Sharmi 2013 novembris...läheksite?

Tahaks väga just Sharm el Sheikhi minna, pakub huvi kuna pole seal kunagi käinud. Praeguseid uudiseid jälgides ei ole veel sealne pingeline olukord jahtunud, pole julenud seepärast ka reisi broneerida, kuigi hinnad pragu suht soodsad. Plaan oleks olnud minna novembris (2 täiskasvanut, 2 last-8a ja 2a). Mida arvate sellest, kas julgeksite minna või paanitsen liigselt?

tore, et teil seal kõik nii ilus on. Mulle piisab teadmisest, et kui tulen puhkama ja satun mõne pehmelt öeldes ebasõbraliku inimese otsa, siis kohalikul politseil on ka muud teha, kui valge inimese muredega tegeleda. Seda teavad ka kuritegelikud ringkonnad ning on tõenäoline, et muutuvad seetõttu ka julgemaks. Pealekauba, tärnid Egiptuse hotellides tähendavad vaid seda, mitmendal päeval kõht lahti läheb. Kui nüüd keegi räägib, et see on ülepaisutatud, tegelikult on kõik ilus ja roosiline, siis soovitan tal minna ja olla ja mitte tulla siin teistele propagandat tegema, nagu mingi Novatuursi või Goadventuri müügimees...

11
3

Soome välisministeerium teatas eile õhtul, et turistidel tuleb vältida kogu Soomet. Eraldi oli välja toodud, et märkus puudutab ka Siinai poolsaare lõunaosa! Soome välisministeeriumi märkus on ära toodud ka Helsinkin Sanomates. Samalaadsed märkused tehti eile õhtul ka Norra ja Taani välisministeeriumite poolt. Aga eks Eesti mitte midagi kartev turist on targem kui Põhjamaade välisministeeriumid. Ainult et siis pole mõtet ka pärast abi paluda ega kisada kui midagi väga halvasti läheb.

6
0

to KatrinP555: "Soome välisministeerium teatas eile õhtul, et turistidel tuleb vältida kogu Soomet" :):) - läks vist veidi valesti...

3
0

Kui seal Sharmis täiesti rahulik on ja midagi karta pole, siis miks Egiptuse armee pataljonitäie sõdureid sinna alles viis? Nile Delta, milline turismifirma sulle palka maksab?

4
2

Spetsiaalselt logisin ennast sisse, sest see peterino komentaar "tärnid Egiptuse hotellides tähendavad vaid seda, mitmendal päeval kõht lahti läheb" on täpselt naelapea pihta! 12 points.

Keegi mõnda süüria kuurortisse ei taha lastega puhkama minna? Seal ka kindlasti "rahulik" ja "turvaline".

11
3

Nile Delta müügipropagandat on tõesti juba piinlik lugeda. Arutelu võiks ikka jääda enam-vähem neutraalsele pinnale, siis saab seda tõsiselt võtta.

6
6

KatrinP555, aitäh hoiatamast. Väldin edaspidi kindlasti Soomet.

Endal sügisel 7. kord minna Egiptusesse (loodan ikka kõige paremat) ja siiani pole kordagi "põhja alt" ära löönud. Sama võin öelda ka nende kohta, kellega koos oleme olnud. Peske käis ja vaadake, mida suhu topite! PS. Olen suure hädaga ka kraani vett joonud. Ikka elan!

9
4

Kui mul oleks huvi Egiptuse kuurortisse puhkama minna, siis ootaks veel kuu või paar ja vaataks, missuguste pakkumistega tulevad välja Skandinaavia, Briti või Saksa reisikorraldajad. Loogika sama, mis Tuneesiaga - sinna sai mäsujärgselt väga korralikke hotelle ikka päris odavalt. Seda eeldusel, et rahutused kestavad veel vähemalt nädala (et kõik jõuaks paanika korralikult üles võtta) ja hiljemalt kuu möödudes on enam-vähem rahulik. Vaatame, kas läheb nii.

10
0

x

8
9

@Veigo Erinevalt Tuneesiast on Ülem-Egiptus islami p.auk. Lihtsalt olles ise seal viibinud (Asjut), oli seda võimalik tajuda (sama moodi nagu mesilaste sülemi kurjakuulutavat suminat) ja need tüübid oma vendade mahatapmist ei andesta. Esimene sihtmärk on lääne-turistid ja Abdel Fattah Al Sisi.

Lastega peredele kindlasti tuleks Egiptus eeloleval hooajal unustada.

6
0

Vot nüüd ei teagi, kas julgen ikka Soome minna homme...

4
6

Mina tean enda kogemusest seda, et 2011 aastal peale mässu ei läinud reisihinnad odavamaks. Vastupidi, pidime juurde maksma, et reisile saada. Meil oli tol ajal plaanis Sharmi minna ja üksikud päevad enne minekut tuli keeld. Saime raha tagasi ja jäime ootele. Olime esimese lennu peal Eestist. Käisime kohalike kaudu Kairos ja püramiide vaatamas. Polnud seal häda midagi. Tänavu novembriks reis ostetud ja loodan, et sellel ajal elu stabiilne ja saame päikese alla.

5
1

x

6
7

Teemaalgatajale lisaks Nile Delta jutule: Kas sa 20. augustil oleksid läinud koos oma lapse või lastega Tallinna Teletorni vabastamist vaatama? Mina käisin, aga lapse jätsin koju. Ilmselt ei taha sa teada, milline kodusõda mul siin toimus ema ja õega! :D Aga ma tahtsin tanke näha oma silmaga ja lähedalt :P

Kuulge ja teemaväliselt, palun lõpetage see kõhulahtisuse teema. Ma korrutan uuesti ühe vana teema üle, et olen ilmselt "ilma tärnideta" beduiinipulmas südaöösel beduiinidega liivast riisi ja lambaliha kätega endale näost sisse ajanud (bedud pesevad oma peput kätega!) ja viietärnisest hotellist sai "laps" eelmisel reisil sinnakanti totaalse pasanteeria!

Omal käel reisimisest kah pisut. Ilmselt on kõige targem sellisel äreval ajal kasutada kohalikke tutvusi punktist A, punkti B jõudmiseks!

Ei saanud, pidin oma sügelevad näpud tööle panema :P Reisige ja ärge palun paanitsege!

5
7

Ma nüüd ei tea, kui välismin. paneb üles sellise teksti siis unustage selleks hooajaks see Egiptus küll ära ja sul Nile Delta soovitan nagu VM kirjutab endast teada anda:

Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida reisimist Egiptusesse riigis toimuvate rahutuste tõttu. Välisriikide kodanike julgeolek ei pruugi olla tagatud.

Riigis viibivatel Eesti kodanikel palume endast teada anda, kas e-posti [email protected] või telefoni 637 7440 teel. Kindlasti tuleb järgida kohalike ametivõimude korraldusi.

Egiptuse üleminekuvalitsus ja armee on alates 14.08. kehtestanud üheks kuuks üleriigilise eriolukorra ning öise liikumiskeelu ajavahemikul 19.00 - 06.00.

Tänavatel liigeldes võib esineda välismaalaste dokumentide kontrollimist ja läbiotsimist julgeolekujõudude või kohalike aktivistide poolt. Suuremate meeleavalduste ajal on toimunud jõugurünnakuid naiste vastu.

Täiendav info Eesti saatkonnast Egiptuses.

7
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased