Mida arvad ja ootad Trip.ee-st?

Lugupeetud Trip.ee kasutajad!

Miks te Tripis käite? Kas te olete leidnud Tripist vajalikku infot? Mis võiks Trip.ee-s olla teistmoodi (NB! Ärge ainult palun öelge, et ropendamist, ebaviisakust ja vigases eesti keeles kirjutatud postitusi võiks toimetamata jätta!)? Kas Trip võiks olla ainult foorum hetkel põlevatele küsimustele vastuse otsimisel või võiks siin olla ka diskussioone üldisematel reisimist puudutavatel teemadel? Kas loed Trippi ainult siis, kui tahad kiiresti vastust, või tutvud ka niisama olemasolevate teemadega?

Ühesõnaga - mis te arvate Tripist? Kuna te siin käite, siis ilmselt see teile meeldib. Mis eriti meeldib ja mis meeldib vähem ja mis võiks olla, et rohkem meeldiks?

Oi, neid asju on palju, mida siit otsin! Kui mul parajasti ei ole ühtegi reisi silmapiiril, siis käin siin niisama erinevate inimeste reisikogemusi ja reisikirjeldusi lugemas ja unistamas. Kui mõni reis plaanis, siis käin praktilist infot otsimas: odavaid lennupileteid, hotellisoovitusi, sihtkohainfot. Aga kõige mõnusamad on inimeste lood ja arvamused erinevatest reisiteemadest ja sihtkohtadest.
Mulle ei meeldi otsing :) Kokkuvõttes võiks Trip olla mõlemat: nii praktilise reisiinfo kogum kui ka aktiivse diskussiooni, suhtlemise koht.

Tere. Mind häirib see kui mingi teema all on osa lahkeid inimesi oma kogemustest päris põhjalikult rääkinud/kirjutanud ja siis ilmub kuskilt välja järjekordne "hoolimatu,laiskvorst,teisi mitte austav" isik ja küsib oma "küsimuse" ise seejuures mitte vaevenuna isegi teemat läbi lugeda!!! Miks ei modereerita selliseid rumalusi!? Kas siis see olukord on normaalsem kui õigekirja kasutamine mida moderaatorid väga varmalt jälgivad? Ülejäänu suhtes on siin Tripis 5+!!!

Sageli on selline postitus uue postitusena foorumisse kirjutatud ja hiljem modede poolt juba olemasolevasse teemasse liimitud. Seetõttu võivad mõned postitused vägagi totrad olla.

Mulle piisaks kui siin oleks ainult teema....kogume kokku reisijutud ja blogid(vist oli selline teema )! Ülejäänud teemadeta elaks ära täitsa vabalt. Kas sealjuures kellelgi on pakkuda mingit kohta kust oleks veel lihtsam reisijutte leida siis andke infol tulla!

Mina ei ole väga kauaaegne Tripis käija, aga viimased paar kuud olen ikka siit infot otsinud ja saanud ka. Ma saan aru, et kogenud kasutajaid ajab närviliseks, kui juba ammu olemas olnud teema uuesti püsti pannakse. Aga mina ise suht rohelisena julgen tunnistada, et esialgu ei oskagi õiget kohta otsida info saamiseks. Alles mõni päev tagasi avastasin enda jaoks hullult põneva teema, tuli välja, et selline siin olemas juba mitu aastat. Ja väga toredaid ja põnevaid inimesi olen siit leidnud. Aitäh neile, kes viitsivad oma kogemusi jagada :) Ja ikka on reisikirju põnev lugeda. Võib-olla just mõni reisikiri tekitab idee järgmise risisihtkoha valikuks.

Laanekas: vaevalt kuskil rohkem reisiblogisid kokku kogutud on kui siin. Tripis on neid ikka päris kõva ports.

Paabu1: vanade teemade ülessoojendamises ma küll midagi taunimisväärset ei näe. Parem üks vana ja sisukas kui kümme uut ja tühja :) Vajaliku teema leidmiseks on otsing ja kataloog. Kui ei ole surmatõbi siis saab nendest ikka abi;)

Eks igaüks näe asju paratamatult ikka oma mätta otsast.

Kuna mina olen näiteks "vana kooli mees", ei ole minu jaoks kunagi probleem enne kuhugi minekut teha ära põhjalik kodutöö - koht, ajalugu, kultuur, kombed ja tavad, algteadmisi keelest, olulisemad vaatamisväärsused ja nii edasi. Abiks nii traditsiooniline kui uus meedia elik raamatukogud ja internet. Tripis on kirja pandud väga palju väärtuslikke kogemusi, ja vähemalt tüüpilise eestlase tüüpilised reisisihid peaaegu et pulkadeks lahti võetud. Muidugi võtab kogu selle värgiga tutvumine kõvasti aega.

Aga mõni teine, kes kärsitum, on harjunud teistmoodi toimetama - riputab umbes kümnesse foorumisse üles küsimuse: Egiptuses on keegi käinud w? - ning loodab, et keegi ehk ikka viitsib kuskil vastata.

Toimetusepoolsed märkused stiilis "kasuta otsingut" sellistele ongi eeskätt kantud soovist inimene lugema panna. Näidata talle nii-öelda selle toa ust, mille taga istub koos vanade reisimeeste seltskond. Uksest sisse minna tuleb aga ikka endal.

Mulle on eriti tähtis see,et saab kedagi aidata ,kui on tekkinud küsijal probleem,millele oskan täpset vastust anda.Jätkake samas vaimus.

Mulle ka ei meeldi see, et uus üldine küsimus paisatakse õhku ja oodatakse pikki vastuseid. A'la mida näha Egiptuses, kuhu minna Tais ja kust saab kõige odavamaid pileteid Austraaliasse. Samas saan aru, et trip.ee süü see pole.

Vahel paneb muigama kasutaja/moderaatori sultanja (või mis see nimi täpselt oligi) sarkasm. Mõned inimesed on lihtsalt "udud" ja sinna ei saa suurt midagi parata.

Ise satun siia igapäevaselt ja huvi pakuvad:

  • expattide blogid;
  • lennukompaniide kampaaniad;
  • tagasiside ja hoiatused Eesti firmade osas;
  • kui kellelgi on spetsiifiline küsimus Filipiinide kohta, siis olenevalt sellest kas inimene on vaevunud kuskilt infot enne otsima või mitte, vastan. (Turistikate puhul nagu Boracay, Palawan, Bohol ja Cebu on tihti kõik info juba foorumis olemas ning nende kohta küsimusi arutlusele ei võta.)

Eelmisel aastal sai LP raamat trip.ee kaudu Eesti kraami vastu ära vahetatud. Foorumita see vaevalt juhtunud oleks.

Sai vist kõik esialgu.

Käin tripis aeg-ajalt vaatamas, kas keegi on midagi huvitavat kirjutanud, või siis mingit konkreetset infot otsimas. Seda viimast, tõsi küll, leiab võõrkeelsetest foorumitest rohkem (eestlasi lihtsalt on nii vähe ja ega kõik ei kirjuta ka).

Olemasolevate küsimuste kohta uue teema tegemist ma ei pea nii taunimisväärseks kui tripi moded, sest eriti igasugune faktiinfo (hinnad, viisad jne) vananeb päris kiiresti ja vana teemat mööda lapata ja otsida, et millisest postitusest alates võiks asi aktuaalsem olla, on vahel kaunis tüütu.

Häirib inimeste kirjaoskamatus, aga see pole muidugi tripi viga...

Mina olen väga rahul trip.ee saidiga. Enne reisimist olen siit olulist infot saanud ja hea on see, et alati on keegi, kes on just mind huvitanud riigis käinud (a la ka eksootilisemad riigi, näiteks Birma või Vietnam) ja siis olen kohe ka vastused oma küsimustele saanud. Tundub, et tegijateks on tublid reisimehed/-naised :) kes hoiavad foorumitel ka sageli silma peal, et sõna sekka öelda. Olen täheldanud, et ainult üksikud teema algatused on jäänud vastuseta.

Mis puudutab uute teemade algatamist, siis minu meelest on osade teemade algatamised või uuendused normaalsed. Näiteks viisade korrad erinevates riikides võivad muutuda kiiresti ja siis on hea kui saab ikkagi värskema info mitte ei loe aasta taguseid materjale.

Mis trip.ee ülesehitust puudutab, siis arvan, et seda on kindlasti võimalik parandada. Samas nagu aru olen saanud, siis veavad seda saiti vabatahtlikud, mistõttu ei saa eeldada, et tegijad jäägitult oma aega saidi arendamisele kulutavad.

Mind häirib see, kuidas pööratakse liiga suurt tähelepanu õigekirjale. Ma saan aru, et lehe haldajate eesmärgiks on pakkuda võimalikult kvaliteetset informatsiooni. Sellele ei vaidlegi vastu, kuid mind häirivad kommentaarid, mis on kirjutatud vigaste tekstide juurde. Mulle tundub see täiesti vastumeelne, kui moderaator parandab oma käega kellegi teksti ära ja siis lisab sinna alla "noomitava" kommentaari. Sellist asja ei ole üheski netifoorumis kohanud. Ma loen iga kell pigem ebakorrektselt kirjutatud reisisoovitust kui põrkan pidevalt mõne õigekeelt propageeriva märkuse otsa.

Paar kuud tagasi arutasime oma sõbrannaga, et peaks siin foorumis tõstatama küsimuse üles - miks on trip.ee nii mahakäinud.. Aga siis leidsime, et on ju nii palju uusi ja "rohelisi" rändureid, kes kõik ahmivad sama infot nagu meiegi kunagi. Ise olen oma teadliku arvutikasutamise aja olnud pidev trip.ee jünger. Postitanud olen siia küll vähe, kuid tavaliselt kojutulles on see esimene sait, mille automaatselt avan. Viimasel ajal küll harvemini. Tripist olen saanud oma esimeste reiside jaoks kõik vajaliku. Kuigi vahel tunnen puudust sellest ajast, kui Kaerahelves ja Marek Mengel vestsid oma dialoogi erinevatest Kagu-Aasia nurkadest.. uhh, olid ajad. Unistasin vaid sellest siis, et saaks ka ükskord samakaugele. Aga ikkagi on väga hea, et on olemas selline Meie Eesti reisifoorum. See on nagu mu kodu ja olen siit palju väga häid sõpru leidnud. Olen rahul, kuigi jah.. inimesed võiksid enne küsimuse püstitamist lugeda läbi kõik eelneva, mis on olnud läbi aegade teistel inimestel jagada.

to: Avien Vahest oled täheldanud, et "noomimist" pole enam mõnda aega esinenud :) ja tõenäoliselt tulevikuvisioonis ka ei esine. Üritame foorumi ilusas emakeeles hoida delikaatsemate vahenditega, kui avalik "häbipost".

Neid täpitähenoomitusi on siin viimastel kuudel siiski küll esinenud. See selleks.

Ma käin siin unistamas ja infot kogumas. Vahetevahel ajavad tõesti närvi küsijad kes küsivad täiesti läbinämmutatud asja (a la kas keegi siit Austraalias on käinud?), mille nad leiaks konkreetse riigi teemade alt ehk esimesena. Võibolla nad ei oska konkreetse riigi alla navigeerida... äkki kuidagi selgemalt siis see navigatsioonikoht esile tuua.

Samas vahest häirib modede üliagarus kui keegi nähtavalt teadja jagab oma mõtteid välismaa arvutist, kus siis tõesti pole eesti klaverit. Ma tõesti ei kujuta ette kas see mõte on päris adekvaatne, et keegi hakkab character mapist täppe kopeerima :D No vaevalt. Tea, mitmest mõttejagamisest nendelt inimestelt siin foorumis ilma oleme jäänud seetõttu, et ei viitsi pärast posti all noomida saada?

Muidu loen igasuguseid teemasid. Silma käin peal hoidmas temaatilisematel - oleneb kuhu endal minek, aga sirvin ka teisi, sest mine tea kust hea mõte tuleb.

Toimetuse enamuse seisukoht on, et kui tõesti klaver ei võimalda, siis oleks tore, kui täpitähtede asemel kasutatakse sarnaseid täppideta tähti. Numbritele ja y-tele ütleme kindla ei - jäägu need muudesse foorumitesse.

Samas - kui üks ja sama kasutaja lajatab järjest ja järjest Eesti operaatoritega seotud IP-aadressidelt numbreid ja igrekeid, väites, et tal välismaal pole maakeelsete tähtedega klaverit, siis see pole päris õige. Ja selliseid asju juhtub...

Veelkord ütlen, et noomimise oleme planeerinud lõpetada ja täpitähtedega üritame olla tolerantsemad.

Vot see täpitähtede jne mõnes olukorras lubamine või siis parandamine on küll väga teretulnud. Modedel lihtsam ja kasutajatel ka solvumist vähem

Ossa, Laanekas. Ma ei saa midagi teha, aga sa hakkad mulle iga päevaga aina armsamaks saama ;)

Niigi hoidsin oma pudrumuku senini kuss...

Loen seda foorumit tihti ja olen siiralt tänulik tegijatele ja kõikidele inimestele kes on võtnud vaevaks sõrmedel klahvide peal klõbiseda.

Aga...mida aeg edasi, seda rohkem käib ka mulle närvidele see õigekirja ja kirjapildi kallal näägutamine. Ehk ma eksin aga mulle tundub, et nii mõnigi käinud/näinud reisiinimene jätab seetõttu enda arvamuse pelgalt enese teada ja ei võta vaevaks sõna sekka kirjutada. Jaaaa, ma saan aru, et "kallis kodumaa ja püha Eesti keel" aga no ei saa ju kaljukindlalt eeldada, et inimene, kes rännata armastab, düsgraafik pole. Igatahes loen ma 10 korda ennem vigases keeles kirjutatud nõuandeid kui, et näen taas kord kommentaari lõpus sellist hiiremusta: . . . . trip.ee pidas vajalikuks upitada ennast teisi alandades.

Nojaa...mulle tundub üldse, et teemaalgatusi on ka kuidagi napimaks jäänud. Teinekord areneb esialgu pisut naiivsest ja justkui läbi nämmutatud teemast igati arukas ja pikk teemaarendus.Lihtsalt pisut teise nurga alt vaadatuna. Inimesed on ju nii erinevad, keda mis pealkiri sõna sekka poetama innustab. Lugejaid, kes seda foorumit kaevad, on arvatavasti kordades rohkem kui inimesi, kes siia reaalselt märgi maha jätavad. Selle pika soigumise resümee on...ma arvan, et modede näpp ninas komavigade otsimine pelutab paljud inimesed kes midagi asjalikku öelda tahavad, siit foorumist lihtsalt eemale.

Nõustun ülal kirjutatuga, et osa infot kaotab aja jooksul oma aktuaalsuse. Pealegi, uusi kogemusi tuleb järjest enam peale ja ka neist on huvitav osa saada.

Isiklikult eelistan pigem palju erinevaid lühikesi teemasid, kui väheseid läbi mitme aasta jooksvaid saagasid. Nii on palju lihtsam jälgida ja endale vajalikku infot leida. Lisaks kipuvad pikad teemad lõpuks algselt püstitatud küsimustest väga kaugele rändama ja kõige selle läbisirvimine kulutab niigi sageli piiratud kodutöö aega.

Kommentaaridest stiilis: "ära küsi lolle küsimusi vaid kasuta otsingut" võiks minu hinnangul pigem hoiduda, sest need ei anna foorumi sisule midagi juurde. Alati on ju vabadus mitte vastata, kui teema tundub olema allpool kellegi intellektuaalset taset. Asi omab mingit mõtet vaid siis, kui selline vastus on vähemalt varustatud linkidega, mis suunavad kasutusjuhendi vastu eksinu õigele teele. Kui nende lisamine tundub aga kellegi töö ja vaevaga kogutud teadmiste ebaõiglase ärakasutamisena laiskade ja lollide poolt, jääb foorumlasele jätkuvalt õigus vaikida ning mitte häirida teisi lugejaid.

Samuti tundub mulle imelik, et osa siinseid reisihuvilisi käituvad nagu kogenud margikogujad, kes algajatesse teatava üleolekuga suhtuvad. Jääb mulje, et oma kogemusi püütakse kiivalt enesele hoida, mitte aga teiste huvilistega jagada. Tulemusena on Trip varsti palju vähem huvitav ja tore koht, kui ta seda varem oli (mulle tundub, et see on vaikselt juba juhtunud).