Missuguseid reisiäppe kasutate?

Ma üldiselt hoian oma mobiilirakenduste nimekirja võimaliku miinimumi lähedal, aga midagi on aja jooksul telefoni siiski tekkinud (Android). AirAsia, Booking.com, Agoda, Emirates, CheckMyTrip, Airbnb, Hostelbookers, Emirates. Maps.me  Jagage kogemusi, mis rakendusi reisimiseks kasutate, mida hindate ja mida mitte? Kõigist loetletutest on reaalne abi olnud, v.a. Hostelbookers, mis on mobiilis täielik tööõnnetus. Loetelust vast parim on Maps.me. kõigi oma (ehk openstreetmapi) eeliste ja puudustega. AirAsia võimaldab mobiilis broneerida tasuta (ok, peaaegu) lende, mida veebilehel ei saa. Checkmytripist saab kinnituse, kas lend on broneeritud (pärapõrgus on meelerahu hea), kuid odavlennufirmasid sealt otsida pole mõtet.

Skyscanner, TripAdvisor, Exchange rate. Valuuta äpp on päris mõistlik panna telefoni kui reisile lähed. Teised suht samad. 

Google'i tõlge, CoinCalc, TripAdvisorasukoha logimiseks kunagi Google'i MyTracks, viimati Geo TrackerSygic nii jalgsi kui autoga orienteerumiseksKohaliku tähtsusega äppidest ilmselt siinkohal ei ole mõtet rääkidagi, igal maal omad.

No oleneb mida kasutada ja milleks, mina näiteks kasutan Tripit ja TravelTracker(see on nüüd juba peaaegu surnud). Saab kõik reisid sinna sisse toppida ja kuskile hiljaks ei jää :)

CheckMyTrip lendude kontrollimiseks ning Booking.com majutuse broneerimiseks. Kaardirakendustest kasutan kõige tavalisemat Google Maps'i.

Paar nimetust juurde: * Uber - taksoäppidest ilmset levinuim* Revolut - aitab kaardikuludest ülevaadet pidada, kohene makseteavitus* Google Maps - võib-olla pole kõige täpsem, aga ühistranspordi planeerija tihti kasulik, samuti nt võimalus otsida õhtul lähiümbruses hetkel lahtiolevaid toidupoode või söögikohti* Shazam - vahel on tahtmine teada saada et kes parajasti raadiost tulevat head laulu esitab. Viimase Prantsusmaa autoreisiga sain raadiost 5-6 kohaliku muusiku nimed.

Lisaks paljudele eelpool nimetatutele veel Moovit ja Holidaypirates näiteks.

Trail Wallet - hea äpp, mis aitab reisieelarvel silma peal hoidaGoogle Maps - seda kasutan kogu aeg, nii Eestis kui mujalBooking.com - siiamaani minu jaoks kõige mugavam äpp, mille kaudu majutust broneeridaCurrency - valuutaäpp, minu jaoks välismaal väga vajalikUber - transportGrab - Aasia UberMomondo - lennupiletidHotellook - kustutasin just selle telefonist ära. Soovitati seda kui head alternatiivi booking.com'ile, pidavat häid pakkumisi saama, aga mulle kuidagi ei meeldinud see äpp.

Splitwise - juhuks kui reisite mitmekesi ja näiteks koos söömas või kusagil atraktsioonidel käies või taksoga sõites üks inimene maksab kogu seltskonna eest, siis hea sinna äppi kohe see kirja panna, kes maksis ja kelle vahel jagamisele läheb ning hea ülevaade olemas, kes kellele palju võlgu on.

Citymapper - väga hea suuremates linnades ühistranspordiga navigeerimiseks. Näiteks Londonis oskab metroos soovitada isegi seda, et kas minna rongi algusest või lõpust, et sihtkohas kohe õige exiti lähedale saada

Minu lemmikud reisidel on TripAdvisor ja Foursquare. Mõlemast saab leida lähedal asuvaid söögikohti või tegevusi mida teha. 

Juba eelpool nimetatud SplitWise on asendamatu, kui oma seltskonnaga (ja tavaliselt see nii on) reisida.Lisaks siis tavaliselt tõmban jooksvalt juurde keele-äppe olenevalt millisesse riiki parasjagu minek on.Aga muidu olen proovinud läbi ajada webilehtedega ja mitte end äppidega koormata, kuna päris iga kuu reisil ei käi. Nt. eelpool tihedalt nimetatud booking,com-i puhul saan ka webi versiooniga hakkama.

Eri lennufirmade äpid check-in-i tegemiseks.Google Maps- offline kaardid

Lisaks eelnevalt nimetatud Sygic´le olen kasutanud Sygic Travel, millega hea mingi tiir kuskil endale kokku panna ja infot talletada + sisaldab ise ka mingeid vaatamisväärsusi (hea kui andmeside kallilt käes).

CheckMyTrip tegi viimati korraliku ehmatuse: näidates, et lend väljub kaks tundi arvatust varem. Enne täispaanikat mõistsin ikka õigesse kohta helistada ja saada kinnitust, et kõik on ikka nii nagu olema peab, lend väljub õigeaegselt. Mingid uuendused jõuavad sinna sageli hilinemisega, nüüd eelistan lennufirma äppe.Äppidest kasutusel veel Vivino, et leida sobivaim vein. Varem nimetatud äppe leidub ka.

Suuremalt jaolt on olulisemad nimetatud. Taxify töötab ka päris laialdaselt, seega kulub see ka vahel reisil ära. Võib-olla ei ole päris reisiäpp, aga pärast seda kui netflixile offline mode lisandus, valin alati enne reisi mõned filmid välja, mida lennukis ajaviiteks vaatan. Paljudel lendudel onboard infotainment puudub või on valik nii ja naa. 

Mul on oma iPhone'is järgmised asjad:- Finnair- Qantas-  fly oneworld (hea vaadata, millised lounge'id kusagil on)- CheckMyTrip (ülevaade kõikidest Amadeuse bookingutest, tihti täpsem, kui lennufirma enda äpp)- GoGet (Austraalia spetsiifline car-share äpp, kui on vaja tunniks paariks autot võtta)- Uber- Jetstar- Hopper (annab hinnakonjuktuurist aimu)- Grab- Taxify- Qatar Airways- AmericanAirlines- BritishAirways- Cathay Pacific- TransferWise (mul on neilt kaart)- Revolut- OffMaps2 (offline openstreetmaps asi iOS-ile)- Google Maps- Booking.com- Currency- Airbnb- IHG- Yelp- TripAdvisor- Google Translate (lisaks kõigele muule saab kaameraga näiteks menüüde peale näidata ja aru saada, mida tellida ja mida mitte)- TravelPerk (tööandja reisid tuleb selle kaudu bronnida)- Hotel Tonight- Spotify (mul on alati posu playliste alla laaditud, et saaks rongis/bussis/lennukis oma maailma eralduda)Väga pikk list, aga ma reisin kaunis palju ja enamik äppidest leiab aastas vähemalt paar korda kasutamist.

Splitwise - juhuks kui reisite mitmekesi [...]Ma kasutan samaks juhtumiks Travel Money. Tõsi, tasuta versioonil olid mingid piirangud peal, kuid kuna kasutada nii mugav ja Pro versioon maksis vaid 1,99 USD, siis ostsin Pro versiooni : )https://play.google.com/store/apps/details?id=org.marbot.travel.money.free&hl=en

Tavaliselt kasutan reisidel:OsmAnd+ (detailsed offline kaardid, söögikohad, sularahaautomaadid, tracking jne)Google MapsExchange RatesSplitwise (reisikulude ülevaade ja info, kes mida ja kus tasus)Booking.comWhatsApp (päris tihti saab kasutada kohalikega suhtlemiseks)Yr.noTriposo (detailne offline ülevaade vaatamisväärsuste, söögikohtade jt kohta, juhul kui raamatust ei ole aega lugeda)

Kaardirakendustest HERE WeGo (kunagine Nokia Here Maps). Teeb samu asju, mis Google Maps, aga minu meelest meeldivam kasutada. Saab alla laadida vastava riigi(d) kuhu lähed ja kasutada ka ilma interneti ühenduse olemasoluta. Kui telefonis on vähe mälu, siis võid pärast reisi üleliigsed kaardid eemaldada.Telia Travel - ei midagi erilist, üldine eesti keelne info riikide kohta (midagi sarnast, mis Välisministeeriumi lehel), valutakalkulaator, saad vajadusel reisikindlustuse tellida. Telia Eesti numbrikasutajana saad kontrollida, kas sul on roaming teenus aktiivne.Kunagisest ajast on Hallo rakendus (Elion/EMT ajast) alles. See teenus minu teada enam ei toimi, aga sinna on mul siiani seadistatud oma lauatelefon. Põhimõtteliselt saan suvalises maailmapunktis interneti ühenduse olemasolul sellega helistada Eesti numbritele Eesti hindadega. 

Maps.me - kasutan igal reisil ja mulle täitsa meeldibTrainAway - hetkel olen veel ainult Eestis kasutanud, aga loodetavasti tuleb see kunagi reisides ka kasuksBooking.comTripAdvisorRyanairNorwegianArlanda Express - arvasin, et sellest võib kasu olla, sest käin tihti Stockholmis, aga siis sain aru, et äpi jaoks ei saanud kasutada juba varem kodulehel loodud kontot, vaid tuli uus teha...Nextbike - olen siiani ainult Eestis kasutanud, aga tundus päris mugavTravelPerkUberRes i SthlmTransferWise