Mida arvad ja ootad Trip.ee-st?

Lugupeetud Trip.ee kasutajad!

Miks te Tripis käite? Kas te olete leidnud Tripist vajalikku infot? Mis võiks Trip.ee-s olla teistmoodi (NB! Ärge ainult palun öelge, et ropendamist, ebaviisakust ja vigases eesti keeles kirjutatud postitusi võiks toimetamata jätta!)?
Kas Trip võiks olla ainult foorum hetkel põlevatele küsimustele vastuse otsimisel või võiks siin olla ka diskussioone üldisematel reisimist puudutavatel teemadel? Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust, või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?

Ühesõnaga - mis te arvate Tripist? Kuna te siin käite, siis ilmselt see teile meeldib. Mis eriti meeldib ja mis meeldib vähem ja mis võiks olla, et rohkem meeldiks?

Oi, neid asju on palju, mida siit otsin!
Kui mul parajasti ei ole ühtegi reisi silmapiiril, siis käin siin niisama erinevate inimeste reisikogemusi ja reisikirjeldusi lugemas ja unistamas.
Kui mõni reis plaanis, siis käin praktilist infot otsimas: odavaid lennupileteid, hotellisoovitusi, sihtkohainfot.
Aga kõige mõnusamad on inimeste lood ja arvamused erinevatest reisiteemadest ja sihtkohtadest.
Mulle ei meeldi otsing :)
Kokkuvõttes võiks Trip olla mõlemat: nii praktilise reisiinfo kogum kui ka aktiivse diskussiooni, suhtlemise koht.

Tere. Mind häirib see kui mingi teema all on osa lahkeid inimesi oma kogemustest päris põhjalikult rääkinud/kirjutanud ja siis ilmub kuskilt välja järjekordne "hoolimatu,laiskvorst,teisi mitte austav" isik ja küsib oma "küsimuse" ise seejuures mitte vaevenuna isegi teemat läbi lugeda!!! Miks ei modereerita selliseid rumalusi!? Kas siis see olukord on normaalsem kui õigekirja kasutamine mida moderaatorid väga varmalt jälgivad? Ülejäänu suhtes on siin Tripis 5+!!!

Sageli on selline postitus uue postitusena foorumisse kirjutatud ja hiljem modede poolt juba olemasolevasse teemasse liimitud. Seetõttu võivad mõned postitused vägagi totrad olla.

Mulle piisaks kui siin oleks ainult teema....kogume kokku reisijutud ja blogid(vist oli selline teema )!
Ülejäänud teemadeta elaks ära täitsa vabalt.
Kas sealjuures kellelgi on pakkuda mingit kohta kust oleks veel lihtsam reisijutte leida siis andke infol tulla!

Mina ei ole väga kauaaegne Tripis käija, aga viimased paar kuud olen ikka siit infot otsinud ja saanud ka. Ma saan aru, et kogenud kasutajaid ajab närviliseks, kui juba ammu olemas olnud teema uuesti püsti pannakse. Aga mina ise suht rohelisena julgen tunnistada, et esialgu ei oskagi õiget kohta otsida info saamiseks. Alles mõni päev tagasi avastasin enda jaoks hullult põneva teema, tuli välja, et selline siin olemas juba mitu aastat.
Ja väga toredaid ja põnevaid inimesi olen siit leidnud. Aitäh neile, kes viitsivad oma kogemusi jagada :)
Ja ikka on reisikirju põnev lugeda. Võib-olla just mõni reisikiri tekitab idee järgmise risisihtkoha valikuks.

Laanekas: vaevalt kuskil rohkem reisiblogisid kokku kogutud on kui siin. Tripis on neid ikka päris kõva ports.

Paabu1: vanade teemade ülessoojendamises ma küll midagi taunimisväärset ei näe. Parem üks vana ja sisukas kui kümme uut ja tühja :)
Vajaliku teema leidmiseks on otsing ja kataloog. Kui ei ole surmatõbi siis saab nendest ikka abi;)

Eks igaüks näe asju paratamatult ikka oma mätta otsast.

Kuna mina olen näiteks "vana kooli mees", ei ole minu jaoks kunagi probleem enne kuhugi minekut teha ära põhjalik kodutöö - koht, ajalugu, kultuur, kombed ja tavad, algteadmisi keelest, olulisemad vaatamisväärsused ja nii edasi. Abiks nii traditsiooniline kui uus meedia elik raamatukogud ja internet. Tripis on kirja pandud väga palju väärtuslikke kogemusi, ja vähemalt tüüpilise eestlase tüüpilised reisisihid peaaegu et pulkadeks lahti võetud. Muidugi võtab kogu selle värgiga tutvumine kõvasti aega.

Aga mõni teine, kes kärsitum, on harjunud teistmoodi toimetama - riputab umbes kümnesse foorumisse üles küsimuse: Egiptuses on keegi käinud w? - ning loodab, et keegi ehk ikka viitsib kuskil vastata.

Toimetusepoolsed märkused stiilis "kasuta otsingut" sellistele ongi eeskätt kantud soovist inimene lugema panna. Näidata talle nii-öelda selle toa ust, mille taga istub koos vanade reisimeeste seltskond. Uksest sisse minna tuleb aga ikka endal.

Mulle on eriti tähtis see,et saab kedagi aidata ,kui on tekkinud küsijal probleem,millele oskan täpset vastust anda.Jätkake samas vaimus.

Mulle ka ei meeldi see, et uus üldine küsimus paisatakse õhku ja oodatakse pikki vastuseid. A'la mida näha Egiptuses, kuhu minna Tais ja kust saab kõige odavamaid pileteid Austraaliasse. Samas saan aru, et trip.ee süü see pole.

Vahel paneb muigama kasutaja/moderaatori sultanja (või mis see nimi täpselt oligi) sarkasm. Mõned inimesed on lihtsalt "udud" ja sinna ei saa suurt midagi parata.

Ise satun siia igapäevaselt ja huvi pakuvad:

 • expattide blogid;
 • lennukompaniide kampaaniad;
 • tagasiside ja hoiatused Eesti firmade osas;
 • kui kellelgi on spetsiifiline küsimus Filipiinide kohta, siis olenevalt sellest kas inimene on vaevunud kuskilt infot enne otsima või mitte, vastan. (Turistikate puhul nagu Boracay, Palawan, Bohol ja Cebu on tihti kõik info juba foorumis olemas ning nende kohta küsimusi arutlusele ei võta.)

Eelmisel aastal sai LP raamat trip.ee kaudu Eesti kraami vastu ära vahetatud. Foorumita see vaevalt juhtunud oleks.

Sai vist kõik esialgu.

Käin tripis aeg-ajalt vaatamas, kas keegi on midagi huvitavat kirjutanud, või siis mingit konkreetset infot otsimas. Seda viimast, tõsi küll, leiab võõrkeelsetest foorumitest rohkem (eestlasi lihtsalt on nii vähe ja ega kõik ei kirjuta ka).

Olemasolevate küsimuste kohta uue teema tegemist ma ei pea nii taunimisväärseks kui tripi moded, sest eriti igasugune faktiinfo (hinnad, viisad jne) vananeb päris kiiresti ja vana teemat mööda lapata ja otsida, et millisest postitusest alates võiks asi aktuaalsem olla, on vahel kaunis tüütu.

Häirib inimeste kirjaoskamatus, aga see pole muidugi tripi viga...

Mina olen väga rahul trip.ee saidiga. Enne reisimist olen siit olulist infot saanud ja hea on see, et alati on keegi, kes on just mind huvitanud riigis käinud (a la ka eksootilisemad riigi, näiteks Birma või Vietnam) ja siis olen kohe ka vastused oma küsimustele saanud. Tundub, et tegijateks on tublid reisimehed/-naised :) kes hoiavad foorumitel ka sageli silma peal, et sõna sekka öelda. Olen täheldanud, et ainult üksikud teema algatused on jäänud vastuseta.

Mis puudutab uute teemade algatamist, siis minu meelest on osade teemade algatamised või uuendused normaalsed. Näiteks viisade korrad erinevates riikides võivad muutuda kiiresti ja siis on hea kui saab ikkagi värskema info mitte ei loe aasta taguseid materjale.

Mis trip.ee ülesehitust puudutab, siis arvan, et seda on kindlasti võimalik parandada. Samas nagu aru olen saanud, siis veavad seda saiti vabatahtlikud, mistõttu ei saa eeldada, et tegijad jäägitult oma aega saidi arendamisele kulutavad.

Mind häirib see, kuidas pööratakse liiga suurt tähelepanu õigekirjale. Ma saan aru, et lehe haldajate eesmärgiks on pakkuda võimalikult kvaliteetset informatsiooni. Sellele ei vaidlegi vastu, kuid mind häirivad kommentaarid, mis on kirjutatud vigaste tekstide juurde. Mulle tundub see täiesti vastumeelne, kui moderaator parandab oma käega kellegi teksti ära ja siis lisab sinna alla "noomitava" kommentaari. Sellist asja ei ole üheski netifoorumis kohanud. Ma loen iga kell pigem ebakorrektselt kirjutatud reisisoovitust kui põrkan pidevalt mõne õigekeelt propageeriva märkuse otsa.

Paar kuud tagasi arutasime oma sõbrannaga, et peaks siin foorumis tõstatama küsimuse üles - miks on trip.ee nii mahakäinud.. Aga siis leidsime, et on ju nii palju uusi ja "rohelisi" rändureid, kes kõik ahmivad sama infot nagu meiegi kunagi. Ise olen oma teadliku arvutikasutamise aja olnud pidev trip.ee jünger. Postitanud olen siia küll vähe, kuid tavaliselt kojutulles on see esimene sait, mille automaatselt avan. Viimasel ajal küll harvemini.
Tripist olen saanud oma esimeste reiside jaoks kõik vajaliku. Kuigi vahel tunnen puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel vestsid oma dialoogi erinevatest Kagu-Aasia nurkadest.. uhh, olid ajad. Unistasin vaid sellest siis, et saaks ka ükskord samakaugele.
Aga ikkagi on väga hea, et on olemas selline Meie Eesti reisifoorum. See on nagu mu kodu ja olen siit palju väga häid sõpru leidnud. Olen rahul, kuigi jah.. inimesed võiksid enne küsimuse püstitamist lugeda läbi kõik eelneva, mis on olnud läbi aegade teistel inimestel jagada.

to: Avien
Vahest oled täheldanud, et "noomimist" pole enam mõnda aega esinenud :) ja tõenäoliselt tulevikuvisioonis ka ei esine. Üritame foorumi ilusas emakeeles hoida delikaatsemate vahenditega, kui avalik "häbipost".

Neid täpitähenoomitusi on siin viimastel kuudel siiski küll esinenud.
See selleks.

Ma käin siin unistamas ja infot kogumas. Vahetevahel ajavad tõesti närvi küsijad kes küsivad täiesti läbinämmutatud asja (a la kas keegi siit Austraalias on käinud?), mille nad leiaks konkreetse riigi teemade alt ehk esimesena. Võibolla nad ei oska konkreetse riigi alla navigeerida... äkki kuidagi selgemalt siis see navigatsioonikoht esile tuua.

Samas vahest häirib modede üliagarus kui keegi nähtavalt teadja jagab oma mõtteid välismaa arvutist, kus siis tõesti pole eesti klaverit. Ma tõesti ei kujuta ette kas see mõte on päris adekvaatne, et keegi hakkab character mapist täppe kopeerima :D No vaevalt. Tea, mitmest mõttejagamisest nendelt inimestelt siin foorumis ilma oleme jäänud seetõttu, et ei viitsi pärast posti all noomida saada?

Muidu loen igasuguseid teemasid. Silma käin peal hoidmas temaatilisematel - oleneb kuhu endal minek, aga sirvin ka teisi, sest mine tea kust hea mõte tuleb.

Toimetuse enamuse seisukoht on, et kui tõesti klaver ei võimalda, siis oleks tore, kui täpitähtede asemel kasutatakse sarnaseid täppideta tähti. Numbritele ja y-tele ütleme kindla ei - jäägu need muudesse foorumitesse.

Samas - kui üks ja sama kasutaja lajatab järjest ja järjest Eesti operaatoritega seotud IP-aadressidelt numbreid ja igrekeid, väites, et tal välismaal pole maakeelsete tähtedega klaverit, siis see pole päris õige. Ja selliseid asju juhtub...

Veelkord ütlen, et noomimise oleme planeerinud lõpetada ja täpitähtedega üritame olla tolerantsemad.

Vot see täpitähtede jne mõnes olukorras lubamine või siis parandamine on küll väga teretulnud.
Modedel lihtsam ja kasutajatel ka solvumist vähem

Ossa, Laanekas. Ma ei saa midagi teha, aga sa hakkad mulle iga päevaga aina armsamaks saama ;)

Niigi hoidsin oma pudrumuku senini kuss...

Loen seda foorumit tihti ja olen siiralt tänulik tegijatele ja kõikidele inimestele kes on võtnud vaevaks sõrmedel klahvide peal klõbiseda.

Aga...mida aeg edasi, seda rohkem käib ka mulle närvidele see õigekirja ja kirjapildi kallal näägutamine.
Ehk ma eksin aga mulle tundub, et nii mõnigi käinud/näinud reisiinimene jätab seetõttu enda arvamuse pelgalt enese teada ja ei võta vaevaks sõna sekka kirjutada. Jaaaa, ma saan aru, et "kallis kodumaa ja püha Eesti keel" aga no ei saa ju kaljukindlalt eeldada, et inimene, kes rännata armastab, düsgraafik pole. Igatahes loen ma 10 korda ennem vigases keeles kirjutatud nõuandeid kui, et näen taas kord kommentaari lõpus sellist hiiremusta:
.
.
.
.
trip.ee pidas vajalikuks upitada ennast teisi alandades.

Nojaa...mulle tundub üldse, et teemaalgatusi on ka kuidagi napimaks jäänud. Teinekord areneb esialgu pisut naiivsest ja justkui läbi nämmutatud teemast igati arukas ja pikk teemaarendus.Lihtsalt pisut teise nurga alt vaadatuna. Inimesed on ju nii erinevad, keda mis pealkiri sõna sekka poetama innustab. Lugejaid, kes seda foorumit kaevad, on arvatavasti kordades rohkem kui inimesi, kes siia reaalselt märgi maha jätavad.
Selle pika soigumise resümee on...ma arvan, et modede näpp ninas komavigade otsimine pelutab paljud inimesed kes midagi asjalikku öelda tahavad, siit foorumist lihtsalt eemale.

Nõustun ülal kirjutatuga, et osa infot kaotab aja jooksul oma aktuaalsuse. Pealegi, uusi kogemusi tuleb järjest enam peale ja ka neist on huvitav osa saada.

Isiklikult eelistan pigem palju erinevaid lühikesi teemasid, kui väheseid läbi mitme aasta jooksvaid saagasid. Nii on palju lihtsam jälgida ja endale vajalikku infot leida. Lisaks kipuvad pikad teemad lõpuks algselt püstitatud küsimustest väga kaugele rändama ja kõige selle läbisirvimine kulutab niigi sageli piiratud kodutöö aega.

Kommentaaridest stiilis: "ära küsi lolle küsimusi vaid kasuta otsingut" võiks minu hinnangul pigem hoiduda, sest need ei anna foorumi sisule midagi juurde. Alati on ju vabadus mitte vastata, kui teema tundub olema allpool kellegi intellektuaalset taset. Asi omab mingit mõtet vaid siis, kui selline vastus on vähemalt varustatud linkidega, mis suunavad kasutusjuhendi vastu eksinu õigele teele. Kui nende lisamine tundub aga kellegi töö ja vaevaga kogutud teadmiste ebaõiglase ärakasutamisena laiskade ja lollide poolt, jääb foorumlasele jätkuvalt õigus vaikida ning mitte häirida teisi lugejaid.

Samuti tundub mulle imelik, et osa siinseid reisihuvilisi käituvad nagu kogenud margikogujad, kes algajatesse teatava üleolekuga suhtuvad. Jääb mulje, et oma kogemusi püütakse kiivalt enesele hoida, mitte aga teiste huvilistega jagada. Tulemusena on Trip varsti palju vähem huvitav ja tore koht, kui ta seda varem oli (mulle tundub, et see on vaikselt juba juhtunud).

Kuukivi poolt meeldetuletatud suurepärane väljend: "näppu ninna ajama" sobib tõesti tekkinud olukorra iseloomustamiseks

Asjalikud on inimesed, kes suudavad kohaneda ja mõista. Kes ei suuda, jäävadki soiguma ja oma kangekaelset rida ajama.

Ei ole nõus, et modedel on soovi trip.ee kaudu kedagi alandada. Milleks? Teeme ju vabatahtlikku tasuta tööd, ideega reisihuvilisi aidata.

Reeglid on loodud teabe kvaliteedi, usaldusväärsuse ja seaduste järgimise nimel. Nendest ei hakka me taganema.

NB! Ma arvan, et suudame patoloogilised düsgraafikud ära tunda. Tripikate hulgas on neid, kes teevad asjalikke postitusi, suutmata õigekirja järgida. Selliseid postitusi parandame pidevalt ilma mölisemata.

