Kompensatsioon lennufirmalt katkestuse/hilinemise puhul 250 EUR miinimum!

Antud teema loon seetõttu, et mu teada enamik inimesi löövad käega, kui lend hilineb või canceldatakse ja on lihtsalt rõõmsad kui lõpuks kohale jõutakse. Aga lennufirmad peaksid rahaliselt vastutama vastavalt seadustele, mitte kõrvale hiilima oma kohustustest.

Siia võiksime koondada kogemused/info lennufirmadega, kuidas on lood neilt kompensatsiooni saamisega kui lennud ära jäävad, hilinevad või ei lasta pardale ülebukkimise tõttu.

Lühiinfo summade kohta - vähemalt 250 EUR, kui lennuk hilineb üle 3 tunni. http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/air/index_et.htm

Kui lennufirma ei vasta, siis võib esitada kaebuse Tarbijakaitseametile:

Rahukohtu 2 EE - 10130 TALLINN Tel. : +372 6201700 Fax : +372 6201701 [email protected] www.tka.riik.ee

Hiljutine kohtuasi, mis näitas, et lihtne tehniline viga pole erakordne juhtum ja lennufirma peab ikkagi maksma.

http://recent-ecl.blogspot.com.ee/2015/09/compensation-due-by-most-technical.html

Ka Eestis on edukalt lõppenud kohtuasi Ryanairi vastu sel teemal, kohtuasja nr oli 2-11-40908/9 aga millegipärast Riigi Teatajast seda ei leia, kui keegi oskab paremini seal süsteemis otsida, siis võiks copyda siia

Lisaks on ka rida firmasid kes pakuvad online teenust kompensatsiooni küsimiseks, http://www.euclaim.co.uk/ on ehk tuntuim, nad võtavad küll umbes kolmandiku rahast endale, aga kes ei viitsi ise asju ajada, siis nende jaoks on see mugav.

Tere! On siin kellelgi kogemusi Aeroflotilt kompensatsioooni saamisega?Tallinn-Miami lend hilines pea 10 tundi. TLL-Moskva lennuga oli kõik korras ja Moskvast väljus lend õigeaegselt, kuid peale 3,5 tundi sõitu teatati, et osad tualetid ei tööta ja pöördusime tagasi Moskvasse. 

0
0
0
0

Loodan isegi, et viib. Minul siis selline seik Lufthansaga, mida ka paar lehte tagasi mainisin. Ei hakka pikka juttu uuesti kirjutama, kuid:Lendasime koos kaaslasega Tallinn-Frankfurt-Barcelona, piletid ostetud lufthansa lehelt (Tallinn-Barcelona). Ostsime piletid eraldi nii mina kui ka minu kaaslane. Reisipäeval jäi Tallinn-Frankfurt lend hiljaks ligi 1.5h ning seetõttu ei jõudnud me õigele Frankfurt-Barcelona lennule. Siiski anti meile uued piletid ning jõudsime lõppsihtkohta hilinemisega 4h.Nüüd tuleb põnevam osa:Esitasin kompensatsiooni avalduse lufthansale. Sain negatiivse otsuse, lufthansa põhjendas seda: third party issue-ga. Päev pärast seda, kui sain negatiivse otsuse, esitas avalduse ka minu kaaslane. Nädal või kaks hiljem sai tema positiivse vastuse ning raha kontole laekus kiiresti.Mina siiani vaidlen nendega, ning viitasin ka sellele, et kuidas te saate teha erinevaid otsusi, sama stsenaariumiga juhtumitele. Neid see sama stsenaarium ei tunduvat häirivat, vähemalt kirjades, mis ma olen neile saatnud, ei ole nad sellele aspektile tähelepanu pöörand. Sai siis esitatud kaebus ka läbi EU tarbijakaitse platvormi - eks näis, mis saab.Kokkuvõte - lufthansa maksab kompensatsioone vastavalt oma suva järgi ning järjekindlus ongi vist märksõna, mis VÕIB viia võiduka lõpuni. (kuid ei tea, millal) 

0
0

Siin on veel üks huvitav soovitus, kui lend tühistatakse, siis mitte jääda tunde ootama pikas järjekorras, vaid võtta endale ise hotell ja nõuda raha lennufirmalt tagasi. Antud juhul võis küll mingit rolli mängida ka ostetud äriklassi pilet.https://loyaltylobby.com/2018/12/16/compensation-clinic-lufthansa-ec261-compensation-2x-600-euro-incidental-costs-for-hotel/

0
0

Tere.Äkki kedagi huvitab minu kogemus: Lend HEL-BKK tühistati ja suunati läbi Hongkong-i. Lõpuks jõudsin 5 h hiljem kohale Bangkok-i. Tegin Finnairile avalduse ja 8 päeva pärast sain positiivse otuse. Valida oli kas 600 EUR rahas või 800 EUR vautser. Seega korrektne asjaajamine Finnair-i poolt.ps.Pilet ise maksis 480 EUR....seega kasumiga üritus:)

1
0

Laisk inimene nagu olen, andsin asja ajada Lennuabile. Juhtum siis mullu märtsist - lendasime Balile. Finnair tühistas Helsinki lennu, siis ei osanud Smartlynx maanduda ja lõpuks saime Tallinnast minema 24 tundi hiljem LOT/Nordicaga. See jäi aga Stockholmi hiljaks ja Qatar jättis Doha lennult maha. Finnairilt tuli kompensatsioon paari nädalaga. Igaks juhuks tegin kaks avaldust (ka LOTi osas). Lennuabist küll öeldi, et tavaliselt ühe reisi eest kahte kompensatsiooni ei maksta, aga sel nädalal ehk pea 10 kuud hiljem laekus ka sealt raha. Piletite peale läks kahe peale kokku 942 eurot, kompensatsioon 1800. Pole paha.

2
0

Minu kogemus: "kodune" Nordica on mulle maksnud rohkem kui mina neile, kokku tänaseks vist ca 2100 EUR.Seadusjärgse hüvitise saanud ka Lufthansalt (+ vägagi helde "goodwilli")ning AirBalticult.

1
0

Hea meel kirjutada, et 3 kuud ootamist ja Aeroflot tasus 600 eurot kompensatsiooniks. Ehk kui kellelgi veel Aerofloti lennuga õigeks ajaks sihtkohta jõudmisel probleeme, siis täitke avaldus nende veebis oleval vormil ja jääge ootama. Nende veebis on ka info, et oma taotluse seisu saab veebis ka jälgida, aga mina sain pidevalt teate, et leht ei tööta. Sain veebruari alguses viimaks e-maili, milles oli lühike teade, et nad on nõus meile kompi maksma ja punkt. Veel paar nädalat ja raha oli kontol.Meil oli lend Tallinn-Moskva-Miami ja kohale saime 9 tundi hiljem, sest teel Moskvast Miamisse pöördus lennuk tehnilise rikke tõttu tagasi Moskvasse.

0
0

@heanaine - Me olime sama lennu peal. Tegin avalduse ca. kuu peale seda lendu. Minuga pole veel keegi ühendust võtnud nende poolt. Millal te tegite? 

0
0

@Palle! Saatsin Teile postkasti rohkem infot.

0
0

Ostsin Lufthansalt piletid Tallinn-Frankfurt-Bangalore-Pune, märtsi lõpus. Kaks täiskasvanut ja üks alla kahe aastane laps. Nüüd anti teada, et tühistatud on lend Bangalore-Pune. Helistasin Lufthansa klienditoele. Pärast pikki ootepause anti teada, et nendel mingit alternatiivset varianti pakkuda ei olegi. Et kannavad mulle Bangalore-Pune ostetud piletiraha tagasi (summat ei osatud veel öelda) ning vaadaku ma ise kuidas uue siselennu saan.Uue siselennu ostmine polnud muidugi mingi probleem, kuid kas ka antud juhul on mul õigus saada lennufirmalt sarnast kompensatsiooni? Ma nagu telefoni teel olin selle nende pakutud variandiga nõus, sest mis mul üle jäi.

0
0

Kui muudatusest on teada antud rohkem kui 14 päeva enne lendu, siis kompensatsiooni ei saa. Lennufirma kohustub muidugi tagastama ära jäänud lennu hinna jne. Aga sellega nad olidki nõus.

0
0

Lisan oma kogemuse tühistatud Polish LOT/Nordica/Bul Air lennu hüvitise taotlemisest. Sellest on omajagu aega möödas - lend toimus oktoobris 2017, kuid hüvitise nõudega tegelesin pea 1,5 a hiljem. Lend Amsterdam-Tallinn jäi ära tehnilise rikke tõttu (käivitamise ajal paiskus mootorist välja suurem leek, https://arileht.delfi.ee/news/uudised/mitmed-nordica-lennud-tuhistatud-suudi-tuld-purskav-lennukimootor?id=79833512) - reisijad olid juba lennukis istunud juba 3 tundi, kui teatati, et lend ikkagi tühistatakse ning paluti pöörduda lennujaama infolauda. Terve lennukitäie inimeste ümberbroneerimine uutele lendudele võttis 6-7 tundi aega. Osad reisijad said Tallinnasse tagasi sama päeva õhtul, suurem osa pidi jääma ööbima, mõnedele pakuti tagasilendu ülejärgmiseks päevaks. Ise sain ööbimise Haagis (kuhu pidin enne südaööd rongide-taksoga seiklema, lisaks teetööd raudteel, iseenesest on Hollandis rongiga kerge liikuda). Lennujaamas keegi söögi-vouchereid pakkuma ei tulnud (millele sellisel puhul oleks õigus). Infolaua juurde jõudes küsisin söögi-voucherit, mida kohe üldsegi meelsasti ei tahetud anda, kui ütlesin, et majutuskohta jõuna ilmselt siis, kui köök on juba kinni, siis üsnagi pika hambaga ikka anti, et saaksin lennujaamas ära einestada.Ise varasemalt ei teadnud, et võiksin kompensatsiooni nõuda, kuid üks tuttav juhtis sellele tähelepanu. Endal jäi teema mõneks ajaks soiku ning alles selle aasta jaanuaris esitasin nõude. LOT/Nordica puhul jäi endal segaseks, et kelle poole siis pöörduda. Otsustasin alustada LOTi kodulehelt, kus eraldiseisvat lennuhüvitise vormi ei leidnud - see on üleüldise kaebuste esitamise alaüksuses. Esitasin LOTile vajaliku info ja dokumendid. Jäin ootama vastust, kuid seda mõistliku aja jooksul (30 p) ei tulnud. Kirjutasin neile uue meeldetuletava kirja, mille peale märtsis tuli juba eestikeelne Nordica vastus, et nõustuvad maksma kompensatsiooni (250 EUR + mu lisakulud transpordile). Otsesuhtlus lennufirmaga kandis vilja. Hüvitise nõudmist läbi erinevate lennuabifirmade ei kaalunud.

2
0

Selle kohtuotsuse https://www.err.ee/927079/el-i-kohus-lennufirma-ei-pea-erakorralistel-juhtudel-huvitist-maksma valguses võib karta, et lennuradadele hakkab mingil seletamatul põhjusel sattuma järjest rohkem "kruve". 

1
0

Küsimus, kas millisele kombile on mul õigus?:Lennufirma tühistas minu lennu 30 päeva enne lennu toimumistPakub 6 tundi varem väljuvat lendu asemele.Lend ca 2000km, väljumisega Tallinnast.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased