Coronavirus - kuidas suhtute reisimisse?

Tere,

Jälgides viimaste päevade uudiseid, siis tundub, et koroonaviiruse näol on uus epideemia saabumas. 

Kuidas suhtute reisimisse lähinädalatel - ja kuudel? 

Endal on plaanis reis 5 nädala pärast ja väikeste lastega. Paratamatult paneb mõtlema, kas on mõtekas, kui vaja läbi käia suuremad lennujaamad. 

Aitäh kaasamõtlejatele!

1
23
...
51

Oleme hetkel Malaisias lastega ja veidi ärevaks teeb, aga ega midagi otseselt teha ei saa.. väidetavalt lennujaamas kontrollitakse inimesi, eriti Hiinast saabuvaid lende.. samas on just Hiina uusaasta saabumas ja liikumist palju.. ise peame ka peagi Taisse tagasi minema ja jälgime teemat!

2
0

3 nädala pärast Tai reis ees. Ka jälgin iga päev uudiseid. Loodan, et paanikaks pole põhjust.

1
1

Mul ka varsti reis...

Plaanin lennukis ja lennujaamas näomaski kanda, lootes et see aitab...

Paistab, et see viirus juba poolde maailma levinud.

3
1

Teeb vägagi murelikuks. Eks tuleb ettevaatlikum olla ja mask pole paha mõte, nagu Reaper mainis.

0
1

Netist lugedes lisaks näomaskidele isegi olulisem soovitus on käsi pesta.

Nii et plaan hulk neid antibakteriaalseid kätepuhastuse lappe võtta. Kasutan neid niikuinii, aga vast nüüd võtan rohkem kaasa...

1
0

Artikkel ka selle näomaski ja hügieeni kohta:

https://m.kasulik.delfi.ee/article.php?id=88738209

Hiinas on praegu kümnekonna linna miljonid inimesed karantiinis.

0
0

Turismitööstus saab korraliku laksu. Just nagu SARS-i ajal.

https://www.bbc.com/news/business-51232374

0
0

Pisut ehk off topic, aga tehes tihedat koostööd erinevate meditisiinitarvikute tootjatega, siis nende delfi artikli pildil olevate maskide kohta ütleb tootja, et need EI kaitse maski kandjat. Need kaitsevad maski kandva inimese läheduses viibivaid teisi inimesi juhul, kui maski kandev inimene levitab mingit taudi.

5
0

Ninatark, ei ole off topic, sellise haiguse leviku puhul ongi vaja üksikasju teada. Mul endal Tai ja Malaisia reis kohe ees, samuti mõtlen, kuidas lennujaamas võimalikult vähesetega kokku puutuda. Käte pesemine on ülioluline, desifitseerijad peab kindlasti kaasa võtma.

1
2

Väidetavalt pidi tulema Hiinast palju rahvast Tokyosse uut aastat vastu võtma ja endal sinna minek kuu pärast, seega paneb mõtlema küll. Hetkel ei anna muud teha, kui olukorda pingsalt jälgida aga peab arvestama ka võimaliku reisi ärajätmisega olukorra halvenedes.

0
0

Kui maske korralikult kasutada, peaks aitama mõnevõrra riski vähendada küll:

https://www.nytimes.com/2020/01/23/health/coronavirus-surgical-masks.html

0
2

Bangkokis. Eelneval korral 14.01  lennujaamas traditsiooniline seltskond maskidega,nüüd aga enamus lennujaama töölisi ja ka rohkem turistidel. Mida enamat ikka kui mask ette, eriti hiinalinna poole minnes. Homme eemale rannapuhkusele ja eks siis hiljem paistab mis lennujaamas ootab. Igal võimalusel kätepesus seepi enam kui varem, eurooplastel vähe maske ees. Myanmaris ei näinud ühtegi maski.Iga järgnev juhtum ümbruskonnas teeb tähelepanelikumaks küll. Muidu tundub tavaline hulk turiste.

0
0

Ma selgitaks paari sõnaga kaitsemaskide tööpõhimõtet, kui kedagi ehk huvitab. 

Kaitsemaskid on tähistatud tähistega FFP1, FFP2 ja FFP3. (Sealt edasi tuleb juba poolmask ja lõpuks täismask, aga vaevalt, et neid keegi näiteks lennureisil kasutab (kuigi nende kasutegur viiruste vastu on peaaegu 100%).

Näomask FFP1 on viiruste vastu kasutu, FFP2 omab vähest kaitset. FFP3 mask on parim võimalik valik, kusjuures välimuselt nad väga ei erine. Kindlasti tuleks kasutada klapiga maski, sest see tagab maski parema sisekliima (värskem ja puhtam õhk, rohkem hapnikku, pikem kasutusiga).

Kindlasti tuleb jälgida, et mask "istuks" tihedalt vastu nägu, selleks tuleb muljuda ninaosas asuvaid metallklambreid, et need kohalduksid ninakujuga. Maski tuleks aeg-ajalt vahetada, sest püsiv niiskus maski sees tekitab ebeterve kliima - see oleneb maski kasutusintensiivusest (istumine, käimine, jooksmine). Ühe lennureisi kestab ühe maskiga kindlasti ära.

Samuti lisaksin menüüsse ennetava tegurina C-vitamiini, mida võiks terve, täiskasvanud inimene tarvitada päevas vähemalt 500-1000 mg, jaotatuna päeva peale 250 mg annusteks (kuna rohkem C-vitamiini lihtsalt korraga ei imendu), et hoida C-vitamiini depoo kogu aeg laetuna. Soovitavalt looduslikku päritolu, aga ka tableti kujul. Paha ei teeks D-vitamiini kuur.

Ja lõpetuseks - siiani maailmas epideemiatena levinud koroonaviirused on potensiaalselt ohtlikud olnud enamasti vanematele, nõrga tervisega inimestele, kellel on (palju) kaasuvaid haiguseid. 

Eeldades, et reisile läheb siiski terve ja aktiivne inimene, siis tõenäosus, et see viirus eluohtlikuks saab, ei ole väga suur. Lisaks on nakatumise oht väike, kui pidada kinni elementaarsest loogikast - käte desinfitseerimine, vältida kaubanduskeskuseid, rahvarohkeid kohti - kasutada rohkem taksot või käia bussisõidu asemel paar peatust jala ja vältida majutusasutusi, kus tuba tuleb jagada mitme võõra inimesega (hostelid).

Ilusat ja turvalist reisi, ning ärge üle muretsege.

13
0

Tänases Postimehes oli sel teemal päris hea ja veidi kainestav artikkel -- Koroonaviiruse õppetunnid.

Lühidalt kokku võttes -- kõik, mis on uus ja tundmatu, on enamasti hirmutav. Eriti kui tegemist on tervisega. Tänases maailmas võimendab aga (sotsiaal)meedia sellised sündmused mõõtmatult üle ning lakkamatut uudisvoogu jälgides kaob paraku inimestel võime asju reaalsesse perspektiivi seada.

Iga haigestumine (surmast rääkimata) on kahtlemata inimlik tragöödia. Paraku haigused on olnud maailma ajaloo osa ning nad ei kao ka tulevikus mitte kuhugi. 

Üks näide -- tuberkuloos (e.k. tiisikus) on inimkonnale aastasadu tuttav samuti õhu kaudu inimeselt inimesele leviv väga raske nakkushaigus. Ja kogu kaasaegse meditsiini vaieldamatust eduloost hoolimata haigestub 21. sajandi esimese veerandi lõpul iga päev tuberkuloosi kümneid tuhandeid ja sureb tuhandeid -- WHO andmetel neist ca 50% Aasias, eestkätt Indias, Pakistanis, Hiinas, Indoneesias ja Filipiinidel. 

Ehk siis -- minu arusaamist mööda ei ole miskit põhjust paanikaks ega hirmunult kodus istumiseks.

Säilitame lihtsalt edaspidigi eeskätt terve mõistuse nii oma käitumises kui meediatarbimises ning oleme loomupäraselt ettevaatlikud -- enamasti sellest piisab täielikult.

6
0
1
23
...
51
Lennupakkumised
Reisikaaslased