Ülbikute, roppurite ja agressiivsete imbetsillidega jääme võitlema ka edaspidi ja kindlasti jääb foorum nende võrra vaesemaks ka tulevikus.

Hetkel on käimas nii massiivne foorumi kasutajasõbrlikkuse kasvatamise töö, kui toimetuse liikmete vaba aja ressurss võimaldab, et ka hetke reisimajanduse tingimustes foorum asjalik ja jätkusuutlik oleks.

Oleme küllaldaselt töökoosolekutel arutanud teemaalgatuste kahanemist. Üks põhifaktoreid lisaks üsna jäikadele reeglitele (ntx kleebime pidevalt korduvate teemade algatusi olemasolevatesse, et muuta teavet kontsentreeritumaks) on tegelikult vana hea masu. Suurel jaol inimestest puudub hetkel võimalus reisida huvitavatesse kohtadesse ja seetõttu ka huvitavaid teemaalgatusi vähem. Käib postitamine aastate jooksul läbi nämmutatud massiturismi objektide teemades.

Ma ei eita, et õigekirja ja täpitähtede teema võrgukeskkonnas tuksi keeratud suhtlusharjumustega inimestel harja punaseks ajab. Siiski peame end pigem Postimehe või Eesti Päevalehe klassi kuuluvaks ja vaevalt trip.ee kunagi Delfi naisteka sarnaseks muutub. Kas Te ostaksite ajalehte või ajakirja, kus tekstides puuduvad kirjavahemärgid ja suurtähed? Miskipärast ei usu.

Veelkord - asjalik inimene mõistab reegleid ja üritab neist aru saada. Kes ei taha seda teha, vaevalt need ka millegagi foorumit rikastada tahavad.

Ja kui nüüd päris aus olla, siis paari komavea pärast pole kedagi paika panema hakatud ja need vastikud ja irisevad kommentaarid muudetud postituste all olid suures mahus korduvate läbupostitajate tegude viljad.

Igal juhul täname ka kõiki kriitilisi sõnavõtjaid.

Ma lisaksin ixxx`ile veel niipalju et (enam vähem) korrektne postitus näitab ka lugupidamist foorumikaaslaste suhtes. Nii palju peaks ikka aega olema et üks kord tekst üle vaadata.

No ei kutsu ju vastama küsimus stiilis "a mis seal deneriffel t6na ilmax lubab keegi teab yldse v666"

Kuskilt peab piir jooksma.

Kuid komakohtade või muude iluvigade pärast vaevalt tänapäeval enam keegi kobiseb. Need parandatakse vaikselt (näpp ninas) ära ja asi moos:)

Metskaplani võrdlus margikogujatega on üsna tabav. Üritame võidelda selle nimel, et teemavaldajad oma infot tripis avalikustaksid. Me ei soosi postitusi a'la: "Käisin siin või seal kaks kuud tagasi, kui tahad infot, kirjuta mulle meilile või privasse!". Modede töö hulka kuulub ka selliste filatelistidega suhtlemine ja nende veenmine oma infot kõigiga jagama. See ju foorumi põhiideeks on.

Veel kommentaariks metskaplani postitusele seoses modede suunavate kirjade lingistamisega.
Nüüd, lõpuks, on meil olemas pädevad postitusreeglid http://www.trip.ee/postitusreeglid ja neid me vajadusel lingina ka saadame. Lisaks ilmub iga uue teema loomisel lehe paremasse veergu postitusreeglite lühivariant, kus kõige olulisem on olemas.
Vaatamata osade modede soovile, et reeglid igal sammul näkku hüppaksid, on toimetuse enamus siiski softima tee poolt. Kes tahab, leiab need reeglid, vajadusel viitame, aga päris gestaapoks ei tahaks asja ajada.

Ja veelkord - oleme võtnud suuna võimalikult vähe avalikult kritiseerivaid postitusi läkitada. Ajame palju asju korda isklike sõnumite kaudu.

Esimene asi mille avan arvutis on Trip. Enamus oma reisiideid olen samuti siit korjanud üles ja reiside kondikavad paika seadnud. üks parimaid asju reisiblogide kõrval, on lennufirmade sooduskampaaniad. Üht reisi kokku pannes leidsin ka reisisõbra, kellega suhtleme meilitsi siiamaale, hoolimata sellest, et näost-näkku pole näinud. Nii, et on ka suhtlusportaal! Võrreldes soomlaste Pallontallajatega (võimalik et kirjapilt vale) on Trip asjalikum minu meelest. Vähemalt saab naerda aeg-ajalt ka mõne probleemi üle. Jõudu tegijatele, Arge mitte mõelgegi ära kaduda, mul veel pool maailma läbi käimata!

Tänud kõigile nii kiituse kui kriitika eest!

Kas oleks midagi Tripis muuta ka midagi nö sisulise külje pealt? Kas võiksid nt olla lingid välismaa kasulikele saitidele? Kas leiate teid huvitava info kergesti?
Trip.ee-l oleks ülimalt hea meel, kui meie kasutajad lisaks info otsimisele jagaksid Tripis ka oma kogemusi ja räägiksid huvitavatest reisimisega seotud seiklustest.

Siin on päris mitu positatajat avaldanud arvamust, et Trip on igavamas muutumas, et napib huvitavaid aruteluteemasid. Kas näeksite Tripi ka lihtsalt reisiteemaliste diskussioonide kohana, mitte konkeetselt küsimus-vastus-foorumina? Ja kui kellelgi on huvitav reisimõte-küsimus-teema, mille üle sooviks arutada - laske käia :)

Mina isiklikult loen Trippi mitu korda päevas - üritan oma teadmiste piires vastata esitatud küsimustele ning otsin infot oma järgmise, ülejärgmise jne reisisihtkoha kohta :) Aga eriti meeldib mulle lugeda teiste muljeid kohtadest, kus ma võibolla veel käinudki pole ja polegi mõelnud sinna minna - nii tekib huvi selle kohta vastu ja tahaks ise ka sinna minna. Nii et, reisisellid - jagage meiega oma kogemusi :)

Kirjutatud inspireerituna kasutaja Tip viimasest postitusest.

Ma küll päris hästi ei saa aru mis vahe on küsimus-vastus foorumil ja reisiteemalisel diskussioonil? Mu meelest on ju nii, et kui inimene siit foorumist enda küsimusele kasvõi ühe vastuse saab, siis on see juba dialoogi moodi asi, mitte monoloog peegli ees.

Just nimelt! Seda diskussiooni mina siit otsimas käingi...et lugeda ja/või osaleda mingis arutelus. Olgu see siis a´la "Millist hotelli soovitate Bangkokis" või "Kui kaua suudab naeratada vihale aetud tailane kui ta näeb, et sa polegi loll paks valge farang?"

Ma saan nüüd aru, et see teema ongi avatud justnimelt põhjusel, et tripi kasutajate arv on väiksemaks jäänud ja uusi teemasid napib.
Ma ei taha kohe mitte uskuda, et vaikus eetris on masust tingitud. Ei reisi need inimesed vähem midagi. Lihtsalt nad ei taha ega viitsi enda kogemusi jagada.

Põhjus miks mina päris ausalt öeldes enam väga varmas ei ole mingit teemat alustama või olemasolevas sõna sekka ütlema ongi see, et "tunnen kuklas mode valvsat filoloogipilku kes joonlauaga vasta sõrmi laksatab". Kui kirjutad midagi, siis on tunne nagu osaleks kusagil reisiromaani konkursil...et kas on ikka piisavalt "margikogujalik kogemus".

Ja no kasvõi seesama "margikogujate" seltskond. Lendab teemast läbi, viskab paar mühatust ekraanile ja lahkub. Seisukohta omada on muidugi igati positiivne aga seda saab teha pisut leebemalt. Mitte, et upitada enda ego teisi alandades:). Selle asja nimi on vist empaatia mida tihti vajaka näikse olevat. Piisab teinekord kui meenutada enda esimeste reiside algusaega. Kõik me oleme kunagi avanud selle foorumi esimest korda. Mul on väga hästi meeles kui ma esimest korda Egiptusesse läksin ja siin mingi küsimuse esitasin...no mitte midagi ei saanud aru, et kuhu see teema jäi, kus kohas see otsin on jne.:)
No olin loll ja mis siis?! Nüüd olen tänu tripile targem:).
Ja teisest küljest(modede mätta otsast)vaadatuna, ausalt, ma saan aru ja kummardan teie ees selle vaeva nägemise eest veelkord.

Loomulikult on modede jaoks kurnav kui inimene ei viitsi ise natukene siin ringi tuustida aga nagu te juba isegi aru olete saanud, siis neid reegleid tulekski jagada softimalt, et pisut ujedama närvikavaga inimesed, kel reisikogemusi kuhjaga, ka tahaksid ja julgeksid siin sõna võtta ja tekiks rohkem diskussioone.

Teema, mille võiks eraldi esile tõsta, et ta kusagile tahapoole ära ei libiseks ja ka juhuslik uitaja selle kohe kätte leiaks, on "kogume kokku reisiblogid".

Miks te Tripis käite?

 • Sõltuvus, aitamine, info saamine, info jagamine, suhtlemise aseaine.
  Kas te olete leidnud Tripist vajalikku infot?
 • Jah.
  Mis võiks Trip.ee-s olla teistmoodi?
 • Imago, kustutada vanad aktuaalsuse kaotanud või infota vastused.
  Kas Trip võiks olla ainult foorum hetkel põlevatele küsimustele vastuse otsimisel?
 • Ei.
  Või võiks siin olla ka diskussioone üldisematel reisimist puudutavatel teemadel?
 • Jah.
  Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust?
 • Ei.
  Või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?
 • Ei. Vaata esimese küsimuse vastust.
  Mis te arvate Tripist?
 • Vajalik reisiinfo saamise ja jagamise eestikeelne koht.
  Mis eriti meeldib?
 • Eesti keele väärtustamine ja alalhoidmine.
  Mis meeldib vähem?
 • Oskamatus küsida, küsija lugupidamatus vastaja suhtes, küsija solvumine õigustatud kriitika peale (kriitikast õpitakse).
  Mis võiks olla, et rohkem meeldiks?
 • Kategoriseeritud lingid (ilm, lennufirmad, broneerimislehed, linnad, valuuta, jne.), jutuaken, koostöö reisibüroodega (nt. ilmub info siia lennu ära jäämise kohta), vastuse kustutamisvõimalus, auhinnamängud, küsimustikud.
  Kas oleks midagi Tripis muuta ka midagi nö sisulise külje pealt?
 • Ei oska öelda.
  Kas võiksid nt olla lingid välismaa kasulikele saitidele?
 • Jah.
  Kas leiate teid huvitava info kergesti?
 • Jah-ei. Tihti vaja lugeda palju infota postitusi läbi.
  Kas näeksite Tripi ka lihtsalt reisiteemaliste diskussioonide kohana, mitte konkreetselt küsimus-vastus-foorumina?
 • Jah. Eraldi rubriigis.

-> kuukivi

Mina olen 100% veendunud, et nn. "vaikus eetris" on tingitud masust. Inimesed reisivad hulga vähem, eriti kaugreiside osas.
Minu arvamus toetub enda ja lähedaste, sõprade, tuttavate kogemusetele.

vastuseks Tipile:
Nende nn algajate jaoks võiks küll olla mingi lingikogu, nt et ilma kohta saab uurida wundergroundist, viisade kohta Välisministeeriumi kodulehelt jne. Reisipisiku lehel näiteks on palju igasugu kasulikke linke, midagi taolist.
Ja see tohutu hulk reisiblogisid võiks olla riikide kaupa leitav (ma küll ei tea, kuidas seda tehniliselt korraldada), et ei peaks kõigepealt seda teemat üles otsima (eeldusel, et inimene üldse teab, et on olemas selline teema) ja siis mööda seda surfama.

Ma tänan Sultanja...ma tänan ;)

Tegelikult selline ettepanek-tehke teine tripp veel! tripp2.ee!
Selline kus kõik pask läbi läheb.
Siis need kellel midagi asjalikku lugeda või kirjutada on need on siin ja teise lähed siis kui igavus jalaga tagumikku taob ja tahaks erinevat porri lugeda ;)

Mulle meeldib ka magistritydruku idee, et blogid võiksid olla riikide kaupa. Veel parem kui need oleks omakorda jaotatud reisiblogideks ja expattide blogideks. Samas kuna foorumiga tegelevad ainult vabatahtlikud, siis viimane jaotus on vist natuke liiga palju tahetud...

Lingikogu idee ka muidugi hea. Lisaks isegi sinna aeg-ajalt mõne. Kui linke teksti sisse kleepida, siis nad paraku "kaovad" seal ära.

Mina kui korraarmastaja inimene pean Tripi plussiks just selle organiseeritust. Mulle meeldib, et igasugust läbu siia ei lasta ja et läbi nämmutatud küsimustega uued teemad maha võetakse ning vanematesse teemadesse suunatakse. Mina näiteks ei viitsi kunagi riikide alt vaid paari kommentaariga teemat avada, ikka vaatan vaid hulgaliste kommentaaridega sisukaid teemasid.
Käin Tripis lugemas peaaegu iga päev, sisse login vaid kirjutamiseks. Minu arust ei norita siin ülemäära. Õigekirja seisukohalt eeldatakse vaid elementaarseid oskuseid, väikeste vigade pärast tegelikult ei norita.

Olen samuti mõelnud, et "Kogume reisiblogid kokku" teema võiks olla paremini lahendatud. Täiesti eraldi menüüpunkt ja igaüks enda reisiblogi jagades peaks määrama mis riikide kohta see käib, selle URL ja vabatahtlik lühikirjeldus. Sedasi oleks palju lihtsam huvitatud riikide blogisid otsida.

Tripiga suhtlen vähem või rohkem igapäevaselt-kui just reisi plaanis pole, siis koht fantaasialennutamiseks(oh, läheks hoopis sinna...) ju vägagi hea. Kui reisima minek, võtan sihtkoha teemad tõsisemalt ette ja uurin läbi. Väga tihti olen saanud väga kasulikke näpunäiteid.

Vanade postituste täiendamine on ühtpidi hea, teisalt halb-just hiljuti oli siin uuendatud teema, milles keegi aastal 2005 küsis küsimuse ja 2010 talle keegi ka vastas :)
Seega võiks ehk olla abiks sarnaselt tripadvisoris olev automaatteade sisuga: see postitus on vanem kui .... kuud.
Siis hajameelsed saavad küll info, aga ei vasta küsimustele aastast 43 või nii.

Kirjavead-olen nõus nende eelpostitajatega, kes peavad korrektuuri vajalikuks. Õigekirjaliselt lohakad tekstid(mitte just koma- aga räigemad vead) on valus ja segav lugeda. Olen moderaatoritele selle töö eest väga tänulik.

Loodan, et me hoiame foorumi ikka värske ja püsiva.

Jagan arvamust, et mõned aastad tagasi oli trip oluliselt huvitavam. No mispärast peab nii palju teemasid sulgema, et me oleme seda juba kuulnud jne ... Ongi põnev uurida erinevaid paralleelseid teemasid, mitte kümneid ehk, aga siiski mõnda veidi erinevate nüanssidega. Käisin varem siin iga päev, nüüd mitme nädala tagant. Lisada võiks veel rubriigi "soovitused ja hoiatused" või midagi ohtudest ja olukordade lahendamisest.
Diskussioone ootaks minagi.

Arvan, et Trip.ee on väga Tip-Top foorum. Parim Eestis!
Enamasti loen teiste postitusi. Olen saanud väga palju väärtusliku infot Trip.ee Foorumist.

Ainuke asi, mis tundub kahtlane minu jaoks on see, et kui mõni uustulnuk avastab Trip.ee lehkülje, ning postitab mingi teema (vahest tunned ära selle) ja arvatavasti oli see tal esimene foorum, mida luges ja ka oma esimese postituse tegi. Kui paljud ikkagi kasutavad igapäevaselt foorumeid? Pakun,et väga vähesed. Tahan sellega öelda seda, et olen näinud siin paljusi küsimusi, arvatavalt algajate poolt loodud. Kuid enamasti trambitakse sellised ennem maa alla, kui soovitakse abi anda.
Võibolla olen mina ainuke, kes seda on märganud!? Aga ikkagi suurem osakaal on sellised isiksused, kes soovivad tõesti teisele inimesele oma abi ja nõuandeid pakkuda, milleks ka see lehekülg on loodud. Niisama tegelased võivad oma üleolevaid nalju kusagil mujal teha!
See on muidugi minu arvamus, mis ei pruugi üldse tõene olla.
Ikkagi Parim Reisifoorum Eestis!

Õigekiri nagu ikka kombeks 3+
Seniks aga meeldivaid reise teile:)

Ikka kiikan siia aeg-ajalt. Kaks puhkusereisi aastas ja paar tööreisi, ikka viin end kurssi, mis nende kohtade kohta eestlased arvavad. Hotellide kohapealt kasutan muidugi alati TripAdvisorit, siit kiiret vastust saada pole lootustki.
Jah, ühinen eelarvajaga, et paljud küsijad trambitakse maha, arvatakse et mingu Perekooli või Delfi naistekasse.

IMHO Trip.ee's saavad vastu pead ikka sellised postitajad, kelle ekvivalentne postitus näiteks www.airliners.net oleks u. "Millal saab Estonian Air omale Airbus 747-MD11 lennuki ja kas sellega saab odavamalt ning kindlamini Kuressaarde lennata" või velo.clubbers.ee foorumis keegi postitaks "Kas Magura XTR on parem amort võrreldes Manitou 7.0-ga".

Muidu on Trip endiselt hea. Kui nüüd üks foorumi asutajaliikmetest ka jälle tagasi tuleks ning mõnest põnevast reisist postitaks, oleks muidugi veel parem.

Võiksite teha siia omale alafoorumi Töö / Vabad töökohad / Pakun tööd või midagi sarnast. Reisistiilide alamrubriigist on teil puudu näiteks Tööreis. Ma kujutan ette, et selline teema pakuks siin päris paljudele huvi.

lugupidamisega

arcticfox

Trip.ee senine seisukoht on olnud, et töökuulutuste vahendamisega me ei tegele.

Selline asi võiks küll olla, nagu paljudel lehtedel, et saab hinnata kommentaari, kas hea(pöial üleval) või halb(poial all). Tundub,et paljud käivad siin rohkem lugemas kui viitsivad vastata...Aga usun, et seda väikest hiireklõpsu viitsiksid paljud vajutada. Oleks hea näha kui paljud on nõus selle kommentaariga.See väärtustaks rohkem häid kommentaare ja annaks inimestele kindlasti juurde oma valikute tegemisel vms..

Olen Trip.ee-d lugenud aastaid, üsnagi põhjalikult ja leian samuti, et foorum ei ole enam nii huvitav ja elav kui mõni aeg tagasi. Ei arva, et põhjuseks oleks masu. Pigem jääb kõrvaltvaatajana tunne, et foorum on oma reeglite, moderaatorite ja püsikasutajate (mis/kes kõik iseenesest on head ja vajalikud asjad) hoiakute ja väljaütlemiste abil kujundanud endale aastate jooksul üsna spetsiifilise ja kahjuks veidi arrogantse imago, mis tõrjub väga efektiivselt suur osa potentsiaalseid (uusi) kasutajaid eemale. Küsimus pole mitte ainult kasutajate õigekirja valdamises/mitte valdamises, millest siin palju räägitakse, vaid tundub, et foorumisse oodatakse vaid ka teatud spetsiifilise mentaalsusega inimesi a la oodatud on "tõelised reisisellid", kirjutajad/kommenteerijad, kes nulleelarvega hääletavad pool aastat Taisse läbi Siberi, aga siidikäpad, kes sihtkohta kohale lendavad ja julgevad huvituda, millises viie tärni hotellis on kõige suurem bassein, saavad garanteeritult naeruvääristamise osaliseks. Esmapostitajale või muidu algajale või vähema reisimiskogemusega inimestele või lihtsalt ka erineva ellusuhtumisega inimesele otsesemalt või kaudsemalt märku andes, et ta on loll, piiratud silmaringiga või muidu siia foorumisse mitte oodatud, tekitataksegi olukord, et "uut verd" juurde ei voola, foorum hakkab pigem paistma kindla, piiratud seltskonna omavahelise klubitamisena, mis aga peletab tavareisijat/kasutajat veelgi kaugemale.
Samas, üldjoones pean Trip-i väga vajalikuks ja oluliseks foorumiks, kindlasti olen siit ka mitmetele oma küsimustele vastuseid leidnud. Põhimõtteliselt hästi organiseeritud, loogiline jne.

Nõustun kasutaja methe-ga.
Omalt poolt lisaks, et peale mõne postituse kustutamist või ümbertõstmist võiks moded ka postitajat teavitada privas, et miks seda tehti. Jõudu korrigeerijatele. Ega ma ei arvagi et selle foorumi korrashoid kerge on aga peale kolme järjestikust kustutust ühes teemas jäi mulje, et kas sinna teemasse tohivad postitada vaid priviligeeritud kasutajad, või ei ole seal lubatud mainida mõnede firmade nimesid. Soodsat lennupakkumist otsival tavareisijal ei ole vahet kas soodustust pakub lennufirma, reisibüroo või sooduskoode müüv toidupood.

Kallis jaanu143.
Eks iga reisi- või lennufirma arva et tema pakkumised on just need kõige, kõige...
Ärikasutajate jaoks on siin täitsa olemas rubriigid "Reisipakkumised" või "Ostu-müügikuulutised".
Tavafoorumisse oodatakse siiski kasutajate endipoolseid soovitusi ja tähelepanekuid mitte ettevõtete reklaamimaigulisi postitusi.
Usun et mõistad :)

Jaanukesekene, mul tuli ka ennist üks muinasjutt meelde :)

Isal-emal oli kolm last. Kaks olid tublid ja tragid ning terase mõistusega. Neil polnud elus koha leidmisega probleemi. Kolmandas oli äbarik ja see lambike seal kupli all tal väga eredalt ei põlenud. See sai X portaali moderaatoriks :P

to: methe

Ei vaidle vastu, et toimetus on teatavate ühisjoontega seltskond, kuid ei maksa arvata, et me täpselt ühte nägu ja mõtlemisega oleme. Kindlasti pole vastu võetud otsuseid, mis selekteeriks foorumi liikmeid ja nende postitusi reisistiili, rahakoti paksuse või kes teab mille järgi.

Olen üks nendest modedest, kes soovib väga, et võrdselt saaksid "eetriaega" nii backpacker'id suunal Tallinn-Siber kui ka Hiltoni-Hyatt'i jne püsikunded. Samuti on teretulnud kõik Ryanairi või siis Emiratesi First Class'i fännid.

Natuke teeb nukraks nii eestlasele iseloomulik ärapanemine kui ka kadetsemine. Nii ühe, kui teise pärast on tõesti foorum kaotanud nii seljakotireisijaid kui ka luksusliku stiili viljelejaid. Loodetavasti suudame tulevikus rohkem kasutajatesse tolerantsi süstida.

Samas...eks diskussioonis selgub sageli asja iva nii, et väike kriitika üksteise suunal ei ole alati kõige paham asi.

Väga vabandan sarkastilise kommentaari pärast. Ei tahtnud kedagi solvata.
Müts maha teie ees kes te seda siin oma vabast ajast ja tahtest teete.

Olen samuti Trip-i lugenud aastaid ja arvuti taha istudes on Trip üks esimesi asju mida loen. Võiks öelda, et praktiliselt kõikidele küsimustele olen saanud vastused ja Trip on olnud suureks abiks reiside planeerimisel. Kohati häirivad liiga teravad vastused "lollidele" küsimustele...eks ole ju erinevaid inimesi ja reisikogemusi.
Igal juhul on tore, et selline asi olemas ja jõudu edaspidiseks!

Olen Trip.ee sage lugeja, loen "kaanest kaaneni" kõike. Harva login sisse, mul ei ole midagi tarka ütelda. Enda reiside planeerimist alustangi Tripist, siin on nii teiste reisijate kogemused kui ka viited vajalikele linkidele ühes kohas mugavalt koos. Tihti lihtsalt loen reisikirju, unistan ja GoogleEarth abiks reisin kaasa.
Minule meeldib see, et siin hoitakse kord majas ja võideldakse selle eest, et kirjaoskajatel inimestel poleks valus lugeda. Vigu teevad inimesed ikka aga lubamatu on täielik lugupidamatus lugejate vastu.
Kriitikat ei tee, mind miski märkimisväärselt ei häiri.
Tänud tegijatele! :)

Eelpool oli ühes kommentaaris selline lõik: IMHO Trip.ee's saavad vastu pead ikka sellised postitajad, kelle ekvivalentne postitus näiteks www.airliners.net oleks u. “Millal saab Estonian Air omale Airbus 747-MD11 lennuki ja kas sellega saab odavamalt ning kindlamini Kuressaarde lennata” või velo.clubbers.ee foorumis keegi postitaks “Kas Magura XTR on parem amort võrreldes Manitou 7.0-ga”

Olgu esimese küsimusega kuidas on, aga teine võib ilmselt algaja jaoks täiesti asjalik ja oluline küsimus tunduda. Olles kokku puutunud mitmete eri hobidega olen leidnud, et iga ala asjatundjate seas leidubki kahte sorti inimesi. Ühed on tõeliselt hingega oma ala juures, ning neil ei ole kunagi kahju oma kogemusi uutele huvilistele edasi anda. Samas on olemas teine punt neetud elitariste, kes suhtuvad uustulnukatesse varjamatu põlgusega.

Kuigi valdav enamus Tripi kasutajaid kuulub kindlasti esimesse kategooriasse, on mõned kommantaarid ikkagi liialt teravavõitu ja võivad tagasihoidlikuma lugeja kirjutamismõtetest loobuma panna.

Samas, süüdistada masu selles, et Tripis on sisukaid teemasid väheks jäänud, on ka kuidagi imelik. Nii jõuame varsti selleni, et Ansip on kõigis Tripi hädades süüdi.

Hästi, ärme süüdista masu selles, et eestlased oluliselt vähem reise kaugetesse ja eksootilistesse kohtadesse teevad.
Süüdistame 2004-2008 majandusmulli selles, et iga teine eestimaalane võttis ette reise, millest paljud vanad eurooplased, rääkimata ämerikaanodest ja japsidest vaid unistanud on ja sellega lati kõrgele ajasid.
Fakt on see, et eestlased reisivad vähem ja oluliselt vähem kaugematesse kohtadesse. Raske on loota ülisisukaid postitusi Egiptuse, Kanaaride, Türgi kuurortite või Euroopa turismilõksude kohta.
See talv võime vast loota Kariibide teemadele, seoses lennukompaniide broneerimissüsteemide järjekordsetele tahtmatutele (või, krt seda teab, äkki, tahtlikele) hinnavigadele. Kindlasti käiakse Tais, Indias ja Hiinas.
Ülejäänu jääb keskmisest oluliselt jõukama rahva kaheldavasse soovi omi kogemusi jagada, sest on väga keerukas leida präänikut neid trip.ee-sse kirjutama meelitada.

Olles ise aastaid kasutanud Amex'i reisiteeninduse teenuseid, tean, et neil klientidel pole elulist vajadust trip.ee-st lisa otsida, samuti neil, kellel hea kontakt mõne nö ihureisikorraldajaga, kes teab soove ja vajadusi.

On äkki ettpanekuid sellise atraktiivsuse tõstmiseks?

Siililegi peaks selge olema, miks postituste arv on järsult vähenenud. Teeks oma lehe kõigepealt nii korda, et kasutajad ei peaks oma arvutis pidevalt susimas käima, et lehele sisse logida. Võtsin selle tüütu töö selleks ette, et siia seda kommi kirjutada. Ilmselt pole mina ainus,kel sellest IT alasest jamast kopp ees on ja ei viitsigi seepärast hulka vaeva näha, et sisse saaks logitud ja kellegi küsimusele vastata. Edu!

No kuule, Norsu. Ära trolla. Ilmselt ei ole Sa süvenenud varasematesse teemadesse, miks üldse tehti trip.ee-s kohustuslik registreerimine, kui tahad postitada või kaasa rääkida. Aga näe - ka nüüd saavad Sinusugused ikka veel seda foorumit risustada oma lollide mõtetega.

->metskaplan

Masu ei ole süüdi mitte sisukate postituste vähesuses, vaid selles, et inimestel on majanduslikel põhjustel võimalik vähem reisida ja selle tõttu on foorumi külastatavus oluliselt vähenenud nii info otsimise kui ka jagamise mõttes.

Ma tajusin seda masu mõju juba üsna ammu siin ja siis kunagi hiljem (22.03.10) posititasin siia vaba teema rubriiki teema "Kas ja kuidas masu paistab välja siin foorumis?". See jäi küll märkimisväärse vastukajata.

Minu tähelepanekud nii enda kui muu põhjal:

 • minu reisivõimekus 2 reisi/aastas on langenud 0 reisi/aasta peale
 • mu tutvusringkonnast reisivad need, kes töötavad juhtivatel kohtadel
 • kui varem kogusid noored raha ja läksid seljakotireisile Kagu-Aasiasse, siis nüüd on see asendunud praktilisema variandiga töö&reisi viisaprogrammiga Austraaliasse
 • Stockmanni Finnairi piletitele ei joosta enam tormi ja müügilett on järjekorrata
 • üle 8000 kroonist sooduspiletit Aasiasse peetakse kalliks
 • mu ema töötab ühes suurettevõttes, kus kogutud kollektiiviga käidi nädalasel bussireisil, mis on nüüd teist korda ära jäänud
 • jne.

Tõsi jaanuarikuus lähen tänu Ryanairi soodusmüügile Londonisse. Määravaks sai asjaolu, et odavm on lennata Londonisse edasi-tagasi 250 kr eest, kui nädalavahetusel käia bussiga Tartus edasi-tagasi 300 kr eest.

->metskaplan

Kommetaaride teravus on sõltuv vastaja isiksusest. Pigem on vastused iroonilised kui teravad.

Kuidas sina reageeriksid sellisele või analoogsetele teemapostitustele:

"Lähen suvel USAsse. Milliseid vaatamisväärsusi soovitate?"

Marx, kui sa ise oled nii süüdimatu, et teisi lambist sildistad, ise samal ajal millestki aru saamata, siis no vabandage väga. Kus ma kirjutasin, et registreerimine paha on? Loe mu postitus veel paar korda läbi ja ehk jõuab ka sinu peakolusse, millest jutt käib. Siin teemas paluti avaldada arvamust ja seda ma tegin, sest logimisjamad tõesti segavad postitamist. .

SECURITY ALERT!
You previously logged in to this site and checked the Remember me box. At that time, this site stored a "login cookie"
on your web browser that it uses to identify you each time you return. However, the login cookie that your browser just
provided is incorrect. One possible cause of this error is that your web browser cookies have been stolen and used by
someone else to impersonate you at this site.
As a precaution, we logged out all of your current sessions and deactivated all your remembered logins to this site. You
can log in again now.

Paraku tulebki peale sellist teadet itimeest mängida. Käin ka muudes foorumites, aga sellist asja ple mujal ette tulnud, tripis peale vahepealset korrasolekut, taas samad kalad.
PS Kui algseid postitusi nii redigeerida modede poolt, et algse postituse mõte moondub, kas poleks siis parem need üldse kustutada? Lisaks on mõnes foorumis kasutusel süsteem, kus postitaja ei saa oma poste enam muuta kui neile on vastatud. Tasuks kaalumist.

Rahu kallid foorumlased, ärme nüüd rohkem inetumaks lähe!

norsu -- see veateade on teada viga, katsume selle ära kaotada

Minu mõtted siis:
Miks te Tripis käite?
Ei tea isegi täpselt - ilmselt on ka minus pidevalt reisikihk sees(uurin seninägematuid paiku läbi teiste silmade, tutvun erinevate kogemustega ka enda poolt käidud kohtadest, jne.), samas proovin jagada oma soovitusi, arvamusi teistele (maitsed-tahtmised on erinevaid siiski, seepärast minu mõtted- soovitused alati ei pruugi sobida)
Vajalikku infot - Midagi ilmselt ikka
Mis teistmoodi olla võiks - uute postituse tegijale võiksid olla samade teemadealused postitused näha(küsimus kas olete juba tutvunud antud postitustega, märksõnadega saaks suunata)-saada suunatud sinna, kui analoogne teema on olemas. Esmaregistreeriatele mitte lubada kohe teha uut postitusteemat (üldjuhul kipuvad sellised automaatlinnukeste tegijad olema pealiskaudsed ja ...)

(NB! Ärge ainult palun öelge, et ropendamist, ebaviisakust ja vigases eesti keeles kirjutatud postitusi võiks toimetamata jätta!)? - see võiks jääda nagu on.
Vanasõnagi ütleb: nagu küla koerale, nii koer külale. Ehk et: nö. anonüümse esmapositaja valulävi (kuidas küsid - nii ka vastuse saad) võiks olla kõrgem.
Ilmselt paljud meist on märganud ja soovinud, et kui oled proovinud aidata kedagi, jaganud soovitusi jne. siis ootaks ka mingit vastukaja reisil käinutelt, kes sinu soovitusi arvestasid. Paraku praegust tundub olema olukord, kus kõik hoogsalt jagavad soovitusi ja siis läheb küsijainimene reisile ja teema vajub soiku, kuni uus reisilemineja oma küsimustega lagedale tuleb (siit ka edaspidiste diskussioonide võimalikkus).

Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust, või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?
Üldiselt loen ennast huvitavaid teemasid.

Jäin mõtlema, et miks ma ei ole pärast reisi, mis pole toimunud Egiptusse, Taisse või Indiasse, käinud siin muljeid jagamas. Mingil määral ilmselt tundub, et mis egiptusereisijal ikka selle infoga peale hakata ehk et "keda see ikka huvitab". Ja siis mõtled, et küll siis vastan, kui keegi midagi küsib :)

Sisse ei logi, kuid lugemas käin. Lihtsalt on huvitav. Kui aga kuhugi sõitma hakkan, siis on see esimene koht, kuhu infot hankima tulen.
Kommenteerima ei kipu, kuna see on pigem väga kogenud reisijate suhtluspaik. Ka kirjutan lähetuses olles klaviatuuril, millel puuduvad nii "ü" kui "õ". Nende asendamine "y" ja "6"-ga pole siin lubatud. Teatav elitaarsust taotlev maik on asjal juures.
Minu reisid on enamjaolt töösõidud seetõttu on mu transpordi-ning majutuskogemused pisut teistsugused. Võib-olla polegi "Tööreisid" nimelise alamfoorumi tegemine halb mõte - keegi eespool pakkus ka.

Naabrimees, reisimise viise on erinevaid. Tean ka inimesi, kes ilma juhtivatel kohtadel töötamata jätkuvalt reisivad 2 korda aasta. Pigem ehk on masu õpetanud inimesi vähesemate vahenditega saavutama rohkem. Vähemalt tahaks loota.

Mis puutub aga irooniasse, siis enamasti on ju selle eesmärk ikka vastaspoolele ära panna. Seetõttu on minu arust iroonilised postitused foorumis eriliselt kasutud, sest keegi ei saa neist targemaks, vaid pigem meelestuvad lugejad antud keskkonna suhtes negatiivselt.

Eks eestlase üks lemmiktegevusi olegi oma naabrile ära surada ning seetõttu ei pääse sellest ka Tripp. Kuid igastahes võrreldes mitmete teiste foorumitega on siin asi siiski suures osas kontrolli all. Aga see isiksuse teema ei ole muidugi selle foorumi koht.

Sinult metskaplan aga ootavad Tripi kasutajad huvitavaid ja asjatundlikke postitusi. Igastahes:)

Teemast välja veidi aga oma parimad reisid olen ma teinud enne igasugust buumi ja masu ja just siis kui raha polnud.
Hiljem on olnud alati mingi ostetud rannareis aga nendest ei ole mingeid erilisi mälestusi.
Jalgrattaga läbi terve euroopa ( kaks korda suisa) või autoga paar kuud mööda pisikesi külateid mööda ka kusagil euroopas...
Jalgsi pool Euroopat läbi käia..
Vot need on õiged reisid.
Ma blogiks neist reisidest aga nuh ...polnud ju tollel ajal fotoaparaati ja niiama ei suuda neid muljeid edasi anda.

Sõbrad, me katsume selle öäüõ-gestapo kontrolli alla saada, näiteks pakkuda ühte vidinat, millega veebilehel ka heebrea- ja kõmrikeelse klaviatuuriga Eesti tähti saab teha.

Hea eestikeelne reisiinfo on siia kokku saanud. Omalt poolt soovitaksin lisada foorumisse "tänamisvõimalus" hea soovituse eest, või siis laitus:)
Näide siit: www.englisforum.ch

Kas oskab keegi soovitada, kuidas “õ”-tähte saab voorkeelse klaviatuuriga?

Õ=Alt0213, õ=Alt0245. S.t hoiad Alt klahvi all ja trükid numbrid. Kui alt lahti lased siis ilmub täht. Teiste täpitähtede vastete saamiseks googelda "keyboard codes".

Olen siit ühtkoma teist tarkuseteraga infot saanud.Jälgin pidevalt.

Olles lugenud läbi kõik need kommentaarid, ei saa enam mitte vaiki olla ja arendan edasi seda teemasse mittepuutuvat teemat. Kuna ma ei ole tripi tegemisega kuidagi seotud (küll olen foorumi liige olnud hulk aastaid), siis pean ennast erapooletuks.
Trip oleks võinud selle lingi foorumis ära tuua. Konkurentsi kartmine on selgelt alusetu ja inimene on hulga tööd ära teinud. Tegemist on eestikeelse reisiteemalise lehega, seega las igaüks otsustab kas talle on see uus leht kasulik või mitte. Seda esiteks.
Kuna see salapärane sait (mille aadressi ma siiski välja peilisin) võiks olla suunatud minusugusele inimesele, kes tegeleb ise enese reiside planeerimise ja korraldamisega, siis viskasin pilgu peale ka tarbija poole pealt. Kahjuks ei leia sealt midagi sellist, mis paneks mind hetkel sinna tagasi pöörduma. Suvalises järjekorras ära toodud riigid, peamiselt välismini info ja hulk linke suvaliselt valitud (vähemalt nii mulle tundus) broneerimis- ja transpordiettevõtete lehtedele ei oma ju reaalset väärtust. Google on ammu olemas. Ma ju ei lähe otsima KLM-i või Stanstedi lennujaama linki sellest portaalist. Teisalt puudus näiteks valikust mitu lennufirmat, millega lähiriikidest kaugematele maadele hea hinnaga saab (nt Qatar, Etihad, Lufthansa). Puudu olid ka mitmed suured bronnisüsteemid, kust näiteks mina tavaliselt otsinguid teen. Positiivsena võib ära tuua valikuline nimekiri reisiraamatutest- ja blogidest.
Asi on seega äärmiselt toores - tasuks ikka põhjalikumalt läbi mõelda, et mis on see lisaväärtus, mida pakutakse. Täna seda väga sealt ei leia.
Seega kokkuvõtteks - trip võiks tehtud töö ja hea tahte märgina lingi avaldada, samas saidi looja ei peaks kriitikat ka nii südamesse võtma.

Tere,

Kirjutan algsel teemal, kuigi arutelu on sealt eemale triivinud. Tripil saab alati olema raske võistelda fakti/folkloorikoguna rahvusvaheliste foorumite ja portaalidega. Näiteks küsimused "kuidas saada Capadocciast Alepposse?" või "milliseid häid hosteleid on Dahabis?" või "palju maksab Alzeeria viisa?". Potentsiaalsete sisutootjate arv lihtsalt on niivõrd palju väiksem ning igasse maailmanurka me ei jõua ka.

Tripil on samas olulised eelised - esiteks on ta emakeelne; teiseks võib eeldada, et keskmise tripiku hinnangud langevad pigem kokku mõne teise tripiku omadega, kui näiteks Jim omadega Teksasest. Meil on ühine kultuuritaust ning kui kaas-tripik arvab, et "see hostel on hea puhas", siis tundub Sulle see usaldusväärsem arvamus kui Jim'i oma Thorntrees.

Kui mul oleks Tripi edasist käekäiku võimalik mõjutada, siis ma keskenduksin (tajutava) usaldusväärsuse hoidmisele ja arendamisele. Selleks on näiteks:
(1) modereerimine (tubli töö juba pikemat aega)
(2) kasutajapiltide lisamine (võimalus olemas, nüüd ka sellisel suurusel, et midagi näeb). Taas loob usaldust, kui "näed, kes nii arvas".
(3) kasutaja-tasemete loomine ("toimetaja", "reisiguru", "algaja reisisell" jms). Kas see kasutaja, kes arvas, et Wadi-Rum on "maailma kõige ägedam kõrb" on Eestist üldse välja saanud? Eks igas foorumis ole oma metoodika ja süsteem, kuidas hierarhias üles liikuda.
(4) hea tava jõustamine (postituse keel, kasutajanime valik jne). Kui küsid "Kas hostel Cul-de-sac on hea valik?", siis oletame, et saad kaks vastust. Esimene on kasutajalt axh65 "5-". Teine on kasutajalt Jüri Tamm "Ööbisime seal eelmise aasta suvel, neil oli siis veel probleeme sooja veega. Puhas koht ja viisakas teenindus. Vaatasime seal lähedal veel 3 hostelit, aga Cul meeldis kõige rohkem". Kumb tekitas rohkem usaldust/tajutavat väärtust?
(5) Võimalus teistel kasutajatel konkreetse postituse või teema "kasulikkust" hinnata. Siis leiab kiiremini terad üles.
(6) lisavidinad kasutajate tugevamaks haakimiseks nagu (foto)konkursid, arvamus-baromeetrid jms.

Samuti arvan, et Trip võiks täita suuremat rolli reisivaldkonna aruteludel. See tõenäoliselt eeldab valdkonnas kompetentsete toimetajate olemasolu (nt kaasata keegi, kes omab meditsiini-alaseid teadmisi). Tervis, erinevad varustuse alaliigid, reisi-eetika jne. Praegu ma ei tuleks selle peale, et Tripist arvamust küsida erinevate vaktsiinide kohta või kuidas autot reisiks putitada. Mõlema jaoks on nishi-foorumid.

Üks idee, mida tahaks ise teostada on veel; aga ma ei ole jõudnud seda veel korralikult läbi mõelda :-) Jätan selle tuleviku-aruteludeks.

Ma loodan, et mu arvamustest ja ideedest on toimetusele kasu. Jõudu teile ja aitäh senitehtu eest!

Jüri

IMO on trip ünsa cool place. :)

On aeg tunnistada, et Trip.ee pingutas modereerimisega hiljuti natuke üle. Vabandused ja loodetavasti oskame sellest ka järeldusi teha!

Et jutulõnga kuidagi jälle teemakohasemaks viia, siis võtsin üksjagu postitusi silma alt ära. Loodetavasti toimetus ei pahanda, et suurem osa oli nende arvamused.

Ma ei näe mingit põhjust, miks me ei võiks viidata teistele Eesti reisimist kajastavatele veebilehtedele - eriti, kui tegu on mittekommertslehtedega.

Loomulikult on mittekommertslehed Trip.ee-s teretulnud!

Jüri, mulle meeldib su entusiasm, aga see 4. punkt kõigi kohta kindlasti ei käi. Kasutajanimi ei mõjuta minu silmis postituse väärtust mitte karvavõrdki.

Teiseks ma loodan, et sinu pakutud lisavidinad kunagi siia foorumisse ei jõua (näiteks kasutajate hierarhia jms.) Ma hindan trip.ee foorumi juures lihtsust ja selgust.

Palusin kunagi, et tore oleks teada saada, milline on tripis vastavat kommentaari esitaja asukohariik.

Ise leidsin teavitamiseks pildi, millel on Soome lipp.

Tere!

Olen ka siin mõned lood ja soovitused kirjutanud, seega on ehk mul ka õigus oma arvamus välja öelda.

Trip.ee keskkonnana on minu meelest väga hea. Ainult et see uus kujundus on küll täiesti mööda! If it's not broken don't fix it! Enne oli kõik palju paremini haaratav, praegu suurema teksti tõttu liiga laialivalguv.

Mis puudutab keelekasutuse korrektsust ja modereerimist, siis see on minu arvates täiesti vältimatu! Ehk siis hoiame elementaarset keelt - sellest algab/väljendub oma mõtete täpsem esitamine, lugupidamine teiste vastu ja muu kultuurrahvaile omane.

Tervitades,
Jaan

Mina kiidan ka Trip.ee-d. Eriti kasulik on see algajatele rännumeestele, veidi saamatutele internetikäsitlejatele (nagu mina näiteks!) ning vanematele inimestele, kes inglise keelt hästi ei mõista.

Sultanja terav huumor on isegi värskendav, kuid mitte kunagi labane.
Tahan isiklikult tänada kasutajat ixxx, kes võttis aega ühele koduperenaisele kirja panna pere jaoks äärmiselt vajalikku reisiinfot!

Kõige rohkem meeldib siiski see, et siin ei lokka labasus ning matslikkus!
Selle eest tänud modedele.:)

Selline võimalus oleks ka tore, et trip.ee näitaks vastava nupu vajutusel neid postitusi, kuhu on midagi juurde kirjutatud pärast viimast sisselogimist. Mõnedes teistes foorumites, mida loen, on see olemas ja mulle meeldib :) Hea võimalus foorumis toimival silma peal hoida ilma kõiki alamteemasid lahti klikkimata. Need kollased numbrid postituste taga vist peaksid küll seda näitama, aga see pole see :)

Mismõttes pole see?
Mina praegu just nii siia sattusin, et klikkisin enda kontol selle kollase peale mis vahepeal tekkinud oli!
Või on värv vale lihtsalt?
Ma kardan et punane on juba litsentsiga kaitstud...selline ilmub Facebookis ette kui keegi on vahepeal midagi liigutanud! ;)

Kui te vajutate nende oranžide numbrikestega ruutude peale, siis avanevadki iga teema all postitused alates nendest, mis kellelgi lugemata on.

Ülimalt teretulnud nähtus on see, et enda kommentaare saab hiljem remontida ka!
Võiks ainult ka kustutamise võimalus olla aga see pole nii oluline.
Et siis kui oled kellelgi nahad täis sõimanud siin, siis hiljem saad kaineks ja on võimalus teksti muuta ;)

No see kollaste numpukeste süsteem pole päris see, mida ma kirjeldasin (kuigi on ka tore), aga eks ta ajab asja ära :)

Minul pole tripiga miskit pistmist aga ausõna mina küll ei saa aru mida sa mõtled?
Kui sa üleval paremal vajutad .minu konto. peale siis tulevad ette kõik teemad kus sa kunagi sõna oled võtnud ja igal teemal kus vahepeal keegi midagi lisanud on-on taga kollane nupuke mis näitab ka vahepeal lisatud kommide arvu.Ja vajutad sinn, siis oled ju kohe uute kommide peal!
Või oli sul midagi veel popimat plaanis?

Jah, ikka midagi veel popimat! :)Osades blogides on selline võimalus, et "Näita kõiki uusi postitusi alates viimasest sisselogimisest", mis annab iseseisva (kronoloogilise) nimekirja kõikidest teemadest, kõikidelt alamlehekülgedelt, kuhu on midagi juurde kirjutatud või uued teemad, mida on vahepeal algatatud. Praegu peab ikka "Elu välismaal" või muud alamteemad lahti klõpsama ja siis nimekirjast vaatama, et mis on uued. Kollane kastike aitab hästi ilma alla kerimata esimese uue postituse leida ja see on ka lahe muidugi :)

Ja ikka ma ei saa aru;)
Viska miski näide äkki lingi näol äkki?
Ilmselt ma pole kõige teravam kriit pakis;)

Laanekas, ta räägib kõikidest teemadest üldisena. Ehk, kui sa logid trippi ja sealt välja, siis kõik postitused (ka need milles sa ei ole osalnud) reastatakse ülesse, mis on kas loodud või kommenteeritud peale sinu väljalogimist. Üldiselt ei ole seda funktsiooni vaja, kuna "üle foorumi lugemine" ei ole enamustel inimestel vajalik(isiklik arvamus).

Ilmselgelt on minu viga see,et ma pole mingi pool aastat Tripist välja loginud.
Mul pilt ei muutu;)

tahaks aru saada, kuhu mu kuulutus üles laeti

On aeg tunnustada ja kiita Trip-i viimasel ajal tehtud tubli töö eest.

Vahepeal pead tõstnud "olen tähtis mees" viirusega nakatunud direktorid on ennast tublisti tagasi tõmmanud ja ei mängi enam iga nurga peal nagamannidega jännis olevaid pedagooge, õpetades neile suure ja väikse tähe algtõdesid.
Selle asemel on ilmunud rohkem iformatiivsust, väärikust ja rõhu asetamist portaali sisulisele poolele.
Väga asjalikuks on muutunud teema -"Lennufirmade käimasolevad sooduspakkumised", mis oma asjalike Trip-i poolsete kommentaaridega on väärt kraam. Tänud Veigole selle vedamise eest!
Lisaks igasugused muud nipet-näpet muudatused nagu postituste hindamine jne.
Well done guys, hold the attitude!

Käin nii reisilugusid lugemas kui ka konkreetset infot küsimas ning võimalusel aitan teisi.

Mulle meeldib, et Trip tahab Postimehe ja EPL taset hoida ja korrigeerib veidi vigaseid tekste, minu meelest on tähelepanu juhtimine väga delikaatne olnud.

Mulle ei meeldi kommentaaride hindamine, see oleks hoopis nagu Rate tase. Kui koolitüdrukud hakkavad "pöial põranda poole" juhtudel enesetapu mõtteid hauma, siis täiskasvanul võtab lihtsalt kirjutamise lusti ära. Märkan rõõmuga, et asjalike teemade juures keegi hindamist ei praktiseerigi.

Küsitavaks pean autahvli rubriiki. Inglise keelega poosetajate ja süüdimatute laiskvorstide väike nahutamine kulub küll ära, aga hulka juhtub minu meelest neid, kelle kaasasündinud mõningane lihtsameelsus või "maainimese" orienteeritus ei võimaldagi kõrglennu küsimusi ja siis on pilgete pärast piinlik.

Suures plaanis olen Tripiga väga rahul ja tänan tegijaid. Tänan ka kõiki tripikaid, kes lahkelt oma teadmisi jagavad!

Hindamine on minu arust nagu ühiskonna peegel, kui ikka postitus ei meeldi 100-le isikule ja 1-le meeldib, siis võiks arvata, et tegu on saastaga. Samas kui 100-le isikule meeldib ja 1-le ei meeldi, siis peaks tegu olema asjaliku kommentaariga ja võiks juba iseenesest teenida reklaamina, mis kutsub ülesse postitust lugema. Loodan, et tulevikus lisab trip "featuuri", et isikul oleks võimalus halvad kommentaarid (teatud tasemest) nn ära peita, et ei peaks saastas tuhnima ja aega viitma.

See on puhtalt minu isiklik arvamus ja ei esinda kuidagi toimetuse seisukohta.