AirBalticu uus käsipagasipoliitika - 8kg ja 12kg
Tuli selline uudiskiri e-mailile täna airBalticult. Huvitav, kas nüüd hakatakse igat käsipagasiühikut väravas üle kaaluma?

New heavier cabin baggage 

You can now choose between two cabin baggage options when traveling on a Basic or Premium ticket. You can still take on board one cabin bag (55x40x23 cm) and one personal item (30x40x10 cm) with a total weight of 8 kg free of charge. 

If you need to bring more but don't want to check in your suitcase and wait at the baggage belt, we now offer the option of increasing your hand baggage weight by 4 kg. When you buy your ticket throughairbaltic.com, add Heavy cabin baggage for just 8.99 EUR and bring 12 kg on board instead of 8 kg. 

Please note! If you purchase additional cabin baggage weight, your cabin baggage must still remain within the above-mentioned dimensions. Exceeding the allowed cabin baggage weight or size limits will cost EUR 60 at the airport.

Ilmselt läheb suuremaks kaalumiseks jah D). See 60 eur lisatasu üle 8 kg pagasi eest on lennufirmale ikka väga magus pirukas.

kui igat kotti nüüd väravas kaaluma hakatakse, siis jäävad nad oma "Euroopa punktuaalseim lennufirma" tiitlist küll väga ruttu ilma :D

Mida see uudis meile ei ütle, on see, kuidas seda juurutada plaanitakse. See võib olla lihtsalt uus valikuline lisavõimalus ja kaaluma ei hakata. Samas võib see olla ka Ryanairi stiilis potentsiaalne peedistamiskoht. Või loterii nende kahe vahel.

Esialgu võtaks lihtsalt teadmiseks ja vaataks, kas midagi ka reaalselt muutub või ei.

airBalticul on ju arvuka koodijagamise tõttu nagunii väga keeruline midagi mõõta ja kaaluda. Alati võib leiduda reisijaid, kes on mingi muu lennufirma koodiga pileti omandanud ja kellele airBaltic on lihtsalt esimene või viimane jupp pikemast reisisist.
Paljudele sellistele nagunii kehtivad hoopis mingid tont teab mis Austraalia või Aasia otsa näiteks premium economy tingimused. Jõuad sa siin kõiki 160 reisijat segregeerida, et keda võib paari kilo pärast kottida ja kes kukub kiunuma, et tal üldse Qatari või Etihadi Uus-Meremaale lendamise pilet, Silver/Ruby/Gold/Bold klassis, 30 kilo äraantavat ja 15 kilo pardalevõetavat - kaks ühikut pealegi - ja sügavalt pohh, et Euroopas ühel tunnisel otsal (5% pileti kogumahust) mingi airBaltic üritab mingeid oma reegleid teha.

On kellegil infot, kas kaalud on välja võetud Tallinna Lennujaamas?