Veebruaris nädalaks perega sooja - kuhu?

Tere!Lihtsalt ei vea suveni ilma päikesereisita välja, aga paraku on võimalus minna vaid nädalaks (veebruaris). Kas kahekesti või lastega. Iseenesest oleme reisinud pigem omal käel ja eelistame nn rajalt kõrvale kalduda, aga seekord on vaja lihtsalt päikesesüsti! :)Egiptus ja Türgi pole meie jaoks, kuigi vahepeal mõtlen, et oleks soodne, lihtne ja mugav lihtsalt nn päikesereisiks. Tenerife jm jäävad vist jahedaks. Aasia, Aafrika jm kaugeks (st arvestades lennuaega ja ajapiirangut).Kuna ees on ootamas paar suuremat reisi, siis sellele "sutsakale" ei sooviks väga investeerida ka.Mul on pea tühi - kuhu veel võiks sellise reisi teha? 

Veebruaris on Türgis veel külm.Tenerife Adeje piirkond ehk siis juba soe.Dubai ka variant.

Ega muud lähemal pole vist jah, kui Kanaarid või Madeira, kust selle päikese kätte saab. Seal vast piisavalt soe, nagu Eesti keskmine suvi.Tasub vaadata reisi algusega Soomest. 

Sharm ikkagi kui ei taha palju kulutada. Eriti lastega on see hetkel ainuke variant mis on soodne .

Trip.ee uudiste lahtris oli just juttu soodsatest piletitest Eilatisse. Siin on ka teema "Omal käel Egiptusse". Lennake mõne euro eest otse Eilatisse, tehke läbi kadalipp piiril ja saate nädala üliodavalt Punase mere ääres lebotada. Lisaks ka veidi rajalt kõrvale seiklust.

Tjärega Gambiasse? Ise käidud ja rahul

Kõige lühem lend nädalaks sooja kohta on Egiptus ja Iisrael, Eilat (Punane meri).Kahjuks paremat varianti pole.

Möödunud aasta jaanuaris sai käidud omal käel Dubais ja jäime igati rahule. Lendasime Helsingist Norwegianiga. Nädalase reisi eelarve oli ligikaudu 500.- inimese peale.

Kõige lühema lennuga kindlalt soe koht on Dubai. Mujal veel jahe ,vaata ja jälgi ilmateateid ise... Kanaaridel ja Madeiral ju ka veel jahe + 20  , no minu jaoks jahe ...

Dubai ei pruugi olla see kindlalt soe koht veebruaris.  Paar kraadi küll ehk soojem kui Eilat, Sharm, Hurghada või siis ka mitte. Eelmisel aastal oli veebruari lõpus Eilatis terve nädal päevane max + 26, mis ei pruugi muidugi üldse garanteeritud olla. Lend Dubaisse on samas pikem ning kallim, nagu sealne elugi. 

Odavuse poolest on muidugi Wizzairiga Eilat parim - ise sain  detsembri algul lapsega sinna koos kotiga sinna/tagasi lennatud 114.- eest.  Nyydki tuttavad paljulapselised said 6 peale kokku edasi/tagasi yle 400.- ilma kotita. Minul on veebr,koolivaheajaks juba septembris makstud 1vanem2 last koos koti ja prioritiga yle 300.- . Teine asi , et ilm ei nii soe. Vesi on Punases meres praegu 22  ja rohkem saab alles kevade poole olema. Hommikul ilma tuuleta oli ok, hiljem tuulega jahedam. Kuigi, kui kalu tahan vaadelda, siis on mul ykskpuha...

Kui Egiptus, siis Sharm, Eilat võib ebastabiilne natsa olla sel ajal- eks ta ikka rohkem põhja pool. Ja Madeira on kindlasti jahedam kui näiteks Tenerife. Pelgalt soojuse põhjal otsustada siis kindlasti Dubai- praktiliselt kindel soojus. Aga arvestades väikeseid lapsi valiks küll Tenerife või siis Gran Canaria. Ei ole seal külm midagi. Ilmateated on alati, kas Lõuna või Põhja lennujaama kohta, kus selget jahedam kui edelarannikul. Seda siis Tenerifel. Praegugi nt. ilmateate järgi 21, mis muidugi õige Lõuna lennujaama jaoks, aga samas Costa Adeje või Los Cristianos 24-25. See on saare omapära.https://www.skylinewebcams.com/en/webcam/espana/canarias/santa-cruz-de-tenerife/playa-del-duque.html

Kanaarid on kindlalt kallimad kui egiptus paketikas . Kanaaridel on kindlasti lastel igavam ja ise pead nendega rohkem tegelema . Egiptuses valides norm animatsiooniga hotelli kus veel paar toru on on lastel huvitavam . Kanaaridele on pikkem lend samuti . 

Dim, päriselt ka arvad, et paketireisiga egiptuses hotelliterritooriumil istuda on lastel põnevam kui Tenerife parkides käia ja matkaradadel matkata? Et terve nädala põnevus lastele on kahest torust alla kihutamine?Mis see animatsiooniga hotell muidu on ka?Tõsi, Kanaaridele lend on pikem, aga et kallim... eks see oleneb millise lennufirmaga minna ja millal pileteid vaatama hakata.Ja kindlasti läheb lastel veel põnevamaks, kui tuleb paketireisiga kaasneva smartlynxi lennukit lennujaamas pool päeva või poole ööni oodata.Muide, Auras on ka kaks toru. Lastega auras kahest torust nädal aega alla kihutada on veel odavam.

ftc-le.Eks seda vaidlust on siin foorumis mitu korda vaieldud aga antud olukorras kolm alla 6 aastast last. Vaevalt, et neil on huvi veebruaris matkaradadel käia, merre veebruaris  ei pääse, ka basseinid on külmad.Egiptuses või Eilatis on ikka huvitavam.

No merre pääseb kõikides mainitud sihtkohtades, kui just eriline külmavares ei ole. Kanaaridel just laste rõõmuks põnevaid loomaparke.Tenerifel Loro Park, Jungle park, Monkey Park... Siam Park, mis viimastel aastatel maailma parimaks loetud, lisaks euroopalik ja turvaline. 

Minu 5a istus Tabas maskiga vees ja vt. kirjusid kalu, kes ka madalas vees rallivad...Seekord valisin isegi 3 hotelli, et oleks torusid ja snorgeldamist ning delfiine! Siis saan muljetada ja endalgi pilt selge , kunas ning kuidas. Tenerife oli meile ikka jahe veebr, ookean on ikka okeaan ja ei ole soe. Egiptuses vaid siis Sharmi tuulevaiksem laht , Hurhgadast Makady Bay laht

Kogu seda feedi lugedes tekib mul üks küsimus.Inimesed,  MIKS te pakute Egiptust kui teemaalgataja on selgelt kirjutanud, et Egiptus pole tema jaoks?

Kohtadest, mis siin pakutud, olen käinud vaid Madeiral. Kuna Madeirat on soovitatud ka muudes analoogsetes teemades (reis perega jaanuaris/veebruaris), siis mina ütleks, et Madeira pole küll see koht, kuhu sellisel ajal minna. 1.  Veebruar on Madeiral kõige külmem kuu. Detsember on näiteks tunduvalt soojem, kuid siiski mitte piisavalt soe. Ise käisin mai keskel ning sel ajal oleks pidanud juba  väga hea ilm olema, aga ei olnud. Oli soe, kuid mitte iga päev ja mitte nii soe, et lapsed (ja isegi täiskasvanud) tahaksid hea meelega vette minna. See oli küll ebaõnn, kuid veebruaris on  jahe ilm pigem garanteeritud. 2. Madeirale pole lihtne hea hinna ja mõistliku ajaga saada. Kui viimase hetke pakkumised Helsingist (ca 100 eur) välja jätta, siis ütleks, et võimatu on minna nii, et terve päev (10-12h) sõidule ära ei kuluks. 3. Madeira pole ranna sihtkoht. Kui mõne arvates on Tenerifel lastel matkaradadel igav, siis Madeira on selles kontekstis "palju hullem" koht. Minu hinnangul on Madeira põhiline vaatamisväärsus loodus. Kuna endal lapsi pole, siis ei julge kindlalt väita, et laste jaoks seal midagi pole. Kuid reisikava kokku pannes tutvusin kõikide vaatamisväärsustega ja kui mu mälu mind ei peta, siis polnud seal lastele suht midagi. Ainuke asi mida mäletan, on akvaarium. Lisaks käisin ise katamaraaniga merel delfiine ja vaalu vaatamas, see sobiks ka lastele. Olen  veendunud, et lastega on muudes pakutud kohtades rohkem, mida teha. Vähemalt juhul, kui reisi eesmärgiks pole valdavas osas tegevused looduses. 

Tenerife talvel tõesti kuigi soe ei ole.Aga lastele on seal huvitavat: Loro Parque ja Pueblo Chico.