Jätkuvalt Viru Reisidest.

ISTANBUL JA RUMEENIA – BULGAARIA RINGREIS KOOS PUHKUSEGA MUSTA MERE ÄÄRES, POOLA – SLOVAKKIA – UNGARI – RUMEENIA – BULGAARIA- ISTANBUL(Türgi) – SERBIA 20.07.-02.08. Reisil tekkis hulganisti tõrkeid, mida ei olnud kajastatud meile esitatud reisiprogrammis.1. Lubatud kõigi mugavustega bussis puudus õhk ja konditsioneer töötas miinimumis, mis lõunameremaades on lubamatu. Õnneks jäid tulemata tõsised terviserikked. WC kasutamine oli lubatud vaid äärmuslikel juhtudel, kuigi sõita tuli teinekord 4-5 tundi järjest. Pagas mahtus vaesevaevalt ja suuri ostusid ei lubatud teha, kuna lisapagasit ei olnud kusagile mahutada. Mitmed korrad avanes pagasiluuk reisi ajal. Õnneks jäi pagas alles. Bussis pidime ise koristama igal õhtul prügi, mis peaks olema reisikorraldaja poolt organiseeritud.2. Öömaja Ungaris üle mõistuse räpane. WC ja duši võimalus üle korruse meestel ühine ja üle korruse naistel ühine. Olmetingimused ei kinnita kriitikat (mustus, hais, eelnevate klientide järelt koristamata, prügi hunnikud  nurgas - olemas ka fotomaterjal tõestamiseks). Dušširuumidel puudusid kardinad, puudusid elementaarsed hügieenivahendid ja käterätid (need tuli valvelauast osta lisatasu eest. Puudus tualettpaber osades tualettides. Seinakontaktid rippusid ohtlikult seina peal, mis oli kohati eluohtlik.3. Iga päeva toredad emotsioonid said nullitud õhtuti öömaja saamisel, kuna ette makstud kahetoalise koha tasu ei taganud kahekohalist öömaja. Osadele pandi juurde vägisi kolmas inimene, kuigi makstud oli kahekohalise toa lisatasu. Ühel ööl Serbias oli külaliskorter, kus paarina pidi magama teise paari elutoas läbikäidavas toas, kuigi mõlemal paaril oli tasutud kahekohalise toa eest, mis ei ole normaalne.4. Lubatud kellaajaks ei jõutud hotelli mitte ühelgi päeval ja hotellidega oli nii nagu siin varasemalt juba kirjeldatud on, lubatud ettemakstud hotell oli tegelikult neli erinevat hotelli ja eriti põnev oli situatsioon veel Istanbulis, kus kiid viis sind hotelli kuid järgmisel päeval pidid 20 miljoni elanikuga linnas hotelli ise ülesse leidma. Õnneks oli grupis häid orienteerujaid. Kohe esimesel reisiööl selgus, et meile lubatud hotell on kinni ja peame sõitma edasi ca 500 km ja öömajale saime vastu hommikut.Mitte iial ei vali ma rohkem Viru Reise. Olen nõus maksma enam selle eest, et mul on kindlus ja garantii. Puhkusele sõidetakse puhkama, mitte lisanärve kulutama.Vaide peale reisifirma vilistas ja seda hakkab edasi lahendama Eesti Vabariigi kohus. Ainest nende vastu koos tõestusmaterjaliga on piisavalt. Nad ei vaevu isegi kõnedele ega kirjadele vastama. Keegi Julia saatis esimese kirja peale vastuse, et vaie on edastatud lahendamiseks juhatusele ning vastamine võtab aega kuni 30 päeva. 30 päeva pärast ei vaevuta isegi enam vastuskirju saatma. Kes valib aga Viru Reisis reisipartneriks, siis lugege hoolega enne arvustusi, kui otsuse langetate. Ja kui otsustate nendega siiski reisida, siis peate arvestama ka tagajärgedega.

1
23

Mis jõud paneb kedagi bussiga sellist teekonda läbima? Lihtsalt öeldes ei saa aru.

9
7

Kultuurihuvilisel tasuks äkki kirjutama õppida enne postitamist.Huvitav, mida te hingasite kui bussis õhk puudus?Mis loom on 'kiid'?Kuidas saavad olmetingimused kriitikat kinnitada?

5
16

@Karl VainoMille üle kurdate? Teen Teie eelviimase kommentaari lahti ja ütleks, et võiksite ise enne kirjutama õppida. Mis see kommentaari mõte siin Teil muidu oli?

12
0

Minu arvates, sm. Vaino, on kultuurihuvilise postitus oluliselt loetavam, kui nii mõnedki teised, millest silmatorkavamate üle siin hiljuti on pikki vaidlusi peetud.Mina aga ootaks hoopis objektiivset arvamust selle konkreetse reisi kohta kasutajalt Reisikaaslane125, sest mul on andmeid, et ka tema tegi selle bussiringreisi kaasa.

12
0

Kui vaadata Viru Reiside hinnakirja, siis peaks aru saama, et tegu ei ole luksusreisiga. Hind tuleb millegi arvelt. Vaadates nende ajalugu, mida on ka Tripis üsna palju kajastatud, siis tagantjärgi hädaldamine tundub lihtsalt mage. Ai astusin stta sisse, mhmh, lugesin, aga ma ka.

4
7

@sebinOlgu see hind või 100 EUR, aga siis võiks reisibüroo seda reklaamida ka ekstreem turismi nimega, kus miski pole kindel. Pakun siiski, et paberil müüakse ikka mõnusaid elamusi. Loodetavasti kui inimesed seda firmat googeldavad, siis tulevad need teemad välja ja osatakse seda firmat vältida.

12
0

Mina imestan, et leidub veel jätkuvalt inimesi, kes soovivad Viru Reisidega seigelda. Juba 10 aastat tagasi leidus internetis sarnaseid kirjutisi nagu teemaalgatajal, aga inimene ikka ei õpi, tahab omal nahal järele proovida.Kui 14 päevane reis maksab 413 eurot, siis ei saagi sealt midagi head tahta. Sellise raha eest ei saagi uut ja moodsat bussi. Ei ole olemas odavaid ja häid asju, jätke palun see endale meelde.

5
0

To kaupo..14 päevane reis maksab 500 eurot. Kahekordne  buss mahutab 67 inimest.See teeb 33 500 erotot. Ilisõhtused hostelid, öömajad,praktiliselt ei maksa Viru-Reidele midadi.(püsiklkient)+ vana ja katkine  buss,mille Viru-Reisid,üürivad,poole hinnaga.Kohapeal vaatamisväärsuste külastamine ja pidulik õhtusöök,tantsuetendusega grupile.Sealt tuleb,  Viru-Reisidele,kopsakas summa taskusse!  Milline suurepärane  kasum, Viru-Reisidele.

3
2

Pole iialgi ühelgi bussireisil käinud, seega küsin kas tõesti topitakse bussid viimaseni täis? Siis pole ime et pagas ära ei mahu ning vetsus lubatakse jaokaupa käia...

0
0

@Matty54 Ma olen ise ka mitu bussireisi korraldanud oma tuttavatele ja tean, et pole korraldamine sugugi odav ja lihtne. Aga kui tõesti 14 päeva ja 500 é, siis siin ongi ju asja iva. Selle raha eest ei hakkaks ma ise küll reisi korraldama. Giid, bussijuht, buss ja hotellid maksavad ja suvisel tipphooajal ööbimiskohad ongi kallid. Firma tahab ka lisaks mingi kasumi saada.  VR on ikkagi mõeldud väga hinnatundlikule inimesele. Ja eks igaüks tahaks kusagil kaugemal ka ära käia.

3
0

Käisin just 2 kuud Hispaanias ja kogukulu tuli näkku 1000 eurot. Ja mingites jubedates kohtades ei ööbinud, seega kui tahate odavalt reisile, tehke ise programm ja omad valikud. 

4
1

Summerrock - kas saaksid eelarvet täpsemalt lahti kirjutada? Ei oska Eestis paigal olleski nii vähesega hakkama saada, reisimisest siis rääkimata. 

6
3

Olen aru saanud, et Viru Reiside reiside kirjeldus ja reaalsuses pakutud teenused ei vasta üksteisele, mis on ilmselgelt kliendi petmine ja seega on täiesti imeks pandav, et ettevõtel on olnud võimalik nii kaua tegutseda.

3
0

Olen käinud kahel bussireisil - Itaalia ringreis ja teine Austria. Firmadeks LaStrada/ Carinthia Reisen, tegelikult üks ja sama reisikorraldaja. Väga rahule jäänud. Korralikud bussid, tasemel giidid, arvestades reisi odavust, vist 300 euro kanti, siis uskumatult korralikud ööbimised. Keegi eelpool küsis, miks selline piinav pika istumisega reis üldse ette võtta? Aga omal käel Itaalia näitel sellise raha eest ei õnnestuks käia Roomas, Vatikanis, Veneetsias, Pisa torni vaatamas jne. Jah, bussireis ei ole kõige mugavam reisimisviis, aga vahelduseks siiski. Loomulikult tasub kindlasti uurida reisipakkuja tausta, minu mäletamist mööda on Viru Reisidel läbi aastate pidevalt probleeme olnud. Bussireisidel käimise eest ei maksa mind tänitama hakata, olen piisavalt reisinud, enamuses ise kõik järjestanud, sekka paketireise, kui need tulevad soodsamalt kätte.

6
0

Küsimus teemaalgatajale ja ka teise analoogse teema algatajatele Hendriksonidele (vt. https://trip.ee/foorum/uldfoorum/viru-reisid-saatis-inimesed-2019-aasta-septembrtis-soidukolbmatu-bussiga-gruusia-ringreisile :

-Te soovite Viru Reisidelt mida? Näiteks , kas rahalist kompensatsiooni, uut reisi, paremat korraldust, firma lõpetamist, avalikku vabandamist?.

Tõenäoliselt tehakse sarnaseid bussireisi veel ja sarnased juhtumid jätkuvad. Lihtsalt inimesed on erinevad ja soovid erinevad. Kui tean, et olen keskmisest nõudlikum ja pahuram, või minu  jaoks ei ole reisimine seiklus, siis minule selline bussireis ei sobi ja ma ei lähe ennast ega teisi säästes sellisele bussireisile. Pahurad ja tänitavad kaasreisjad on täpselt samast kategooriast, kui juua täis lällavad ja kakerdavad lärmakad noormehed. Või kroonilised hilineajad.

2
6
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased