Mango transportimine lennureisil

Tere,

Kas keegi on ostnud ja toonud kaasa Taist kohalikke puuvilju nt mangosid ja kui on, siis kuidas olete neid transportinud - kas pigem käsipagasis või äraantavas pagasis? Alustan tagasireisi Qatar Airways'ga.
tänud ette info eest

Meie tõime 2017 novembris mangod ja litši-taolised puuvilhad käsipagasis sama lennufirmaga. Polnud mingit probleemi. Malaisiast tulles panime lausa 2 kookospähklit (kruttisime ise puu otsast alla) kohvrisse. Ja ka polnud mingeid probleeme.

mina olen toonud Taist nii mangosid kui ka ananasse ja olen need äraantavasse kohvrisse pannud eeldades, et pagasiruumis on jahedam kui salongis. Väga ilusti said kohale, ei mingit riknemist. Aga käsipagasis ka ei tohiks probleemi tulla, sest Tai lennujaamas ju lausa müüakse puuvilju kaasavõtmiseks, aga need olid seal küll poolvalmid vist et transportida oleks parem.

Tõin viimane kord Taist mangosid ja ananasse, esimesed olid käsipagasis, teised äraantavas. Põhimõtteliselt jõudsid viisakas seisundis kohale, vaid üks ananass oli vist olnud liiga küps ja saabus kergelt klopituna. Kuna ostsin viimasel hetkel, siis polnud erilist varianti spets pakendeid hankida (lennukis nägin mitmetel pakitud mangosid korvides, kas neid müüaksegi lennujaamas?). Ise pakkisin ohtralt ajalehti mangodele ümber ja siis riiete vahele. 


Lennufirma ei mängi küll mingit rolli, ainult duriani transport on keelatud ja seda minu teada kõigil firmadel.

Korduvalt olen mangot äraantavas pagasis Eestisse transportinud. Ananasse ka. Ei ole mingeid probleeme olnud.

Olen ühel korral kaasa toonud 5,5 kilose jaka (jackfruit'i).
Tegemist oli ootamatu kingitusega, mille sain eelmisel päeval enne kojulendu.
Ei osanud temaga midagi muud peale hakata kui kaasa tuua ja Eestis nahka pista.
Kinkija pakkis selle minu jaoks niiske paberi sisse, mis omakorda veel ümbitseti kilega. See pidi säilimiseks hea olema.
Panin ta siis äraantava pagasi kohvrisse (hea oli, et kohver suur ning viimase hetke oste ei olnud veel teinud) ning läks lennuki pagasiruumi. Suvarnabhumi lennujaamas mingeid küsimusi ei esitatud. Ka mitte Tallinna lennujaamas.
Kodus eemaldasin kile ja paberi ning pirakas puuvili jäi toanurgas ootama lõplikku valmimist.
Umbes 1 kuu pärast hakkasin tundma õhtuti koju saabudes magusat aroomi (nagu oleks jackfruiti õhuvärskendaja kodus olnud). Sellest teadsin, et puuvili on nüüd söömiseks valmis.
Ja lahti lõigatud, puhastatud ning ära söödud ta saigi kuigi võttis omajagu aega. :)


Olen toonud veel ka rambutane (hermeetilises säilituskarbis. Nende säilivusega aga on nii, et need tuleks kohe peale koju saabumist ära süüa. Juba lennureisi ajaga jõuab välise kihi punane värv tumedaks tõmbuda.

Tõime ka Quatariga erinevaid puuvilju (dragonfruit, mangostan, rambutan) kaasa. Panime käsipagasisse, sest siis saavad vähem kloppida. Meil oli eraldi kott neile ostetud. Ja viljad olid väga valmis, nii et ei julgenud äraantavasse anda. Küsisime lennujaamas üle, kas tohib, öeldi, et pole probleemi (Quatari check in-is)

Käsipagasis Sri-Lankalt oma 6kg mangosid. Eesti poisid küsisid mul Praha lennujaama turvaväravas, mis granaadid mul tollitöötaja ekraanilt paistavad :)

Tuttav teema. Tasub turult võtta veidi tooremad mangod. Ütled müüjale, et tahad süüa neid näiteks 3 päeva pärast ja ta valib sobivad välja. Rohelist väimust ei tasuks karta, sest loeb, see, mis on koore all. Hetkel on Kagu-Aasias mango hooaeg ja valikut jagub. Transpordi pigem äraantavas pagasis, sest seal on veidi jahedam.

Ananasse hetkel kaasa võtta ei soovitaks. Kõikjal tee ääres on kohe söömiseks viljad (mis on muidugi ülihead).

Finnairiga toodud käsipagasis  Taist 2018a märtsis draakonivilja ja kookospähklit

Käin umbes 6-7x aastas Hiinas Finnairiga ja toon iga kord kilode kaupa Mangosid, äraantavas pagasis. Ostan alati Shanghai turult eelmisel õhtul enne lendu. Mitte mingeid probleeme ei ole siiani olnud ja pagana head mangod on :)