Võtame 2022 reisiaasta kokku

Sel aastal avanesid piirid ja kadusid ka paljud reisipiirangud. See on omakorda teinud reisimise kohe kindlasti mugavamaks ja lihtsamaks, kui see oli varasemal paaril aastal. Samas tuleb vähemalt väljaspoole Euroopat lendamiseks lennupiletite eest veidi rohkem välja käia kui viimastel aastatel ja ka lennufirmade väga heade hindadega kampaaniaid pole läinud aastal väga palju olnud (Turkish ja airBaltic on üllatajad!). Ka kütuse kallinemine ei teinud autoreisijatele valikuid kergemaks.

Uus aasta (mil täitub juba 25 aastat Trip.ee loomisest) on peatselt käes ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket uut aastat!

Traditsiooniliselt ootame ka jagama enda meenutusi läinud reisiaastast aga ka plaane uute põnevate reiside kohta.

Jaga enda kogemusi:

* Kuhu viisid reisid 2022. aastal? Kas soovitad ka neid sihtkohti ka teistele reisihuvilistele?

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

* Lennupiletite rubiik uurib ka kas leidsid Tripi lendude soodukate rubriigist miskit põnevat, mis sel aastal käiku läks ning kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

* Reisiennustuse rubriigist uurime ka, kas ja kuhu tuleb mõni otseliin lendamiseks Tallinnast (või miks mitte ka Tartu ja Pärnu rahvusvahelistest lennujaamadest).

1
23

Tervitused Trip.ee kogukond!

Alustame siis 2022. a reisidest. Aasta esimene nädal sai oldud Tansaanias Sansibaril, kus võtsime elukaaslasega vastu uue aasta ning järjekordselt tekkis tõdemus, et reisimine on tegelikult ikka väga mõnus tegevus. Kevadel sai külastatud Hispaaniat, suvel Prantsusmaad ja Maltat ning septembris tulid otsa järjest Kreeka, Tšehhi ja Island. Sellest viimane jättis parima mulje oma fantastilise loodusega.

2023. a alguse reisiplaanid on juba tehtud ja piletid ostetud. Veebruari lõpus sõidame sõpradega paariks nädalaks Uus-Meremaale ning loodetavasti tuleb ka sellest unustamatu kogemus. Augustis peaks kaugem reis toimuma kas USA-sse või Lõuna-Koreasse. Euroopas on kavas väisata Iirimaad, Rootsit, Hispaaniat ja Rumeeniat.

Tripi lennupiletite rubriiki tuleb tänada, kuna muidu ma ei usu, et me oleksime märganud Uus-Meremaa soodukaid. Kordan eelnevas lõigus mainitud mõtet, et uued sooduspiletid võiksidki olla suvel kas USA-sse või Lõuna-Koreasse.

Mis puudutab aga viimast küsimust/palvet, siis kohvipaksu pealt ennustades järsku tekib võimalus lennata mõnda mõnusasse sihtkohta Portugalis, Hispaanias või Kreekas. Lisaks võiks kunagi tulla otselend Armeeniasse.

4
1

2022 a reisid viisid Hollandisse, Belgiasse, Prantsusmaale, Luxembourgi ja Saksamaale. Sügisreis sai tehtud Hispaaniasse põhjalikuks uurimiseks, Portugali ja jällegi Prantsusmaale.

2023 on samuti teada, kavatseme ette võtta Balkanimaad, eks ole siis näha mis sinna lisandub.

Kuna valdavalt reisime autoga siis lennupileteid eriti ei vaata, aga kunagi ei tea...

Pean kahetsusega nentima, et Luiterebase sõidud on minus tekitanud süsimusta kadedust :) ja tahaks ka.

3
2

2022 sai mittereisimise karikas ikka korralikult täis. Lisaks enam-vähem taastunud tööreisimisele (standard London, Tallinn, Singapur, Budapest otsad) võtsin kaks kuud vabaks ja käisin Malaisias, Tais, Laoses, Filipiinidel, Butaanis ja Timore-Lestes. "Standard" riigid, va Butaan ja Timor-Leste. Mõlemasse soovitan soojalt minna:

- Butaan on nii teistsugune oma tugeva poliitilise sooviga kultuuri hoida. Mul oli algselt hirm, et see tundub kuidagi sunnitud, aga see ei olnud seda mitte. Meenutas elu- ja infrastruktuurikvaliteedi poolelst Singapuri.

- Timor-Leste oli praktiliselt turistide poolt puutumatu - ühelt poolt ei ole seal mitte midagi spetsiifilist mida teha/vaadata (kui sukeldumine välja jätta), teisalt on võimalik näha filtreerimata elu nii nagu seda kohalikud elavad. Ma lähen kindlasti tagasi

Uuel aastal väga plaane veel ei ole va nädal tagasi ostatud aastavahetuse kruiis mis peatub Uus-Kaledoonias ja Vanuatul.

3
1

2022. algus ei olnud sugugi nii piiranguvaba. Kui lihtsamad otsad EU's muutusid covid-passiga boosteri korral lihtsamaks, siis üle ookeani käimine oli ikkagi paras peavalu. Planeeritud island hopping Kariibidel oli korralik peavalu. Reeglid, mis olid iseendaga vastuolus ( 14 päeva enne reisi algust pead üles laadima tõendi, mis ei oleks tehtud varem kui 72h enne riiki sisenemist...), mitmed registreerimised, ankeedid, passid. Seisad pilet näpus lennujaamas, lennu väljumiseni on 30 min ja sa oled ikka "denied" seisus, sest mingi ametnik luges päevi valesti. 12 min enne lennu väljumist lastakse pardale, teenindaja jaoks ei ole see midagi eriskummalist, nii need asjad käivadki. Dominikaanid, Puerto Rico, Sint Maarten, Saint Martin... Kahjuks Anguilla positiivne vastus tuli siis, kui olin end juba Miamisse evakueerunud, kartes Sint Maartenile lõksu jääda.
Sihtkohti mõjutas ka sõda Ukrainas. Pingeid kerkis üles mitmel pool, kiirelt sai plaani võetud Moldova, kurat seda teab, kauaks ja mis viisil neid veel külastada saab. Serbia teritas hambaid ja Kosovos sai ära käidud, ühtlasi ka Makedoonias. Lõpuks tiksus täis viimane tähtaeg Turkishi lendudel Kuubasse ja ei õnnestunudki neid ära realiseerida. Ühe huvitava valge laiguna sai viimase euroopa pealinnana ära käidud Londonis :) Ümbert oli Suurbritannia auguliseks külastatud, aga kordagi polnud põhjust sinna põigata.

2023. aastal Ootab ees Vietnam koos naabritega, Kambodža ja Malaisiaga, tagasilennuga Singapurist. Kahjuks ei õnnestu kuidagi läbi Laose liikuda. Jääb järgmiseks korraks. Tuneesia on ahvatlevana pakkumistesse tekkinud ja vaadates aasia suuna hindasid, siis jälgin huviga pakkumisi sinna kanti.
Soodukate rubriik on pideva jälgimise all. See aasta õnnestus Moldovale ja Turkishi Vietnami pakkumistele pihta saada. Mitmeid muid ahvatlevaid pakkumisi on veel olnud, aga oma ajaressurss piirab. Soovitusena ootaks huvitavate sihtkohtade puhul rohkem open jaw variante. Vietnami pakkumise puhul õnnestus leida head piletid saabumisega SGN, lahkumisega SIN, mis võimaldas reisi veidi mitmekesisemaks planeerida.

Reisiennustuse osas pakuks, et Pärnu jääb vaikseks, kahtlen, et SAS Pärnust jätkab, kui siis ehk Soome lennud jäävad. Ryanairi hoitakse sealt iga hinnaga eemal. Kui Leedust on aastaid olnud lende nii Tel Avivi kui ka Eilatisse, siis meilt ei ole seda luksust olnud. Ei oska arvata, kas see on reaalne, kuid eelistaksin selle lennu teket. Usun, et turgu oleks.

1
2

2022 oli ka "tavalise" reisiselli jaoks hea aasta, kuid kuna endal oli suve lõpus üks tähtsündmus, siis jäi ka reisimine aasta esimeses pooles tahaplaanile. Küll aga hakkas reisiaasta märtsis Berliiniga, kus sai ühte üritust käidud planeerimas, et siis suurema seltskonnaga mais tagasi minna. Augusti lõpus sai avastatud Krakowit ja Lõuna-Poolat vähe pikemalt. Novembris ootas ees pikalt mõeldud ja planeeritud Singapur-Malaisia ringreis. Tööalaselt lisandus veel Rootsi ja Iirimaa.

Uueks aastaks on olemas ainult kevadine Portugal, mis sai meeletult soodsalt ostetud (tänu trip.ee lehele sai suund kätte ning tänu boonuspunktidele sai lend sisuliselt kommi raha eest). Otseseid soove välja tuua ei oskagi, kuna minu jaoks on pakkumisi piisavalt, aga eks ma reisin keskmisest tripilasest vähem ka :)

Tallinnast avatakse uus otseliin Kiievisse, sest sõda saab läbi ning tekib nõudlus. #fingerscrossed

4
1

Tänud trip! Enamus minu lennupiletite oste on alguse saanud siit saanud vihje alusel.

Aasta alguse võtsime perega vastu Tais, Krabil ja kuigi olime ka varem seal käinud, kujunes sellest siiski midagi täiesti erakordset ja meeldejäävat. Ei ole just paljudel olnud võimalust PhiPhi peatänavat veel max 10 turistiga jagada või Maya Bay lahes ainult oma perega ujuda (läksime paadiga, otse rannast muidugi ei saa). Olime peale turistidele piiride avamist üsna esimesena kohal.

Aasta jooksul sai külastatud Napolit, Sardiiniat, Corfut ja Valenciat.

Uue aasta plaanidel on kirjas hetkel Vietnam ja Horvaatia.

Salasooviks oleks leida piletid hea hinnaga Costa Ricale. Ja nagu iga aasta - mõni mõnus aastalõpureis kuhugi sooja oleks ideaalne kingitus sussi sisse.

Ennustada kahjuks ei oska. Võib ainult loota et see oleks mõni Hispaania linn lisaks Barcelonale.

Häid pühi kõigile!

4
1

Eelmise aasta detsembris covidi aeg sai pileteid vaadatud ja hea pakkumine oli Boliiviasse veebruariks, kuid riik oli kinni aga soov ikkagi oli minna. Pärast kahte nädalat iga paari päeva tagant uuritud millal riik lahti läheb ja kui info tuli sai ka kohe piletid ostetud. Kui veebruar kätte jõudis oli ikka korralik pusimine, et kõikide riikidega terviseserdid ära täita ja need printida, hiljem oli paras patakas pabereid kaasas ja iga kord pidi makulatuuripahnast õiged dokumendid leidma. Kohapeal pidi tänavatel maskiga olema ja kõrgemates linnades tekitas see ikkagi omajagu hingeldamist, kuid hiljem harjus juba ära. Kõige suurema elamuse andis Uyuni soolajärvel (suurus 3x Peipsi järv) kummikutega ringi jalutada ja õhtul äikeselise taeva peegeldust vaadata ning snäkke koos veiniga nautida maasturi kõrval. Kokkuvõttes on Boliivia väga huvitav ja tegevust jätkub seal väga laialt ning kõik sujub, olid seal nagu kohalik, keegi midagi müüa ega peale määrida ei püüa.

Suvel sai veidi autoga Poolat, Slovakkiat ja Ungarit avastatud ning huvitavaid veine ja õllesid kaasa haaratud.

Novembris sai käidud uuesti Albaanias, kus olin 8a tagasi ja see muutus on olnud päris meeletu. Tiranat ei tundnud enam ära, kõik on muutunud kohvikuid-baare igal nurgal ja autode üleküllus, kus politseinikud saavad hoogsalt trahve teha, kuna parkimiskohti vähe. Tirana meenutas juba Roomat. Sealt edasi Kosovo, mis oli päris põnev avastus, eriti meeldis Prizreni vanalinn oma hubase atmosfääri ja väga soodsate hindadega. Edasi veel Montenegro, kus turistivaesemal ajal oli päris hea mõningaid vaatamisväärsusi vaadata peaaegu üksi olles(ok vihma ka veidi sadas).

Ehk järgmine aasta saaks kuhugi Uzbekistani/Türkmenistani/Mongooliasse mõistliku lennu leida.

Tallinnast võiks saada Balkanisse/ Moldovasse ja muidugi Kiievisse esimesel võimalusel, kui lennud avanevad.

Ps. Neile kes tahavad Eestit veel avastada ja mõtlevad kuhu minna, siis kaks soovitust:

1.) Kui ilm on piisavalt külm ja meri/järv jääs saab avastada huvitavaid väikesaari kuhu suvel on keelatud minna ja ligipääs halb. Näiteks vareste vallutatud Salusaar Peipsil.

2.) Soovitan vaadata Maaameti aerofotosid, et leida huvitavaid kohti (imelikud maastiku mustrid, vanad hooned ,rand, järv, jõgi jne) looduses, mida külastada.

Häid pühi ja head avastamist nii Eestis, kui maailmas!

6
0

1. Soome (Helsingi puolimaraton; päevane rattatripp); Mauritius (sh Trail des Goyaves); France-Monaco-Italy jalgsi 125 km (sh Nice marathon); Oslo jäätmetripp; Eesti spordi-minitripid (Kuressaare, Narva, Tartu, Otepää, Pärnu, Märjamaa, Haapsalu).

2. Soome (Finlandia-hiihto; kahepäevane rattatripp); Hispaania (Bilbao half marathon); kindlasti kuhugi veel.

3. Leidsin Tallinn-Bilbao-Tallinn 72 eur; otsin usinalt Fuerteventurale ning ükskõik kuhu ja soodsalt.

4
0

* Kuhu viisid reisid 2022. aastal? Kas soovitad ka neid sihtkohti ka teistele reisihuvilistele?

Sai käidud Egiptuses, Dahabis kaks korda - see on olnud meie stampkoht sukeldumisklubiga juba aastaid ja ka mittesukeldujatele (mina!) on seal küllaga tegemist ja nägemist... aga iga kord lõpetan ikka raamatuga rannas. Maikuus tuli planeerimata reis Maltale, täpsemalt Gozo saarele. Seda soovitan väga, pikemalt saab lugeda siit:
https://jesuisnul.wordpress.com/2022/05/21/gozo-mai-2022/

Juunis matkasin matkaklubiga TrekZone Soomes Nuuksio rahvuspargis. Matkajuht oli äärmiselt tasemel ja tänu temale sattusime hulkuma kindlaks määratud radadest veidi kaugemale. Vaated on ilmelised, kaljult vette hüppamise või libisemise kohti mitmeid, teravateks elumastusteks olid 70km läbimine plätudes (kuna jalanõud vedasid alt) ja päev matka pidevas paduvihmas.

Oktoobris käisin nädalavahetuse linnareisil Veneetsias. Tegin põhjaliku eeltöö ja sain sellest linnast täpselt selle elamuse, mida ma lootsin. Novembris käisime taas Dahabis ja sellega saabki reisiaasta kokku võtta.

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

Kui kõik läheb nagu planeeritud, siis märtsi lõpus Küprosele matkama, suvel autoga ja lastega mingisugune pisem Euroopa tiir (mõtleme veel, kas Läti-Leedu-Poola või kaugemale), oktoobris taas Dahabi. Unistan, et saaks järgmise aasta lõpus jõulusaginast kuhugi sooja põgeneda, aga see eeldab veidi suuremat rahakotti.

* Lennupiletite rubiik uurib ka kas leidsid Tripi lendude soodukate rubriigist miskit põnevat, mis sel aastal käiku läks ning kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

Jah, Veneetsia piletitele sattusin peale just tänu trip.ee-le. Ootan soodukaid kaugematesse sihtkohtadesse (Uus-Meremaa, Ameerika), aga ka Islandile ja Assooridele.

4
0

1. 2022 aasta möödus vägagi reisilainel, olin väga igatsenud reisimist, mis covidi ajal peatus.

Külastatud sai Californiat (roadtrip), Hawaii, Itaalia (Rooma), Soome, Rootsi kruiis, 3x Portugal (roadtrip ja tööalaselt), 2x Belgia (tööalaselt), Costa rica, Panama (Bocas del Toro), Hispaania (Barcelona), Andorra.

Bocas del Toro oli vaieldamatu lemmik ja soovitaks sinna minna! Ise läheks ka iga kell tagasi.

2. Hetkel järgmiseks aastaks olemas: Florida koos Kariibi mere kruiisiga (külastame St. Thomas, Bahama, St Kitts), Belgia (tööaalaselt), Montenegro, Prantsusmaa (Nizza).

3. Tripist soodsaid lennupileteid kahjuks ei leidnud, millega käesoleval aastal reisisin.

Järgmisel aastaks ootaks soodsaid lennupileteid eksootilistesse sihtkohtadesse ( a la Lõuna-Ameerika mõni riik).

4. Otselendudega laseks lennufirmadel ennast üllatada. Praegu väga mugav ka läbi Helsingi ja Riia lennata.

4
0

2022 - Sai käidud USA reisil - NY -Washington, Miami - Key West -Philadelphia - NY

- Sügisel puhatud Rhodosel

2023 - Piletid ostetud ja majutused broneeritud -- Toronto - Niagara Falls(On) - Buffalo - NY

Sügispuhkus Tuneesias

3
0

Koroonapiirangud said küll läbi, kuid kasvas töökoormus ja siis hakkasid ka hinnad kasvama, mis seadsid omi piirsnguid. Tulemusena juba kolmas aasta, kui pole Euroopast välja saanud. Käidud sai siis nii:

Veebruar - Viin

Märts - Helsingi, Tallinn

Aprill -Krakow

Mai - Bukarest

Juuni - Rovinj

Juuli - Rijeka

August - Terceira

September - Nizza, Monaco

Oktoober - Malta, Sitsiilia

November - Zürich

Detsember - Tirana ning jõulud veedan hetkel Lanzarotel.

Järgmiseks aastaks väga plaane pole esialgu. Veebruaris on broneeritud Marrakech ja septembris Tallinn.

1
2

Sai teoks tehtud ümber Läänemere reis, st Paldiski - Kappelskär - Taani - Saksa - Poola - ja kodu.

Taanisse tuleb korra veel minna, kõike plaanitut ei jõudnud teoks teha. Üks highlight oli Taanis safari looduspark, kus pirakal territooriumil tohtis loomi vaadata vaid autoaknast ja vaadata, kuidas kalkirjakud jms sinu liikumise üle tee minekuga seisma panevad.

2
0

Huvitav, et minu omapäi reisimine sai alguse just koos Covidi tulekuga aastal 2020, sest: mis mõttes ei saa, kui mina just üle 3 aasta võtsin plaani!? :) Euroopa piires saigi ilusti. Lendu ähvardas tühistamine, aga võtsin ruttu lennu päev varem. Tagasilend tühistati ja kompenseeriti + sain Nizzas lisanädala olla (hoidsin sõbra korterit, kulu polnud), Airbalticu klienditugi andis head nõu ja olid väga abiks. Vaid 100 eurot lisakulu lennu muutmiseks Vedas vist igatpidi. Ja tubli kogemus.

Kuhu viisid reisid 2022. aastal? Kas soovitad ka neid sihtkohti ka teistele reisihuvilistele?

Aprillis kohtusin esmakordselt Roomaga, mis osutus hoolimata oma suurusest väga sõbralikuks ja soojaks (isegi vihmase ilmaga). Ja ära eksida pole seal nagu üldse võimalik. 5 päevast jäi väheks, tahan veel. Sealt sõitsin La Speziasse, jäine vihm ja natuke lund oli pisut üllatav, aga muidu oli ka seal tore. Seda aastaaega ma kindlasti ei soovitaks :) Sealt autoga lõuna poole tagasi: Lucca (armas omapärane linnake, kindlasti soovitan külastada), Pisa ja Livorno ei olnud kuigi huvitavad, väikelinnad Grosseto ja Orbetello jäid ka teel ette. Ja siis Rooma kaudu tagasi.

Augustis sai tehtud tuur Firenze-Veneetsia-Genova. No mulle vist meeldib rongiga sõita, aga miinuseks lühike aeg ühe linna jaoks. Sooja alates +30. Firenze on imeilus, käisin 14 km päevas, aga 2 päevaga ei jõudnud muidugi kogu ilu ära näha, sinna lähen kindlasti tagasi, ehk kevadel, et jalutada ka kaunites Firenze parkides. Veneetsia pole mind miskipärast kunagi tõmmanud, aga kutsuti ja nüüd on ikka hea meel, et sai ära nähtud, gondliring koos vaimuka gondoljeeriga oli ka väga tore. Veneetsia kitsad ja kuumad tänavad tekitasid tunde, nagu jalutaksid riidekapis või teatris rekvisiitide vahel. Muidu armas linnake, aga liiga palju vett minu maitse jaoks. Genovas olen juba paar korda olnud, linnal pole viga, aga oluline on, et sealt pääseb kenasti rongi või rolleriga Liguuria rannikut külastama, mis on imekaunis. Ja vägagi ujutav.

Detsembris veetsin nädala Maltal ja päeva Gozo saarel. See oli tore reis, sooja oli +20 piires ja korra sai ujuma ka. Tuuritasime bussiga Malta lõuna- ja põhjasuuna läbi, peatusime Vallettas ja jalutasime Birgus. Tundsin kuidagi, et nädalast piisas. Suvel on seal kindlasti rohkem ette võtta. Gozo saar oli väga kaunis ja roheline. Kui üldse kunagi Maltale tagasi, siis peatuksin Gozol.

* Kas järgmiseks aastaks on juba reisiplaanid tehtud ning kui, siis kuhu?

Minu sihtmärk on ikka Itaalia. Jaanuaris lendan nädalaks talvisesse Rooma. Kevadel kaalun kas Firenzet või Sardiiniat või mõlemat korraga, ehkki olen mõlemaid juba näinud, tahan neid kindlasti veel näha.

* Lennupiletite rubiik uurib ka kas leidsid Tripi lendude soodukate rubriigist miskit põnevat, mis sel aastal käiku läks ning kuhu eriti ootad lendude soodukaid järgmiseks aastaks?

Otsin lende teistpidi, st vastavalt oma vabale ajale, teistpidi ei kipu hästi klappima. Parem maksta mõnikümmend eurot rohkem kui ärgata kl 2 öösel, et lennule jõuda või otsida kl 1 öösel lennujaamas taksot.

5
1

1. 2022 a. Jaanuar-veebruar Tai, Phuket. Jõudsime tagasi nädal ennem sõja algust. Rahvast olematu arv, hotellid ja muud hinnad samuti olematud. Tais õnnestus külge pookida ka covid, mis möödus õnneks ööpäevaga.

Septembris- Gruusia (Batumi), lihtsalt sõpradel külas.

Oktoober- Hispaania WRC-etapp (Salou, Barcelona)

2.Järgmiseks aastaks on ostetud lennupiletid Tsiili. Tsiilis toimub WRC etapp 28.09-01.10.

Ja muidugi võistleb meie OTT. 2019a. õnnestus tal seal võita Toyotaga, nüüd siis võidab Fordiga.

3. Piletid sain tänu Tripile. Hind 740.eur. 26.09-13.10. Operaator Finnair. Aitäh.

Nädalastel sutsakatel hoian silma peal, et kohe startida.

4.Muidugi oleks tore kui Pärnu ja Tartu sihtkohti juurde tooks. Praegu kasutan rohkem Riiast lende.

2
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased