Jalutades 22. riigis 20 000 kilomeetrit - 4 aastat ja 3 kuud

Tervist!

Ma soovin teiega väga jagada mõningaid oma parimaid fotosid ja videosid sellest, kuidas ma jalutasin 22. riigis kokku 20 000 kilomeetrit, milleks kulus 4 aastat ja 3 kuud.

FOTOD ASUVAD SIIN: http://bit.ly/2O3UCft

JA VIDEOD SIIN: https://bit.ly/3dPdTfw

Ma alustasin seda pikka jalutamist 11. mail 2014 Tallinna piiriäärest Laagri bussipeatusest ning 20 000 kilomeetrit jalutamist täitus Indoneesias Sumatra saarel.

Riigid, mida jalgsi läbisin olid: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Rumeenia, Serbia, Bulgaaria, Kreeka, Türgi, Iraan, India, Nepal, Myanmar, Tai, Kambodža, Laos, Vietnam, Singapur, Malaisia ja Indoneesia.

DETAILNE** MARSRUUT** KAARDIL asub siin: http://bit.ly/2XLmLxq

Kõige kauem jalutasin ma Indias, kus läbisin jalgsi üle 3600 kilomeetri, milleks kulus kokku 7 kuud. 

Kasutasin jõgede, merede ja ookeanide ületamiseks ka praame, laevasid ja lennukeid. 
20 00 kilomeetrit on see distants, mille läbisin 100% jalutades. 

Mõned faktid ja meeldejäävamad kogemused

Kasutasin kokku 24 paari erinevaid jalanõusid 

* Elasin lühidalt 220 kohalikus kodus koos kohalike peredega. Kodu on ju kõige privaatsem paik - justkui püha paik ning viibida kohalikus kodus koos kohaliku perega on kindlasti ühe kõige erilisemaid ja rikastavamaid kogemusi, mis ühe ränduriga võib juhtuda. 

* Kõige kauem viibisin ma ühes Nepali kodus, kus olin kokku 3 kuud aidates ühel perekonnal peale suurt Nepali maavärinat ehitada uut maja 

* Rohkem kui 650 ööd ööbisin ma üksinda telgis 

* Selle rännuku alutades oli mul raha nii taskus kui pangakaardil kokku 8 eurot. Ma kogusin, pesin ja sõin isegi teeäärseid kevadisi hapuoblikaid. Hiljem üürisin välja ja müüsin ära oma Eestis asuva maja, mis muutis rändamise lihtsamaks.
* Minu ühe kogu aasta kõik kulud olid keskmiselt kokku 3000-3500 eurot. 

* Rohkem kui** 2200 lahket inimest** peatas mind teel ning sadades erinevates külades ja linnades. Küsisid küsimusi, andsid mulle erinevaid jooke, sööke, kutsusid mind oma kodudesse, andsid erinevaid kingitusi ja isegi raha!  

* Mitu nädalalt jalutasin Põhja-Türgimaa lumistes mägedes ka -17 külmakraadiga 

* Läbisin jalgsi paar kõrbeala Iraanis ja Indias, kus iga päev tõusis temperatuuri üle 40 kraadi

* Jalutasin mitmeid kuid ka Aasia mussoonvihmades, kus paaril korral tõusis tulvavesi isegi üle põlve 

* Kahel korral ründasid mind koerad (Indias ja Tais) ning korra pidin seetõttu minema haiglasse

* Üle nädala aja eskortis minu jalutamist relvastatud politsei nii Indias kui Myanmaris

* Erinevates riikides kutsuti mind külastama rohkem kui 45 kooli ja ülikooli, et jagada reisikogumusi ja fotosid kokku kümnete tuhandete noortega
* Kuu aega elasin Vietnami mägedes zen kloostris

* Andsin sellest pikast jalgsirännakust üle 140 rahvusvahelise intervjuu 

* Leidsin uued kodud kolmele teeäärest leitud koerale ja neljale kassile 

*** **Läbisin üksinda ühte mägi-džunglit Laoses, kus kolmandal päeval lõppes otsa minu toit ning hakkasin sööma värskeid bambuslehti 

* Minu ema Marje tuli minuga kohtuma ja koos rändama nii Kreekas, Türgis, Nepalis kui Vietnamis. Kesk-Vietnamis ostsime ühe jalgratta. Ema koos meie pagasiga sõitis rattal ning mina seljakotist vaba jooksin tema lähedal kahe nädala jooksul üle 220 kilomeetri. 

* Kümned inimesed on erinevates riikides selle pika jalutamisega mõneks päevaks ka ühinenud. Kõige suurem grupp oli mul Vietnamis, kus 13 vietnamlast jalutas minuga koos 5 päeva.

* Olles jalutanud kokku 13 000 kilomeetrit ja jõudnud Vietnami, kohtasin ma ühte maratonijooksjast Vietnami neidu, kes järgneva 1 aasta jooksul tuli minuga kohtuma ja koos jalutama kokku täpselt 10 korda, 2 korda bussiga ja 8 korda lennukiga viite erinevasse riiki ning jalutas minuga viies riigis üle 750 kilomeetri!! 
2018. aasta oktroobris me abiellusime ning eelmise aasta märtsis sündis meile tütar Maria Mai.

Teeme plaane ja ettevalmistusi, et järgmisel aastal jätkata seda pikka rändamist juba kolmekesi. Mina jalutades ja abikaasa ning tütar samal marsruudil väikese matkaautoga. 

Minu suureks unistuseks on kokku 11-12 aastaga jalutada erinevates riikides kokku minimaalselt planeedi ekvatoriaalse ümbermõõdu pikkus, milleks on 40 075 kilomeetrit. 

PALUN LOE VEEL SIIT https://bit.ly/2Xo8Ywz 

PARIMAD FOTOD ASUVAD SIIN  http://bit.ly/2O3UCft

JA VIDEOD SIIN  https://bit.ly/3dPdTfw

**
Suur suur aitäh teile tähelepanu eest!!!**

**Palun olge hoitud ja terved!!! **

Meigo Märk

See, mida ma siin just praegu lugesin ja nägin...

Proovin selle ühe sõnaga kokku võtta.

VÕIMAS!

Ja minu küsimus:

MILLAL (mitte "KAS") ilmub rikkaliku pildimaterjaliga raamat sellest äärmiselt ainulaadsest reisist???

Mina oleksin raamatupoes esimeste hulgas seda nõutamas.

Selline julgus, minna 8 euroga mitmeks aastaks reisile, kõik need läbielamised ja emotsioonid, läbikulunud tossutallad ja kohalike toetav kaasaelamine ...

See lihtsalt väärib (ilmselt mitmeköitelise) raamatu kirjutamist.

Siiralt - tunnen kadedust.

Ei usu, et ma ise oleksin võimeline midagi võrreldavat ette võtma. Aga väga tahaksin küll.

Kindlasti soovin edu ja jõudu tulevasteks jalutamisteks!

10
0

Natuke lisa, 2018. aastal salvestatud saade Hakkame Tegutsema:

http://hakkametegutsema.ee/podcast/lugu-41/meigo-mark

Muljetavaldav igal juhul:)

2
0

Väga lahe!

2
0

Uhh, nii äge :)

Põnev lugemine, lahedad pildid, videod.

Kraabiksin ka kindlasti raamatupoe ukse taga, kui peaks raamat ilmuma. Igatahes oleks see ilmumist  kindlasti väärt!!

Edu unistuse täitumisel!

3
0

Väga vinge, tõeline palverännak . Tundub lausa inimvõimete piire kompav üritus.....

Paksu rahapaki eest privileege ja luksust osta pole eriti keeruline. Aga niimoodi nomaadina jalutades ja hapuoblikatest toitudes ilmselt enamus üle paari nädala vastu ei peaks.

Kas raamatul juba pealkiri olemas?:)

2
0

Siin ei oskagi midagi muud öelda, kui et absoluutse tahtejõu ja sihikindlusega inimene. Ilmselt ka maailma väikseim stardikapital sellise rännaku puhul. Ja milline muinasjutuline lõpp Vietnami tüdrukust!

0
0

Jube :) heas mõttes . 

Ma vähe mis raamatute eest olen nõus maksma , aga kui antud juhul Autor teeks korralikul lehe sellest trippist ja paneks sinna annetamise , ostmise võimaluse siis kasutaks kuna äge trip . Algus tal juba tehtud 

Raamat piltidega oleks ilus aga teades selliste raamatute hindasi -- ei ostaks .

1
0

Maailma avardav ja julge ettevõtmine - inimlikult väga ehe ja vahetu.

Julgust ja edu uute plaanide kavandamisel ja elluviimisel!

1
0

Ilus lugu mis sai muinasjutulise lõpu. Kas on mõtet teha kehv järg väga heale filmile, mis halva reeglina juhtuda võib? Võta aeg maha ja pühenda end lapsele esialgu, see oleks minu isiklik soovitus. See mida sa tõestada oled tahtnud, on ammu täidetud. Nüüd tuleb tõestada, et oled hea isa. Aga selle kohta mida sa teinud juba oled, on mul öelda vaid üks sõna: respect.

4
0

Minu lugupidamine.

2
0

Meigo Märk, olen Su postitustel silma peal hoidnud ja need on mind tugevasti inspireerinud. Väga tänan! Edu edaspidiseks!

1
0

Uskumatu tegelane! Super

1
0

Ulme vend ! Nigu kõigi seljakotirändurite michael jordan vms :D

4
0

Väga äge igal juhul.

Aga huvitab:

Miks sa üldse hakkasid Minema ja kas algul kujutasid juba ette, et retk osutub nii pikaks?

2
0

See on suurepärane, see lugu ja see teekond. Aitäh jagamast!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased