Võtame 2018 reisiaasta kokku

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2019 aastat!Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:1) Kuhu reisid sel aastal viisid ning mis paik/reisijuhtum kõige rohkem meelde jäi (võib ka mõne äparduse tõttu)?2) Kuhu plaanid reisida 2019. aastal?3) Milliseid lendude sooduspakkumisi kasutasid sellel aastal ja kuhu ootad lendude soodukaid järgmisel aastal?

1
234
  1. Tööga seoses käisin Omaanis, Egiptuses ja Komooridel. Omal käel Guamis ning jõuan veel aastavahetuseks Dubaisse loodetavasti. Kõige rohkem jäi meelde lennu tühistamine udu tõttu liinil Kuressaare-Tallinn, mille tulemusel jäi ära puhkus Kariibidel.2) Piletid Kolumbiasse hetkel ostetud, käigu pealt ja tööga seoses tuleb kindlasti veel midagi.3) Guami ja Kolumbia piletid ostsin sooduspakkumiste kaudu sellel aastal, ootan ja loodan viimase hetke soodukaid eksootilistele paradiisisaartele.
3
0
  1. Sai käidud Sri Lankal, Maldiividel ja Hispaania päikeserannikul.Mis reisidel juhtus? Meil ühel reisikaaslasel läks Sri Lankas lõunasöögil miski tükk nii kurku, et ta ei saanud enam hingatagi ja näost tõmbus täitsa halliks. Rabasin tast selja tagant ümbert kinni ja kukkusin niikaua rindkerele pressima, kuni selle tüki välja saime. Tagantjärele olid need ühed õudsemad minutid meie kõigi jaoks. Miks ma seda räägin: inimesed käige ära tasuta elustamiskursustel, kunagi ei tea, millal seda oskust vaja läheb. Ega ma ka enne polnud neis osalenud, nüüd suvel sai seltskond kokku võetud ja kohe ära käidud. Elu kasulikumad 15min mis raisatud.2. täpselt 2 nädala pärast ootab meid Myanmar! Ootused on suured. Rohkem hetkel paanis pole, aga Gruusiasse tahaks veel minna...3. Tripi kaudu sai ostetud pilet Malagasse ja Myanmari muidugi. Piletiootused järgmiseks aastaks? Ootaks 170-200 eurost odavamaid pileteid suve lõpuks Riia kaudu Gruusiasse[[37475]]
5
0

1. Puhakamas, pidutsemas, sõpradel külas - Tai (Bangkok, Pattaya, Koh Samet, Phuket, PhiPhi), Berliin, Gent, Brüssel, Lissabon. Töö asjus - Rootsis ja Poolas. Eriline kogemus - olen natsa lennundusfriik ja õnnestus esimest korda lennata A380ga (Qatar Airways).2. Esialgu plaanitud aint üks lõõgastav nädalalõpp Berliinis jaanuaris.3. Sooduspakkumistest vist aint airBalticu BIG SALE korra. Üldiselt sai piletid ostetud suht pikalt ette soodsa tavahinnaga.

0
0

Kõige ebameeldivam kogemus oli sel aastal hotelli tubade ülebroneering Alanyas,Türgi .

0
0

Sel aastal tähistasin matkates Eesti 100ndat sünnat.Aasta algas nädalase ratta tripiga Israeli koos oma 15se pojaga.Kuna olin ühe pedaali koju unustanud pidin esimesed 70 km rattasõitu läbi ajama ühega vändates

1
0
  1. Midagi väga erilist nagu polnudki :) Tavaline pikem aeg Tais talvel, tavaline Portugal, sekka veel pihutäis käike Euroopasse nii lennuki kui autoga. Kõige enam jäid meelde perega jalgrattamatk Vormsil, teine perega jalgrattamatk Gotlandil, St. Andrews'i golfiväljak Šotimaal, Berliini Riigipäevakupli külastus aga ka ilus päev Prahas ja teine ilus päev Londonis. Äpardus oli see kui Heathrows lennujaamahotelli saabudes oli arvutisüsteem maas ja ootasime tuppa pääsemist poolteist tundi.2) Paigas on Küpros-Iisrael-Jordaania jaanuaris ja päikesereis Kanaaridele. Midagi uut kas Ameerikas või Aafrikas tahaks ette võtta. Eks vaatab jooksvalt.3) Ryanairi piletid olid päris soodsad mitmele poole. Vahest tuleb Tallinnast soodsaid otselende Malagasse ka.
1
0

Vaatasin huvi pärast oma eelmise aasta kokkuvõttepostitust ja enamasti nii see aasta ka läks. 1) Aasta 2018 sai vastu võetud Filipiinidel Malapascua saarel, veebruaris käisin Lääne-Aafrikas ära (algselt kavandatud kahe nädala asemel sain olla ainult nädalakese - Ghanas ja 1 päeva Togos :) ). Aprilli lõpus võtsime ette Lõuna-Korea ja Jaapani. Aasta esimeses pooles veetsin kokku kuu aega Moldovas - isemoodi koht, veidi nagu retk minevikku. Aga toit ja vein on väga hea. Suisa kaks korda käisin Transnistria piirkonnas - mis oli parajalt ulmeline. Paari päeva pärast viib lennuk Omaani. Sekka sai tehtud mõned "long week-endid" ja töölähetused Austriasse, Maltale, Serbiasse, Hispaaniasse, Gibraltari, Loire´i orgu jt. Need olid kõik põhimõtteliselt planeeritud tripid. Aasta tipphetkeks (ja kogu reisielu üheks vingeimaks seikluseks) kujunes aga oma sünnipäeval Avianca soodukaga ostetud reis Galapagosele. See on ka reisiaasta kõige ägedam kogemus.2) Nüüd lendame Omaani ja aprilliks olemas piletid Taivani. Juunis on kavas teha mõnenädalane trip Lõuna-Aafrikas - Namiibia, Botswana, Viktoria juga. Ja siis tuleks ära teha sel aastal käimata jäänud Kesk-Aasia. Moldovasse satub ka jälle. Muus osas on veel lahtine, aga plaanis on teha veidi linnatrippe ja lühemaid reise. 3) Kolisime Eestisse tagasi, nii et nüüd on Tripi soodukad mulle väga olulised. Taivani piletid saidki siitkaudu leitud. 

1
0
  1. Käidud siis koos lastega veebruar Tai, Phuket-Koh Samui, juuni Eurotrip autoga Poola-Tsehhi-Austria-Saksa-Taani-Rootsi, oktoobri lõpp Dublin koos Giant's causeway külastusega ja aasta lõppeks novembri lõpus ilma lasteta (kool!) ja Tjärega Gambias nädalake päikesevanne :-). Omapäraseim kogemus oli kui sai hommikul vara autoga süüdimatult Salzburgi raekojaplatsil liigeldes otsida parkimiskohta :-). Kohalikud vaatasid küll veidi imelikult ja kui taksojuhilt küsisin kuhu parkida pidi see pikali kukkuma, kuda ma siia üldse autoga sain. Õnneks trahvist pääsesin. 2. Pole enam viitsinud pikki plaane teha (tundub, et viimase hetke pakkumised on suht mõistlikuks läinud)  kuid veebruari koolivaheaja Tai (Koh Chang-Koh Mak-Koh Kood) on olemas.3. Soodukatest sai Ryaniga Dublinis käidud 100EUR koos Priorityga per nase edasi-tagasi.P.S. Ootaks, et Qatar AW oma lubadused ka lunastaks.Ilusat reisiaastat 2019 kõigile!
1
0

1. Kevadel sai käidud Budapestis ja Makedoonias. Suvel väike suts Leetu Klaipeda-Palanga-Vilnius. Eelmine kuu tuldud just Jaapanist, mis oli ka selle reisiaasta kõige vingem elamus.2. Järgmine aasta sooviks külastada mõnda Euroopa riiki ja endalegi üllatuseks avastasin, et mul üks meie naaberriike veel külastamata - Venemaa. Seega suvel oleks tore Sankt-Peterburgi ja Moskvaga tutvuda. Aasta lõpu poole võiks Lõuna-Aafrika või Lõuna-Ameerika poole piiluda.3. Ootan lendude sooduspakkumisi just Lõuna-Ameerikasse (Argentiina, Peruu), mida kahjuks on vähe või Aafrika riikidesse. 

1
0
  1. India, Maroko, Horvaatia, Prahha ja Berliin. Ostetud on ka aastavahetuse reis Pariisi, start peaks olema 29.dets. Hotell bronnitud Champs Elysees, triumfikaare vahetuses läheduses. Eks ma laupäeval vaatan, mis seal toimub, aga olen juba veendunud, et see reis jääb ära. Erinevaid reise on raske võrrelda, aga Maroko reis meeldis kõige rohkem. Ma poleks arvanud, et Marrakech on selline nagu ta on (ilus, äärmiselt puhas, suurepärase haljastuse ja arvukate rohealadega). Sahara kõrbe tripp oli muidugi omaette elamus. 2)  Veebruaris on Põhja- ja Kesk-Tai reis, kõik muu on lahtine. 3) Järgmine aasta tahaks lõpuks ära käia Lääne-Paapuas, eelkõige külastada Baliemi orus elavaid hõime. Seega ootaks soodukaid Jakartasse, vähemalt hetkel tundub, et läbi Jakarta saab kõige kiiremini ja odavamalt. Samuti ootaks soodukaid Jordaaniasse.
3
0

1)  See aasta sai käidud Bulgaarias, Ukrainas ja Londonis.Kõige eredamalt on meeles olukord Odessast, Ukrainas, kus siis tellisime tuuri Odessa katakombe avastama ja meie giid jäi hiljaks kuna kurtis, et ta on alkohoolik ja vahel pohmell pidurdab teda 5 minutit. Alguses olime küll, et no misasja, selline vend tõesti või... aga see kujunes hoopis reisi kõige eredamaks päevaks ja tuur oli tõsiselt vinge ning vaatamata tugevatele lõhnadele oli giid ülimalt tark, intelligentne ja humoorikas. Väike viinaviga käib Ukrainas asja juurde :)2) Järgmine reis ootab tegelikult ees juba järgmine nädal kui sõidan nädalaks Küprosele lootusega natukene päikest näha ja huvitavaid kohti avastada. 2019 lõpus on plaanis võtta ette pikem Aafrika reis ja külastada ära taaskordselt LAV, aga ka Tansaania ja Keenia. Seoses Aafrika reisiks raha säästmisega ei julge hetkel suveks midagi planeerida.3) Ei ole tripi soodukaid veel kasutanud ja pigem ostnud pikemalt ette soodsama tavahinnaga. Aga pakkumisi ikka jälgin ja ootan neid absoluutselt igale poole. Mine tea, millal inspiratsioonihetk kärgatab :)

1
0

1) Hunnik lühemaid trippe Euroopas (Dublin, Küpros, Berliin, Turu, Oslo, Belgrad, London). Kõige rohkem jäi meelde Oslo, kuna kuumalaine (4 päeva 30C) tõttu piirdus kogu reisipagas õlakotiga, kus olid bikiinid, sarong ja mõned hügieenitarbed. Soojal suveõhtul sai seal ooperimaja katusel „Luikede järve“ tantsitud. Põhjamaad ei ole igavad! Äpardusi ei meenugi, aga juhtus nii, et pooltel reisidel sai majutuses tasuta upgrade’i.2) Väga lahtine veel, aga Berliini tahaks tagasi minna ja teha mõned pikemad nädalalõpud Euroopas. 3) Kõik piletid olid väga soodsad :) Eelkõige ootaks Euroopasse soodukaid, kuna nädalalõpu veetmiseks ei soovi 200+ EUR pileteid osta. Aasias mõlguvad ka mõned kohad meelel.

0
0

1. See aasta sai käidud Šveits, Valgevene , Norra, Kambodza, Tai , Vietnam, Lichtenstein, Itaalia, Holland. Kõige rohkem meeldis Šveitsis.2. Järgmisel aastal oleks plaan käia kas Mehhiko, Ida-Aafrika (Etioopia, Keenia või Tansaania) ,Kesk-aasia(Usbek/Tadzik) või Uus-meremaa.3. Kasutasin Airfrance/KLM ja Airbalticu soodukaid, 2019 aastaks ootaks jälle mõnda soodukat pika otsa lennule, Aafrika/Kesk-Ameerika. Lisaks huvitaks ka nädalavahetuse veetmiseks pakkumised Euroopasse.

0
0
  1. Eelkõige heade kamraadidega kaks reisi, kevadel Šotimaa, Wales ja Inglismaa (autotrip) ning just sai läbi Tai, Kambodža reis. Töö on veel viinud - Soome, Holland, Makedoonia, Belgia. Aga vähem emotsionaalne ei olnud ka üle 20 aasta käimine Narvas 2. Kas nüüd 2019 aga ühel päeval – Indoneesia, Uus-Meremaa, Kolumbia.3. Tooksin välja UIA pakkumise (Ukrainan Airlines), mis tuli Riia-Kiiev-Bangkok edasi tagasi hinnaks 296 euri. Ostetud sai 31.08, reis oli dets algul. Kõik oli tasemel.      
0
0
  1. Berliin, Küpros, Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro. Kindel lemmik Montenegro. :)2) Vaatame mis 2019. aasta toob, ilmselt suvise Kasahstani. Samuti mõnedel nädalalõppudel sooviks lähemal olevaid suurlinnasid külastada.3) Küprose jaoks leidsin piletid siit. Kindlaid eelistusi ei ole piletite osas, eks võtangi siis kui hind + koht silma jäävad.
0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased