Eesti ja teiste riikide reisisaated

Viskan siin palli õhku ja uurin, kes vaatab kodumaiseid või välismaiseid reisisaateid ning milliseid? Hetkel tundub , et iga vähegi tuntud inimene teeb oma reisisaate ja olemasolevate kvaliteet ning tase on täiesti erinevad. Samas arusaadavalt võib olla publikut mõlemale, sest kogenenud reisisell vaatab reisisaadet ehk veidi teise nurga alt, kui see kes on vähem reisinud.

1
2

vaatan ikka, hetkel neid siiski nii palju, et kõiki ei jõua. 4x4, Õhinapõhised, Meie Aasta, Uhhuduur hetkel jälgimisel. Ootan Piret Järvise Marokot.

Välismaistest Joanna Lumley meeldib väga.

2
1

Uhhuduuri vaatan/vaatasin ikka! Teistest varasemalt ka 4x4 reise. Muid mitte niiväga.

Tase on tõesti väga kõikuv. Ka saadete enda erinevate osade lõikes. Mõne puhul ei jõudnud ausalt öeldes ära imestada et mindud on niivõrd kaugele aga kõige huvitavamaid ja põnevamaid kohti ei külastata.

5
0

Samuti vaatan (ja eelnevalt üldiselt ka loen) Uhhuduuri materjali.

Välismaistest juutuubikanalitest jälgin Bald and Bankrupt'i ja Kurt Caz'i

0
0

Parimad olid (ilmselt on ka jätkuvalt) kahtlemata Sat3 kanali reisi- ja loodussaated. Paraku on see kanal vaid STV klientidel ja pole peale teenusepakkuja vahetust enam vōimalik vaadata. Geoblokeering ei luba ka veebist vaadata, ehkki on muidu tasuta kanal. Alternatiiv on veel sat tv kus see on vabakanalina olemas.

Mis neid siis eristab Eesti saadetest? Näitab kohti nii nagu need on ilma et pōhiteemaks muutub kas noorima lapse söömishäire vōi suitsev sidur. Lagunevat autot saab vaadata ka top gearist jne.

1
0

4x4 oli päris hea.

Üle ja ümber - ei meeldi ja ei vaata enam, kunagi vaatasin. Natuke selline vigurdav ja selline "mina ja maailm" tüüpi.

Võsa Vietnamis oli ka huvitav.

Uhhuduur oli ka huvitav aga tundub, et hakkab ära vajuma.

Meie aasta- täis 10 punkti.

Õhinapõhised - oli ka huvitav aga nüüd samal ajal Meie aastaga ja jäi kaotajaks. Järelevaatamisest ei ole ka viitsinud vaadata - ju siis ei ole ikka päris see.

Tiina Park vist ka tegi midagi - ei ole vaadanud.

Midagi veel aga ei mäleta...

2
1

Eesti omadest vaatan Uhhuduuri, kui piirkond huvitab, siis ka 4x4. Väga paljud kohalikud "reisisaated" lähevad kahjuks eneseimetluse või piinliku amatöörluse kategooriasse a la lähen soojale maale puhkama, teen basseini serval ja mere ääres paar videot ja telekanal maksab mu kulud kinni. Või siis on tuntud nägu läinud reisile, aga eeltöö riigi kohta on samal tasemel nagu välisministeeriumi suunamudijal (appikene, ahvid kõndisid tänaval!) Korraliku produktsiooniga tehtud Joanna Lumley sarja muudab talumatuks saatejuhi hüsteeriline edevus, seda pikalt välja ei kannata. NatGeo ja Discovery valik on õnneks üsna hea, et igaüks leiaks midagi meelepärast.

6
0

Tailu, kas sa pole vpn-ist midagi kuulnud? PlanetVPN on tasuta ja ka Saksamaa server sealhulgas tasuta, vahi palju tahad oma Sat3e.

1
4

Eeltöö osas täiesti nõus - kohati on tunne et see on jäetud täiesti tegemata ja lihtsalt on mindud kuhugi kohale. Õigemini, mõnede autoreiside puhul on kohati tundunud et tehnilise valmisoleku osas on eeltööd tõesti tehtud ja põhjalikult , kuid eesootava sihtkoha osas vähem. Sest kogu autonduse teema osalistele selgelt hingelähedasem, Ja eks seda on olnud märgata ka sihtkohas kus kohalikest vaatamisväärsustest on kohati veel enam kajastust leidnud amortide parandus või siis puudoleva kardaaniristi otsingud. Aga eks inimesed ongi erinevad - mõnele meeldibki auto putitamine ja üksildastes kohtades sõitmine rohkem kui näiteks iidsete linnade või kultuuriväärtuste avastamine ja see on täiesti ok.

Ja ma ei oska öelda kas see langeb otseselt reisisaadete alla, aga minule on meeldinud ka "Johannese lähetamine". Seda just seetõttu, et eeltöö on hästi ning professionaalselt tehtud. Erinevalt enamikust teistest reisisaadetest. Kohapealse elu teemasid koos veidi igapäevaelu kommete ja taustaks kohapealse loodusega on hea vaadata. Eriti kuna ka operaatoritöö on olnud professionaalne.

5
0
0
0

Kas Grand Tour kvalifitseerub reisisaateks? Kui jah, siis ikka vaatan.

1
0

Simon Reeve saated on üldiselt väga head olnud, nii ilu kui valu - https://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Reeve_(British_TV_presenter)

8
1

Kaks kanget ja Meie aasta. ETVs on läbi Jupiter portaali võimalik vaadata Reisile minuga saadet, mis on üldise kvaliteedi poolest väga kehv (liiga palju kirikute külastamist ja sügavamõttelise filosofeerimise teesklemist), kuid mõni osa või külaline on positiivselt üllatanud.

3
0

Produktsiooni mõttes on kõrgem tase kindlasti Teet Margna ja Kristjan Jõekalda reisisaated. Eks selle taga on Villem Tarvas ja Margus Malm olnud, kes on oma ala profid. Kas varsti võiks vabalevisse (loe TV3) jõuda nende Kaukaasia seiklus. Hea produktsiooniga on ka Tiina Pargi saated, praegu on eetris Mikitaga tehtud Kanaari saared. Taavi Libe proovib kätt Aafrikas, minu jaoks keskpärane saade. Parema saate oleks ehk andnud teha Vietnamist, kus seikles vana telehunt Võsa. Tuuli ja Arbo praegu eetris olev seiklus on minu jaoks ehk liiga veniv, aga produktsiooni mõttes on tegu üle keskmise saatega. Omaette zanr on muidugi keskealised palja ülakehaga automatkajad. Jüri Piheli sõnad sellest artiklist. Artikkel on tasuline.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120275786/eestis-on-tekkinud-reisisaadete-buum-tegijad-toodavad-ja-inimesed-vaatavad

Unustasin. Ivo Kuuba seiklus on ka omamoodi huvitav vaadata. Mida sotsialismus inimeste ja riigiga korda saadab. Selles saates kõlab hea taustamuusika. Lühidalt kõik.

3
1

Välismaistest saadetest Ukraina 'Kull ja kiri', mida ka Go3 kaudu näeb: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Oryol_i_Reshka kaks saatejuhti külastavad üht linna või piirkonda, ühel piiramatu eelarve ning teisel 100 USD nädalavahetuse kohta, kokku üle 600 saate. Või siis mõni Netflixi toidureisiseriaal: 'Somebody Feed Phil', 'Street Food' vms.

3
0

Kaks kanget on minu arust parim ,kuna tasakaalus on kõik : ajalugu , vaateid , nalju piisavalt ja nii edasi .

Võsa pingutas seal Vietnamis teha mingit saated aga minu arust labaselt tuli välja , sama mis keegi tuleks Resti ja filmiks ainult Maxima taguseid pinke .

Välismaa eriti USA - on ilusa pildiga aga reaalselt infot 0 , ainult nii ööelda kunstlikult tehtud show ja dialoogid ( Võsa saates prooviti samuti tarka mängida )

4
2
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased