kui ei sobi mine ära järjekord on uksetaga on aegunud.:D

6
7

Teemaalgataja saab ilma asjata materdatud. Kõik töökohad ei ole paindliku graafikuga ning ei võimalda mitmekuulist "kodukontorit", mida kuskil vihmametsas võrkkiiges teha.

15
2

Küsimus oli piletites, mitte põhjustes, miks me minna ei saa. :) Kui see oleks mõni perefoorum, siis ma lahkaks põhjusi, miks täpselt peame oluliseks kõik koos minna või miks täpselt ikka sel ajal minna ei saa. Aga see pole tripi foorumi fookus. Võtke seda kui fakti, et me siis minna ei saa ja eraldi minna ei taha, läheme hoopis muul ajal koos samuti lahedasse kohta. Lihtsalt nende piletitega tuleb nüüd midagi teha.

Töökoha või minu töökoormuse üle ei saa otsustada ühe fakti põhjal. Et kui just see üks konkreetne kuupäev ei saa ära, siis järelikult on tööl kõik halvasti.

14
4

Muidu töölepinguseaduses https://www.riigiteataja.ee/akt/112072014146?leiaKehtiv on ka punkt, mille kohaselt tööandja peab teatud tingimustel kulud hüvitama.

NB! See ei kehti mitte igasugustel tingimustel vaid ikka konkreetsetel, ja seda kas tingimused täidetud on, seda teab puhkaja ise paremini.

§ 69. Puhkuse ajakava

(5) Tööandjal on õigus puhkus katkestada või edasi lükata ettenägematu olulise töökorralduse hädavajaduse tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. Tööandja hüvitab töötajale puhkuse katkestamisest või edasilükkamisest tekkinud kulud. Kui puhkus katkestati või lükati edasi, on tööandja kohustatud andma töötajale kasutamata jäänud puhkuseosa vahetult puhkuse kasutamist katkestava või edasilükkava asjaolu äralangemisel või poolte kokkuleppel muul ajal.

4
3

Kuulge, alati ei käi töö juures asjad mingite seadusepügalate järgi. Või põhimõttel, et kui mul õigus nõuda, siis nõuangi. Asjaolud on tihti keerulisemad, kui labane must-valge olukord. Eks ta ise teab ja ei pea siin hakkama midagi pikemalt seletama-tõestama.

9
0

... alati ei käi töö juures asjad mingite seadusepügalate järgi...

Oot-oot! Palun nimesid, nii see ikka ei lähe.

1
10

Näiteks kui ise oled ettevõtja.

Võid vabalt valida,kas teed asju kliendi soovitud ajal või ei tee üldse.

5
0

Kui odavam on kogu pere piletid prügikasti visata kui tööandjalt ärajäänud puhkuse hüvitist nõuda, siis visake piletid minema. Või olid piletid ostetud, aga puhkus graafikusse panemata?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased