Kas pooldate piiride avamist?

Mulle ei meenu, et ma oleksin kuskil märganud uuringut sellel teemal. On küll kostnud hääli Saaremaalt ja mingeid petitsioone, aga mida Trip.ee kasutajad sellest arvavad?  Teatavasti avatakse paari päeva pärast katseks rahvusvahelised piirid - koroonaviirusega võitlevas maailmas muuseas esimese omataolisena -, Balti riikide majandusruumis. Kas piiride avamine (reisimiseks) on teie arvates risk?

Kas mõningane (võimalik)  koroonaviirusesse haigestumise kasv on seda väärt? Kas te pigem lükkaksite piiride avamise  edasi või olete selle poolt?

 Kas valitsuse otsus oli pigem õige või pigem vale?

2
3
1
23

Pigem õige Balti riikide osas, sest neil on näitajad korras. Soome on ka kindlasti ok. Olukorda peab jälgima ning vajadusel tegutsema.

6
0

Mina poolda piiride avamist ainult Balti riikide suunal. Seega otsusega nõus nii ja naa.

(Ülejäänud ja järgnevad enda kommentaarid kustutasin ära, kuna teemaalgatajal on konkreetne küsimus ja ei poolda risustamist)

5
8

Piiride avamine on väga positiivne, neid ei oleks tohtinud kunagi sulgeda. Arvestades viiruse kergust, on sellele kulutatud liiga palju raha. Hiljuti oli uudis välismaa meedias 5 aastasest tüdrukust, perekond unustas kõik seni järgitud Koroona ohutusnõuded, kui lapse kehale ilmusid verevalumid ja arsti juures selgus, et vähk.

Tundub, et mõned töönarkomaanid võimendavad Koroonat üle, et saaks tasustatud puhkust töölt.

10
11

Loomulikult pooldan piiride avamist ja vaba liikumist. Viirus ei kao niipea kuskile ning on rumalus istuda aastaid oma urus ja oodata seda mida ei juhtu. Viirusega koos tuleb elama õppida mitte raisata oma elu kartmise ja muretsemise peale. Võrdsed võimalused peavad olema kõigil. Kes kardab istugu kodus, kes tahab elada see elagu.

Hanerasvavalitsuse otsus maismaapiirid sulgeda oli ülim lollus. Sulgeda piir Lätiga ja valvata seda kopteri, droonide ja ratsapatrullidega. Suuremat rumalust annab välja mõelda.

19
14

Balti riikide osas pooldan kindlasti. Piiride sulgemine on  minu hinnangul meede, mis täidab oma eesmärki, ja saab olla põhjendatud vaid koosmõjus kõikide teiste meetmetega.  Alates 18. mai lähevad enamus koroona tõttu kodukontoris töötavad inimesed tagasi kontorisse tööle, avatakse lasteaiad, spaad jne. Kaubanduskeskustesse ning kohvikutesse/baaridesse/restoranidesse saame me juba praegu minna, samuti saame tarbida erinevaid teenuseid (juuksur, vms). Tean, et kõik ei torma kohe shoppama, ei pane lapsi kohe lasteaeda ega lähe spaasse ainuüksi selle pärast, et nüüd on lubatud.  Samas arvan, et absoluutne enamus ühiskonnast liigub siiski kiiresti tavapärase elukorralduse suunas. Selles valguses ei ole piiride kinni hoidmisel minu hinnangul enam mingit mõtet.

16
0

@Valeria. A

Spa'd jäävad veel kahjuks kinni. Muus osas nõustun Sinuga täiesti.

6
0

Kas te võiksite jätta poliitika kõrvale, à la poliitilised eelistused ja muud maailmavaatelised ja isikliku elu probleemid.  Küsimus eeldab tegelikult lihtsalt kas "jah" või "ei" vastust. Kas mõistlikum on isolatsioon või vabadus?

Kas piiride avamine on õige või vale?

Ma ei ole veel ise vastanudki - aga selleks on kindel "jah".

11
2

@cococoboco

Milles probleem? Ma avaldasin oma arvamust, nii nagu sinagi. Ära võta isiklikult kui.kellegi arvamus erineb sinu omast. Hoiad närve ja elad kauem (kui Covid just ette ei jõua :D ) Sõimanud ei ole ma küll kedagi. Pigem ikka tunnustust avaldanud.  Hanerasv on ju meie valitsuse leiutatud universaalravim iga haiguse raviks. Eesti Nokia  :D

5
11

Kindlasti "jah" piiride avamisele seda eriti Eesti suguse väikeriigi puhul

5
1

Balti riikide vahel võiks piirid avatud olla. Turismile võiks veel mõneks ajaks suletuks jääda siiski.

Omaette sai siin prognoosida, et ilmselt saavad koroonast priiks esimeste seas just Balti riigid. Turism võib uue puhangu tuua, kuigi eks me järgmise 2-3 nädalaga saame teada, kuidas piirangute leevendamine sellele siseriiklikult kaasa aitab või laabub pea täielikult.

Aga täna Järve keskuses käies oli kohe täitsa huvitav tunne. Inimesi täis, kõik poed lahti, väga keegi ei paanitse oma maskides ja kinnastes ja elu oli elu moodi! Tore!

4
2

Alates 18. mai lähevad enamus koroona tõttu kodukontoris töötavad inimesed tagasi kontorisse tööle???  Päris paljud jäävadki kodukontorisse tööle .

4
0

Piiride avamine on täiesti OK. Ei saa lõputult majandust kägistada. Pealegi on haigus ju suhteliselt kontrolli all. Kui me oma urus edasi istume ja väriseme, siis sureb osa inimesi kas nälga või mõnel muul põhjusel kokkukukkunud majanduse ja kaose tingimustes. Ja kui võrrelda eelmise aasta gripisurmasid ja tänavust koroonat, siis eelmisel aastal polnud juttugi aga nüüd on koroonasse surnud inimesel justkui miljonites hinnasilt küljes.  Kõlab küüniliselt aga fraas, et inimese elul pole hinda, kehtib täpselt niikaua, kui riik suudab seda koormat kanda. Lugege kokku gripp, liiklussurmad ja tulekahjud. See suur number küll mingit paanikat ei põhjustanud.

Haigus ilmselt ei kao kuhugile. Kui vaktsiin leitakse, siis läheb ilmselt nii nagu gripi puhul. Igal aastal erinev tüvi ja muudkui vaktsineerite. Grippi surnud inimesel on täiesti savi sellest, et vaktsiin ja ravi on ju tegelikult olemas. Aga ometi sureb maailmas igal aastal meeletu hulk inimesi.  Keegi ei kergita kulmu kah. Seega ei maksa loota, et paari aasta pärast on asi unustatud. Inimene lihtsalt harjub ära ja koroonasurmasid võetaks nagu täna grippi- shit happens.

13
2

Pooldan piiride avamist puht isiklikel põhjustel, kuna partner on teise riigi kodanik. Jookseb 6 nädal, mil pole üksteist näinud. Kui nüüd Lufthansa mu lende ei tühista, siis 24ndal toimub taaskohtumine.

Kui arvestada kõiki piiranguid (2+2, meelelahutus kinni), siis mis turistide horde oleks Eestisse tulnud!?

3
0

Sisuliselt on see küsimus sellest, kui valmis sa oled kellegi surmas süüdi olema. Mina väga ei ole.

Arvan, et kiirustati (ilmselt vaid paari nädala võrra) piirangute leevendamisega ja tagajärjeks võib paraku olla see, et peagi on kõik tagasi kinni ja palju pikemalt.

Tegelikult naeruväärne olukord kõik kokku. Asi on ju faktiliselt nii lihtne. Kui kõik inimesed lihtsalt suudaksid olla 3 nädalat päriselt oma kodus ja mitte kellegagi kokku puutuda, oleks viirus selle kolme nädalaga kadunud. Ta lihtsalt ei saa ilma peremeheta edasi elada. Aga ei, 3 nädalat kodus olla ei ole millegipärast võimalik. Mida see evolutsioon inimesega täpsemalt teinud on? :D

11
16

 Lätis näiteks ei pandudki  kaubanduskeskusi kinni (vahepeal ainult nädalavahetustel) ja ka söögikohad olid avatud. Mingit suurt nakatumislainet sellegipoolest polnud,  kuna enamus inimesi käitus kohusetundlikult. Baltikumi sisesed piirid oleks võinult vabalt ka nädal tagasi lahti teha.

7
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased