Mis kanali kauglendudel valite?

Lihtsalt huvi pärast - mida kauglendudel meelelahutussüsteemist valite? Vaatate filme, valite mõne muusikakanali või jälgite lennumarsruuti?

1
2

Enamasti lennumarsruudi peal ja meelelahutus isiklikest seadmetest.

2
0

Kõht täis süüa, võimalusel veidi konjakit ja magama. Enne seda võib ju mõne filmi käima panna, aga pigem mitte. Minu poolest võiks see ka olemata olla.

5
2

Üldiselt ikka mõned filmid läbi vaadanud kauglendudel.

0
0

Võtan kaasa paberist raamatu või ajakirjad. Tihti hangin selle arvestusega, et viskan kohale jõudes ära.

Viimane kord lugesin "Economisti" ajakirja läbi, väga hea otsus oli, kohale jõudes olin maailma asjades kohe poole targem kui enne lennukisse istumist :)

11
1

Kui õine lend, siis ma panen kõrvaklapid pähe ja üritan mõne relax muusikakanali saatel midagi magamisesarnast tekitada.

0
1

Kuna mul kerge lennuhirm, siis magamine välistatud. Kuulan enda kaasa toodud saateid, loen raamatut, mängin offline mängu telefonis. Kui arvan, et olen neid tegevusi piisavalt kaua teinud, siis piilun parda kompuutrit, et oih a la 5000 km veel lennata. Sarju vaatan pigem söögi ajal ehk ca 20% lennust kasutan parda kompuutrit

2
0

Sageli 1-2 filmi, muul ajal lennumarsruut, eelmisel nädalal ka tunnike relax musa.

Aga vahel tassin kaasa ja sirvin ka "vanakooli " LP ja DK reisiraamatuid.

0
0

Üritan samuti sellist rahulikumat muusikat kuulata, klassikat. Aga ausalt öeldes see üldine müra koos nende kohustuslike pausidega mis tehakse rikub rütmi tavaliselt ära. Olen üritanud ka filme vaadata, aga siin see probleem et pardal saadav valik pole üldjuhul üldse minu maitse.

Aga seda pean küll ütlema, et palju sõltub mis ajal ja kuhu lennata. Kuna minu kauglennud olnud peamiselt üle ookeani USA-sse, siis kõik need asjad kehtinud reeglina minnes kuna tavaliselt reis alanud meie aja järgi (vara) hommikul, Tagasi tulles olukord hoopis teine kuna need reeglina kohaliku aja järgi õhtul nii, et kui oled ajavahega juba harjunud siis saad silma looja lasta ning ärkad juba uue aja järgi hommikul (üldjuhul Frankfurtis). Ehk tagasiteel läheb tänu sellele vähemalt minul kellaaeg hästi paika tagasi.

Aga parim nendeks puhkudeks kui magada ei saa on vähemalt minul mõni hea raamat, mida huviga loed. Siis läheb aeg ikka eriti kiiresti. Kunagi õppisin veidi pikemalt lennul ka võõrkeeli. Seegi oli tegelikult hea võimalus sest tavaelus niipalju aega süvenemiseks reeglina pole.

Konjakit lendudel ei joo, aga olnud lende (tõsi rohkem minevikus) kus oli hea veinivalik, mis kutsunud veidi degusterima. Aga see jah jäänud paraku rohkem minevikku. Kui just I klassis ei lenda, mis minu puhul pole kaasus olnud. Aga Raul ehk oskab öelda kus liinil ja millise lennufirmaga parimat veini, konjakit vm seal saab.

2
0

Sõltub, mis filmivalik lennukis on. Viimasel ajal olen enamasti pannud lennuki ekraanil lennumarsruuti ja vaadanud telefonist oma sarju. Kaasas alati ka 1-2 paberraamatut, mida siis sihtkohta maha jätan, aga lennukis ei tule lugemine mõnikord välja kui ümber liiga palju müra. Siis panen oma kõrvaklapid ja jään oma allalaetud sarju vaatama. Pea alati jään mõneks ajaks ka magama - selle soodustamiseks üritan lennule eelneval ööl vähem magada, ja lennul võtan klaasikese - kaks veini - tagab parema magamajäämise :)

Kui lennukis miskeid huvitavaod filme pakutakse, vaatan ka neid.

Muusikat lennukisüsteemist ei kuula. Mänge ka üldiselt ei mängi.

0
0

Minu jaoks muutus lendamine kardinaalselt kvaliteetsete ülekõrva mürasummutusega kõrvaklappide ostuga. Kui ikka lennu müra võetakse 75% maha, siis muutub lend oluliselt mõnusamaks. Ekraanilt vaatan vaid lennu infot. Mõnikord vaatan üle pakutavad filmid ja teen märkmeid filmidest, mida kodus suurelt ekraanilt vaadata. Klappides erinev muusika ja podcastid. Magamis ajal ülirahulik chill muusika.

4
1

Päevasel lennul vaatan filme, suhtlen, loen. Öisel pikemal lennul, võtan tableti ja magan.

0
0

Päeval enamasti lennumarsruut ajalehtede, raamatute vms taustaks. Mingitel imelikel kellaaegadel või lihtsalt imelikus olukorras võib prooviks mingit filmi leida. Viimastel reisidel Turkish Airlinesiga sai vist esimest korda elus ka seriaali sealt vaadatud. Neid lende ei saa muidugi kauglendudeks lugeda. Pigem nagu Lux Expressi buss sarnase sõidupikkusega jne ;)

Öisel ajal tegeleb magamisega. Ekraani vahtimine une tulekule kuidagi kaasa ei aita. Ilma ekraanita jääb vajadusel ka lihtsalt igavusest magama.

Hoolimata aastaid tagasi läbi viidud põhjalikest otsingutest pole suutnud ühelgi firmal normaalset muusikakanalit leida. Hiljem pole viitsinud enam neid näppima hakatagi.

0
0

Kõrvaklappidest kuulan alguses podcaste, siis muusikat, mille saatel saabub uni. Üldiselt enne maandumist klappe peast ei võta ja heade mürasummutavate klappideta ei lenda kuhugi.

2
0

Reeglina Netflixist mingit sarajd/filmid alla laetud ja vaatan neid. Lennukist vaatan marsruuti ja kui satub mingi hea film, siis ka seda.

0
0

Tahvel kaasa, sinna ports filme valmis. Vaatan palju jõuab..

Korra oleme koos teise eestlaste seltskonnaga terve öise lennu kaasasolnud alkot mulistanud. Nii lühikest ööd pole ammu olnud.

On ka nii juhtunud, et kõik ettevalmistused tegemata ja siis istud tuima näoga mitu tundi.

0
1
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased