Booking. com ei maksa raha tagasi

Kas kellelgi on kogemus sellises situatsioonis?

15.septembril bookisin booking.com mobiilirakenduses hotelli.

Äpp andis sellise teate: 

"Midagi läks valesti. Vabandust, meil tekkis tõrge. Sinu makse läks läbi kuid meil ei meil ei õnnestunud sinu broneeringut lõpule viia. Maksame sulle kogu summa automaatselt 24 tunni jooksul tagasi."

Ootasin kannatlikult mitu nädalat enne kui hakkasin booking.com klienditeenindusega

e-kirjavahetust pidama. Olen korduvalt saatnud pangaväljavõtet jne.

Broneeringu numbrit mul pole, kuna broneering pole lõpuni viidud.

Üks klienditeenidaja lausa katkestas netis toimunud vestluse.

Bookingu Eesti telefoninumbrid ( 6694905, 6694900 ja 6694901) ei vasta, läksin Laeva tn 2 kohale, seal selgus, et bookingu Eesti esindus on Eestist ära kolinud.

Mulle tundub, et eesti keelses e-kirja teel toimunud kirjavahetuses kasutatakse google tõlget.

Samuti vastavad e-kirjadele erinevad teenindajad kes ei tea, mida eelmine klienditeenindaja on vastanud.

Samuti kirjutas üks klienditeenindaja, et teil polegi kontot.

Lisan ühest vastatud kirjast koopia:

„ ......

Oleme teie kasutajakonto üles leidnud. Vabandame võimalike ebamugavuste eest, mis antud olukord põhjustada võis.

Selleks, et teid aidata on meil vaja veidi lisa informatsiooni. Täname saadetud dokumentide eest. Hetkel antud pangaväljavõttes puudub info, kas tegu on Visa, MasterCard, Amex, jne. Palume saata pangaväljavõtte kus oleks olemas järgnev:

- Kuupäev ja summa
- 4 esimest numbrit, 6 viimast numbrit kaardil
- Kaardi tüüp (Visa, MasterCard, Amex, jne.)
- Panga väljavõtte koopia, millel on näidatud krediitkaardilt maha läinud makse.

Sooviksime teada, kas olete krediitkaardi teavitanud, kui varastatud või kadunud ? Kas kaarti on kasutatud mõnes teises pangaautomaadis/kaupluses/veebisaidil?

Niipea, kui oleme ülal välja toodud informatsiooni saanud. Saadame teie päringu meie finants osakonnale.

Jääme teie vastust ootama.

Küsimuste korral, oleme alati teie jaoks olemas.

--
Grete
Booking.com Customer Service Team

---------------

Küsitud andmeid olen ma mitmeid kordi edastanud.

Samuti on mul olemas foto bookingu teatest.

Foto tegin sellepärast, et telefonis ei saanud ekraanikuva salvestada, kuna booking.com on ekraanikuvade salvestamise keelanud.

Selline situatsioon tundub mulle mõnitamisena.

1
23

nüüd hilja-aga kui veel selline situatsioon-saad pangamakse peatada! aga antud olukorras...? -ma arvan,et saad raha igaljuhul tagasi -lihtsalt hetkel üleilmne segadus -tühistamised,majutuste enda logistika jne.

1
0

Bookingu äppi seadetes on kastike, mis keelab screenshotid. Defaultis on need keelatud, aga saab ühe klikiga need lubada.

1
0

Armas Tikker

Olen majutusasutuse omanik ja probleemide korral suhtlen booking. com teamiga üsna tihti.

Samuti olen suhelnud nimetatud Gretega, sellest pole kunagi mingit abi olnud. Grete on nn.eestikeelne teenindaja, aga otse temaga ühendust ei saa. Tema vahendab küsimused edasi otsustajatele.

Nõuandeks kõigile, nendega tuleb suhelda ainult inglise keeles, nii saad oma probleemidele kiiremini lahenduse.

Lisatud: Seda Tallinna kontorit pole juba mitu aastat.

2
0

Minul oli bookingu klienditeenindusega  suhtlus paar nädalat tagasi, kui LAV viisa saamiseks tegin nädalase broneeringu, mille peale broneeringu tingimuste vastaselt võeti kohe kaardilt raha maha(ca 500 €).  Minu raha ei broneerinud booking.com, vaid Paybridge - mis on LAV-is nn makstete vahendaja. Tühistasin peale seda kohe broneeringu. Mille peale majutuse omanik kirjutas chatis, et kas ma ikka tahan raha tagasi, raha tagasi kandmine võtab aega,  suhtles whatsappis, võta ühendust meiliga, arutame kuidas raha tagasi kanda. Ühesõnaga kahtlane värk. 10 päeva pärast kirjutasin, et kui kohe raha tagasi ei kanna, siis võtan ühendust booking.com iga või vaidlustan tehingu pangas. Seepeale vastas, et tema ei ole raha saanud, et see on läinud bookingule(mida ma ei uskunud). Õhtul kirjutasin bookingule, booking võttis majutajaga ühendust ja 2 päeva pärast nägin summat oma kontol.

Kokkuvõttes, maksete tegemisel(või lubamisel) ei ole võimalus bookingus aru saada, kas raha masrtakse bookingu kontole või läheb otse majutajale(või siis majutaja poolt valitud vahendajale). Bookingule kantud raha on vast kergem tagasi saada(kui oled broneerimise reegleid täitnud), aga kui makse läheb otse majutajale, peab booking mõjutama majutajat raha tagasi kandma. Kui majutaja keeldub tagastamast, ei ole kindel, kas booking maksab summa tema eest tagasi.

0
0

Natuke OT:
Kui on mingi kahtlasem majutuse bronn vaja teha, siis võib ju enne Bookingust küsida, et kuidas raha liigub. Pole küll ise seda pidanud kasutama aga vast see toimiks. Siis on selgus majas, et kes vastutab.

Aga jah, probleemide korral peaks kindlasti inglise keelt kasutama, muidu ei saa normaalse aja jooksul selgust.

0
0

Kuidas teha vahet kahtlase ja mitte kahtlasema bronni vahel? Ja kui kirjas on veel broneerimise ajal: Maksad majutuskohas.

0
0

kuna lepinguid hotellidega on väga erinevad, siis peab uurima bookingust või ka hotellilt raha maha mineku lepingu kohta . Et siis mõista kelle käes on mu raha.

See võib olla nii, et kliendi raha läheb bookingu kontole ja hotell saab bookingult raha kindlaks määratud ajal, kas kord kuus kõikide broneeringute eest ühis arvena. Aga võib ka olla, et booking saadab hotellile teate ja andmed raha maha võtuks tavaliselt  päev enne saabumist. Raha ei võeta kliendi kontolt, see võetakse  bookingu konto virtuaalselt  kaardilt, mis on seotud kindla bronni ja kliendiga. Teate peal on maha võtu periood ja Meil oli esimene võimalus  peale saabumispäeva südaööd. Kui klient maksis kohapeal siis me neid andmeid ei kasutanud.  Nüüd oleneb ka broneeringu tingimustest- non refundable raha tuli kohe maha võtta broneeringu tegemise päeval. Sel juhul on raha juba hotelli käes.

Või siis hoopis - näiteks töötasin ühes väike hotellis, kus maksta sai vaid kohapeal. Bookingule maksime meie kuulõpus kõikide bronnide eest korraga teatud % Klient aga omades bookingus kontot on sinna pannud oma kaardi andmed ja väga tihti kujutas ette, et on  juba maksnud. Soovitasime tal siis konto üle vaadata, kuna hotellil puudus üldse võimalus bookingu kontolt midagi võtta, Kliendi arvelt ammugi mitte.

2
0

Töötan ise hotellis ja bookinguga üsna palju kokku puutunud. 

See raha kättesaamine võib ja üsna pikaajaliseks ettevõtmiseks kujuneda.

Ise olen helistanud neile ja siis inglise keeles suhelnud vastava teenindajaga. Eesti poole peal hetkel vist jah kedagi ei ole.

Aga pead jah teadma ka seda, et kes sinult raha võttis, kas booking või hotell. Tavaliselt kui maksad online, siis on raha maha võtnud booking ise ja hiljem võtab hotell bookingult selle. Selliste tagasimaksetega tegeleb booking . 

Kui raha on maha võtnud hotell- seda peaks olema väljavõttes näha, siis teeb tagasimakse hotell. 

Ma kunagi broneerisin saksamaale kogemata tagastamatu võimalusega hotelli ja nad võtsid kohe raha maha, helistasin hotelli ja õnneks oldi vastutulelikud ja kanti raha tagasi :D

1
0

On ka mõned segadused nendega olnud, aga helistades alati kiiresti lahenduse saanud, telef +372 8000 111 836. Tõsi, suheldakse vaid inglise keeles.

0
0

Booking õnnitles mind aastavahetuse saabumisel Geenius tase 3-ga. Esmapilgul sellest mingit kasu ei näi olevat. Geenius 2 oli justkui default kõigil, ise ei tea, et oleks kuidagigi eriline olnud - kas see saadeti massina kõigile? Et nüüdsest kõigil default Geenius 3?

0
0

jaanusm:
Selle eelduseks on 15 peatumist eelmise aasta jooksul.

Aga kasu ei ole jah.

Sõber, kes ilma mingi staatuseta, sai parema hinna kui geenius tase 3.

1
0

Veidi kaldun teemast kõrvale, aga just eelpool mainitud põhjustel (ning lisaks klienti solvav lihaturu zhargoon booking.com lehel) olen tihti püüdnud hotellides otse majutust osta, aga siis üldjuhul muidugi hakkab vastupidine jama peale: esiteks pakutakse kohe kõrgem hind kui bookingus ja teiseks, kipub olema teenindus või mingid nüansid kehvemad, sest nad ei pea siis muretsema, et klient jätab halva arvustuse. Ehk siis kokkuvõttes, koos bookinguga on omad miinused, aga ilma tekivad jälle vanakooli probleemid :s   :)

3
0

Natuke off-topic aga miks te Geeniused hotels.com ei kasuta? Seal lisaks staatusele natuke konkreetsem boonusprogramm. 10 ööd ja saate ööbitud keskmise hinna eest vabaöö (soodustuse bronnist). Kasutan ise (lisaks IHG jt. hotellikettidest otse broneerimisele ) bookingut, agodat jt. vaid siis, kui hotelsis pole miskit sobivat või kui hind mingil põhjusel muudel saitidel rohkem, kui 5-10% soodsam hotelsist. 

Ega sellega muidugi rikkaks ei saa, aga igasugu boonused on ju toredad. Vaatasin huvi pärast just Hotels appist, et juba 35. vabaöö voucher peaks olema varsti mul aastate jooksul välja teenutud.

1
0

Olen alati põhiotsingu teinud bookingus, edasi võrdlen erinevaid lehekülgi. Seni on booking peaaegu alati soodsaim olnud või on hommikusöök hinnas, tasuta tühistamine vms lisaboonus. Kuskil oli hotelsi oma soodsam, sain ka mõned ööd, kuid muudel juhtudel kinnitan, et nn vabaööd oled ise kaarega kinni maksnud.

0
0

Hotels.com reaalselt pakub paremaid hindu ja pakkumisi oma VIP-tasemel, mis on vist 30 ööbimist aastas. Seda just eriti tasuta parkimise, hommikusöögi jne võimaldamisega.

Mina võrdlen ka kõiki hindu ja võtan sealt, kus mõistlikum. See, kas odavam on Booking või Hotels.com (Expedia), sõltub väga riigist. Ülemaailmselt on Booking parem, aga konkreetsetes riikides - seda ka Euroopas mõnel pool - võib Expedia parem olla.

Kõige rohkem olen ilmselt kasutanud varianti, kus võtan Hotels.comist, saadan neile Agoda või Bookingu parema hinna screenshoti, nad maksavad vahe kinni tavaliselt mõne tunniga (ma reeglina ei tee broneeringuid rohkem kui mõni päev või maksimaalselt nädal ette ja eelistan alati "maksa kohe" varianti "maksa alles hotellis" variandile), ja saan sellelt mis iganes Agoda või Bookingu paremalt hinnalt veel 10% allahindlust Hotels.comi boonusprogrammi kaudu (tasuta öö 10 ööbimise eest).

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased